Dodaj do ulubionych

Senator PO zawieszony. Pomylił się i powiedział:

08.09.18, 11:01
Senator PO zawieszony. Pomylił się i powiedział prawdę co tym co tak naprawdę PO myśli o Putinie!!!!!

Link:
Tekst linka


--
***********************************************************************
Edytor zaawansowany
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 11:13
  Cos nie teges powiedział :D

  Jeżeli mamy kupować dzisiaj ropę czy gaz od Saudów czy Amerykanów, które są droższe niż ropa i gaz rosyjski, to trzeba się poważnie zastanowić, jaki jest w tym interes Polaka. Wychodzi na to, że żaden, bo każdy Polak dokłada do droższego paliwa. A więc każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji – ocenił senator. www.tvn24.pl/senator-maciej-grubski-zawieszony-w-prawach-czlonka-po,867008,s.html

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • borrka 08.09.18, 11:40
  W pojęciu Kremla Polska nie może mieć az takiej "autonomii" w Europie, jak Niemcy, ale trochę może.
  W nich zostal pewien pobłazliwy szacunek do niegdyś wielkiej Rzeczypospolitej, za zdobycie Kremla, za 1920, nawet za Solidarność.
  To mogloby byc podstawą do pewnych kompromisów, ale ceną jest siedzenie cicho w sprawach Polski bezpośrednio niedotyczących, vide Ukraina.

  Tymczasem pisowska dyplomacja Rosji zupelnie nie rozumie, a Lech Kaczynski błądzący na Gruzinskiej granicy był tego niezrozumienia ukoronowaniem.
  I jak dluge tak będzie, alternatywa dostaw amerykanskich, czy jakichś tam, jest potrzebna.
  Ale tylko alternatywa, a to dla pisowskich mędrców za trudne.  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 12:53
  > W nich zostal pewien pobłazliwy szacunek do niegdyś wielkiej Rzeczypospolitej, za zdobycie Kremla, za 1920, nawet za Solidarność.

  Tez wierzysz w cuda?

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • borrka 08.09.18, 13:01
  Spędziłem w Rosji wiele lat i nie mam złudzen, natomiast uwazam polską politykę wobec Rosji za dyletancką.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 14:38
  Tak samo jak "cud nad Wisla". Ggyby nie działania Stalina, dla ktorego wazniejsza była bitwa o stolki z Trockim niz jego zolnierze to Rosjanie nie przegraliby. Stalin nie wysłał pomocy i to byl caly cud.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • buldog2 08.09.18, 13:48
  Trochę tak, trochę nie.
  Do 2005 w ogóle traktowano nas niepoważnie. W czasie wizyty w 2000 czy 2001 ktoś powiedział "starali się żeby wyglądało, że traktują nas poważnie" - chyba nieświadom lapsusu. Ale powiedział prawdę.
  Co innego po 2005. Jeszcze na defiladzie 9 maja ustawili Kwaśniewskiego gdzieś w ostatnim szeregu, ale w czerwcu na spotkaniu podczas szczytu Rady Europy w Warszawie sytuacja się zmieniła.
  Przede wszystkim stwierdzono skuteczność wybranych polskich działań na Ukrainie. Nadal F.Łukjanow, nawet on, mówił lekceważąco o Polakach jako o "młodych Europejczykach", niezupełnie dorosłych (wymienił jakiś powód, już nie pamiętam).
  Ale wtedy Rosjanie proponowali nam świetny układ w postaci europejskiego huba gazowego w Polsce (rura przez Białoruś) i to była gospodarczo świetna propozycja dla Polski (długo potem mówił też o tym Gudzowaty). Zagrożeniem nie była żadnym, nawet w szczycie zimnej wojny Rosja nie wspominała nawet o możliwości blokady dostaw. Trzeba powiedzieć, przerwy w dostawach gazu były spowodowane kradzieżą gazu przez Ukrainę, niczym więcej i tu Rosjanie mają czyste ręce.
  Prawdziwy przełom nastąpił w 2008-2009, po tym, jak radzimy sobie w kryzysie. 4% wzrostu to była rewelacja, na renomowanym wówczas portalu APN pisano "tylko Pol'sza na pławu".
  Nieadekwatne (na pewno można tak powiedzieć z perspektywy czasu) do sytuacji spowodowały zrażenie Rosjan. Wygląda na to, że to wtedy kolejny raz przeważył tradycyjny pogląd o powrocie do stawiania na agenturę, bo „z Polakami nie da się dogadać”. Ze wszystkimi innymi negatywnymi dla nas konsekwencjami.
  No i mamy, PIS, który wiernie realizuje tę koncepcję.
  O tym można pisać książkę. Tyle w telegraficznym skrócie.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
 • buldog2 08.09.18, 14:22
  Jeszcze, dla porządku.
  1. Rosja wcale nie kwitnie, raczej już przechodzi w stagnację, albo wręcz zwija się.
  2. Zwija się nawet kompleks przemysłowo-wojskowy, apogeum potęgi wojskowej Rosja osiągnie za jakiś rok-dwa, później, jak tak dalej pójdzie, będzie się ona pomniejszać.
  3. Prezydent Putin nie jest potworem, jakim się go przedstawia, o tym można długo : )
  Nie jest również geniuszem, jak mówią jego apologeci. Nie poradził sobie, np., z projektem konserwatywnego państwa prawa z początku II kadencji. U nas mało kto o tym wie.
  4. Rosja prowadzi wojny informacyjne przeciw Zachodowi (na klasyczną zimną wojnę jej nie stać), tak samo państwa Zachodu, nie tylko USA, prowadzą wojnę przeciw Rosji.

  5. My w Polsce, powinniśmy żywym ogniem wypalić agenturę. Powywieszać.

  6. Rosyjski model państwowości, jaki obecnie wprowadza nam agentura PIS, nie jest dla Polski dobry. Sprawdza się wyłącznie w warunkach mobilizacji (gospodarka wojenna) państwa niezbyt rozwiniętego, w zwykłych warunkach zawodzi. Co widzimy. Jest niekompatybilny z porządkiem Zachodu, a wręcz jeden wyklucza drugi. Są na ten temat konkretne, precyzyjne prace matematyczne.

  7. Natomiast starać się o równe relacje dwustronne (w polityce światowej nigdy nie będziemy mieć wagi Rosji i jakaś zwariowana konkurencja nie powinna być naszym celem), bez protekcji i przymusu. Bez głupiej rusofobii czy poczucia wątpliwego poczucia wyższości w stosunku do ludzi.

  To możliwe, to proces.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
  Ludzie powinni się bać! – prezes PIS
 • buldog2 08.09.18, 14:47
  Niedawno na blogu RedDevol pojawił się artykuł o państwach Europy Wschodniej (b. ZSRR i demoludach):
  reddevol.com/articles/vostochnaya_evropa_i_rf
  Bardzo fajny tekst.

  Zdaje się, autorzy bloga występują pod wspólnym nickiem RedDevol (coś tak jak Bourbaki).
  W wielu przypadkach równie dużą (czasem większą) wartością są komentarze do artykułów.
  Moją uwagę zwrócił pierwszy, wyjątkowo pozytywnie odnoszący się do Polski (artykuł oraz ogromna większość komentarzy w podobnym tonie).
  Pasażu o "nieoprocentowanych" kredytach nie komentuję. Tłumaczę.


  Alexandr Volkov17 дней назад
  Как человек, сваливший из РФ и живущий в этой самой Восточной Европе, вставлю свои 5 копеек.
  Во-первых, про Польшу стоит говорить отдельно. Да. Поездив по Польше реально видно, что все у них более развито. Живут зажиточнее. Качество дорог сравнивать нечего. Цены в Варшаве в целом поменьше. Язык похож. Желал бы такой жизни другим братьям из разных стран экс-СССР. Что с другой стороны. При бюджете в менее 100 миллиардов дотации еврофондов составляют 13,4 миллиардов. Про "половину из них возвращают в следующие годы" - это утверждение не соответствует действительности. Как впрочем и по другим странам у вас приводятся неверны е цифры. Вот тут были хорошие инфографики. www.lefigaro.fr/economie/le-scan-eco/dessous-chiffres/2016/06/25/29006-20160625ARTFIG00007-brexit-l-europe-ne-coutait-pourtant-pas-si-cher-au-royaume-uni.php Далее. Они нагло не входят в еврозону по сути демпингуют. Но при этом рынком ЕС вполне пользуются. Да и вообще по бизнесу через них кстати экспортируется товары и из РФ. Знаю один такой пример с мебелью. Потом продается под польским лейблом. Никаких сертификатов СЕ никто не делает. ну и просто слух от местных, словам поляков "экономическое чудо" началось с того, что всем раздавали беспроцентные кредиты на недвижимость. Тогда массово понастроили хороших и качественных домов.
  Jako człowiek, który spieprzył z Rosji i mieszka w tejże Europie Wschodniej, dorzucę swoje trzy grosze.
  Przede wszystkim, o Polsce warto mówić oddzielnie. Tak. Najeździwszy się po Polsce można zobaczyć, że u nich wszystko jest bardziej rozwinięte. Żyją dostatniej. Jakości dróg nie ma co porównać. Ceny w Warszawie w całości niższe. Język podobny.
  Życzyłby takiego życia innym braciom z różnych krajów byłego ZSRR. Z drugiej strony. Przy budżecie poniżej 100 miliardów euro dotacje z eurofunduszy wynoszą 13,4 miliarda euro. O tym, że "połowa z nich powraca w kolejnych latach" [cytat z tekstu podstawowego - bul] - podane stwierdzenie nie jest prawdziwe. Również w przypadku innych krajów podajecie nieprawidłowe dane.
  Tutaj były dobre infografiki.
  www.lefigaro.fr/economie/le-scan-eco/dessous-chiffres/2016/06/25/29006-20160625ARTFIG00007-brexit-l-europe-ne-coutait-pourtant-pas-si-cher-au-royaume-uni.php
  Dalej. Oni brutalnie nie wchodzą do strefy euro i w gruncie rzeczy prowadzą dumping. Ale jednocześnie w pełni wykorzystują rynek UE.
  A i ogólnie rzecz biorąc, w biznesie poprzez nich eksportuje się towary z Rosji. Znam taki jeden przykład z meblami. Później sprzedaje się je pod polską marką. Żadnych certyfikatów CE nikt nie wydaje ani nie robi. Po prostu wśród tubylców, w bezpośrednich kontaktach, zgodnie ze słowami Polaków krąży opinia o tym, że „cud gospodarczy” rozpoczął się od tego, że wszystkim rozdawano nieoprocentowane pożyczki na nieruchomości.
  Wtedy masowo budowano dobre i wysokiej jakości domy.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
  Ludzie powinni się bać! – prezes PIS
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 14:41
  Kazdy w koncu odepchnie jazgotliwego ratlerka, ktory nieustannei probuje lapac cie za nogawki.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • buldog2 08.09.18, 14:49
  Blaszkodziobe mogą szczypać, tyle dała natura.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
  Ludzie powinni się bać! – prezes PIS
 • borrka 08.09.18, 16:27
  Wobec nas.
  Jesteśmy chronieni sytuacją na Ukrainie, do której Rosja przywiązuje dużo wiekszą uwagę.
  Więc jasnego obrazu planów wobec Polski nie ma.
  Takie tam drobne przepychanki, .

  Długo w latach 90-tych Kreml bral pod uwagę dogadanie się, ale z pozycji starszego brata.
  Np. jakiś bajecznie tani gaz, ale za koncesje polityczne.
  Na tym można było budować, mimo rusofobii spoleczenstwa, ale dośc deklaratywnej rusofobii.
  I za Putina kompromis był możliwy - ani węgierski, ani niemiecki.
  Polski.
  Zabraklo doświadczenia politycznego i odwagi, bo Kreml robi za babę Jagę, a politycy z rutyną byli już starzy, vide Ciosek.
  Od czasu kultu smolenskiego Ruscy mają pełne usprawiedliwienie dla swego lekceważenia Polski, choć wątpie, czy o to im idzie.
  Rosji nie da się wystrzelić na Księżyc, wiec próby dogadywania się powinny nas interesować.
  Ale idziemy w maciarewiczowską paranoję.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • buldog2 08.09.18, 21:15
  Nawet w przypadku kompletnego upadku Ukrainy, na który raczej się nie zanosi, odbudowa rosyjskich pozycji na całym jej obszarze jest niemożliwa. Rośnie drugie pokolenie wychowane w poczuciu odrębności, nawet wrogości do Rosji. Ukraina jako całość jest dla Rosji stracona, próba siłowej aneksji skończyłaby się źle - wielkie koszty, prawie żadnych zysków. Od kilku lat mówi się tam także "nie chcemy Ukraińców, chcemy terytorium".
  Wątpliwe, by to było realne.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
  Ludzie powinni się bać! – prezes PIS
 • superspec 08.09.18, 22:20
  Do budy!:)

  --
  Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
  pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
 • qwardian 08.09.18, 11:38

  Posłuchaj lepiej co mówił dziad z Budy Ruskiej..  --
  Nagradzałam ludzi za pracę i po to, żeby w urzędzie nie było korupcji - Hanna Gronkiewicz, po ujawnieniu 2 mln 732 tys.złotych nagród i premii dla urzędników od reprywatyzacji.
 • klodawa1952 08.09.18, 13:04
  b.stary.zgred napisał:

  > Senator PO zawieszony. Pomylił się i powiedział prawdę co tym co tak naprawdę P
  > O myśli o Putinie!!!!!
  >
  > Link:
  > Tekst linka
  Duża atencja Tuska, PO to Putina i jego sojuszników jest oczywista i id bardzo wielu lat zauważalna. Czlonkowie rzadu organizowali nawet prowokacje z tzw " ruską budką" na zlecenie sluzb Putina.
 • buldog2 08.09.18, 13:28
  Bardziej wygląda na to, że robił to na zlecenie central związkowych złodziei i bandytów z tzw. Solidarności górników i podobnych zorganizowanych grup przestępczych, zainteresowanych w takim rozwoju wydarzeń.

  --
  Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa – prezes PIS na Zjeździe Partii
  Ludzie powinni się bać! – prezes PIS
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 14:45
  > Duża atencja ... to Putina i jego sojuszników jest oczywista i id bardzo wielu lat zauważalna

  Nie przesadzaj. Nie az tak "od wielu lat". Przeciez Trump dopiero niedawno jest prezydentem USA.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • m.c.hrabia 08.09.18, 15:24
  szczał w stpę

  --
  Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
 • xystos 08.09.18, 16:01
  Jedyny błąd na W.Putinie to fakt że
  niejest prezydentem polski.

  --
  ZEN
 • pies_na_czarnych 08.09.18, 16:12
  Niestety Polska zasłużyła sobie jedynie na Kaczkę.

  --
  Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
 • superspec 08.09.18, 20:05
  PO belkocze jak zwykle.:)

  --
  Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
  pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
 • gosc88 08.09.18, 21:30
  b.stary.zgred napisał:

  > Senator PO zawieszony. Pomylił się i powiedział prawdę co tym co tak naprawdę P
  > O myśli o Putinie!!!!!
  >
  > Link:
  > Tekst linka

  W zalinkowanym artykule nic o jego pomylce nie ma.

  Facet byc moze po prostu powiedzial co mysli. I za to niezalezne myslenie PO go zawiesilo/wyrzucilo ! Ot ladny popis PO-wskiej demokracji/wolnosci slowa.
 • taniarada 08.09.18, 22:43
  W reszcie powiedział prawdę o Putinie.Za Tuska i Kopacz dostał by nagrodę.I bohatera Federacji Rosyjskiej.A tu lipa i figa z makiem.Czyżby PO zrywa kontakty z Ruskimi? To nie może być prawda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.