Dodaj do ulubionych

Asfalt to nie asfalt, a wycinka nie jest wycinką

15.09.18, 08:08

PiS nie ma szczęścia do ministrów ochrony środowiska, bo ci zamiast je chronić po prostu niszczą, a przy tym rżną głupa. Myślą, że polka naród to głupia narów i każdą ich głupotę łyknie.
www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&pid=e87ad3da-2424-4f50-bd7f-6a83f0f01f9c&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
Niestety ta część, która na pis nie głosuje wie co to jest asfalt i nie da sobie takiego kitu wcisnąć, myślę, że UE też tego głupiego tłumaczenia nie łyknie.
A na co nazywamy asfaltem:
Asfalt – materiał (lepka ciecz lub skała) pochodzenia naturalnego (asfalt naturalny) lub otrzymywany jako jedna z frakcji przerobu ropy naftowej (asfalt ponaftowy), o konsystencji stałej lub półstałej o barwie od ciemnobrązowej do czarnej. Jest on układem koloidalnym o dużej trwałości, składającym się z dwóch faz: rozproszonej (asfalteny) i rozpraszającej (oleje). Jest stosowany do budowy nawierzchni dróg, do produkcji papy oraz jako materiał izolacyjny (lepik asfaltowy). Jest to mieszanina wielkocząsteczkowych węglowodorów łańcuchowych, cyklicznych oraz związków heterocyklicznych. O jakości asfaltu decyduje jego temperatura mięknienia, ciągliwość, stopień penetracji, łamliwość. Należy do tak zwanych bitumów.
Potocznie asfaltem nazywa się asfaltobeton, czyli mieszankę mineralno-asfaltową używaną do budowy nawierzchni dróg, w której asfalt używany jest jako lepiszcze wiążące kruszywa. Masa ta w polszczyźnie okresu międzywojennego nosiła nazwę smołowiec. Asfaltu nie należy mylić ze smołą (która jest produktem odgazowania węgla lub drewna, a nie frakcją ropy naftowej).

Definicja określająca asfalt jako lepiszcze naturalne lub otrzymywane z ropy naftowej funkcjonuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. W krajach Europy Zachodniej i w Rosji termin ten oznacza mieszaninę lepiszcza z kruszywem, a samo lepiszcze nazywane jest bitumem.


--
"Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota z której nic dla nas nie wynika. Więc niech nas zostawią w spokoju i pozwolą naprawiać Polskę"-
static.tezeusz.pl/images/989/989624/2.jpg
Edytor zaawansowany
 • makrola 15.09.18, 08:23
  Przecież ma.
  A kto ci to powiedział, że nie ma???????
  No i kto ci tak kazał gadać?????


  --
  MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
 • yoma 15.09.18, 10:57
  A nie zauważyłeś, że za pisu nie ma ministrów ochrony środowiska? "Ochrona" wypadła z nazwy jesienią 2015.

  --
  Bo nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi...
 • horpyna4 15.09.18, 11:18
  Bo to są ministrowie eksploatacji środowiska. W ich durnych łbach tkwi przekonanie, że drzewa są tylko do wycinania, a zwierzyna do wystrzeliwania.
 • erte2 15.09.18, 11:53
  A nie zauważyłeś że wszystkie pojęcia których używa PiS należy rozumieć a rebours? "Reforma" edukacji jest de facto "deformą", "usprawnienie działania sądów" doprowadziło do zatorów i wydłużenia czasu oczekiwania na proces, "usprawniony" Trybunał Konstytucyjny rozpatruje o połowę(!) mniej spraw niż ten poprzedni, po "dobrej zmianie" w resorcie zdrowia kolejki do specjalistów się wydłużyły, tzw. polityka zagraniczna która podobno miała doprowadzić do upodmiotowienia Polski i zwiększenia jej prestiżu wyrzuciła nas na margines UE a jako wielki sukces ogłasza się wyżebrana wizytę dudy u Trumpa (który nota bene sam ma coraz większe kłopoty we własnym kraju), i która sprowadzi się do poklepania dudy po dudzie i ważkich słów: "dobry duda, dobry.."
  To dotyczy praktycznie wszystkich resortów i każdej dziedziny, a słowa takie jak "praworządność", "uczciwość", "prawdomówność", "kompetencja" zmieniły się w swoje antonimy.
  A ukoronowaniem tego jest nachalna propaganda i zakłamanie bijące z telewizji rządowej (bo nie ma oba nic wspólnego z publiczną), pokazującej nasz kraj jako znakomicie rządzony i opływający w dostatki pod rządami kurdupla i jego mafii w którym to dziele złośliwie przeszkadza "totalna opozycja" bez której byłoby jeszcze lepiej, dostatniej, sprawniej i sprawiedliwiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka