Dodaj do ulubionych

Jacek Saryusz Wolski o Tusku i Platformie

27.12.17, 10:54
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski w wywiadzie do ostatniego wydania tygodnika „Sieci”, w mocnych słowach mówi, że „to opozycja i Donald Tusk zamówili w instytucjach europejskich atak na Polskę”.Stwierdza nawet, że europosłowie Platformy „donosili, błagali, żebrali, a nawet nadzorowali”, żeby tylko unijni urzędnicy przygotowywali instrumenty i rozwiązania, które uderzą w Polskę.I dalej, że do tych rozgrywek z Polską „użyli też Tuska”, nie waha się także ostatecznie stwierdzić, „że politycy Platformy ci działający w kraju i w instytucjach europejskich „działali jak współczesna targowica".Antypolska działalność byłego premiera ,co chce wrócić do krajowej polityki.
Edytor zaawansowany
 • szwampuch58 27.12.17, 11:04
  ....kurdupla ciagle bez" wynagrodzenia" od PiS-u za pajacowanie,ladnie to tak kartofel?

  --
  bi.gazeta.pl/im/8c/21/15/z22158220IH,Marek-Suski-prezydentem-RP-w-2020-roku---.jpg
 • m.c.hrabia 27.12.17, 11:09
  taka Polska rasowa kulson.


  --
  wzorzec targowicki
  Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości

  Jarosław Kaczyński.
 • katrina_bush 29.12.17, 04:05
  m.c.hrabia napisał:

  > taka Polska rasowa kulson.
  >

  Kulson. Starczy swiniopas Saryusz Wolski i jego pisowska dyplomacja:

  Przedwczoraj Jacek Saryusz-Wolski napisał: "Czesi nie poprą użycia art. 7 przeciw Polsce"

  Reakcja Czech:

  "Te wyrwane z kontekstu stwierdzenia pochodzą z września, kiedy był jeszcze czas do zastanowienia nad wetami prezydenta Dudy i mieliśmy nadzieję na szczęśliwe rozstrzygnięcie. Teraz jest to mniej jasne. Nadal bylibyśmy szczęśliwi, gdyby Polska rozwiązała tę kwestię wewnętrznie, lecz minęły trzy miesiące i niewiele się zmieniło" - napisał sekretarz stanu Czech ds. UE.

  wiadomosci.onet.pl/swiat/jacek-saryusz-wolski-czesi-nie-popra-art-7-przeciw-polsce-czeski-minister-odpowiada/zx08efs
 • erte2 27.12.17, 11:40
  Do czego mogą doprowadzić zaawansowane FS (Frustracja i Skleroza).
  Jest to dość rozpowszechniona choroba? (stan umysłu?) która dotknęła wielu z niewątpliwie zasłużonych ludzi dawnej opozycji. Podobnie zachowuje się Andrzej Gwiazda czy Krzysztof Wyszkowski, podobnie postrzegała przemiany demokratyczne Anna Walentynowicz...
  Wolski przez lata działał na rzecz integracji Polski z UE (z niewątpliwymi sukcesami) i liczył na to że zostanie to docenione i uhonorowane. Ale nikt mu nie zaproponował ważnego stanowiska, nikt nie odznaczył jakimś Orłem choćby nieco Białawym; przeciwnie - został potraktowany jak ten Murzyn co zrobił swoje i może odejść. No to dziadek się wku...ł i postanowił że "im pokaże". Niestety, pokazał tę gorszą część swojej natury - spalił mosty a nowych nikt mu nie zaproponował. I teraz rozpaczliwie usiłuje się przypodobać nowym panom, ale, niestety, zrobił swoje i znów może odejść. Tym razem już w niebyt.
 • eiran 27.12.17, 11:46
  Obecnie nawet byli koledzy Saryusz-Wolskiego z frakcji EP dostrzegają, że jest z nim jakiś problem.

  www.rp.pl/Unia-Europejska/171129023-Martwi-mnie-stan-zdrowia-psychicznego-Saryusza-Wolskiego.html  --
  Przez 14 lat ayran.
 • szwampuch58 27.12.17, 11:55
  Ten Joseph Daul, szef EPL to jakis zaprzaniec wstretny,oczywista oczywistosc ,a przodkowie to pewnikiem dzialali w Gestapo

  --
  bi.gazeta.pl/im/8c/21/15/z22158220IH,Marek-Suski-prezydentem-RP-w-2020-roku---.jpg
 • pies_na_czarnych 27.12.17, 14:15
  Faktycznie jego stan psychiczny jest coraz gorszy.

  "Wcześniej Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość do startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również Donald Tusk". :)

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • erte2 27.12.17, 11:50
  C.d.
  Pewnym przyczynkiem do charakterystyki pana JSW są takie dwa fakty: pod koniec lat '70. zapisał się do PZPR (wystąpił z niej po wprowadzeniu stanu wojennego) ale w wolnej już Polsce "na wszelki wypadek" znalazł sobie miejsce w Stowarzyszeniu Ordynacka (zrzeszającej byłych działaczy stowarzyszeń studenckich, ale na ogół związanych również z PZPR (Kwaśniewski, Kalisz, Czarzasty i inni Siemiątkowscy). To też o czymś świadczy.
 • eiran 27.12.17, 11:54
  Być może chciał stworzyć w Ordynackiej frakcję patriotyczną razem z dr. Meleksem.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • erte2 27.12.17, 11:57
  C.d c.d.
  Młynarski dotry na każdą okazję.
  youtu.be/jHxX6GlNvB8
 • basika001 27.12.17, 11:50
  Nic nie powiedziałeś o "bohaterze tych przemian co tak szaleje na Twitterze Wałęsie. A to nie ładnie .Facet dalej twierdzi że sam obalił komunizm i socjalizm razem wzięte. Razem z Kiszczakiem i Michnikiem. I jakie motto z tego wątku ?Nie każdy liże tyłek by dostać medale i przywileje jak Krzywonos lub Borusewicz .
 • eiran 27.12.17, 11:56
  Musisz się, niedorozwoju, na coś zdecydować: albo twierdzi że obalił sam, albo że wspólnie z Michnikiem i Kiszczakiem.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • taniarada 27.12.17, 12:14
  eiran napisał:

  > Musisz się, niedorozwoju, na coś zdecydować: albo twierdzi że obalił sam, albo
  > że wspólnie z Michnikiem i Kiszczakiem.
  >
  Nie kompromituj się.Obalił sam 289 flaszek alkoholu .Ale socjal-komunizm to już z Adasiem i Kiszczakiem.Wszystko to już było aryanku w papierach u Kiszczakowej i w IPN. A Ty dalej mi tu skomlesz.😉
 • eiran 27.12.17, 12:19
  Ja rozumiem, niedorozwoju, ze nie panujesz nad tym co piszesz tak samo, jak nad nickami pod którymi się logujesz.

  basika001 27.12.17, 11:50
  Nic nie powiedziałeś o "bohaterze tych przemian co tak szaleje na Twitterze Wałęsie. A to nie ładnie .Facet dalej twierdzi że sam obalił komunizm i socjalizm razem wzięte.


  Ale taka już dola niedorozwoja.
  --
  Przez 14 lat ayran.
 • erte2 27.12.17, 15:18
  basika001 napisało:
  Nic nie powiedziałeś o "bohaterze tych przemian co tak szaleje na Twitterze Wałęsie. A to nie ładnie .Facet dalej twierdzi że sam obalił komunizm i socjalizm razem wzięte. Razem z Kiszczakiem i Michnikiem. I jakie motto z tego wątku ?Nie każdy liże tyłek by dostać medale i przywileje jak Krzywonos lub Borusewicz .

  Ojojojoj, ile żółci!
  Lech Wałęsa, przy wszystkich swoich wadach i brakach (megalomania, brak wykształcenia czy kindersztuby) jest i pozostanie symbolem obalenia komuny, a zasług w tym nikt mu nie odbierze i żadna "polityka historyczna" tego nie zmieni (chociaż bardzo by chciała).
  I jest On rzeczywistym bohaterem tamtych czasów, takim bez cudzysłowu.
  Co do Michnika... No cóż, każda miernota co to "13. grudnia spała do południa" nie może darować Michnikowi przeszłości - lat spędzonych w komunistycznych więzieniach, niepospolitego intelektu, uznania w demokratycznym świecie, autorytetu jakim cieszył się i cieszy wśród tej rozumniejszej części Polaków, a nawet sukcesu "Gazety Wyborczej" i jej roli jaką odegrała przy wychodzeniu z komuny.
  Pozostał jeszcze Kiszczak.
  Był czas kiedy z chęcią zamordowałbym go własnymi rękami a zwłoki utopił w Rowie Mariańskim. Ale dziś, po latach, widzę że po roku '89. jednak do trzymał obietnic danych przy Okrągłym Stole i, może nie do końca z przekonaniem, w jakiś stopniu również przyczynił się do przemian demokratycznych w Polsce. W pewnym sensie "odkupił" swoje grzechy.
  Dziś zaś władza postępuje dokładnie odwrotnie - usiłuje odebrać nam z takim trudem wolności i swobody obywatelskie - niezawisłe sądy, wolność zgromadzeń, wolność prasy, wolność wyborów.
  To wolę już Kiszczaka.

  P.s. "Nieładnie" po polsku pisze się razem. Zmień lektora języka polskiego.
 • leda16 29.12.17, 15:47
  erte2 napisał:
  Dziś zaś władza postępuje dokładnie odwrotnie - usiłuje odebrać nam z takim tru
  > dem wolności i swobody obywatelskie - niezawisłe sądy, wolność zgromadzeń, woln
  > ość prasy, wolność wyborów.


  A konkretnie, co takiego obecna władza Ci odebrała? W końcu ona nie zlikwidowała patologicznych układów III RP, tylko zastąpiła postkomunistów swoimi. Zwykła wymiana kolesiów przy korycie. W kwestii sądownictwa scementowała i nadal zarządza opresyjną strukturą Państwa postperlowskiego, w którym sądy służą do obrony Państwa przed obywatelami zamiast odwrotnie. Za gwałt nadal grozi 5 lat kary pozbawienia wolności, również za zabójstwo, a za spalenie kukły podobno "żyda", szczeniak dostał 2 lata. W USA nie ma tygodnia, żeby ktoś w ramach swobody wyrażania poglądów nie spalił kukły Trumpa i nic. Postkomuniści nie rozliczyli kilkudziesięciu grubych afer w których miało udział, PiS też nie. np. za morderstwo Popiełuszki beknął tylko wykonawca, ale również nie słychać, żeby policyjna wierchuszka odpowiedziała za morderstwo 25-cio letniego Igora Stachowiaka zakatowanego paralizatorem na komisariacie policji. Wręcz przeciwnie - bezkarnie uszło tuszowanie zbrodni. Na stanowiskach prezydentów i burmistrzów siedzą ludzie z postkomuny, a teraz usiądą tam ludzie z PiS? Jakaś to dla Ciebie różnica? Dla mnie żadna - ot karuzela stanowisk, bez istotnego znaczenia. Dopóki jest koryto wybory będą oznaczać tylko rotację świń przy nim, a nie realne zmiany w Polsce.
  Jedno tylko jest PiS-owską zbrodnią, której przyklasnął i Minister Obrony Narodowej i prezydent RP, o prezesie już nie wspominając- zrealizowanie wprowadzonej jeszcze przez PO Ustawy 1066, która przewiduje prawo działania obcych wojsk na terytorium Polski, czyli faktycznie utratę suwerenności. W PRL stacjonowały tu wojska sowieckie, które musieliśmy utrzymywać, teraz bez referendum, bez pytania Suwerena o zdanie, Macierewicz zainstalował wojska USA, którego interesy bynajmniej nie są tożsame z interesami Polaków. Uzbrojono Polskę po zęby, za nasze podatki zresztą i tajną pozostaje kwestia, jaką broń zainstalowali u nas Amerykanie. Może głowice nuklearne, wycelowane w Rosję, któż to sprawdzi? I co to jest jak nie proszenie się o III wojnę światową? Wojnę nuklearną, która zacznie się na polskim terytorium? Za tę uprzejmość czyli utratę suwerenności, sprowadzenie Polski do roli pionka w amerykańsko -rosyjskich rozgrywkach, Trump wbił nam nóż w plecy podpisując ustawę, która wymusi na Polsce zwrot gminom żydowskim ok. 215 mld. zł. Z naszych podatków naturalnie. W świetle tych faktów odsunięcie paru starych świń od koryta władzy, w tym "władzy " sądowniczej oraz aparatczyków mediów tzw. polskojęzycznych z obcym kapitałem i dopuszczenie nowych to pryszcz na dupie. Więc nie pojmuję, czemu tak się nad nimi rozczulasz.  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • taniarada 27.12.17, 12:09
  Podziękujmy. Opozycja tak żebrała i donosiła ,że uruchomili.KE nie chce widzieć że dokonuje sanacja chorego państwa i wymiaru sprawiedliwości .Spóźniona próba dokończenia rewolucji o 25 lat Solidarności.Gdzie komuchy postawili swoje warunki i wygrali.PS.Wolski nie zabiega o sławę,ani stanowiska bo to mu nie jest potrzebne .Jest świadkiem oskarżenia.Marzena Paczulska.
 • adam111115 27.12.17, 12:22
  I tak KE jest zbyt delikatna. Powinni przyciąć dotacje do zera żeby suweren poczuł jakich debili wybrał
 • katrina_bush 27.12.17, 22:44
  Pis wpierw sam zaprosil Rade Europy do Polski i pisowscy towarzysze jasno zarzekali sie, ze zastosuja sie do zalecen Rady Europy. Gdy Rada Europy bardzo krytycznie i surowo ocenila dzialania Pisu, zaczelo sie pisowskie szczekanie na Europe ! Pis po pierwsze zlamal umowe, ze dostosuje sie do zalecen Rady Europy, po drugie Pis dalej sam sprowokowal wojne z Rada Europejska, Unia Europejska, ONZ i Departamentem Stanu USA. p. s. Jezeli ktos nie potrafi przekonac reszty Swiata do swych racji i szuka frajerow, niech sie schowa.
 • 141288bs 27.12.17, 23:55
  Ja jestem ciekaw co bedziecie pisali o nieudanych sankcjach na Polske? Juz jest oczywiste,ze to Polska ma racje,a nie ekolchoznik Timmermans. - Jak sie czujecie z tym niewypalem atomowym?
 • adam111115 28.12.17, 09:38
  Cokolwiek się stanie pisdactwa to nie wystraszy więc nasze pisanie jest daremne. Pisdactwo boi się narodu więc będzie chciało fałszować wybory. A wtedy zacznie się robić niebezpiecznie
 • 141288bs 28.12.17, 11:59
  adasiu jestes wzorcem POmylenca,a to jest niebezpieczne dla ciebie samego
 • adam111115 29.12.17, 10:08
  Nic nowego. Dla każdego pisdaka nie-pisdak jest pomylencem. Wysil się na jakąś oryginalność
 • snajper55 27.12.17, 12:26
  W Brukseli to było dobrze?

  S.
  --
  Shadow On The Wall
 • szwampuch58 27.12.17, 12:57
  wtedy nie mieli waaaaadzy a pozatym one mogOm bo to patrioty sOm

  --
  bi.gazeta.pl/im/8c/21/15/z22158220IH,Marek-Suski-prezydentem-RP-w-2020-roku---.jpg
 • taniarada 27.12.17, 13:11
  snajper55 napisał:

  > W Brukseli to było dobrze?
  >
  > S.
  Masakra .Wtedy to PSL miało 25%? I drugie że PIS chciał debaty smoleńskiej to donoszenie na Polskę?Ale chamskie porównanie.
 • katrina_bush 27.12.17, 22:59
  Pis donosi na Polske i na samych siebie.

  Duda i Blaszczak jednoglosnie twierdza, ze w Polsce dopiero tydzien temu upadl komunizm. III RP=PRL. Oznacza to jasno, ze Polska nielegalnie przystapila do demokratycznej Unii Europejskiej. Traktat akcesyjny jest niewazny. Zostal zawarty w zlej wierze.

  Malo tego ! Pis rzadzil w komunistycznej Polsce w 2005-2007 roku i nie bylo nic na temat TK, SN i Konstytucji. Pis byl czescia komunistycznego systemu.

  Czy partia, ktora aktywnie wspierala komunistyczny system, cokolwiek w Europie znaczy ?
 • buldog2 27.12.17, 12:54
  Cienko to wygląda.
  Europoseł Migalski po ujawnieniu przynależności do rzeczonej odmiennej formacji kulturowej (PIS) wystąpił w programie telewizyjnym i sam słyszałem, głos mu się zmienił, też na cieniutki. Tak to jest, kiedy nos nie może wydłużyć się jeszcze bardziej.
  Tusk stara się o to, by decyzje Unii nie dotknęły Polaków, władze (Rada czy Biuro Polityczne) PIS robi wszystko, by uruchomić zmniejszenie środków pomocowych dla Polski. Żeby zniszczyć fundamenty gospodarki i pomyślności Polaków.

  --
  Podstawowa Organizacja Partyjna PIS w twoim domu
  Predateli i Swołoczi
 • czizus 27.12.17, 13:53
  Zdrajcą i śmieciem to jest J.S. Wolski. Ciekawe, że nie wie jeszcze o tym. A antypolską działalność to prowadzi: Kaczyński, Waszczykowski, Macierewicz, Błaszczak, Szyszko, wcześniej Szydło, . . . . . etc.
  Tusk i UE walczą o zatrzymanie Polski w UE. "Podła zmiana" wyprowadza Polskę z UE i to są opinie światłych ludzi i w Polsce i z zagranicy i jakieś 60% społeczeństwa polskiego czyli tej oświeconej i najwartościowszej jego części.
 • taniarada 27.12.17, 16:49
  czizus napisał:

  > Zdrajcą i śmieciem to jest J.S. Wolski. Ciekawe, że nie wie jeszcze o tym. A an
  > typolską działalność to prowadzi: Kaczyński, Waszczykowski, Macierewicz, Błaszc
  > zak, Szyszko, wcześniej Szydło, . . . . . etc.
  > Tusk i UE walczą o zatrzymanie Polski w UE. "Podła zmiana" wyprowadza Polskę z
  > UE i to są opinie światłych ludzi i w Polsce i z zagranicy i jakieś 60% społecz
  > eństwa polskiego czyli tej oświeconej i najwartościowszej jego części.
  Sądząc po twoim pisaniu to w tych dwóch kategoriach się nie mieścisz😶
 • czizus 28.12.17, 13:13
  taniarada napisał(a):

  >
  > > Tusk i UE walczą o zatrzymanie Polski w UE. "Podła zmiana" wyprowadza Pol
  > skę z
  > > UE i to są opinie światłych ludzi i w Polsce i z zagranicy i jakieś 60% s
  > połecz
  > > eństwa polskiego czyli tej oświeconej i najwartościowszej jego części.

  Sądząc po twoim pisaniu to w tych dwóch kategoriach się nie mieścisz😶

  A od kiedy to bolszewickie opinie mają w Polsce jakąkolwiek wartość?
 • leda16 29.12.17, 14:41
  czizus napisał:
  > Tusk i UE walczą o zatrzymanie Polski w UE. "Podła zmiana" wyprowadza Polskę z
  > UE i to są opinie światłych ludzi i w Polsce i z zagranicy i jakieś 60% społecz
  > eństwa polskiego czyli tej oświeconej i najwartościowszej jego części.


  Walczą, z PiS, o zatrzymanie Polski w UE?! Buhahha. A po cóż mieliby to robić? Chabeta wydojona, zagłodzona, a na podstawie już podpisanego Aktu S,447 Justice for Uncompensated Survivors Today , ścierwem podzielą się gminy żydowskie z terenu Polski. Najśmieszniej będzie w związku z już zaistniałą prywatyzacją części tego mienia na korzyść Niemców i Francuzów. W efekcie nie tylko "oświecona" część społeczeństwa polskiego zapłaci...Najbardziej dotkliwe będzie to - jak zwykle - dla biedoty, której nie ma już czego zabrać z wyjątkiem 500+ i podwyżki wieku emerytalnego. Podatek katastralny załatwi resztę.  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • pies_na_czarnych 27.12.17, 14:09
  Niepotrzebnie sie wysila i tak juz nic mu nie pomoże. Nawet PrezesPan nie lubi zdrajców i spisał go na straty.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • znak-wodny 27.12.17, 14:43
  że o nim mówi się też w kraku - negatywnie, a nawet bardzo negatywnie.
  Facet jest gorzej niż upadłym politykiem. Bardziej pasuje moralnie upadłą gnidą.
  Reasumując, niech siedzi na tłustej d[oo]pie i niech nie konfabuluje,
  bo to mu wizerunku nie poprawi.


  --
  Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli 138 miliardów euro. Dzięki unijnym dotacjom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm.
 • taniarada 27.12.17, 16:45
  Olaboga jak to członkowie i wybrańcy Platformy Obywatelskiej znienawidzieli człowieka .Drugiego po Tusku i mądrzejszego od niego.
 • erte2 27.12.17, 18:38
  taniarada napisało:

  Olaboga jak to członkowie i wybrańcy Platformy Obywatelskiej znienawidzieli człowieka.Drugiego po Tusku i mądrzejszego od niego.
  Nie misiu, nie znienawidzili. Po prostu jest go nam żal, tak zwyczajnie, po ludzku. Bo przecież ma autentyczne zasługi, ma całkiem imponujący dorobek, odegrał znaczącą rolę w procesie integracji Polski resztą Europy, i mógł trafić do historii jako Ktoś. Ale zagrały niespełnione ambicje, syndrom niedocenienia, coś w rodzaju nieskonsumowanego małżeństwa; i z tej goryczy i frustracji po prostu chłop całkiem całkiem zdurniał i to wszystko zmarnował.
 • m.c.hrabia 27.12.17, 18:52
  i z tej goryczy i frustracji po prostu chłop całkiem całkiem zdurniał i to wszystko zmarnował.
  nie ,
  jak prześledzić jego karierę od jej początków , to wyraźnie widać ,że od urodzenia kulson, gnida genetyczna.
  Sprzedałby własną matkę do burdelu ,dokładając siostry gratis , aby tylko samemu zaistnieć.

  --
  wzorzec targowicki
  Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości

  Jarosław Kaczyński.
 • erte2 27.12.17, 20:04
  m.c.hrabia napisał:
  jak prześledzić jego karierę od jej początków , to wyraźnie widać ,że od urodzenia kulson, gnida genetyczna. Sprzedałby własną matkę do burdelu ,dokładając siostry gratis , aby tylko samemu zaistnieć.

  Nie przeginaj, bo piszesz tak ja pisowiec.
  To że teraz facet na stare lata zdurniał nie świadczy o tym że był ku... i mendą zawsze.
  Faktem jest że zawsze grał raczej na siebie ale nie jest to przecież żadną zbrodnią; Kuroniów czy Bartoszewskich którzy porzucili wszystko dla idei nie było znów tak wielu. Zresztą epizod w PZPR miał i Balcerowicz, i Geremek, i wielu innych którzy w odróżnieniu od piotrowicza wyszli potem na ludzi.
  Ale nie można mu odmówić zasług, nie można, wzorem dzisiejszej "polityki historycznej", wygumkowywać gościa i wieszać psy na tzw. całokształcie.
 • erte2 27.12.17, 20:07
  Errata
  Oczywiście powinno być ...jak pisowiec... bo brak tej jednej literki całkowicie zmienia sens zdania. Brrr..., aż mnie wstrząsnęło.
 • szwampuch58 27.12.17, 20:09
  PiS moze ???....moze, to nie lamentuj tu nad gnidami bo gnidy wykorzystuja takie lamenty bez litosci

  --
  bi.gazeta.pl/im/8c/21/15/z22158220IH,Marek-Suski-prezydentem-RP-w-2020-roku---.jpg
 • m.c.hrabia 27.12.17, 20:19
  Pozwól łaskawie, że pozostaniemy przy dwóch zdaniach

  --
  wzorzec targowicki
  Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości

  Jarosław Kaczyński.
 • mama303 29.12.17, 20:39
  taniarada napisał(a):

  > Olaboga jak to członkowie i wybrańcy Platformy Obywatelskiej znienawidzieli czł
  > owieka .Drugiego po Tusku i mądrzejszego od niego.
  taki mądry a nie umie jakoś wytłumaczyć tym z Brukseli jak wspaniale pomysły ma PIS.
  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • nazimno 27.12.17, 17:17
  Komentarz na poziomie emerytowanego
  politruka ZOMO.
 • znak-wodny 27.12.17, 20:30
  ".....na poziomie emerytowanego politruka ZOMO....."
  Dokładnie tak zachował się JSWolski, więc mi tego nie przypisuj.
  Zachował się nigodnie. Trzeba postępowiać jak człowiek z zasadami, a nie jak mściciel z fochami.

  --
  Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli 138 miliardów euro. Dzięki unijnym dotacjom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm.
 • leda16 29.12.17, 14:09
  znak-wodny napisał:
  Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli 138 miliardów euro.


  A nie zapomniałeś przypadkiem odjąć od tej kwoty tego, co wpłaciła?
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • m.c.hrabia 29.12.17, 14:18
  A nie zapomniałeś przypadkiem odjąć od tej kwoty tego, co wpłaciła?

  no ile ?

  --
  wzorzec targowicki
  Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości

  Jarosław Kaczyński.
 • eiran 29.12.17, 14:23
  Możesz sobie pododawać kwoty netto, o ile oczywiście potrafisz:

  www.bankier.pl/wiadomosc/W-2016-na-czysto-z-UE-otrzymalismy-5-5-mld-euro-Najmniej-od-7-lat-7497840.html


  --
  Przez 14 lat ayran.
 • leda16 29.12.17, 16:12
  eiran napisał:

  > Możesz sobie pododawać kwoty netto, o ile oczywiście potrafisz:

  Sam poodejmuj, jak takiś Mundry :) Szkoda słów, źródło jest wybiórcze, stronnicze i tendencyjne a parametry ekonomiczne tak zamazane, że bilans zysków i strat jest niepoliczalny. Ilość usuniętych komentarzy też mówi za siebie. W końcu albo jest ta wolność słowa, albo cenzura i eliminacja niewygodnych treści.

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • eiran 29.12.17, 18:21
  Innymi słowy - nie umiesz sobie pododawać, a 6 (z 50) usuniętych komentarzy "mówi za siebie". Nie mam pojęcia, dlaczego źródło jest stronnicze, ale coś mi podpowiada, że od ciebie się tego nie dowiem.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • mama303 29.12.17, 20:49
  leda16 napisała:


  > A nie zapomniałeś przypadkiem odjąć od tej kwoty tego, co wpłaciła?
  wpłaciła cos około 40 mld Euro  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • leda16 30.12.17, 13:12
  mama303 napisała:
  > wpłaciła cos około 40 mld Euro


  Popatrz, popatrz, 98 mld zysku! A my, parszywe, niewdzięczne kundle, kąsamy rękę unijnego św.Mikołaja, która karmi...
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • eiran 30.12.17, 13:36
  No właśnie. Właściwie dlaczego to robicie?

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • mama303 30.12.17, 17:13
  leda16 napisała:

  > Popatrz, popatrz, 98 mld zysku! A my, parszywe, niewdzięczne kundle, kąsamy ręk
  > ę unijnego św.Mikołaja, która karmi...
  jesteśmy krajem, który najwięcej dostał funduszy z UE do 2020 r.Przeprosić by wypadało a nie ujadać jak pieski wiejskie.  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • eiran 30.12.17, 14:33
  W artykule bankier.pl, do którego link wkleiłem w tym wątku, jest wyliczenie za okres do końca zeszłego roku:

  Od początku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej składka odprowadzana przez nasz kraj do budżetu UE wyniosła 43,8 mld euro, natomiast wartość transferów z budżetu UE do Polski w tym okresie wyniosła 132,5 mld euro. Oznacza to, że od początku członkostwa Polski w UE saldo transferów finansowych zamyka się nadwyżką w wysokości 88,6 mld euro. Tyle na czysto skorzystała Polska na członkostwie w Unii Europejskiej.


  leda16 wprawdzie twierdzi, że źródło jest stronnicze, ale jako żywo nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego, że o przedstawieniu alternatywnych wyliczeń nie wspomnę.


  --
  Przez 14 lat ayran.
 • leda16 31.12.17, 12:39
  eiran napisał:
  > leda16 wprawdzie twierdzi, że źródło jest stronnicze, ale jako żywo nie potrafi
  > odpowiedzieć na pytanie dlaczego, że o przedstawieniu alternatywnych wyliczeń
  > nie wspomnę.


  Zapewne "Mundry" jest wysokiej klasy ekonomistą ja zaś żadnym, więc w podane wyliczenia pozostaje mi tylko wierzyć, a niestety, totalnie niewierząca jestem.
  Resztę wytłumaczę łopatologicznie:
  Pewien mechanik miał stary, wymagający remontu dom i warsztat samochodowy w przydomowym garażu. Z biedą, ale na życie starczyło. Przychodzi Pan i mówi - ja ci ten dom wyremontuję , unowocześnię warsztat, tylko musisz mi najpierw te nieruchomości sprzedać, bo w cudze inwestował nie będę. Za niewielką cenę, bo teraz wiele warte nie są. W zamian gwarantuję, że w luksusie mieszkał będziesz do śmierci i robotę w warsztacie miał będziesz. Ot, coś jak obecnie modna "hipoteka odwrócona". Pan zapłacił, dom w luksusowe cacko przemienił, warsztat w najnowocześniejszy sprzęt wyposażył tak, że wysokie dochody przynosić zaczął...Mechanikowi dał robotę i pokój w przybudówce. Ten haruje, haruje, koszty utrzymania idą w górę, a on coraz uboższy. Idzie do Pana i mówi - no jakże to tak, czego innego żem się spodziewał. Pan się bogaci i ja miałem się bogacić, przecie wspólnicy my są. Na to Pan: nie podoba się, to wyp..j z mojego domu! Mechanik jest młody, pracowity, pójdzie i może się jeszcze czegoś dorobi z pomocą kredytu, a może nie. Zrozumiał, że zamiast warsztat pracy sprzedać, mógł go Panu wydzierżawić albo wziąć kredyt na hipotekę. Koniec bajki.
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • adam111115 31.12.17, 12:45
  jak się ma anegdotka do funduszy unijnych???, to tylko pisdak wie jak widać
 • eiran 31.12.17, 13:05
  adam111115 napisał:

  > jak się ma anegdotka do funduszy unijnych???, to tylko pisdak wie jak widać

  Przecież to oczywiste. Niemcy zgodzili się na przyznanie Polsce środków, po czym przysłali tu swoje firmy, które zatrudniły tu swoich pracowników, wybudowały drogi, lotniska i akwaparki, po czym wywiozły je do siebie.


  --
  Przez 14 lat ayran.
 • mama303 31.12.17, 14:34
  leda16 napisała:


  > Pewien mechanik miał stary, wymagający remontu dom i warsztat samochodowy w prz
  > ydomowym garażu. Z biedą, ale na życie starczyło. Przychodzi Pan i mówi - ja ci
  > ten dom wyremontuję , unowocześnię warsztat, tylko musisz mi najpierw te nieru
  > chomości sprzedać, bo w cudze inwestował nie będę.

  dziwna ta sprzedaż że mechanikowi 3 razy wiecej kasy dano niż musiał wpłacić. Ja bym chciała byc tym mechanikiem
  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • polski_demokrata 27.12.17, 16:39
  Tusk wróci‚ ale do paki a nie polityki.

  --
  Nie radujcie się z klęski Marksa, bo choć świat powstał i powstrzymał drania, suka, która go zrodziła znów ma ruję.
 • szwampuch58 27.12.17, 20:13
  Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz,dwa lata mija,pisowski swirze,nikt z PO nie siedzi ,zlotego Mercedesa nie znaleziono afer nie udowodniono......wiec zamknij pape kulson

  --
  bi.gazeta.pl/im/8c/21/15/z22158220IH,Marek-Suski-prezydentem-RP-w-2020-roku---.jpg
 • znak-wodny 27.12.17, 20:34
  To jest problem Tuska, gdzie wróci, kiedy wróci, jak wróci i po co wróci.
  Może być też i tak, że wróci,
  a niektórzy znajdą się na intensywnej terapii kardiologiicznej albo w psychiatryku poszukując Napoleona i następnych wybuchów.
  Może też być zupełnie inaczej.

  --
  Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli 138 miliardów euro. Dzięki unijnym dotacjom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm.
 • polski_demokrata 28.12.17, 12:15
  Spokojnie‚ nie emocjonujące się tak. Po wycieczkach do prokuratorów końcowa stacja Donia będzie we Wronkach.

  --
  Nie radujcie się z klęski Marksa, bo choć świat powstał i powstrzymał drania, suka, która go zrodziła znów ma ruję.
 • adam111115 28.12.17, 13:00
  Za to co robią z Polską to widzę pisiorów we Wronkach i wielu innych miejscach. Do osadzenia będzie co najmniej ze 2 tysiące.
 • eiran 28.12.17, 13:19
  Pisiactwo jak to pisiactwo - wie juz kogo wsadzą, choć jeszcz nie wiedzą za co, Paragraf się znajdzie.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • ukos 27.12.17, 20:29
  Po wydymaniu PiSi wywalili go do magazynu rzeczy używanych.
  --
  Po tępocie poznacie (PiS)ich.
 • znak-wodny 27.12.17, 20:36
  Spotkał go los jaki sam sobie zgotował.


  --
  Przez ponad 13 lat obecności w Unii Europejskiej Polska otrzymała z Brukseli 138 miliardów euro. Dzięki unijnym dotacjom wybudowano ponad 12 tysięcy kilometrów dróg i autostrad. Zbudowano lub zmodernizowano również ponad 1,5 tysiąca kilometrów linii kolejowych. Powstało prawie 410 tysięcy nowych miejsc pracy, a finansowe wsparcie otrzymało ponad 30 tysięcy firm.
 • buldog2 27.12.17, 20:40
  Cytuję: В общем - презерватив штопанный

  --
  Podstawowa Organizacja Partyjna PIS w twoim domu
  Predateli i Swołoczi
 • rzewuski1 27.12.17, 22:23
  Neofita świętszy od papieża.


  --
  Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
  Stanisław Lem
 • polski_demokrata 28.12.17, 12:12
  Kto inteligentniejszy nie może już zdzierżyć tego bundesserwilizmu króla Europy i reszty hałastry.

  --
  Nie radujcie się z klęski Marksa, bo choć świat powstał i powstrzymał drania, suka, która go zrodziła znów ma ruję.
 • szwampuch58 28.12.17, 14:04
  Tja,mylisz siEm kartofel,o intiligencji piszesz kaczej a to roznica okropiczna

  --
  [URL=http://www.gify.net/cat-sylwester-351.htm][IMG]http://www.gify.net/data/media/351/sylwester-ruchomy-obrazek-0008.gif[/IMG][/URL]
 • man_sapiens 28.12.17, 14:44
  A ja w wywiadzie dla ostatniego wydania Pierdoły Codziennego twierdzę, że to Saryusz-Wolski z Sylwestrem Stallone i Kamilem Stochem zamówili w instytucjach europejskich atak na Polskę.

  Ma to dokładnie takie same podstawy, związek z rzeczywistością i znaczenie co wynurzenia Saryusza-Wolskiego.

  --
  Wczoraj:
  Montowaliśmy koalicję z USA, stawialiśmy się Rosji w sprawie Ukrainy, uczestniczyliśmy w spotkaniach 6 największych krajów UE, Buzek został szefem Parlamentu Europejskiego, Tusk Rady UE
  Dziś:
  Zabiegamy o bycie najlepszym przyjacielem Węgier.
  Jażdżewski
 • x2468 31.12.17, 13:27
  Dzisiaj pisi są szczęśliwi że OBIECAŁ ich bronić człowieczek Putina- Orban. Orban wstawi się za prl-pis, to sukces na miarę epoki.

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • haen2010 29.12.17, 10:27
  Pokazują nam właściwą i realną ocenę postępującą patologię ludzi polityki. Jak to szmacą się byle pozostać na topie celebry politycznej i nawilżają każdym kolejnym decydentom. Klasyką jest dziwka o nazwisku Rysiu Czarnecki.

  Chyba nie trzeba super psychiatry by to zrozumieć. To u nich normalka.
 • x2468 31.12.17, 13:27
  Richard Henry z pis?

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • jabbaryt 29.12.17, 13:31
  Ta zwierzęca i ślepa nienawiść totalnej opozycji do obecnego rządu nie bierze sie znikąd. To nie jest kwestia nawet utraconych wpływów. Motywem tych działań jest strach. PO jest umoczona w tyle afer, w tyle złodziejstw, że wiezień nie starczy jak w końcu ruszą procesy. PIS wkrótce zreformuje sądy i ruszy maszyna Temidy. Trzeba bedzie dobudować nowe wiezienia dla członków PO i PSLu.
 • adam111115 30.12.17, 13:36
  Budujcie. Za 2 lata będą jak znalazł.
  Ponadto twoje wypociny świadczą że nie masz pojęcia jak działa wymiar sprawiedliwości. Sądy nie są od prowadzenia śledztw i udowadniania winy. Ale czego się spodziewać po tepym pisdaku
 • jabbaryt 31.12.17, 11:44
  myslisz że Twoje chamstwo jest w stanie mnie obrazić. Twoja frustracja i ślepa złość mnie bawią. Wasz zasrany bantustan się kończy a wasze kwiki, skowyty i przekleństwa tego nie zmienią.
 • adam111115 31.12.17, 12:22
  nazywanie rzeczy po imieniu to chamstwo?, ciekawe. Tępy się urodziłeś i taki pozostaniesz. Jak każdy pisowiec
 • mama303 31.12.17, 14:40
  jabbaryt napisał:

  > Wasz zasrany bantustan się kończy a wasze kwiki, skowyty i pr
  > zekleństwa tego nie zmienią.

  brzmisz jak Bolszewicy podczas rewolucji październikowej.
  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • mama303 30.12.17, 17:18
  jabbaryt napisał:

  > PIS wkrótce zreformuje sądy i ruszy maszyna Te
  > midy. Trzeba bedzie dobudować nowe wiezienia dla członków PO i PSLu.

  no i wydało się! po to Wam te wasze nowe sądy, żeby pozamykać opozycje w więzieniach.  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • szwampuch58 30.12.17, 17:42
  Ten gostek ma"ptaka" na tle reformy sądow ,kiedys" cus "tam przegral w sadzie a zapomnial zabrac granatow ze soba.....i tak swira trzyma do dzisiaj

  --
  www.gify.net/data/media/351/sylwester-ruchomy-obrazek-0019.gif
 • jabbaryt 31.12.17, 11:45
  Żeby w więzieniach pozamykać przestepców.
 • mama303 31.12.17, 14:37
  jabbaryt napisał:

  > Żeby w więzieniach pozamykać przestepców.

  jasne, jasne ale tylko tych z opozycji :-)
  --
  nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
 • x2468 31.12.17, 13:33
  Bo im chodzi o to aby podzielić Polki i Polaków na tych co siedzieli, siedzą i będą siedzieli. 3sorty pis-naroda i chwatit.

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • x2468 31.12.17, 13:30
  Robiłeś praktykę, jak większość twoich kolegów partyjnych w "Żołnierzu Wolności" czy w "Czerwonym Sztandarze"?

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • mariner4 30.12.17, 13:15
  Facet jęczy z politycznego śmietnika. Żałosne.
  M.

  --
  "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
  Stefan Kisielewski - Kisiel

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka