Dodaj do ulubionych

PO ma kolejny powód do likwidacji IPN?

07.09.18, 11:18
Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR

telewizjarepublika.pl/mocne-oto-kim-byla-matka-rafala-trzaskowskiego,69690.html
Edytor zaawansowany
  • eiran 07.09.18, 11:30
    To oznacza, że Rafał Trzaskowski może być bez przeszkód wicemarszałkiem Sejmu, tak jak syn Olgierda Terleckiego. Nieprawdaż, tow. w11mil?

Z ciekawości - macie jakieś nowe, aktualne zdjęcie płk. Lesiaka? Przysłali wam z centrali?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • w11mil 07.09.18, 11:34
    Róznica jest taka, że wicemarszałek przeszłości ojca nie ukrywał.

www.rp.pl/artykul/943400-Olgierd-Terlecki-czyli-Lachowicz.html
  • eiran 07.09.18, 11:46
    Nie ukrywał? A kiedy ujawnił? Wierzycie, towarzyszu, że do 2003 roku niczego się nie domyślał?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • erka-4 07.09.18, 14:03
    Nie mędrkuj skoro siedzisz przy komputerze dzisiaj,gdybyś siedział na UB inaczej byś pisał.

• eiran 07.09.18, 14:40
    A wiesz tak w ogole, zlodziejaszku, o kogo chodzi?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • erka-4 09.09.18, 19:07
    eiran napisał:

> A wiesz tak w ogole, zlodziejaszku, o kogo chodzi?
    >

A niby dlaczego miałbym nie wiedzieć ?

Po trzech latach mojej pracy w Instytucie Pamięci Narodowej, po siedemnastu latach od śmierci mojego Ojca, w lipcu 2003 roku otworzyłem teczkę tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa, używającego pseudonimu "Lachowicz". Dowiedziałem się z niej, że mój Ojciec przez ponad trzydzieści lat współpracował z UB i SB, dostarczając zamówione raporty i donosy oraz - przez większą część tego okresu - pobierając za to wynagrodzenie. Nie zmieniłem zdania: tajne dokumenty muszą zostać ujawnione. Systemu zbrodni i kłamstwa dziś nie można już rozliczyć wyrokami sądów. Nie żyje większość jego twórców i nie wiemy, na ile metamorfozy, którym ulegli ich uczniowie, są tylko cyniczną grą pozorów. Wszystko, co można jeszcze zrobić, to zapobiec narodowej amnezji. Postanowiłem napisać o moim Ojcu nie tylko dlatego, aby pozostać wiernym przekonaniu, że należy rozjaśniać mroczne zakamarki naszej niedawnej przeszłości. Jestem mu to winien także dlatego, że być może sam miałem udział w historii jego zdrady. A także nie chcę, by ktoś, kogo nie obchodzą zawiłości tamtych czasów, wydał łatwy wyrok. Dokumenty wskazują, że mój Ojciec był jednym z trybów maszynerii zła. Mam nadzieję, że równocześnie był jej ofiarą - napisał Terlecki-junior.
  • erka-4 09.09.18, 19:13
    - i właśnie dlatego nie ma żadnych podstaw do likwidacji IPN-u,tego mogą chcieć jedynie tacy co swą ciemną przeszłość pragną ukryć w zakamarkach niepamięci.

A Naród żyjący bez wiedzy o swojej przeszłości to żaden jest naród.
    Tak czynią jedynie Niemcy wymazujący ze swej pamięci swą hitlerowską bandycką przeszłość.
  • m.c.hrabia 09.09.18, 19:29
    Tak czynią jedynie Niemcy wymazujący ze swej pamięci swą hitlerowską bandycką przeszłość.

i polscy szmalcownicy żyjący ze złotych żydowskich zębów , oraz bydlaki którzy utrwalali komunizm w Czechosłowacji

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • 141288bs 09.09.18, 23:23
    m.c.hrabia napisał:

> Tak czynią jedynie Niemcy wymazujący ze swej pamięci swą hitlerowską bandyck
    > ą przeszłość.

>
    > i polscy szmalcownicy żyjący ze złotych żydowskich zębów , oraz bydlaki którzy
    > utrwalali komunizm w Czechosłowacji
    >
    - sadzilem,ze sympatyzujesz z ruskimi,ale ty dodatkowo z przyjaciolmi ruskich
  • erka-4 10.09.18, 06:23
    m.c.hrabia napisał:

> Tak czynią jedynie Niemcy wymazujący ze swej pamięci swą hitlerowską bandyck
    > ą przeszłość.

>
    > i polscy szmalcownicy żyjący ze złotych żydowskich zębów , oraz bydlaki którzy
    > utrwalali komunizm w Czechosłowacji
    >

...o polskich,żydowskich,białoruskich,ukraińskich,litewskich i wielu innych szmalcownikach żyjących w okupowanej przez zbrodniarzy niemieckich Polsce słów wypowiedziało Polaków tysiące w swoich wojennych wspomnieniach.
    Polak nie czynił z tego żadnej tajemnicy.

A to,że ja brałem udział w "obalaniu" Dubczeka na Czechach to od kogo dowiedziałeś się niby ?
    Wszak ja sam osobiście o tym tu na tym forum o sobie pisałem,a zatem nie robiłem z faktu tego żadnej tajemnicy,panie mocium chrabio.
  • x2468 09.09.18, 22:38
    Synowie "Balbiny" również nie ukrywali?

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • ukos 07.09.18, 11:36
    w11mil napisała:

> Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym
    > współpracownikiem SB

A Trzaskowski to jest swoją matką czy ojcem? Rozstrzygnęliście już to, półgłówki?
    --
    Po tępocie poznacie (PiS)ich.
    To obsesyjni etatyści, maniakalni centraliści.
    Nie wybieraj tych wrogów samorządu do samorządu.
  • prostactwo 07.09.18, 11:38
    No to już wiemy dlaczego to Trzaskowski nie może być członkiem PISu a tylko członkiem PO lub innego to smrodu.
    No to teraz wiemy dlaczego to on tak nienawidzi PISu czyli antykomunistów!!!!
    Wyssane to przecież zostało.
  • erte2 07.09.18, 11:54
    prostactwo napisał:

No to już wiemy dlaczego to Trzaskowski nie może być członkiem PISu a tylko członkiem PO lub innego to smrodu. No to teraz wiemy dlaczego to on tak nienawidzi PISu czyli antykomunistów!!!!
    Wyssane to przecież zostało.

No. Bo w tym PiSi-e aż roi się od antykomunistów. piotrowicz, kryże (wielki powrót w TV Republika), jasiński, łapiński, sam wielki piewca "dobrej zmiany" jan pietrzak.....
    www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi32p3uzqjdAhVj-yoKHaynA8wQFjABegQICRAB&url=https%3A%2F%2Fkoduj24.pl%2Fmaria-nurowska-stworzyla-liste-politykow-pis-zasluzonych-pzpr-owi%2F&usg=AOvVaw3wQ0emdb7gj4Z4KLoA2GL9
  • szwampuch58 07.09.18, 11:41
    haki, donosy,wiadra pomyj,grzebanie w zyciorysach to wasza specjalnosc bolszewickie ciule z PiS-u

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • donatienfrancois 07.09.18, 11:45
    szwampuch58 napisał:

> haki, donosy,wiadra pomyj,grzebanie w zyciorysach to wasza specjalnosc bolszew
    > ickie ciule z PiS-u
    >

Ciule to gatunek należący do wszystkich organizacji bez wyjątku. Kto się ciulem urodził ten pitom nie umrze.

--
    Demokracja prowadzi do dyktatury.
    Autor: Platon
  • prostactwo 07.09.18, 11:53
    Prawda zawsze jest najważniejsza i jedno jest pewne, że dusza Judasza zawsze jest bliska duszy innego Judasza. Dla was ideałem np. jest Wałęsa co za kasę kolegów swoich sprzedawał i to bez tortur. Ale biblijny Judasz to przynajmniej zrozumiał co zrobił i się powiesił.
    Tak więc ten Judasz to malutkim Pikusiem był w porównaniu z waszym guru Wałęsą który jest dla was w tym względzie przykładem do naśladowania.
    Tak.
    Dusza Judasza to aż się z was wylewa!!!!!!
    No i oczywiście wszystko zrobicie aby wasze Judaszostwo nigdy nie wylazło na światło dzienne i dlatego to tak nienawidzicie IPN i do tego CBA.
  • szwampuch58 07.09.18, 12:01
    haki, donosy,wiadra pomyj,grzebanie w zyciorysach to wasza specjalnosc bolszewickie ciule z PiS-u
    A na pana Lecha Walese nie funkcjonuje,ciulu pisowski

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • w11mil 07.09.18, 12:04
    szwampuch58 napisał:
    > A na pana Lecha Walese nie funkcjonuje,ciulu pisowski

Do pewnego stopnia masz rację. Większość zwolenników pana Wałęsy jest na jego poziomie moralnym i umysłowym.
  • eiran 07.09.18, 12:31
    Nie wiem, jak tam z poziomem moralnym i umysłowym większości, ale poziom umysłowy tow. w11mil charakteryzuje jego łatwowierność w łykaniu fejków takich jak "zdjęcie" płk. Lesiaka. Albo wiara w to, że dyrektor oddziału IPN przez trzy lata pracy nawet nie zajrzał do akt swojego ojca. Chyba że tow. w11mil zdaje sobie sprawę, że to fejki, ale mimo to je kolportuje. To już jest raczej sprawa poziomu moralnego.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lech1966 11.09.18, 00:51
    szwampuch58 napisał:

> A na pana Lecha Walese

Widzę że masz swojego "pana". Tak jak pan ma lokaja..

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • m.c.hrabia 07.09.18, 12:13
    wzięła przykład bogobojnego biskupa flachy-Głódzia

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • religijnych.uczuc.obraza 07.09.18, 12:59
    Oj tam, pewnie tak jak Przyłębski, nie miała świadomości, że rozmawia z esbekami.

--
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.
    Przemysław Gosiewski
    Przewodniczący Klubu Parlamentarnego
    Prawo i Sprawiedliwość
  • j-k 09.09.18, 19:12
    w to wierze.
  • inocom 09.09.18, 19:57
    j-k napisał:

> w to wierze.

Nie likwiduje się rodziców :)

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • inocom 09.09.18, 19:57
    w11mil napisała:

> Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym
    > współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z
    > dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza
    > , Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB
    > , teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZ
    > PR
    >
    > telewizjarepublika.pl/mocne-oto-kim-byla-matka-rafala-trzaskowskiego,69690.html

--
    V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.
    <*>Robert Biedroń: W dziadostwie i beznadziei PO niczym nie różni się od PiS. Chodzi im o stołki.
  • adalberto3 09.09.18, 22:33
    Pewnie za te żółte-resortowe, za którymi można zobaczyć następne pokolenie sieci tworzącej kiedyś FOZZ. Za nimi kryje się również kandydat Trzaskowski z kumplami.
    www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pis-zagl%C4%85da-za-firanki-lubnauer-kontra-internauci/ar-BBN4KtX?li=BBr5CAq
  • x2468 09.09.18, 23:12
    FOZZ to Przywieczerski i Kaczyńcy:
    wyborcza.pl/7,75968,23900562,pis-moze-miec-klopot-z-przywieczerskim.html

--
    Financial Times:
  • adalberto3 10.09.18, 01:27
    Zasadą wszystkich struktur mafijnych jest obstawianie różnych opcji politycznych. Dopiero potem okazuje się, na kogo można więcej postawić. Przywieczerski to tylko mała śrubka w aferze FOZZ. Stawianie Kaczyńskich w tym szeregu to spore nieporozumienie, nigdy nie dysponowali wiedzą konieczną do operacji finansowych. Balcerowicz, Rosati, ludzie związani z Wydziałem Handlu Zagranicznego SGPiSu to właściwy adres.
  • erka-4 10.09.18, 07:09
    x2468 napisał:

> FOZZ to Przywieczerski i Kaczyńcy:
    > wyborcza.pl/7,75968,23900562,pis-moze-miec-klopot-z-przywieczerskim.html
    >

26
    fozz, Dariusz Przywieczerski, PiS, Zbigniew Ziobro, Jarosław KaczyńskiW osobie Dariusza Przywieczerskiego Zbigniew Ziobro zyskuje narzędzie, którego może użyć przeciw prezesowi Kaczyńskiemu.
    – To symboliczny moment, który pokazuje, że polskie państwo w zakresie, w jakim jest to możliwe, ściga przestępców, którzy uderzają w nasze interesy – mówił w sobotę Zbigniew Ziobro, komentując wydalenie z USA do Polski Dariusza Przywieczerskiego, skazanego m.in. za udział w aferze FOZZ na 3,5 roku więzienia. Ziobro w swoim stylu połączył tę aferę z reformami gospodarczymi z początku lat 90., oskarżając m.in. Leszka Balcerowicza o to, że nadzorował FOZZ, zasiadając w radzie nadzorczej Funduszu.

A ty iksie zanumerowany twierdzisz:

To kłamstwo. Balcerowicz nie był członkiem rady nadzorczej FOZZ, a sam Fundusz powołała ustawa z lutego 1989 r., gdy jeszcze nikomu się nie śniło, że za pół roku powstanie niekomunistyczny rząd. Balcerowicz był wówczas znany garstce ekonomistów i działaczy „Solidarności”. Nie przypuszczał, że za kilka miesięcy stanie przed zadaniem uratowania polskiej gospodarki przed ostatecznym bankructwem. W grudniu 1990 r. Sejm zlikwidował FOZZ.

A ja twierdzę,że :

- że masz rację bo to jest prawda a nie kłamstwo.
    Minister Ziobro stwierdził,że Balcerowicz zasiadał w Radzie Nadzorczej fundacji wspomagającej działalność FOZZ-u,a nie w w Radzie Nadzorczej samego FOZZ.
    Czyli Ziobro nie kłamie,mówi prawdę o tym, Balcerowicz nadzorował FOZZ pośrednio.

Zachodnia finansjera poklepuje Balcerowicza po plecach i przyznaje nagrody, Gazeta Wyborcza pisze peany, Lepper opluwa. Jak w takich warunkach nie uwierzyć w swój własny geniusz? Trzeba było uwierzyć i Balcerowicz po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Dlatego tak bardzo się irytuje, gdy ktokolwiek sugeruje, że mógłby stanąć przed komisją śledczą. Jakim prawem jakieś chłystki chcą przesłuchiwać ekonomicznego zbawcę narodu? I co z tego, że zasiadał w radzie fundacji, którą finansowały podległe mu banki? Może zwykłemu śmiertelnikowi by nie wypadało ale Balcerowiczowi to uchodzi!
  • eiran 10.09.18, 07:27
    erka-4 napisał:

> A ja twierdzę,że :
    >
    > - że masz rację bo to jest prawda a nie kłamstwo.

> Minister Ziobro stwierdził,że Balcerowicz zasiadał w Radzie Nadzorczej fundacji
    > wspomagającej działalność FOZZ-u,a nie w w Radzie Nadzorczej samego FOZZ.

Nie wiem, skąd złodziejaszku wziąłeś tę rewelację, bo nawet piortal sióstr Karnowskich niczego takiego nie zamieścił:

wpolityce.pl/polityka/411386-ziobro-o-fozz-pytanie-o-odpowiedzialnosc-politykow
    Balcerowicz od września 1989 pełnił funkcję ministra finansów i wicepremiera i nie zasiadał w radzie nadzorczej ani FOZZ, ani tez żadnej fundacji wspomagającej FOZZ, cokolwiek miałoby to być i ktokolwiek by ci tę rewelację z zadaniem kolportażu podesłał.

> Czyli Ziobro nie kłamie,mówi prawdę o tym, Balcerowicz nadzorował FOZZ pośredni
    > o.
    >
    > [b]Zachodnia finansjera poklepuje Balcerowicza po plecach i przyznaje nagrody, (...)

gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/611-leszek-balcerowicz-aaron-bucholtz
    Teraz już widzę, że źródłem tych rewelacji jest tzw. Gazeta Warszawska - pismo w sam raz trafiające w upodobania takich szmalcowników z krwi i kości jak erka-4.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • erka-4 10.09.18, 09:24
    Wszystkie rewelacje są bez znaczenia dzisiaj,bo już nikt nigdy tego współudziałowca w okradaniu Polski oraz Polaków do paki nie wsadzi dzisiaj.
    Już jest PO ptokach.
    Ale złodziej funkcję wicepremiera i ministra finansów pełnił wówczas ,a zatem odpowiedzialność polityczną ponosi dzisiaj toteż żadnej funkcji odpowiedzialnej nie może już pełnić.
    Może jedynie fikołki na scenie ulicznej wykonywać ku uciesze widzów jak pajac jakiś.
  • eiran 10.09.18, 09:51
    Skoro są bez znaczenia, to po co je wklejasz? Co skłoniło cię, złodziejaszku i szmalcowniku, do powielenia wrzutki z antysemickiej "Gazety Warszawskiej", wedle której Balcerowicz (przez twoje źródło określany jako Aaron Bucholtz) miał być szefem jakiejś fundacji wspierającej FOZZ? Tak po prostu miałeś rozwolnienie i musiałeś nasmrodzić?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • xystos 10.09.18, 11:01
    to był wpis zeźlonego Eiran'a.

--
    ZEN
  • erka-4 10.09.18, 17:00
    ...złodziejskiej,a nie to co nosi w portkach.

eiran napisał:

> Skoro są bez znaczenia, to po co je wklejasz? Co skłoniło cię, złodziejaszku i
    > szmalcowniku, do powielenia wrzutki z antysemickiej "Gazety Warszawskiej", wedl
    > e której Balcerowicz (przez twoje źródło określany jako Aaron Bucholtz) miał by
    > ć szefem jakiejś fundacji wspierającej FOZZ? Tak po prostu miałeś rozwolnienie
    > i musiałeś nasmrodzić?
    >

Nie z Gazety Warszawskiej mój cytat pochodzi a stąd oto:

- i mało mnie to obchodzi jaki mu ktoś nadał przydomek,bo dla mnie jest to bez znaczenia,ważne jest co wyczyniał ten kombinator.
    Kombinator to bardzo delikatne jest określenie,złodziej jest bliższe prawdy,zatem potwierdzam swoje wcześniejsze oświadczenie,że Balcerowicz ma prawo jedynie do występów na polskiej ulicy,i chyba wiesz jak takie POstacie z ulicy się nazywa ?

Jakieś tam miał on,ten Balcerowicz,związki z Ukrainą jeżeli dobrze pamiętam,ciekawe jakie Ukraińcy mają o nim zdanie ?
  • x2468 09.09.18, 22:36
    No i...?

--
    Financial Times:
  • taniarada 10.09.18, 00:05
    Pamiętacie TW oskara i TW litwina?Kto myśli że bolek jest tylko bez winy jak resortowi rodzice Trzaskowskiego.Niech weźmie kamień i rzuci go oskara i litwina.
  • klodawa1952 10.09.18, 06:29
    Jazz i USA wtedy ? To środowisko m.in. Olechowskiego.
  • eiran 10.09.18, 07:47
    Powiadasz, ludzikow, że Andrzej Olechowski był związany ze środowiskiem amerykańskiego jazzu? Pewnie też wykonywał rolę Komandora w Don Giovannim?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • inocom 10.09.18, 08:05
    eiran napisał:

> Powiadasz, ludzikow, że Andrzej Olechowski był związany ze środowiskiem ameryka
    > ńskiego jazzu? Pewnie też wykonywał rolę Komandora w Don Giovannim?

Kto go wie :)

--
    "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
  • klodawa1952 10.09.18, 10:38
    eiran napisał:

> Powiadasz, ludzikow, że Andrzej Olechowski był związany ze środowiskiem ameryka
    > ńskiego jazzu? Pewnie też wykonywał rolę Komandora w Don Giovannim?
    >
    Oczywiście, że był związany. Sprowadzał zespoły jazzowe do Polski , z USA, ale skąd ty możesz to wiedzieć jak nie ma tego na Wikipedii i w przekazach dnia.
  • eiran 10.09.18, 10:46
    Nie sprowadził do Polski żadnego zespołu jazzowego, bo - choć zajmował się impresariatem muzycznym - to w zupełnie innych dziedzinach muzyki. I między innymi dlatego nie będziesz w stanie podać nazwy ani jednego zespołu jazzowego sprowadzonego do polski przez Olechowskiego, ani nawet nazwiska ani jednego muzyka, choć za pewne będziesz po swojemu snuł że jest zupełnie inaczej (ale bez śladu faktów). A i wikipedia ci w tym nie pomoże.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 10.09.18, 10:50
    zapewne, ludzikow, zapewne.

--
    Przez 14 lat ayran.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.