Dodaj do ulubionych

Szydło ściemnia: "nawałnica była niespodziewana"

12.09.17, 12:33

To jest kłamstwo, nawałnica była spodziewana, IMiGW przekazał ostrzeżenie, ale ono nie dotarło kanałami rządowymi do ludzi na zagrożonym terenie, bo nikt nie przekazał do samorządów ostrzeżeń z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o zbliżającej się nawałnicy. Po prostu - informacja nie została przekazana dalej, "bo to była noc z piątku na sobotę, w rządzie był sezon urlopowy, a w ogóle - było po 15.00 i urzędy nie pracowały".

--
"pani premier nie jest krową"/erka-4/
Edytor zaawansowany
 • j-k 12.09.17, 12:38
  nad Zatoka Meksykanska tez nikogo nie ostrzezono...

  Amerykanie tez zaspali ?


  Dopiero , gdy huragan zblizal sie nad Floryde - ostrzezono ludzi....

  Zaden Rzad nie lubi za duzo roboty - bo to sa koszty...
 • cronny 12.09.17, 13:10
  j-k napisał:

  > ... gdy huragan zblizal sie nad Floryde - ostrzezono ludzi....

  Tam, na Florydzie, były ostrzeżenia, apele, wizyty urzędników, strażaków i policjantów w domach i na biwakach. W akcję mającą na celu ograniczenie skutków kataklizmu włączono też Gwardię Narodową. Widzieliśmy w przekazach telewizyjnych z Florydy przeprowadzaną na ogromną skalę ewakuację ludności z zagrożonego przez "Irmę" terenu.

  A u nas? Czy jakiś urzędnik PiS-owskiej machiny państwowej, zawłaszczającej coraz więcej władzy, coś zrobił by wykorzystać tę władzę do ochrony życia zagrożonych ludzi?

  --
  "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać." /Antoine de Saint-Exupéry/
 • j-k 12.09.17, 13:14
  napisalem wyraznie: - dopiero z Floryda postapiono prawidlowo.

  Huragan nad Zatoka Meksykanska (Texas) majacy miejsce kilka dni wczesniej
  - tez Wladze calkowicie zaskoczyl.

 • cronny 12.09.17, 14:33
  j-k napisał:

  > Huragan nad Zatoka Meksykanska (Texas) majacy miejsce kilka dni wczesniej
  > - tez Wladze calkowicie zaskoczyl.

  Dzisiaj takie zjawiska jak zbliżające się fronty atmosferyczne, huragany i burze nie zaskakują meteorologów. W cywilizowanych państwach są opracowane procedury powiadamiania władz o zbliżającym się katakliźmie, a odpowiedzialne władze mają przestrzegają procedur kryzysowych, których celem jest ochrona ludności i minimalizowanie strat.
  Pisząc "cywilizowanych państw" i "odpowiedzialne władze" nie mam np. na myśli bananowych republiczek na Karaibach, ani kaczystowskiej PiS-landii na Nizinie Środkowoeuropejskiej.
  O tym, że do wybrzeży USA nad Zatoka Meksukańską zbiża się huragan Harvey, a władze Teksasu ostrzegają mieszkańców, i ze trwa tam ewakuacja zagrozonych terenów informowały nie tylko amerykańskie media, ale też i polskie.
  www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-huragan-harvey-zbliza-sie-do-teksasu-wladze-ostrzegaja-przed,nId,2433120
  --
  "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać." /Antoine de Saint-Exupéry/
 • j-k 12.09.17, 15:48
  ale upadek PO mnie cieszy :)

  a jesli PiS pozwoli na skrobanki do 3-go miesiaca ciazy - to i na nich zaglosuje ...
 • religijnych.uczuc.obraza 12.09.17, 15:59
  PO pozwalała na skrobanki w 3. mirsiącu ciąży więc na PO też głosowałeś.

  --
  Ja trochę tę historię znam i lata trzydzieste ch.ja a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (?). Wojna wyciągnęła (?). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande ? mówi Morawiecki.
 • cronny 12.09.17, 22:57
  miej sobie poglądy dowolne, bądź zwolennikem lewicowej lewicy, prawicowej lewicy, albo, dla odmiany - lewicowej prawicy... tylko nie łżyj tak głupio.
  Zrozum "zwolenniku lewicy", że zginęli ludzie, bo ten p...dolony rząd ich nie ostrzegł. Bo żaden urzędas państwowy nie zadał sobie pytania: - Czy na tych terenach, w stronę których zmierza nawałnica, nie ma jakichś kolonii, obozów harcerskich, biwakujących turystów? Czy ktoś ich powiadomił o zbliżającym się zabójczym huraganie? Czy zarządzono i dopilnowano ewakuacji?
  Jakoś te ćwoki potrafią posłać do lasu bezpiekę, służby leśne i policję, żeby wynieśli z Puszczy Białowieskiej ekologów. A gdy trzeba ratować dzieci - to kompletny tumiwisizm i przestępcze zaniechanie..
  I po ch. ich bronisz ?


  --
  "Na placu stał facet i rzygał. Przechodzeń, widząc to, powiedział: "Panie, jak ja pana rozumiem."" /Bohumil Hrabal/
 • pies_na_czarnych 12.09.17, 15:11
  Przenieś się na F Świat z tymi ciekawostkami. Ch... mnie obchodzą Amerykanie.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • porannakawa01 12.09.17, 14:23
  Najazd i okupacja obcych też będzie niespodziewana.
  Zainstalują Gubernatora, Namiestnika, klucze Dudzie
  zabiorą i nim pisiórki się zorientują wracając z parady
  wojskowej - już po nich.


  --
  Ubolewam, że [D…] jest on absolwentem naszego wydziału. [Jako prawnik] dobrze wie, co to znaczy zasada demokratycznego państwa prawnego, co to znaczy Konstytucja i […] łamiąc Konstytucję po prostu nie realizuje swoich obowiązków jako Prezydent RP.
  (Prof. Jan Zimmerman)
 • cronny 12.09.17, 14:43
  No co ty, jak tylko pan Darek wróci z imprezki i się dowie, że cos nie ten-tego, i po kilkudniowym zastanowieniu powiadomi pana Antka, to pan Antek juz na drugi dzień pośle 65 żołnierzy, żeby się rozejrzeli co jest grane. Oczywiście najpierw ich poinstruuje, żeby byli ostrożni i się nie narażali...


  --
  "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać." /Antoine de Saint-Exupéry/
 • x2468 12.09.17, 23:04
  Dojna zmiana.

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • tanebo2.0 12.09.17, 23:57
  crowdmedia.pl/sprowokowany-macierewicz-potwierdza-zaniedbania-rzadu-w-sprawie-nawalnic/ takie są skutki gdy radny zostaje wojewodą...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.