Dodaj do ulubionych

Palikot wraca?

23.04.18, 09:55
Jego filozofia polityczna trafiała w punkt moich obserwacji i przekonań. Polskę niszczą zmory znane od dawna - " bram cztery ułomki. klasztorów siedem i gdzieniegdzie domki". Może nie dosłownie, ale chodzi o myślenie obecnych elit politycznych doskonale wykorzystujących zbieżność idei pomiędzy wójtem i plebanem. Także zbieżność interesów, jak najbardziej materialnych. Jakoś dziwnie się składa, że poparcie dla tych elit ma dokładną korelację z procentem uczestnictwa w coniedzielnej mszy. Od lat, z niewielkimi odchyleniami.
Patrząc pokolenie wstecz - to ambony desygnowały do władzy kolejne odmiany - partie i osoby polskiego parlamentaryzmu. Żadna, która kwestionowała ten system nie przetrwała.

Dzisiaj mamy już groźbę faszystowskiego totalitaryzmu pod patronatem mafii watykańskiej. Pochodnie pod Jasną Górą, msze poparcia dla nazistów, powinny uświadomić ludziom dokąd zmierzają Tron i Kościół. Nie jest to sympatyczna perspektywa na urządzanie sobie życia w Polsce.
Jeszcze sp... ć nie trzeba, ale wkrótce? Kto wie. I raczej nie za chlebem.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Palikot wraca? 23.04.18, 10:03
      haen2010 napisał:

> Jego filozofia polityczna trafiała w punkt moich obserwacji i przekonań. Polskę
      > niszczą zmory znane od dawna - " bram cztery ułomki. klasztorów siedem i gdzie
      > niegdzie domki". Może nie dosłownie, ale chodzi o myślenie obecnych elit polity
      > cznych doskonale wykorzystujących zbieżność idei pomiędzy wójtem i plebanem. Ta
      > kże zbieżność interesów, jak najbardziej materialnych. Jakoś dziwnie się składa
      > , że poparcie dla tych elit ma dokładną korelację z procentem uczestnictwa w co
      > niedzielnej mszy. Od lat, z niewielkimi odchyleniami.
      > Patrząc pokolenie wstecz - to ambony desygnowały do władzy kolejne odmiany - pa
      > rtie i osoby polskiego parlamentaryzmu. Żadna, która kwestionowała ten system n
      > ie przetrwała.
      >
      > Dzisiaj mamy już groźbę faszystowskiego totalitaryzmu pod patronatem mafii waty
      > kańskiej. Pochodnie pod Jasną Górą, msze poparcia dla nazistów, powinny uświado
      > mić ludziom dokąd zmierzają Tron i Kościół. Nie jest to sympatyczna perspektywa
      > na urządzanie sobie życia w Polsce.
      > Jeszcze sp... ć nie trzeba, ale wkrótce? Kto wie. I raczej nie za chlebem.
      Nie za dużo tych małpek z alkoholem było wczoraj?forum.gazeta.pl/forum/w,28,116693797,116693797,Palikot_na_sto_procent_.html
    • erte2 Re: Palikot wraca? 23.04.18, 10:25
      haen2010
      z Palikotem mam kłopot. Bo, owszem, miewał trafne diagnozy i niegłupie postulaty, ale też nie zapominaj jego dość nagłego zwrotu z pozycji przykościelnych (wydawca "OZON-u", czy ślubowanie poparte sloganem "Tak mi dopomóż Bóg") na radykalnie antyklerykalne i wręcz ateistyczne. Więc kiedy był prawdziwy?
      Poza tym miewał jednak dość kontrowersyjne (delikatnie mówiąc) wypowiedzi, bardzo "w stylu" pani pawłowicz czy innego tarczyńskiego. Więc czasami myślałem: "Dobrze gada", ale też bywało: "Co on pie...."
      Ale też był jedynym posłem który po opuszczeniu partii która go do sejmu desygnowała zapowiedział złożenie mandatu i zrobił to.

P.s. W kwestii formalnej: klasztorów było dziewięć a nie siedem, ale to tylko tak dla porządku.
      • haen2010 Re: Palikot wraca? 23.04.18, 11:04
        Bo trzeba odróżnić Palikota kiedy chadecka platforma szła po władzę (kościelny ślub Tuska), od Palikota liberała nie zgadzającego się na przejęcie partii już u władzy prze frakcję dewotów. Po prostu musieli zneutralizować ambony.
    • cadoudal Re: Palikot wraca? 23.04.18, 12:24
      Heniu - niech Palikot wraca, będzie przynajmniej weselej.
      Tylko niech nie wiąże się już z Grodzką,Rozenkiem, Ryfińskim etc.... szczególnie niech się nie wiąże nigdy z Olkiem ksywa wirus filipiński.
    • mariner4 Re: Palikot wraca? 24.04.18, 03:00
      On już miał swoje 5 minut, Starczy! Ja jestem antyklerykałem ale zrobienie z tego podstawy polityki jest błędem. Polityka to sztuka osiągania celów. Usadzenie kościoła powinno być tylko dodatkowym zadaniem, a nie celem samym w sobie.
      M.

--
      "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
      Stefan Kisielewski - Kisiel
      • cadoudal Re: Palikot wraca? 24.04.18, 06:58
        mariner4 napisał:

> On już miał swoje 5 minut, Starczy! Ja jestem antyklerykałem ale zrobienie z te
        > go podstawy polityki jest błędem. Polityka to sztuka osiągania celów. Usadzenie
        > kościoła powinno być tylko dodatkowym zadaniem, a nie celem samym w sobie.
        > M.

Zaczął dobrze, usunięcie krzyża z sali sejmowej było jak najbardziej słusznym postulatem. Niestety trafił na mur bogobojnych posłów z różnych partii, między innymi z PO. Bo o PiS czy PSL nie ma nawet co mówić, to partie klerykalne.
        Po za tym Palikot miał marnych współpracowników, on sam też nie za bardzo wiedział co robić
        Robienie sobie wroga z Millera i SLD odbiło mu się potężną czkawką, zaś próba związania się z wirusem filipińskim Olkiem przesądził o jego porażce.
        "Agnostyk" Olek, to największy wróg dla wszystkich, którzy nie podzielają "ideałów" wiary chrześcijańskiej.
        • mariner4 Re: Palikot wraca? 24.04.18, 07:54
          Priorytetem jest uwalenie PiS. Wszystko co opozycja robi, powinno być podporządkowanie temu celowi. Spory należy zostawić na później. Temu należy podporządkować taktykę. Religia, kościół to tema delikatny mimo wszystko. Nadal dzieli nawet zwolenników szeroko pojętej opozycji w społeczeństwie. KK traci poparcie, ale to nie łączy jeszcze wszystkich wyborców przeciwnych PiSowi. To wymaga jeszcze wielu lat.
          M.

--
          "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
          Stefan Kisielewski - Kisiel
          • cadoudal Re: Palikot wraca? 24.04.18, 08:25
            Priorytetem jest uwalenie PiS.

Tutaj jest mój problem. Wprawdzie wiem, że nie chciałbym partii klerykalnej, jednak pamiętam rządy PO-PSL i nie chciałbym ich powrotu do władzy. Podobnie jak SLD, na którą zawsze głosowałem i się zawiodłem.
      • haen2010 Re: Palikot wraca? 24.04.18, 08:56
        Ech, marynarzu. Jakbyś nie widział, że 100 procent nienawiści i konfliktów w Polsce jest produkowanych w fabrykach Kościoła, podobno katolickiego jeszcze z nazwy. Wierz mi, kiedyś to eksploduje, a wtedy niech Bóg się zlituje nad Polską.
        • cadoudal Re: Palikot wraca? 24.04.18, 09:09
          haen2010 napisał:

> Ech, marynarzu. Jakbyś nie widział, że 100 procent nienawiści i konfliktów w Po
          > lsce jest produkowanych w fabrykach Kościoła, podobno katolickiego jeszcze z na
          > zwy. Wierz mi, kiedyś to eksploduje, a wtedy niech Bóg się zlituje nad Polską.

To prawda, ale nie zmienisz mentalności społeczeństwa w krótkim czasie.
          Na to potrzeba czasu.
          Palikot moim zdaniem źle rozłożył akcenty. Jeszcze ten jego alians z pijaczyną Olkiem. Przecież to agent kościelny a nie agnostyk.
          • haen2010 Re: Palikot wraca? 24.04.18, 09:25
            Jasna sprawa. Oluś nigdy nie został by preziem gdyby nie błogosławieństwo ambon. Przecież piszę o tym. Tak samo całe SLD. System ukształtowano już przy Okrągłym Stole i trwa.
            Z nowszych objawów - Jaruzelska też zaczęła umilać życie zwiędłym biskupim. Dobrze wie, na czym polega polityka w Polsce.
            • cadoudal Re: Palikot wraca? 24.04.18, 09:30
              Z nowszych objawów - Jaruzelska też zaczęła umilać życie zwiędłym biskupim. Dobrze wie, na czym polega polityka w Polsce.

Dlatego słuchając ją wczoraj mdliło mnie.
              • haen2010 Re: Palikot wraca? 24.04.18, 10:11
                Faktycznie, szykuje się powtórka z Ogórkową. Klechy lubią duże nazwiska. Mocno podejrzewam, że Duduś z tych samych powodów zanegował ustawę o degradacji. Nie pasowało im niszczenie swoich sponsorów. a najbardziej tych nawróconych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka