Dodaj do ulubionych

Biskup Markowski o winie Polaków

11.07.17, 09:34
W Jedwabnem przepraszal narod żydowski. Dotychczas chętnie przeczyli faktom ci co walczą o prawdę
Edytor zaawansowany
  • 11.07.17, 10:02
    Lepiej późno niż wcale.
    Jak zawsze i wszędzie większość jest obojetna. Polacy w swojej większości podczas wojny byli obojętnio wobec losu Żydów. Byli i tacy co sprzedawali Żydów Niemcom i jeszcze mniej liczni, co ich ratowali narażając życie. No cóż. bohaterstwa nie mozna wymagać od przeciętnego człowieka. Przyzwoitości już tak.
    W PRL było tak samo. Ogromna większość Polaków była obojetna. Obojętność, to też przyzwolenie. Część kolaborowała z władzą, a tylko nieliczni podjęli działalność opozycyjna. I oni znów mają najgorzej, bo motłoch, który niczego dobrego dla kraniu nie zrobił ich opluwa.To też norlalne, bo tchórze zwykle nienawidzą bohaterów. Tak jak Kaczynski, który niczego nie zrobił dla sprawy niepodległości teraz nienawidzi prawdziwych bohaterów. Są dla niego wyrzutem sumienia.
    Ci co wzięli udział w spędzie na Placu Krasinskich to tacy sami ludzie, jak ci co bili studentów w 1968, co manifestowali tłumnie poparcie dla PZPR, co popierali i potepiali na partyjne polecenie."Pomożecie? Pomożemy" i tak dalej
    Nic się nie zmieniło.
    To dobrze, że biskup się w ten sposób odezwał.
    Mój niezyjący juz kuzyn był świadkiem wydarzeń w Jedwabnem. Jak mi o tyym opowioadał wiele lat temu (był ponad 20 lat starszy) to mu nie wierzyłem. Nawet go do IPN wzywali jako świadka. Jak mi mówił, robili tam wszystko, żeby zamieść sprawę pod dywan.
    Polacy to przeciętny naród europejski i nie wybija się ponad tą oprzeciętność jakimś szczególnym heroizmem,
    Żyjemy w świecie mitów. Mity zastepują przyzwoitość.
    M.

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
    Stefan Kisielewski - Kisiel
  • 11.07.17, 10:23
    ktora powiedziala:

- To fakt historyczny, w którym doszło do wielu nieporozumień, do wielu bardzo tendencyjnych opinii - mówiła.- Dramatyczna sytuacja, która miała miejsce w Jedwabnem, jest kontrowersyjna. Wielu historyków, wybitnych profesorów, pokazuje zupełnie inny obraz (www.tvn24.pl)

--
    Co bysmy bez niego znaczyli
  • 11.07.17, 10:50
    ipn już mu znalazł "dziadka w wermachcie" (to z wolskiego).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.