Dodaj do ulubionych

Jak zajmano 260 mld VATu

23.11.18, 09:33
Minister Chojna Duch opowiada jak rządy PO doprowadziły do rozszczelnienia systemu podatkowego. Włos sie jeży. Palikot i jego komisja Przyjazne Państwo narzucała rozwiązania niekorzystne dla budżetu a korzystne dla mafii VATowskiej. Strone społeczną tejże komisji w MF reprezentowała osobą zatrudniona w kancelarii Ernst i Young. Bantustan.

www.youtube.com/watch?v=acz_KCfhscw
Edytor zaawansowany
  • jabbaryt 23.11.18, 09:36
    Przepraszam 'zajumano'.
  • weteran-czasu 23.11.18, 14:27
    W jakim języku jest to "zajumano"?
    Po wolsku?

--
    Wysokość składki i dofinansowania unijnego dla Polski
    ]:->
  • eiran 23.11.18, 09:39
    Minister Dojnej Chuch bardzo się to wszystko nie podobało, ale najbardziej radykalnym krokiem, jaki podjęła, była rezygnacja z uczestnictwa w spotkaniach kierownictwa MF. A potem - bez szczególnego obrzydzenia - dała się wybrać w skład Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PSL.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • m.c.hrabia 23.11.18, 09:45
    kobietka zmienną jest

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • nazimno 23.11.18, 09:51
    A co na to Chyzy Roj (jesli dobrze pamietam nazwisko)?
  • klodawa1952 23.11.18, 09:51
    jabbaryt napisał:

> Minister Chojna Duch opowiada jak rządy PO doprowadziły do rozszczelnienia syst
    > emu podatkowego. Włos sie jeży. Palikot i jego komisja Przyjazne Państwo narzuc
    > ała rozwiązania niekorzystne dla budżetu a korzystne dla mafii VATowskiej. Stro
    > ne społeczną tejże komisji w MF reprezentowała osobą zatrudniona w kancelarii E
    > rnst i Young. Bantustan.
    No to podpadłeś ferajnie zakładając ten wątek.
    To co wynika z zeznań profesor Chojna Duch poraża ! Wydawanie nie na piśmie, na gębę, polecenia przez Tuska, osoby niezatrudnione w ministerstwie mają swoje pokoje i wydają polecenia pracownikom ministerstwa. Osobą decydującą o zapisach ustawy jest .....Sławciu Nowak .
    Mówiło sie wtedy, że ustawę za czasów Tuska można było kupić za 10 000 000 ....dolarów.
  • jabbaryt 23.11.18, 10:01
    podpaśc ferajnie to jednoczesnie przyjemnośc i obowiązek.
  • klodawa1952 23.11.18, 10:04
    jabbaryt napisał:

> podpaśc ferajnie to jednoczesnie przyjemnośc i obowiązek.
    Zwróć jednak uwagę na to jak tego tematu na tym forum nie było. Przeoczyli. A jak z błuskawiczną reakcją , jak juz zaistniał, dyżurne tr o lle od Bąka, zaatakowały.
  • sverir 23.11.18, 10:10
    "To co wynika z zeznań profesor Chojna Duch poraża ! Wydawanie nie na piśmie, na gębę, polecenia przez Tuska(...)"

Oj, już nie bądź taki oburzony. Myślisz, że teraz dzieje się inaczej i polecenia przełożonych przekazywane są wyłącznie na piśmie? Takie działanie to standard w naszych warunkach.
    A to, czym podpadł, to nie jechaniem po rządach PO, tylko nierzetelnością w krytyce. Rząd, niezależnie od wałków i korupcji, nie wprowadzi zmian w ustawach podatkowych bez zgody parlamentu i prezydenta. W l. 2007-2010 (do stycznia) parlament przyjmował ustawy niemal przez aklamację, a potem wszystko podpisywał prezydent, nie korzystając ze swojego konstytucyjnego uprawnienia do wetowania ustawy lub przynajmniej kierowania jej do TK.

--
    Ostatnim komunistycznym premierem był Mateusz Morawiecki.
  • klodawa1952 23.11.18, 10:24
    sverir napisał:

> "To co wynika z zeznań profesor Chojna Duch poraża ! Wydawanie nie na piśmie, n
    > a gębę, polecenia przez Tuska(...)"
    >
    > Oj, już nie bądź taki oburzony. Myślisz, że teraz dzieje się inaczej i poleceni
    > a przełożonych przekazywane są wyłącznie na piśmie? Takie działanie to standard
    > w naszych warunkach.
    > A to, czym podpadł, to nie jechaniem po rządach PO, tylko nierzetelnością w kry
    > tyce. Rząd, niezależnie od wałków i korupcji, nie wprowadzi zmian w ustawach po
    > datkowych bez zgody parlamentu i prezydenta. W l. 2007-2010 (do stycznia) parla
    > ment przyjmował ustawy niemal przez aklamację, a potem wszystko podpisywał prez
    > ydent, nie korzystając ze swojego konstytucyjnego uprawnienia do wetowania usta
    > wy lub przynajmniej kierowania jej do TK.
    Jestem krytykiem tego rządu a w dziedzinie gospodarki.
    Jestem jestem przeciwnikiem obłudy i podójnych standardów w zależności kto jest oceniany co jest chorobą a nawet pandemią na tym forum.
    Jestem zwolennikiem rozliczania za czyny obojętne kto je popełnia. Czy Wałęsa czy Miller czy Kaczyński.
  • nazimno 23.11.18, 10:36
    1. Gdzie przelewano te pieniadze?
    2. Sa znane kierunki, banki i numery kont?

PS
    Np w Niemczech afery te doprowadzily do identyfikacji zrodel i skarbonek.

Ciekawy artykul na temat tego problemu w skali Europy:

www.welt.de/wirtschaft/article154109769/So-unterschlaegt-die-Mehrwertsteuer-Mafia-Milliarden.html

• eiran 23.11.18, 10:24
    klodawa1952 napisał:

> Mówiło sie wtedy, że ustawę za czasów Tuska można było kupić za 10 000 000 ....
    > dolarów.

A gdzież to się mówiło, prymitywny opluwaczu? W twojej międzynarodowej korporacji?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • jabbaryt 23.11.18, 11:29
    260 mld PLN to afera na której każdy z nas stracił 6-7 tys PLN, nawet płatne trolle z Czerskiej.
    Polskie Państwo działało jak klasyczny bantustan. Komisja Palikota w założeniu miała ułatwic prowadzenie biznesu przez polskie przedsiębiorstwa. W rzeczywistości pisała ustawy na zyczenie 'renomowanych kancelarii doradczych' które z kolei doradzały karuzelom VATowskim. Partię rządzącą nie interesowało jaki bedzie wpływ tych ustaw na budżet. W rezultacie w budżecie państwa powstała gigantyczna dziura. Raz załatano ją podnosząc VAT do 23%, a drugi nacjonalizując pieniążki z OFE.
  • nazimno 23.11.18, 11:32
    To wszystko bylo "przypadkiem", co nie?
  • eiran 23.11.18, 12:09
    Do tego mogę się odnieść potem - nie jest to odpowiedź na moje pytanie kierowane do wielonikowego oszczercy ludzikowa, twierdzącego że za Tuska można było kupić ustawę za 10 milionów dolarów (ciekawe że akurat dolarów).
    Ludzikow tchórzliwie nie odpowiada, a twoja odpowiedź jest nie na temat.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 23.11.18, 12:08
    eiran napisał:

> klodawa1952 napisał:
    >
    >
    > > Mówiło sie wtedy, że ustawę za czasów Tuska można było kupić za 10 000 00
    > 0 ....
    > > dolarów.
    >
    >
    > A gdzież to się mówiło, prymitywny opluwaczu? W twojej międzynarodowej korporac
    > ji?
    W mojej międzynarodowej korporacji nie pracujemy wogóle z sektorem publicznym. Unikamy nawet.
    Cienki jesteś bo napisałem o tym co się mówiło o cenie tych ustaw aby wykazać twoją dwulicowość co przy tak rozgorączkowanym bufonie jak ty z niskim ilorazem nie zaliczam do szczególnych sukcesów ale dla zasady trzeba.
    Otóż na tym forum pisano wczoraj i przedwczoraj o malwersacjach pt : ile pis wziął ze tę ustawę, o szpiegostwie na rzecz Putina realizowanej przez Kaczyńskiego, życzono mu śmierci ale ty nie zauważałeś a wystarczy z takich plotek i oszczerstw wykreślić słowo PiS, Kukiz czy inne a wpisać PO lub Tusk i zaraz się pojawiasz, marn, dwulicowy i nierogarnięty robaczku.
  • eiran 23.11.18, 12:28
    Jasne, groteskowy mitomanie z wyeksponowanym dekoltem hydraulika. I z tego ma wynikać, że twoje twierdzeni o 19 milionach za ustawę w czasach Tuska to taki świnoujski dowcipas?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • titerlitury 23.11.18, 20:59
    Po prostu przeliczył 40 mln zł Chrzanowskiego na dolce i ekstrapolował pisie ususy na innych.
  • lech1966 23.11.18, 21:04
    eiran napisał:

> klodawa1952 napisał:
    >
    >
    > > Mówiło sie wtedy, że ustawę za czasów Tuska można było kupić za 10 000 00
    > 0 ....
    > > dolarów.
    >
    >
    > A gdzież to się mówiło, prymitywny opluwaczu? W twojej międzynarodowej korporac
    > ji?

Pod celą ayranku.

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • borrka 23.11.18, 11:42
    Ale to już było.
    Dziś zyjemy złodziejstwem uprawomocnionym przez Sejm.
    Banki przejmujemy za zlotowke:)
    Patriotycznie.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • jabbaryt 23.11.18, 11:50
    zbankrutowane banki.
  • m.c.hrabia 23.11.18, 11:58
    borrka napisał:

> Ale to już było.
    > Dziś zyjemy złodziejstwem uprawomocnionym przez Sejm.
    > Banki przejmujemy za zlotowke:)
    > Patriotycznie.
    >
    >
    z patriotyczną prowizją 40 000 000 zł.

--
    Pisiorski motłoch żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza
  • erte2 23.11.18, 12:08
    misie pisie - to jak na razie są tylko pomówienia oparte na zeznaniach mało już wiarygodnej makolągwy. Bo jeśli, jak ciągle powtarzacie, ukradziono 260 miliardów (!) złotych to jeśli po trzech latach rządów i opanowaniu wszystkich służb i prokuratur nie postawiono nikomu żadnych zarzutów to możliwości są dwie:
    1. Pisie służby i prokuratura są tak nieudolne że nie potrafią niczego znaleźć.
    2. Nie było żadnych afer i przekrętów a owe 260 miliardów jest z sufitu wzięte i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

P.s. Tak na marginesie - przypominam taką dość nieciekawą postać pana profesora Witolda Modzelewskiego (nie mylić z Karolem Modzelewskim!) który pisał pierwsze prawo podatkowe w III RP, a potem przekwalifikował się na.... doradcę podatkowego uczącego przedsiębiorców jak wykorzystywać luki prawne w tych przepisach. A dziś, a jakże, jest pisim ekspertem ekonomicznym(!).
  • jabbaryt 23.11.18, 14:22
    dlaczego małowiarygodnej? dlaczego moklągwy?
    czy ty myślisz że te wały to robili frajerzy, któzy sie tak łatwo dają złapać?
  • borrka 23.11.18, 15:09
    Jest to bezpodstawne pomówienie.
    Mimo pełnej kontroli obecne władze nie postawiły oficjalnych zarzutów, więc albo chronią "przestępców", albo oskarżenia sa w sposób oczywisty bezpodstawne.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • jabbaryt 23.11.18, 19:38
    'W najbliższych dniach przygotujemy zawiadomienia dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka - oznajmił w środę przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała.'
    tysol.pl/a26231-Horala-zapowiada-zawiadomienia-dot-Jacka-Rostowskiego-i-Slawomira-Nowaka
    Oczywiście je średnio wierzę że prawo zadziała. Wśród urzedników i peowców jak w klasycznej mafii działa omerta. 'Pierwszy raz słysze aby ktos do mnie strzelał' powiedział podziurawiony jak sito kulami gangster chwilę zanim skonał. Polscy urzednicy zachowuja sie identycznie. Tylko pani Chojna Duch jest wyjatkiem. Nie wiem tez czy peowcy bezczelnie łamali prawo, oni raczej tworzyli bandyckie prawo, które umozliwiało rozszczelnianie systemu podatkowego. Nic nikt nie pamieta tylko kasa zniknęła. a winny pewnie bedzie PiS.
  • erte2 23.11.18, 21:01
    jabbaryt napisał:
    'W najbliższych dniach przygotujemy zawiadomienia dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa urzędniczego przez Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka - oznajmił w środę przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała.

No, jak horała oznajmił....
  • weteran-czasu 23.11.18, 14:29
    Ponoć rozmiary obecnych przekrętów są porażające i niespotykanie w przeszłości.

--
    Wysokość składki i dofinansowania unijnego dla Polski
    ]:->
  • lech1966 23.11.18, 21:11
    weteran-czasu napisał:

> Ponoć rozmiary obecnych przekrętów są porażające i niespotykanie w przeszłości.

Ponoć.....
    Ponoć Rostowski ma zamiar zwiać do GB, po brexicie nie będzie extradycji co załatwił Tusk w negocjacjach "brexitowych"

--
  • titerlitury 23.11.18, 21:52
    lech1966 napisał:

> weteran-czasu napisał:
    >
    > > Ponoć rozmiary obecnych przekrętów są porażające i niespotykanie w przesz
    > łości.
    >
    >
    > Ponoć.....
    > Ponoć Rostowski ma zamiar zwiać do GB, po brexicie nie będzie extradycji co zał
    > atwił Tusk w negocjacjach "brexitowych"
    >
    >
    >
    >
    Nie, teraz to jestem niemal pewna, że robisz całkiem niezłą prowokację i masz z nas ubaw po pachy. Przyznaję się - dałam się nabrać! Dopiero ten post mnie przekonał - nie można poważnie pisać takich rzeczy, nawet jak jest się skończonym psiakiem.
  • lech1966 23.11.18, 22:09
    titerlitury napisała:

> lech1966 napisał:
    >
    > > weteran-czasu napisał:
    > >
    > > > Ponoć rozmiary obecnych przekrętów są porażające i niespotykanie w
    > przesz
    > > łości.
    > >
    > >
    > > Ponoć.....
    > > Ponoć Rostowski ma zamiar zwiać do GB, po brexicie nie będzie extradycji
    > co zał
    > > atwił Tusk w negocjacjach "brexitowych"
    > >
    > >
    > >
    > >
    > Nie, teraz to jestem niemal pewna, że robisz całkiem niezłą prowokację i masz z
    > nas ubaw po pachy. Przyznaję się - dałam się nabrać! Dopiero ten post mnie prz
    > ekonał - nie można poważnie pisać takich rzeczy, nawet jak jest się skończonym
    > psiakiem.

A odpowiedz mi Tit czy można pisać takie rzeczy jak się jest skonczonym lemingiem? Pytam calkowicie poważnie. Jak mi odpowiedz to uzasadnie powod.

--
  • piq 23.11.18, 14:59
    ...Pokaż-no paluszkiem. Nawiasem mówiąc komisja Przyjazne Państwo z Palikotem i Poncyliuszem dokonała jedynej, JEDYNEJ, prawdziwie prawicowej zmiany w polskim prawie: ucywilizowała Ustawę o broni i amunicji.

A ty, pseudoprawicowy pomieszany biedaczku, martwisz się, że do rąk socjalistycznych rządzików nie trafiło 260 mld zł, zamiast tego trafiły na rynek, zainwestowane z pewnością bardziej racjonalnie, niż zrobiłyby to biurwy. Złapaliście tych, co ukradli te 260 mld, bałwanie? Żaden prawicowiec nie powinien się martwić, że przedsiębiorca zatrzymał u siebie kasę, którą lewactwo z rządu wydałoby na lewackie bzdury. Z twojego rządu na przykład na dopłaty do leków, żeby ukraść na jednym jedynym leku 100 mln złotych na spółkę z koncernem farmaceutycznym - z poziomu nie jakiejś firmy, tylko ministerstwa. Założę o tym osobny wątek, bo TO jest przykład, jak się naprawdę kradnie publiczną kasę. Dokładnie: jak PiS kradnie setki milionów z publicznej kasy.
  • klodawa1952 23.11.18, 16:08
    piq napisał:

> A ty, pseudoprawicowy pomieszany biedaczku, martwisz się, że do rąk socjalistyc
    > znych rządzików nie trafiło 260 mld zł, zamiast tego trafiły na rynek, zainwest
    > owane z pewnością bardziej racjonalnie, niż zrobiłyby to biurwy.
    Kolejny świr po stronie lewactwa.
    Coś niesamowitego. Przestępczość podatkowa czynnikiem wzrostowym w gospodarce :)
  • sverir 23.11.18, 17:06
    " Kolejny świr po stronie lewactwa"

Przepraszam, ale to nie piq uznał, że zbrodnią było procedowanie nad zmianami korzystnymi dla przedsiębiorców.

--
    Ostatnim komunistycznym premierem był Mateusz Morawiecki.
  • wkkr 23.11.18, 19:02
    piq lewakiem... bahahahahhahah :)
    PS
    klodawa z choojem się na łby pozamienialeś.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • m.c.hrabia 23.11.18, 19:06
    wkkr napisał:

> piq lewakiem... bahahahahhahah :)
    > PS
    > klodawa z choojem się na łby pozamienialeś.
    >

od urodzenia ma ten łeb

--
    Władza, która nie ma ograniczeń i kontroluje sądy, na końcu jest władzą, która po prostu bezkarnie kradnie
  • lech1966 23.11.18, 22:17
    m.c.hrabia napisał:

> wkkr napisał:
    >
    > > piq lewakiem... bahahahahhahah :)
    > > PS
    > > klodawa z choojem się na łby pozamienialeś.
    > >
    >
    > od urodzenia ma ten łeb

Zazdrościsz rozmiaru czy pojemności?

--
  • jabbaryt 23.11.18, 19:23
    idioto:
    Po pierwsze PIS wycofał sie z komisji Palikota pod koniec 2008 roku i zresztą zgłaszał rózne nieprawidłości:wiadomosci.wp.pl/pis-pyta-o-udzial-lobbystow-w-komisji-przyjazne-panstwo-6037105139364481a. Prawdopodobnie lobbyści od karuzel vatowskich pojawili sie póżniej.
    Po drugie twój ukochany rzad i tak zebrał te pieniadze podnoszac VAT a po drugie nacjonalizujac kase z OFE. Typowa nacjonalizacja strat i prywatyzacja zysków.
  • piq 23.11.18, 20:15
    ...(typowe dla niezrozumienia tekstu czytanego lub dla zwykłego uniku, gdy się wychodzi na matoła), to po pierwsze. Po drugie rząd tow. Tuska nie jest moim ukochanym, choć dzisiaj widzę, że przynajmniej nie był agenturalny, jak obecna rosyjska jaczejka u władzy. Po trzecie - wasze, tawariszczu, PPK to przewał znacznie gorszy od zajumania OFE (nie zostało znacjonalizowane, tylko przeniesione do ZUSu - moje nie zostało, jest dalej w OFE, bo napisałem stosowne pismo i każdy mógł był to zrobić). PPK, jak wynika z deklaracji towarzysza Chrzanowskiego, podrzędnego parobczyny w mafii towarzyszy Glapińskiego i Biereckiego, ma w zamiarze twojego rządziku być finalnie znacjonalizowane i przeniesione do budżetu państwa.

A teraz ponawiam pytanie, ćwierćinteligencie: kto zajumał te 260 mld zł? No, dawaj. Jeśli się twierdzi, że ktoś zajumał, to znaczy, że ten ktoś jest znany i został złapany za rękę.
  • yoma 23.11.18, 16:01
    No to ścigajcie winnych, pisiorki kochane. Przez trzy lata można było cztery Norymbergi zrobić.

--
    240 baniek na obchody = 240 tys. faszystów na obchodach.
  • taniarada 23.11.18, 18:30
    yoma napisała:

> No to ścigajcie winnych, pisiorki kochane. Przez trzy lata można było cztery No
    > rymbergi zrobić.
    >
    Tylko nie miłość z tobą.Seks też nie.Cały tydzień .Nie mógł bym spojrzeć w lustro.Ino splunąć.
  • m.c.hrabia 23.11.18, 18:52
    taniarada napisał(a):

> >
    > Tylko nie miłość z tobą.Seks też nie.Cały tydzień .Nie mógł bym spojrzeć w lust
    > ro.Ino splunąć.

zakonny zbok się nachlał, i bełkocze o seksie.

--
  • yoma 23.11.18, 19:09
    Musi do mnie?

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • m.c.hrabia 23.11.18, 19:12
    zbok to zbok

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • yoma 23.11.18, 19:35
    Tys prowda.

--
    <*>
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • taniarada 23.11.18, 19:58
    yoma napisała:

> Musi do mnie?
    >
    Musi .Za tą szmatę.Ja pamiętam.Wynocha na forum dworum.
  • taniarada 23.11.18, 20:00
    m.c.hrabia napisał:

> taniarada napisał(a):
    >
    > > >
    > > Tylko nie miłość z tobą.Seks też nie.Cały tydzień .Nie mógł bym spojrzeć
    > w lust
    > > ro.Ino splunąć.
    >
    > zakonny zbok się nachlał, i bełkocze o seksie.
    > ciebie ktoś pyta o zdanie? To w czym masz problem?.I tak nikt z tobą nie rozmawia.Bo i po co?
    >
  • m.c.hrabia 23.11.18, 20:09
    właśnie widać.

--
  • aniechto.only 23.11.18, 20:33
    Jak tam ,taniaszmato, milion do zwrotu braciszkom już naskrobałeś?

oko.press/zakon-zaplaci-milion-z-ksiedza-gwalciciela-wyrok-ktory-sprowadza-kosciol-na-ziemie-te-ziemie/
  • wkkr 23.11.18, 19:07
    Nie ma procesów, nie ma afery.
    PS
    No chyba że PiS kryje Peowców.....

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • m.c.hrabia 23.11.18, 19:15
    Jak na razie brak potwierdzenia "rewelacji" pani Duch, no ale pisi w ducha świętego wierzą

--
  • wsk175 23.11.18, 19:40
    Więc pisiorki ducha nie gaście!
    Przypomnijcie swoim bożkom te obietnice o wsadzaniu do pierdla. Śmiało!
    Znowu was wydymano......
  • aniechto.only 23.11.18, 20:27
    jabbaryt napisał:

> Minister Chojna Duch opowiada jak rządy PO doprowadziły do rozszczelnienia syst
    > emu podatkowego. Włos sie jeży. Palikot i jego komisja Przyjazne Państwo narzuc
    > ała rozwiązania niekorzystne dla budżetu a korzystne dla mafii VATowskiej.

Tylko że PIS był dusza i ciałem był za tymi rozwiązaniami.

Całej sprawy nie sposób oddzielić od atmosfery tamtych czasów. Politycy na wyścigi chcieli pomagać przedsiębiorcom. A narracja wówczas była taka, że skarbówka gnębi biznes i trzeba z tym skończyć – mówili o tym także politycy PiS.

W 2008 r. zniesiono choćby sankcję VAT. Ta 30-procentowa sankcja karna za zaniżenie VAT lub zawyżenie zwrotu tego podatku zniknęła z przepisów w 2008 r.

Budżet państwa stracił na tym miliardy złotych. W 2013 r. organy kontroli skarbowej wykryły fikcyjne faktury na kwotę 19,7 mld zł, w 2014 r. – na 33,7 mld zł, a w 2015 r. – na 81,9 mld zł.

Tyle że projekt ustawy w tej sprawie przygotowała Zyta Gilowska, minister finansów w rządzie PiS. Platforma nieco go zmieniła i z powrotem wrzuciła do Sejmu. Za zniesieniem sankcji głosowali zaś wszyscy posłowie, również 138 posłów PiS, na czele z przyszłą premier Beatą Szydło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.