Dodaj do ulubionych

statek kapitana Schettino płynie ku III RP,...

26.07.18, 00:23
...a przecież każdy przytomny człowiek widzi, że III RP już nie ma i już nigdy nie będzie. PiS wykorzystał bezwstydnie, a przez to ujawnił wszystkie wady Kamienikupy czyli Państwa Teoretycznego. Jeśli Polska ma przetrwać pomimo ataku rosyjskiej jaczejki Poputczyków i Sprzedawczyków, to trzeba narysować grubą kreskę, zresetować wszystko i zaproponować suwerenowi rozsądne, nowe, oparte na przejrzystych zasadach Państwo Polskie. Przez najbliższe 4-5 lat będziemy widzieli zdaje się tylko postępujący upadek - choćby PiS przegrał wszystkie wybory.

Szanowne lemingi, czas przejrzeć na oczy. To państwo jest do zrobienia od nowa, tak jak od nowa zrobiono II RP po zaborach. PO do władzy już nie wroci, a jeśli wróci, to po to, by zostać zniszczona. Styropian, który zbudował sobie pałac z ruin peerelu podmalowanych zaprawką, poszpachlowanych gliną i utkanych gazetami, musi odejść, bo co miał spieprzyć, to już spieprzył. Pora uczynić Rzeczpospolitą państwem realnie nowoczesnym, rozwojowym i opartym na racjonalnych zasadach, a nie na szkodliwych mitach jakichś wyklętych maruderów, klęsk narodowych i krzywd, którym sami jako Polacy zawiniliśmy, doprowadzając do upadku światowe mocarstwo - I Rzeczpospolitą. Zabory to nasza wyłączna wina, podobnie jak idiotyczne powstanie warszawskie czy styczniowe (listopadowe jeszcze miało jakiś sens).

--
+
p-i-s to niq pana piq do zakładania wątków
Edytor zaawansowany
  • piq 26.07.18, 00:27
    ...a ci, co go wspierają, to partyjni knowacze i bezkrytyczne durnie. Z PiSem może wygrać tylko ten, co da Polakom, zwłaszcza tym niegłosującym, ideę państwową i narodową, zamiast opluwanie się nawzajem.
  • buldog2 26.07.18, 00:37
    Takiej partii jakoś, póki co, nie widać.

--
    Prawo nad nami, nad komunistyczną partią czy partia ponad prawem?! - Nikita Chruszczow, PIS
    Prezes: Ludzie powinni się bać!
  • superspec 26.07.18, 05:34
    Jestem przeciwko aborcji na życzenie i metodzie in vitro i PiS mi to gwarantuje

--
    Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
    pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
  • man_sapiens 26.07.18, 07:51
    > Jestem przeciwko aborcji na życzenie i metodzie in vitro i PiS mi to gwarantuje

Zaszłeś w ciążę przez in-vitro?

--
    Państwo peerelowskie wstydziło się tego, co robiło.[...] A w rządzie PiS - zero wstydu Karol Modzelewski
  • superspec 26.07.18, 09:57
    m.teksciory.interia.pl/adu-embriony-na-trony-tekst-piosenki,t,657374.html
    --
    Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
    pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
  • 141288bs 26.07.18, 10:10
    "opluwanie sie nawzajem"- nie dostrzegam wzajemnego opluwania sie, widze tylko duza aktywnosc PO w opluwaniu PiS-u...
    kazda wypowiedz platfusa i stowarzyszonych z nimi, zaczyna sie od kartofli i pismatolkow,budynia i matolusza i leci caly
    zestaw inwektyw i rynsztokowy slang o zlych i niedoleznych pis-dakach... - masz cos do napisania piq?, to wal nie krepuj sie
  • religijnych.uczuc.obraza 26.07.18, 10:48
    Te twoje zwidy da się leczyć?

--
    Ja trochę tę historię znam i lata trzydzieste ch.ja a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (?). Wojna wyciągnęła (?). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande?-mówi Morawiecki.
  • buldog2 26.07.18, 10:56
    Tobie walenie bezpośrednio zostało po wcześniejszym ustroju. Tyle że donos walisz teraz do ABC czy innej piSBecji.

--
    Prawo nad nami, nad komunistyczną partią czy partia ponad prawem?! - Nikita Chruszczow, PIS
  • piq 26.07.18, 14:24
    ...i szalenie łatwo tego dowieść. Gdyby w Polsce istnieli dziennikarze z prawdziwego zdarzenia, to już dawno wszystko byłoby jasne. Pisałem o tym wielokrotnie opierając się na dokumentach i logicznych przesłankach. Dlatego PiS należy zniszczyć i już.
  • adam111115 26.07.18, 17:44
    Oż ty numerkowy durniu, stoicie tam gdzie stało zomo, gorszy sort, element animalny, jesteście kanaliami, gen zdrady, my jesteśmy panami..... kto to powiedział ośle jeden?
  • 141288bs 26.07.18, 18:00
    adam111115 napisał:

> Oż ty numerkowy durniu, stoicie tam gdzie stało zomo, gorszy sort, element ani
    > malny, jesteście kanaliami, gen zdrady, my jesteśmy panami..... kto to powiedzi
    > ał ośle jeden?
    - palancie animalny, ty nie ogarniasz rzeczywistosci,znalazles sie w sytuacji ktorej komusza wyobraznia pojac nie moze,bo byles prlowskim zbukiem i teraz pojac rzeczywistosc ktora cie otoczyla,zbuczym rozumem. nie jestes w stanie i stad biora sie te przez ciebie pisane zbucze pierduly.
  • religijnych.uczuc.obraza 26.07.18, 21:30
    Ależ ty jesteś ideolo zboczony, pomiocie z Supraśla.

--
    Ja trochę tę historię znam i lata trzydzieste ch.ja a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (?). Wojna wyciągnęła (?). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande?-mówi Morawiecki.
  • adam111115 26.07.18, 22:17
    Debilu jestem rocznik 1987. Jak ty jesteś qrva głupi to nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić!!!!
  • eiran 26.07.18, 12:04
    Biorąc pod uwagę ostatnie medialne występy Schetyny, musiałoby ci chodzić o wycofanie Ujazdowskiego we Wrocławiu. Jak dla mnie, to ruch bardzo dobry, choć oczywiście wielkim błędem było w ogóle zgłaszanie tegoż Ujazdowskiego i nie mam pojęcia w trakcie jakiego zaćmienia do tego akurat skandalicznego aktu politycznego doszło.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • piq 26.07.18, 15:09
    ...choćby o to, że PO ma w dupie własną deklarację programową z 2005 roku, która spowodowała, że ludzie za tą partią poszli w 2007, w wyborach, w których frekwencja była znacznie wyższa niż średnia w RP.
  • buldog2 26.07.18, 20:22
    Pełna zgoda.

--
  • 141288bs 26.07.18, 10:16
    - czyzby Gargamel ma stopien kapitana?,az trudno w to uwierzyc, ze tak wysoko doszedl
  • religijnych.uczuc.obraza 26.07.18, 10:49
    Poproś prowadzącego by napisał ci to bardziej po polsku.

--
    Karol, człowiek, który popylał melexem
  • 141288bs 26.07.18, 18:12
    religijnych.uczuc.obraza napisał:

> Poproś prowadzącego by napisał ci to bardziej po polsku.
    >
    - Gargamel dochrapal sie stopnia kapitana>\?...prowadzacy napisal to pytanie...rozumiesz teraz?
  • religijnych.uczuc.obraza 26.07.18, 21:31
    To dobrze że prowadzący poprawił tekst który przesłał ci do wklejenia.

--
  • piq 26.07.18, 21:25
    ...a nie pisowską, i interesował się światem, to byś łatwo skojarzył. Wpisz sobie w guglu "kapitan Schettino", wyjdzie ci "Costa Concordia". To elementarne dla zrozumienia tego wątku dla inteligentów.
  • 141288bs 26.07.18, 23:56
    pajacu piq-owaty, zebys mial wiedze czym jest inteligencja nie robilbys porownan III RP z kapitanem Costa Concordii...
    jestes prostym urzadzeniem, wiec jedziesz menelskim rozumowaniem
  • piq 27.07.18, 00:44
    ...świadczy prosty fakt: nie porównywałem nigdzie, cipko, III RP z kapitanem "Costa Concordii", sam sobie to, bucu prosty, wymyśliłeś. Zupełnie jak wasi prowadzący z GRU wymyślili dla prostych pisowców z Wassermanówną włącznie tzw. "zamach smoleński". A teraz won, bo cię zaoram i zabronuję.
  • 141288bs 27.07.18, 09:02
    piq napisał:

> ...świadczy prosty fakt: nie porównywałem nigdzie, cipko, III RP z kapitanem "C
    > osta Concordii", sam sobie to, bucu prosty, wymyśliłeś. Zupełnie jak wasi prowa
    > dzący z GRU wymyślili dla prostych pisowców z Wassermanówną włącznie tzw. "zama
    > ch smoleński". A teraz won, bo cię zaoram i zabronuję.
    - pacanie,ta wscieklosc swiadczy o poziomie twojej ulomnosci intelektualnej
  • piq 27.07.18, 12:37
    ...cipuniu. Nie jesteś w stanie mi dorównać na żadnym polu, dlaczego zatem miałbym być na ciebie wściekły? Przecież jesteś odpowiednikiem chomika. Nie można być wściekłym na chomika, choć wygryza dziurę w szafce.
  • taniarada 26.07.18, 10:40
    Co to za paszkwil wysmarowany nocą.Co za bzdety i pomówienia.Jest III RP i nowa Polska.A reszta sobie może kwiczeć i chować się w bagażniku samochodu.😁
  • piq 26.07.18, 21:28
    ...się okupacją niemiecką, tak III RP skończyła się okupacją rosyjską poprzez neotargowicę z PiSu. Neotargowica, czyli wy, zlikwidowała albo podporządkowała sobie podstawowe instytucje państwa, czyli dokonała tego samego, co naziści z Niemiec, a potem bolszewicy z Rosji w peerelu. Mamy do czynienia z okupacją hybrydową, efektem wojny hybrydowej Rosji z Polską i zainstalowania swojej agentury u władzy.
  • erte2 26.07.18, 11:06
    pieluchy-i-sliniaczki
    Przy wielu krytycznych uwagach do rządów PO-PSL, a także do samego Schetyny na dziś nie widzę jakiejś innej alternatywy dla pisiej mafii niż właśnie PO. Bo co by nie mówić - owszem, przez te słynne osiem lat były błędy, były zaniechania, były zapewne nawet jakieś nieuczciwości (bo w każdym państwie i w każdym ustroju jakiś margines ludzi nieuczciwych się znajdzie). Ale owe osiem lat to jednak był czas najbardziej dynamicznego rozwoju Polski, przez te osiem lat zmiany na lepsze nabrały dynamiki, przez te osiem lat ilość przeszła w jakość i Polska zmieniła się spektakularnie na lepsze. A nasza pozycja na świecie i w UE wzmocniła się na tyle że przewodniczącym Rady Europejskiej został Polak.
    Być może w przyszłości powstanie jakaś partia która zdoła na tyle przekonać wyborców żeby powierzyli jej władzę. Ale na dziś po prostu takiej partii nie ma i jedyną rozsądną alternatywą jest PO. Bo na dziś tylko PO daje nadzieję że "odkręci" "dobrą zmianę", że powstrzyma dalszą dewastację państwa prawa i demokracji, a całe to mafijne ustawodawstwo wyrzuci do śmietnika.
    I dlatego w przyszłych wyborach zagłosuję na PO - nie z miłości czy uwielbienia, ale z czystego wyrachowania.
  • buldog2 26.07.18, 15:50
    Jest jednak zagrożenie tym, że w świadomości wielu IVRP pozostanie okresem szczęśliwości, tak jak epoka Gierka. Wtedy może powrócić, tak jak wróciła obecnie. A przecież w porównaniu z tym co dziś, w 2007 to były niewiniątka.
    Dlatego życzę PISowi kolejnej kadencji, która, tego oczekuję, sprawi że w powszechnej świadomości trwale zyska powszechną ocenę jako kanalii i swołoczy. I powstaną warunki do powstania siły, która prawdziwie i sprawiedliwie rozliczy PIS z łamania Konstytucji, praworządności, agenturalności, zdrady stanu, wszystkich złodziejstw i innych afer. Po doświadczeniach z rządami PO nie wierzę, żeby Platforma rozliczyła przestępców z PISu.

--
  • 141288bs 26.07.18, 18:23
    I ty buldogu2,zwatpiles w sukces obywatelskiej koalicji? - Jak tak mogles zeslac w niebyt tych w ktorych wierzyles, kilkanascie lat walki o ich istnienie,jednym wpisem przekresliles? Toz, na droge samobojcow wkroczyles.
  • 141288bs 26.07.18, 17:19
    To te osiem lat byly dewastacja Polski - to w tym czasie za sprawa koolicjanta Psl rozsprzedano za bezcen nasze przetwornie owocow i warzyw. - Zginely Pudliszki,Dwikozy,Tynbark stal sie szwabskim producentem sokow z peoszku. - Podhalskie plantacje porzeczki i aronii zaczely straszyc wyschnietymi kikutami.Winiary padly jak cale Polskie przetwoestwo. Teraz gumofilcowe blazny,znowu maja cale ryje pomyslow na rolnictwo i na wies...tylko ten PiS stoi im na przeszkodzie.
    - Zlotousci zlodzieje z pod listka koniczyny w osobach Kamysza,Bejdy,Malaszkiewicza i paru innych z konicznej opcji,staraja sie przekonac do swojej racji uzdrawiajacej Polske i Polakow.
    Sadze,ze ten caly bandycki oboz totalnej opozycji,powinien miec oznakowane latarnie,bo na budowe szubienic dla tej padliny po prostu szkoda pieniedzy. - To jest moje zdanie nt.rzeczywistosci, i do tego bede zawsze przekonywal swoich sasiadow i wszystkich znajomych.
    Kazdy komu zalezy na osobistej godnosci, godnosci Narodu i Polski,nie powinien byc obojetny na zaklamywanie rzeczywistosci - obroncy demokracji z pod znaku KOD i Obywateli RP to dawna sitwa komuchow ktora nie zdazyla uwlaszczyc sie na majatku narodowym. - I o tym trzeba pamietac gdy wejdziemy na droge ciaglej pracy na rzecz dobra
    Polski i Narodu polskiego.
  • piq 26.07.18, 21:33
    ...bo jesteście za głupi, żeby nie być szkodliwymi. Chyba zastosujemy metody tawariszcza kapelana lasów państwowych Tomasza Duszkiewicza, ku...kiego syna i swołoczy, wobec nielegalnie zranionego rysia. Czyli użyjemy sznurka, sowiecki sługusie.
  • adam111115 27.07.18, 15:03
    I dziwić się że pisowcy to debile...
  • piq 26.07.18, 21:44
    ...bo już w 2004 roku było wiadomo, że to państwo trzeba radykalnie zreformować. Był o tym tekst ówczesnego posła PO Śpiewaka, współbrzmiący z jeszcze o 10 lat starszym manifestem Matyi na temat konieczności utworzenia IV RP. Pod tymi hasłami banda oportunistów z PO wygrała wybory w 2007 i... olała ową konieczność zmian, korzystając z apanaży dzierżonej władzy. Dzisiaj już platfusi już nic nie mają do zaproponowania Polakowi, zwłaszcza temu, którego skutecznie przez te 8 lat odpędzili od zainteresowania państwem i polityką. W wyborach 2007 ludność miejska poszła do urn w 2/3 do 3/4, a PO ją wystawiło. Takiego zaufania już się nie odzyskuje. Ci ludzie już więcej się platfusami nie zainteresują jako jakąkolwiek alternatywą. Raczej tradycyjnie nie pójdą do wyborów, bo po co? PO CO?
  • erte2 27.07.18, 13:53
    piq napisał:
    ...bo już w 2004 roku było wiadomo, że to państwo trzeba radykalnie zreformować . Był o tym tekst ówczesnego posła PO Śpiewaka, współbrzmiący z jeszcze o 10 lat starszym manifestem Matyi na temat konieczności utworzenia IV RP. Pod tymi hasłami banda oportunistów z PO wygrała wybory w 2007 i... olała ową konieczność zmian, korzystając z apanaży dzierżonej władzy.

Operujesz zbiorem haseł i pustych sloganów, niemających wiele wspólnego z rzeczywistością. Bo niby na czym miałyby polegać owe "radykalne zmiany"? Proszę o jakiś konkret, pokazanie dziedziny życia czy elementu organizacyjnego państwa które trzeba by było radykalnie zmienić.
    Polska powoli i z mozołem po roku 1989. zaczęła wprowadzać demokratyczne standardy i wracać do gospodarki rynkowej po latach zapaści "realnego socjalizmu" który spustoszył nie tylko gospodarkę, ale i mentalność Polaków.
    A jeśli tęsknisz za "radykalnymi zmianami" to właśnie je obserwujesz. Tyle tylko że niekoniecznie idą one w dobrą stronę.....
  • pieluchy-i-sliniaczki 28.07.18, 01:34
    ...mogę ci od ręki pokazać kilka podstawowych kwestii: konstytucja (czyli kto ma w końcu rządzić państwem i jakie ono ma w końcu być, bo nie wiadomo), prawo karne (zwiększenie penalizacji zamachów na nietykalność ludzi, a w kwestii przestępstw przeciwko mieniu zmniejszenie penalizacji pod warunkiem naprawienia szkód), prawo cywilne (napisane przed 2. wojną zbyt dużo rzeczy, które reguluje, zostawia niedopowiedzianych, a nowych zjawisk nie dogania; np. do skonkretyzowania jest kwestia zarządu nieruchomości, bo teraz są dwie ustawy, wg których można zarządzać nieruchomością, sprzeczne ze sobą), prawo podatkowe, które jest skończonym góvvienkem, dającym takie oto efekty, że na przykład państwo w bandycki sposób rabuje obywateli z miliarda złotych na podstawie nieistniejącego przepisu, a potem odmawia zwrotu nieprawnie pobranej kasy:
    www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ulga-meldunkowa-skarbowka-nsa-fpp,59,0,2412091.html
    ...za tym idzie oczywiście reforma urzędnicza w sensie sposobu zatrudniania, odpowiedzialności i kodeksu urzędniczego, co pociąga za sobą zmianę prawa pracy, a za tym prawa ubezpieczeniowego. Mogę tak dalej, ale na początek wystarczy. Bylo 8 lat od 2007 roku, żeby chociaż trochę w tym grzebnąć, ale platfusi robili dokładnie to samo, co wszyscy poprzedni, a dzisiaj następni: łatali szpachlą dziury w peerelu i udawali, że to doprawdy świetne.

Widzisz, chłopie, po I wojnie światowej II Rzeczpospolitą zbudowano od nowa na podstawach stworzonych w ciągu kilku lat. Z części z nich korzystamy do dzisiaj (np. z kc). III Rzeczpospolitej nie postawiono na odpowiednich podstawach w ciągu prawie 30 lat. Sięgnij sobie do klasyki Sienkiewiczowskiej, czyli rozważ, co miał na myśli wnuk mówiąc, że mamy "państwo teoretyczne" w postaci "xuj, dupa i kamieni kupa". Pokolenie styropianowców, czyli moje i zdaje się, że twoje, dało dupy i pora żeby odeszło razem ze swoim pokracznym tworem nazywanym III RP.

--
    +
  • eiran 27.07.18, 14:52
    Jest tu trochę nieścisłości. Paweł Śpiewak nie był jeszcze posłem w 2004, wszedł do Sejmu w 2005, gdzie najpierw funkcjonował jako jeden ze zwolenników koalicji z PiS, a następnie - do czego się przyznał - obserwator życia politycznego na potrzeby przyszłych prac naukowych. Matyja faktycznie napisał o "Obozie IV Rzeczypospolitej" w pierwszym, nazwijmy to oględnie "reformatorskim", okresie AWS, a Śpiewak na początku 2003, w tekście o aferze Rywina, świeżo po jej wybuchu. W wyborach 2007 PO odeszła od radykalnej retoryki z 2005 roku i nie obiecywała już niczego takiego, jak w tamtych, przegranych przez siebie wyborach, uznając poniekąd słusznie, że żeby zdobyć władze, nie należy obiecywać ani 3 x 15, ani radykalnych rozliczeń. Tak że jeśli PO kogoś oszukała w 2007, to w głównej mierze nie tych, którzy na nią głosowali. Pamiętam to wszystko dość dobrze, bo jestem jednym z wyborców oszukanych przez Śpiewaka, na którego głosowałem a następnie zostałem wystawiony do wiatru przez facia, który chciał sprawdzić, czy sprawdzają się jego teorie socjologiczne. Do radykalnych zmian w państwie parli (bądź to deklarowali) tacy politycy PO jak Rokita i jego kilkuosobowe otoczenie, którzy - summa summarum - nie dostali do ręki młotka, za pomocą którego zamierzali naprawiać zegarek.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pieluchy-i-sliniaczki 28.07.18, 01:44
    ...co dzisiaj doskonale widać. Śpiewak też miał rację. Koalicja PO z PiS była wtedy przyjmowana przez głosujących za oczywistą, więc Śpiewak realizował pewną wizję wyborców. W 2007 deklaracja z 2005 pozostawała w mocy, a zwracam ponownie uwagę, że frekwencja w wyborach parlamentarnych 2007 była najwyższa od 1989 roku i druga w historii. To wskazuje na wolę zmiany, bo PO uważal suweren za partię zmiany - zwłaszcza kształtująca się klasa średnia, która pokłusowala tłumnie do urn, a którą platfusi zerżnęli i uważali, że wzbudzą tym jej miłość. Owszem, klasa średnia czekała i kochała, ale potem poczuła się oszukana, czyli po prostu zerżnięta, wykorzystana i porzucona - i PO już tego nie nadrobi, bo po zdradzie odzyskanie zaufania jest niemożliwe.

--
    +
  • wkkr 26.07.18, 11:41
    Państwo tworzą ludzie. To dlatego Mojżesz przez 40 błądził po Synaju.
    Nikt, ot tak, na zawołanie nie stworzy nowego idealnego pastwa.
    To musi być długi, ewolucyjny proces polegający na świadomej i konsekwentnej edukacji społeczeństwa połączony z wymianą pokoleń.
    Niestety, w Polsce ostatnie 30 lat zostało zmarnowane na tym polu. Społeczeństwo edukowali samozwańczy zbawczy ojczyzny i efekty mamy takie jakie mamy.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • nazimno 26.07.18, 11:54
    Czyli przed 30 laty bylo wszystko ok, tak, stary?
  • piq 26.07.18, 21:37
    ...to, co ktoś ma do powiedzenia. Odrobina złej woli wystarcza, żeby żle zrozumieć. Ty się wykazałeś, chłopczyku, tym drugim, tym razem wobec wkkra.
  • j-k 26.07.18, 12:13
    pieluchy-i-sliniaczki napisał(a):
    ...Jeśli Polska ma przetrwać pomimo ataku rosyjskiej jaczejki Poputczyków i Sprzedawczyków...

szajba antyrosyjska calrgo POPiS-u nie ustaje.
    a przyklejanie pro-rosyjskiej latki staje sie zwyczajem na tym foro.

tymczasem dzisiejsza Rosje Polska interesuje tyle, co stary, dziurawy i zardzewialy nocnik.
    - czyli taki, ktorego uzyc sie nijak nie da.

Dzis Polska jest juz bardzej interesujaca dla CHIN - jako przyczolek do ekspansji gospodarczej na rynki UE.

Dr. J.K.
    goscinnie na forum Kraj
    a na stale na forum Swiat.
  • buldog2 26.07.18, 16:26
    A właśnie, że jest interesująca. Jako przyczółek do dalszej ekspansji w Europie. IV RP to taki pis-trojański Putina w Europie.

--
  • rccc 26.07.18, 17:34
    jest bardzo interesujaca dla izraela
    w pewnym momencie w kwietniu doslownie cala wierchuszka tego panstwa byla w Polsce
  • j-k 26.07.18, 19:25
    rccc napisał:
    > jest bardzo interesujaca dla izraela

owszem.
    z tego samego powodu - co dla Chin.

nie zmienia to mojej uwagi, ze Rosja Polsze dawno "odpuscila"
  • rccc 26.07.18, 19:48
    z tego i wielu innych powodow
    obawiam sie ze ten proces jaki jest w USA zaczal sie juz w Polsce
    israelpalestinenews.org/israels-dirty-little-secret-drives-us-policies-exploiting-spineless-congress-white-house/
    By Philip Giraldi, The Unz Review

At a recent panel discussion in Washington, screenwriter, film director and producer Oliver Stone briefly addressed the issue of alleged Russian interference in the recent national election, observing that “Israel interfered in the U.S. election far more than Russia and nobody is investigating them.” A few days later, in an interview with Stephen Colbert on the Late Show, Stone returned to the theme, responding to an aggressive claim that Russia had interfered in the election by challenging Colbert with “Israel had far more involvement in the U.S. election than Russia. Why don’t you ask me about that?”

Don’t look for the exchange with Colbert on YouTube. CBS deleted it from its broadcast and website, demonstrating once again that the “I” word cannot be disparaged on national television. Stone was, of course, referring to the fact that the Israel Lobby, most notably acting through its American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), is undeniably a foreign lobby, no less so than anyone representing the presumed interests of Russia or China.
  • mariner4 26.07.18, 13:03
    Jest tylko jedno "ale". "Żadna grupa społeczna nie jest w stanie wyłonić z siebie reprezentacji, której przeciętny poziom jest wyższy od poziomu tej grupy". Cytat z pamięci, ale wiadomo o co chodzi. To co obserwujemy, to poziom cywilizacyjny Polaków i tyle. Trzeba pokoleń względnej normalności, aby to zmienić. Tylko sporadycznie do władzy aspirują ludzie z szlachetnych pobudek. Znakomita większość robi to TYLKO dla kariery. Właściwie chodzi o to aby interes ludzi władzy był możliwie zbliżony do interesu ogółu. A ten jest rozmaity. To musi być proces cywilizacyjny. Ja na razie optuję za odsunięciem PiS od władzy. Za KAŻDĄ cenę!
    M.

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
    Stefan Kisielewski - Kisiel
  • erte2 26.07.18, 15:24
    mariner4
    Z tych, jak piszesz, "szlachetnych pobudek" do władzy dochodzą pięknoduchy na ogół w wyniku jakichś rewolucji. Tyle że jeśli rzeczywistość nie bardzo przystaje do ideałów to tym gorzej dla rzeczywistości. Liberte, egalite i fraternite w krótkim czasie zaczęło napędzać setki gilotyn, a "państwo robotników i chłopów" błyskawicznie przekształciło się w państwo gułagów, NKWD i strzałów w tył głowy.
    Nasza polska rewolucja "Solidarności" była ewenementem w skali świata - nie "wyhodowaliśmy" Robespierre'a, Dzierżyńskiego czy Guevary, nie powsadzaliśmy za kraty funkcjonariuszy dawnego reżimu, nawet nie "rozliczyliśmy" głównego odpowiedzialnego metodą rumuńską. Może i powinni oni ponieść jakąś odpowiedzialność, ale w ten sposób uniknęliśmy krwawych porachunków które w końcowym efekcie ze sprawiedliwością dziejową mają niewiele wspólnego.
    Ale też niestety nie zdołaliśmy stworzyć mechanizmów prawnych i konstytucyjnych które pozwoliłyby na zablokowanie działań bezprawnych, jak również nie nauczyliśmy się tego na czym polega demokracja. I dlatego mamy to co mamy.
  • m.c.hrabia 26.07.18, 16:03
    Ale też niestety nie zdołaliśmy stworzyć mechanizmów prawnych i konstytucyjnych które pozwoliłyby na zablokowanie działań bezprawnych, jak również nie nauczyliśmy się tego na czym polega demokracja. I dlatego mamy to co mamy.

nikt nie potrafi stworzyć takich mechanizmów ,
    moim zdaniem nasze mechanizmy były prawidłowe, problem zaczynana być wtedy, gdy reguły przewidują grę w szachy, a przychodzi byle pokurcz z bejzbolem i zaczyna grę w palanta.

żadne nawet nawet najwymyślniejsze mechanizmy nie zablokują działań psychopaty-nienawistnika-"mściciela"

--
    Pisiorski motłoch żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza
  • erte2 26.07.18, 19:33
    m.c.hrabia napisał:
    nikt nie potrafi stworzyć takich mechanizmów, moim zdaniem nasze mechanizmy były prawidłowe, problem zaczynana być wtedy, gdy reguły przewidują grę w szachy, a przychodzi byle pokurcz z bejzbolem i zaczyna grę w palanta.

Częściowo masz rację, bo rzeczywiście trudno zawrzeć np. w Konstytucji takie zapisy które przewidywałyby każdą możliwą sytuację i każdy, nawet najbardziej nieprawdopodobny scenariusz. I może rzeczywiście problem bardziej leży w naszej mentalności? niedoświadczeniu? braku edukacji? które pozwoliły na powierzenie władzy takim kreaturom niż w zapisach bo łajdacy pokroju kaczyńskiego zawsze mogą nam powiedzieć:"Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?".
  • x2468 26.07.18, 20:01
    Nie ma takiej konstytucji a nawet gdybyśmy taka stworzyli to przyjdzie Gnom z pałą i powie że czarne jest białe. Vide 6-letnia kadencja I prezes Sądu Najwyższego.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • piq 27.07.18, 01:10
    ...w sposób nieunikniony prowadził do tego, co jest dzisiaj. Również demokracja używana przez zdemoralizowanych polityków działa tak, jak działa. Nie jest to tylko polski problem, demokracja na całym świecie przechodzi kryzys, z którego w obecnym swoim kształcie się nie dźwignie.

Tzw. "rewolucja Solidarności" powiodła się tylko dlatego, że na czele gołej siły robotniczej stanęli "lettres", jak Francuzi nazywali wykształconych, za obopólną zgodą. Tyle że ci "solidarnościowi" "lettres" w pewnym momencie wypięli się na ową siłę i zajęłi rozgrywkami we własnym gronie, a media oraz to środowisko polityczne wytworzyły prawdziwe i naturalne łżeelity, które swoim ćwierćinteligenckim zadufaniem i protekcjonalnością zabiły już dawno kiełkujące powszechne obywatelskie życie polityczne. Ponad połowa ludzi nie chodzi głosować, nie dlatego, że jest głupia, tylko dlatego, że nie ma na kogo i nie widzi w tym sensu. To świadczy o ich inteligencji. Bo skoro poglądy jakiejś modelessy (Rubik) czy aktora (Olbrychskiego na przykład) są wybijane jako ważna opinia w sprawach ustrojowych czy społecznych w mediach, to umówmy się, że średnio sprawny intelektualnie człowiek to po prostu wyśmieje i zlekceważy. A polskie życie medialno-polityczne tak wygląda.

Na dodatek "totalni" nie wytworzyli ani pół strategii przeciwstawienia się superprofesjonalnej, bo wspomaganej przez speców z Rosji, narracji PiSu, choć mają na to środki. Tylko wolą je wydawać na bzdury, bo "dotąd działały". Niczego się nie nauczyli i się już nie nauczą. Wystarczy popatrzeć na żałosną kampanię Trzaskowskiego, wcześniej Komorowskiego, a jeszcze wcześniej Kracika w Krakowie, które zostały zrąbane pokazowo (w wypadku Kracika sądzę, że celowo, bo miejscowi POwcy woleli robić przekręty z Majchrowskim, które przy Kraciku by nie przeszły). To nie jest środowisko zdolne do objęcia władzy, ani tego godne.

Być może buldog ma nawet rację, że życzy 2. kadencji PiSowi, bo to oznacza w końcu rozwałkę PiSich na podwórkach po wyrokach ad hoc powołanych trybunałów ulicznych. Ja wolałbym tego uniknąć, dlatego piszę to, co piszę.
  • inocom 26.07.18, 20:56
    mariner4 napisał:

> Jest tylko jedno "ale". "Żadna grupa społeczna nie jest w stanie wyłonić z sieb
    > ie reprezentacji, której przeciętny poziom jest wyższy od poziomu tej grupy". C
    > ytat z pamięci, ale wiadomo o co chodzi. To co obserwujemy, to poziom cywilizac
    > yjny Polaków i tyle. Trzeba pokoleń względnej normalności, aby to zmienić. Tylk
    > o sporadycznie do władzy aspirują ludzie z szlachetnych pobudek. Znakomita więk
    > szość robi to TYLKO dla kariery. Właściwie chodzi o to aby interes ludzi władzy
    > był możliwie zbliżony do interesu ogółu. A ten jest rozmaity. To musi być proc
    > es cywilizacyjny. Ja na razie optuję za odsunięciem PiS od władzy. Za KAŻDĄ cen
    > ę!

Właśnie na tym się opiera rozwój społeczeństw. Pojawia się jednostka wybitna, a reszta do niej równa. Czasami ta jednostka zostaje ubita, bo jej wybitność jest nie do zaakceptowania w obecnym stanie wspólnoty - Sokrates.

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • mariner4 27.07.18, 14:05
    Rozwój społeczeństw to powolny proces. Liderów też to dotyczy.
    M.

--
  • inocom 27.07.18, 14:11
    mariner4 napisał:

> Rozwój społeczeństw to powolny proces. Liderów też to dotyczy.

A kto mówił, że ewolucja jest szybka? Chyba tylko kreacjoniści. :)
    Choć i ten proces można troszku przyśpieszyć.

demotywatory.pl/4867824/Moja-reakcja-na-nowinki-technologiczne-ktorych-nie-rozumiem
    Swoją drogą ile ten od drona przeżyje na tej pustyni :)

--
    Polska to jak na razie jedyny kraj w UE, w którym upadła opozycja, a nie rząd.
  • xystos 26.07.18, 17:06

..ilu uchodźców ma na swoim pokładzię?
    szukają kraju asylum?

--
    ZEN
  • x2468 26.07.18, 20:01
    2,5 miliona Polaków rozsianych po całym świecie.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • inocom 26.07.18, 21:41
    x2468 napisał:

> 2,5 miliona Polaków rozsianych po całym świecie.

To na samodzielne rządy mają znikome szanse :)

--
    Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
    doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016
  • rccc 26.07.18, 18:23
    skoro piq twierdzisz, ze "zabory to nasza wyłączna wina" to znaczy, ze "holokalst to wylacznie wina zydow"?
  • rzewuski1 26.07.18, 18:43
    A ten znowu z Żydami .......

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • rccc 26.07.18, 18:54
    skoro buldog2 i spolka caly czas z ruskimi to dlaczego ja nie moge dla symetrii zadac pytanie o sojusznikow ruskich?
    zadalem madre pytanie o analogie winy przegranych w zaborach Polakow i w halokauscie zydow
    moim zdaniem wylacznej winy Polakow w zaborach nie bylo a wiekszosc winy ponosza niemieckie koronowane glowy trzech zaborcow
  • erte2 26.07.18, 19:19
    rccc napisał:
    moim zdaniem wylacznej winy Polakow w zaborach nie bylo a wiekszosc winy ponosza niemieckie koronowane glowy trzech zaborcow

Oczywiście, byliśmy niewinnymi ofiarami i padliśmy ofiarą potwornych spisków. Tylko wytłumacz mi misiu dlaczego z regionalnego mocarstwa którym bez wątpienia byliśmy w wieku XVI, XVII i na początku XVIII w końcu tegoż pozostał ogryzek a niewiele później już nic?
    Liberum veto, "Szlachcic na zagrodzie....", "Od Sasa do Lasa" i parę innych takich fajnych "sarmackich" zwyczajów doprowadziło do totalnego bajzlu z którego chętnie skorzystali sąsiedzi.
    Wiele złego uczynili też niejacy Radziwiłłowie, Braniccy, Radziejowscy i inni Wielopolscy którym koło arystokratycznych penisów wisiała wolność i niepodległość Polski bo mieli ją w swych arystokratycznych dupach.
  • rccc 26.07.18, 19:30
    czyli jestes jak piq zwolennikiem teorii ze to zydzi sami sa winni holokalstu bo przeciez sami doprowadzili do tego, ze Rzym rozwalil im stolice i rozgonil po swiecie a podczas II WS niemiaszki tylko skorzystali z okazji ze ilus izraelitow z wierchuszki w przeszlosci dalo dupy doprowadzajac zydow do beznadziejnej sytuacji.
    PS misiu to sobie do zony mozesz mowic
  • erte2 26.07.18, 19:37
    rccc napisał:
    PS misiu to sobie do zony mozesz mowic

Masz rację, "misiu" to do ciebie nie pasuje. Miałbym parę innych określeń, ale... Sam rozumiesz, jet przed 22.
  • rccc 26.07.18, 19:42
    na pocieszenie powiem ci ze mam jeszcze lepsze okreslenia ktore by jak ulal pasowaly do ciebie

Rotszyldy tak wszystkim trzesly (w 1815 nawet publicznie na kongresie wiedenskim carowi grozili) i na holokalst pozwolily? cos tu nie gra nie sadzisz?
  • erte2 27.07.18, 19:07
    rccc napisał:
    ...na pocieszenie powiem ci ze mam jeszcze lepsze okreslenia ktore by jak ulal pasowaly do ciebie

A mógłbyś może być bardziej oryginalny i nie powielać czyichś pomysłów? Ja rozumiem że taki wysiłek intelektualny cię przerasta, ale próbuj....
  • rccc 27.07.18, 19:53
    szczerze mowiac, erte2 dobry czlowieku, na pyskowkach mi nie zalezy
    piq zalozyl ciekawy watek ale niestety ad personam troche go zniszczylo
    a szkoda bo facet ma niewatpliwie wiedze ale nadreaguje troche wtedy gdy nie trzeba
  • xystos 26.07.18, 19:37
    "skoro piq twierdzisz, ze "zabory to nasza wyłączna wina" to znaczy, ze "holokalst to wylacznie wina zydow"?"

..lepiej bym tego nieujoł.

--
    ZEN
  • erte2 26.07.18, 19:40
    xystos napisał:
    ..lepiej bym tego nieujoł.

Świetnie to ujołeś niełókuó.
  • gelati 26.07.18, 20:16

Lemingi przyznały wreszcie, że szlag trafił PeOwskie bombki:)
    Sądziłem, że będą szli w zaparte do smutnego końca.

Po następnych wyborach wyczyści się złogi schetynowskie/thuskowe.
  • buldog2 26.07.18, 20:26
    Prezes jest geniuszem politycznym!
    Jego prowadzący z Łubianki to geniusze wywiadu!

--
  • gelati 26.07.18, 20:41
    buldog2 napisał:

> Prezes jest geniuszem politycznym!<

Zaczynasz się ze mną zgadzać:) To koniec PO.
  • taniarada 26.07.18, 20:44
    buldog2 napisał:

> Prezes jest geniuszem politycznym!
    > Jego prowadzący z Łubianki to geniusze wywiadu!
    >
    Bez prezesa Śliniak nic byś na tym forum nie napisał .Módl się z tym drugim sobowtórem Piqiem .By żył długo .Amen.
  • gelati 26.07.18, 22:14
    W grudniu zbankrutuje. Pismaczków w gazecinie coraz mniej. I mniej...
  • piq 27.07.18, 00:50
    ...tatko Wilhelm pośrodku, po lewej Włodzimierz, syn z legalnego małżeństwa, po prawej Jarosław, syn ze starachowickiej wycieruchy w czasie pracy tatki w Polsce:
    fotoforum.gazeta.pl/photo/0/wf/kf/arvw/qA2fvGWVRhiHD2gwpB.jpg
  • piq 27.07.18, 00:41
    ...po następnych wyborach dorżniemy watahę, rosyjski piesku. Tym razem naprawdę, a nie jak platfusi, którzy nie dotrzymali swojej obiecanki. Szczegóły techniczne: sznurek, wzmiankowany powyżej. A teraz precz, żebym w ciebie nie wdepnął, bo będę musiał wyrzucić buty.
  • piq 27.07.18, 00:38
    ...nie masz, xystos, szans, zatem istotnie, bardziej głupio już się tego nie da napisać. Odsyłam do mojego krótkiego wykładu dla rccc powyżej.
  • piq 27.07.18, 00:36
    ...wiedzy i rzetelności. Twoja analogia jest do dupy, ponieważ nie zgadzają się właściwościami ani podmioty, ani relacje. A dokładniej, prostaczku: państwo nie ma nic wspólnego z etnosem lub wyznaniem (Żyd to etnos lub wyznanie), a już zwłaszcza Rzplita Obojga (a dokładniej Trojga, co uznała Konstytucja 3 Maja) Narodów. A holokałst jako masowy mord na tle etnicznym nie ma nic wspólnego, bałwanie, z objęciem władzy na zdobytym terytorium nad podbitą ludnością. Poducz się trochę, zwłaszcza dyscypliny intelektualnej, bo jej nie masz ani w ząb. Możesz odejść.
  • rccc 27.07.18, 01:57
    sam pomieszales kilka pojec w swojej odpowiedzi,
    panstwo ma bardzo duzo wspolnego z jak to nazywasz etnosem lub wyznaniem i przypominam, ze to nikt inny jak twoj izrael pare dni temu to oglosil:
    wyborcza.pl/7,75399,23694043,izrael-zadekretowal-jestesmy-panstwem-zydowskim.html?disableRedirects=true
    I nawet holokaust na tle etnicznym jest kontrowersyjny bo zydzi nie stanowia nawet rasowo i etnicznie monolitu a wiekszosc obecnych zydow to potomkowie Chazarow, ktorzy przeszli na judaizm 1300 lat temu.
    Jesli chodzi o I Rzeczpospolita - zabory pokazaly dopiero kto sie naprawde poczuwal do bycia Polakiem i nie byli to w wiekszosci nasi goscie zydowscy.
    a wracajac do kwintesencji mojego porownania - analogia jest jak najbardziej wlasciwa.
    sam pamietam jak Geremek byl w Nowym Jorku w 1999 i z okazji wejscia Polski do NATO zapodal dla radio Most na 91,5 Mhz takie zdanie, ze wedlug wiktymologi (pl.wikipedia.org/wiki/Wiktymologia) ofiara jest w jakis sposob winna tego, ze zostala napadnieta. Dalej nawijal o Polsce ale mnie wtedy od razu zastanowilo, czemu ten zyd wmawial Polakom wine a nie znalazl np winy zydow w holokauscie.
  • piq 27.07.18, 02:05
    ...a zabory pokazały, prostaczku, że 90% etnicznych Polaków nie czuło się Polakami. Patrz wyłapywanie powstańców przez chłopstwo i wydawanie ich Murawiewowi (czy komukolwiek innemu) na powieszenie, tiurmę lub zsyłkę. Jesteś cienki z historii, biedaczyno intelektualna.
  • rccc 27.07.18, 02:08
    moi przodkowie po obu stronach zostani zeslani na syberie
    wrocili do Polski bo mieli swietne DNA i przezyli
    czesc majatku po moich przodkach przejeli kolaboranci zydowscy
  • rccc 27.07.18, 02:05
    "A holokałst jako masowy mord na tle etnicznym nie ma nic wspólnego, bałwanie, z objęciem władzy na zdobytym terytorium nad podbitą ludnością. Poducz się trochę, zwłaszcza dyscypliny intelektualnej, bo jej nie masz ani w ząb. Możesz odejść."
    Germanizacja i rusyfikacja oraz masowe mordy oraz zsylki na syberie mialy miejsce pod zaborami
    Polacy i Slowianie mieli tez byc wytepieni przez III rzesze
    sami zydzi jesli wierzyc ST tez maja wiele czystek etnicznych na koncie i ich swieto Purim to nic innego to jak coroczna radosc z megaJedwabnego.
  • piq 27.07.18, 12:33
    ...(rzeź Pragi odbyła się jeszcze za RzplTN), owszem, były liczne wyroki śmierci po powstaniu styczniowym oraz zsyłki. W świetle prawa międzynarodowego zajęcie RzplTN było całkowicie legalne. Rusyfikacja i germanizacja to nie holokałst, dzieciątko ty moje nieudane, zwłaszcza że w Europie była również np. wyjątkowo brutalna madziaryzacja Slowaków i Rusinów, a w II RP poważnie zabierano się za przymusową polonizację kresów.

Jesteś trwale niedouczony.

A co do rzezi Pragi, chłopcze, znaszli takie coś? Pułk lekkokonny starozakonny w sile 500 ludzi, złożony z Żydów pod dowództwem Berka Joselewicza, został tam wycięty w pień 4.11.1794, stawiając, wg relacji gen. Orłowa, "silny opór" kolumnie generała Buxhoevdena posuwającej się w kierunku Warszawy.
  • piq 27.07.18, 12:34
    ...prawa, nawet car nie mógł występować przeciwko własnemu prawodawstwu. Doucz się.
  • rccc 27.07.18, 14:28
    rozpisales sie nad roznica miedzy zaborami a holokaustem pomijajac glowna analogie sprawcow i ofiar
    napisales, bez uzasadnienia ze "zabory to nasza wyłączna wina" - z tym nie zgadzam sie calkowicie
    ale wciaz nie napisales czy holokaust to wina zydow

• wagonetka 27.07.18, 15:23
    rccc napisał:

> "zabory to nasza wyłączna wina" - z tym nie zgad
    > zam sie calkowicie

możesz się nie zgadzać, ale takie są fakty, do skrajnego osłabienia Polski przedrozbiorowej doprowadziliśmy my, Polacy
    na początek polecam lektury: Stanisław Staszic "Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego", oraz "Przestrogi dla Polski". Hugona Kołłątaja

wiem, że nie przeczytasz książek tych wybitnych polskich patriotów

• rccc 27.07.18, 15:39
    pomijasz calkowicie czynniki zewnetrzne
    Caryca katarzyna placila calkiem sporo kasy Wolterowi, zeby jakos uzasadnil rozbiory bo w Europie zwyklym ludziom nie bardzo podobalo sie to co zrobily 3 niemieckie koronowane glowy
  • mariner4 27.07.18, 15:45
    Państwa, narody nie mają cech, które przypisuje się pojedynczym ludziom, Nie mają sumienia, poczucia wdzięczności, winy i innych przymiotów. Działa po prostu wypadkowa interesów. Od początku cywilizacji silniejsze narody wypierały z areny dziejów słabsze. To się dzieje niejako samo. Na przykład Anglia stała się mocarstwem globalnym w zasadzie dlatego, że tam od zawsze było prawo dziedziczenia oddające wszystko najstarszemu synowi. Z kolei dobrze urodzonym nie wypadało parać się handlem, czy rzemiosłem Pozostawała tylko kariera wojskowa, w marynarce i ewentualnie duchowna. Ono zawsze mieli problem z nadmiarem kadr oficerskich, która parła do wojen i podbojów, jako jedynej drogi do włąsnego majątku. To oczywiście w dużym skrócie. Po skończonej wojnie zwalniano większość ze służby i problem narastał. W tym sensie to nasi przodkowie odpowiadają za zabory. Ówcześni wyborcy za nic nie chcieli zrezygnować nawet z części soich przywilejów. Kiedy monarchie absolutne w Europie miały silne i zdyscyplinowane armie, podczas gdy w Polsce szlachta nie chciała płacić na nowoczesną armię. Utrzymywanie pańszczyzny spowodowało, że chłopstwo nie chciało się bić za swoich panów, To smutne, ale pańszczyznę znieśli dopiero zaborcy, przy wielkim oporze ze strony "szlachetnie" urodzonych. To i wiele innych czynników spowodowała, że Polska została bezbronna. A życie nie znosi próżni, a polityka tym bardziej Tak nasi przodkowie ponoszą główną winę za zabory.
    M.

--
  • gelati 27.07.18, 15:55

Przeciwieństwo Schetyny.
  • inocom 27.07.18, 16:05
    mariner4 napisał:

> Państwa, narody nie mają cech, które przypisuje się pojedynczym ludziom, Nie ma
    > ją sumienia, poczucia wdzięczności, winy i innych przymiotów. Działa po prostu
    > wypadkowa interesów. Od początku cywilizacji silniejsze narody wypierały z aren
    > y dziejów słabsze. To się dzieje niejako samo. Na przykład Anglia stała się moc
    > arstwem globalnym w zasadzie dlatego, że tam od zawsze było prawo dziedziczenia
    > oddające wszystko najstarszemu synowi. Z kolei dobrze urodzonym nie wypadało p
    > arać się handlem, czy rzemiosłem Pozostawała tylko kariera wojskowa, w marynarc
    > e i ewentualnie duchowna. Ono zawsze mieli problem z nadmiarem kadr oficerskich
    > , która parła do wojen i podbojów, jako jedynej drogi do włąsnego majątku. To o
    > czywiście w dużym skrócie. Po skończonej wojnie zwalniano większość ze służby i
    > problem narastał. W tym sensie to nasi przodkowie odpowiadają za zabory. Ówcze
    > śni wyborcy za nic nie chcieli zrezygnować nawet z części soich przywilejów. Ki
    > edy monarchie absolutne w Europie miały silne i zdyscyplinowane armie, podczas
    > gdy w Polsce szlachta nie chciała płacić na nowoczesną armię. Utrzymywanie pańs
    > zczyzny spowodowało, że chłopstwo nie chciało się bić za swoich panów, To smutn
    > e, ale pańszczyznę znieśli dopiero zaborcy, przy wielkim oporze ze strony "szla
    > chetnie" urodzonych. To i wiele innych czynników spowodowała, że Polska została
    > bezbronna. A życie nie znosi próżni, a polityka tym bardziej Tak nasi przodkow
    > ie ponoszą główną winę za zabory.

Czy holokaust to wina Żydów.

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • xystos 27.07.18, 16:22
    "Czy holokaust to wina Żydów"

..dobre pytanie ale zadawaj je po
    cichu,jeszcze ktoś okrzyknie cię
    antysemitom.

wiele można się dowiedzieć ile
    krzywd niemcy wyrządziły żydom,
    ale trudno się dokopać do źródeł
    historycznych dotyczących krzywd
    niemców spowodowanych przez
    żydów

z słowianami jako niewolnikami
    którymi handlowali żydzi łatwiej
    coraz więcej "wycieka" jako
    fake news ...

--
    ZEN
  • weteran-czasu 27.07.18, 17:07
    Nie przesadzaj,
    jako bardzo stary dinozaur mogę Ciebie zapewnić, że w polityce nie ma nic pewnego.
    Fakt, że Schetyna niewiele robi dla poparcia PO ale może mu o to chodzi.
    Poza tym PO z 18% poparciem nie jest teraz zagrożeniem dla PiS.
    Zagrożenie dla PiS jeszcze dobrze się nie ujawniło a ujawni się znienacka.
    Kaczyński zraził sobie znaczną część społeczeństwa wymuszając na PiSwładzy" działania bez trybu".
    Kiedyś (możliwe, że już w niedalekiej przyszłości) Naród przyjdzie po prawo i sprawiedliwość dosłownie, a ze zjednoczonym anykaczystowskim elektoratem PIS nie ma najmniejszych szans. Rozdawnictwo nieswojej kasy (500+) nie pomoże. Nie będzie też poparcia Rydzyka. On daje poparcie tylko tym, którzy mu dobrze smarują. PiSwładzy pozostanie ucieczka za URAL jeśli Putin pozwoli, bo w kraju tylko Trybunał Stanu i kraty w Sztumie.

--
    ]:->

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka