Dodaj do ulubionych

Ranking prezydentów

03.12.18, 15:12
Od jednego do dziesięciu:
Wałęsa - 3.
Kwaśniewski - 4.
Kaczyński - -4. Tak minus cztery.
Duda - -8. Minus osiem.
Więcej nie mieliśmy, więc z musu taki krótki.

--
Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
Obie są przerażające.
Arthur C. Clark.
Edytor zaawansowany
  • yoma 03.12.18, 15:53
    Pisz od najgorszego. Cyngle się ucieszą, że ich ludzie na pudle :)

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • don.kichote 03.12.18, 16:24
    A Jaruzelski?
    A Komorowski???

To skleroza, czy nieuctwo?
    --
    ?Dobrze jest - psiakrew - a kto powie, że nie - to go w mordę!?

Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • buldog2 03.12.18, 16:46
    Jaruzelski nie był z wolnych wyborów.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza

Nasze rządy... Bez żadnego trybu – prezes
  • don.kichote 03.12.18, 17:21
    buldog2 napisał:

> Jaruzelski nie był z wolnych wyborów.

A co to ma do rzeczy?

W założeniach "rankingu", nie ma nic o formie wyboru Prezydenta, zatem i Jaruzelski się "łapie" i na pewno plasuje się w nim, przed dwoma PiS-imi prezydentami!

--
    Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
  • behemot17-13 03.12.18, 19:06
    Otóż nie łapie się. Prezydent wybierany jest w wolnych wyborach i już. Zaklinanie rzeczywistości, że prezydentem był i sprawował i sam się zwolnił z tej funkcji niczego nie zmienia. Jaruzelski dostał ten urząd w ramach porozumienia. Ja o ile sobie przypominam, z nikim w temacie Jaruzelskiego się nie porozumiałem, więc uważam jak większość Polaków - Jaruzelski nie może być zaliczony w poczet prezydentów Polski. Ot, taki szczegół wiele znaczący, zabrakło mojego głosu na tak lub nie.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • m.c.hrabia 03.12.18, 19:18
    bredzisz.

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • behemot17-13 03.12.18, 19:30
    Bredzę napisałeś, widać coś Ci umknęło.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • behemot17-13 03.12.18, 19:43
    Podpowiadam. Jedynym kandydatem był Jaruzelski który z wrodzoną nieśmiałością zgodził się łaskawie stanąć w szranki z wyimaginowanym konkurentem na urząd prezydenta. Wiem wiem, Twój głos nie decydował.

--
  • m.c.hrabia 03.12.18, 19:45
    Jaruzelski dostał ten urząd w ramach porozumienia.
    został wybrany przez parlamentarzystów,
    a co powiesz o Mazowieckim i jego premierostwie.

--
    Pisiorski motłoch żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza
  • behemot17-13 03.12.18, 20:00
    Co ja mogę napisać ? Ano to, że miał jednak konkurentów w osobach Geremka i Kuronia. Na marginesie, premiera wybiera "zwycięska drużyna" i Ty czy ja nie mamy wpływu na obsadzenie stołka. Na wybór najjaśniejszej postaci z najjaśniejszych chyba mam ?

--
  • sverir 05.12.18, 07:46
    O tym, że masz wpływ na wybór prezydenta decyduje prawo, w naszym przypadku Konstytucja, a nie istota urzędu prezydenta. Twierdzenie, że Jaruzelski nie był prezydentem to tworzenie nowej historii.

--
    Ostatnim komunistycznym premierem był Mateusz Morawiecki.
  • ur-nammu 03.12.18, 19:48
    behemot17-13: Prezydent wybierany jest w wolnych wyborach i już.
    To piękne założenie, w takim razie jednak Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski, Ignacy Mościcki i Bolesław Bierut też nie byli prezydentami Polski.

behemot17-13: uważam jak większość Polaków - Jaruzelski nie może być zaliczony w poczet prezydentów Polski
    Gdzie można znaleźć dane potwierdzające taką właśnie opinię większości Polaków?
  • behemot17-13 03.12.18, 20:06
    Odpowiedź jest prosta jak drut - 1970, 1981. Aaaa, 1976.

--
  • behemot17-13 03.12.18, 20:17
    Korelacja - takie tam mądrości idealnie pokrywające się z alibi dla negatywnych postaci. Zacznijcie śpiewać hosanna. Obrona Częstochowy przez Kordeckiego niczym w porównaniu z obroną dobrego imienia Jaruzelskiego.

--
  • m.c.hrabia 03.12.18, 20:43
    jak to fajnie jest być, "prorokiem" 30 lat po "cudzie" :)

--
  • behemot17-13 03.12.18, 21:20
    Jak to jest fajnie, trzydzieści lat po "cudzie" historia zatoczyła kołem. Przypominam, dziś na tapecie jest zbawiciel o inicjałach - J K.

--
  • m.c.hrabia 03.12.18, 21:27
    Niestety muszę się powtarzać, bredzisz.

--
  • behemot17-13 03.12.18, 21:30
    A to pech, znowu bredzę, wodzu.

--
  • lech1966 03.12.18, 22:11
    behemot17-13 napisał:

> Jak to jest fajnie, trzydzieści lat po "cudzie" historia zatoczyła kołem. Przyp
    > ominam, dziś na tapecie jest zbawiciel o inicjałach - J K.

Ale jak to się ma do WJ?????

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • ur-nammu 03.12.18, 21:07
    behemot17-13: Odpowiedź jest prosta jak drut - 1970, 1981. Aaaa, 1976.
    Chcesz powiedzieć, że wtedy została wyrażona opinia, iż Jaruzelski nie może być zaliczony w poczet prezydentów Polski? Nie ma to jak kontakt z tytanem intelektu.

behemot17-13: Obrona Częstochowy przez Kordeckiego niczym w porównaniu z obroną dobrego imienia Jaruzelskiego.
    A jedno i drugie – jak się okazuje – jest niczym w porównaniu z umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Polecam jakiś kursik dla biblijnych bestii. Warto!
  • behemot17-13 03.12.18, 21:28
    Zaś ja z lekką dozą nieśmiałości zalecam, wróć, a jak już wrócisz i przetrawisz wygibasy typu - czytaj ze zrozumieniem, się odezwij, tylko bez wyświechtanych zdań. Powodzenia.

--
  • behemot17-13 03.12.18, 21:47
    Do wszystkich którzy leżą krzyżem na grobie Jaruzelskiego, nie zamierzam dalej z Wami wymieniać zdań. Wasz idol, Wasze spojrzenie i buc z Wami i z nim.

--
  • buldog2 03.12.18, 23:03
    Jestem tego samego zdania.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki

• buldog2 04.12.18, 20:42
    To historia. Tu mowa o współczesnej Polsce z wolnymi wyborami - III RP.

--

• ur-nammu 03.12.18, 16:39
    czandra1: Od jednego do dziesięciu:
    [...]
    Duda - -8. Minus osiem.

Czyżby Kaczyński i Duda wyszli poza skalę?

don.kichote: A Jaruzelski? A Komorowski???
    No właśnie, Czandro, co z nimi? Chcesz zasugerować, że nie byli prezydentami?
  • yoma 03.12.18, 16:40
    >Czyżby Kaczyński i Duda wyszli poza skalę?

A nie?

--
    Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi: nic mi nie zrobicie. [Cimoszewicz]
  • buldog2 03.12.18, 16:45
    Wałęsa - minus 2.
    Kwaśniewski - plus 5.
    Komorowski - plus 3.
    Duda - -9. Minus dziewięć.

--

• m.c.hrabia 03.12.18, 16:49
    Jaruzelski + 10

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • buldog2 03.12.18, 16:59
    W okresie sprawowania urzędu zachowywał się przyzwoicie. Fakt.
    Ale to nie człowiek, z którym mi po drodze.

--

• stasi1 03.12.18, 21:02
    Ale to chyba miałbyć ranking prezydentów a nie ludzi pełniących tą funkcje.
  • erte2 03.12.18, 18:48
    m.c.hrabia napisał:

Jaruzelski + 10

Oceniasz osobę czy prezydenturę? Bo jeśli osobę to wybacz, ale jeden z najwierniejszych wasali Kremla (błyskawicznie awansował za Bieruta i Rokossowskiego, przetrwał Gomułkę, Gierka, Kanię i wszelkie perturbacje na szczytach komunistycznej władzy), odpowiedzialny za inwazję na Czechosłowację, ofiary Grudnia '70, wreszcie za stan wojenny i zdławienie rodzącej się demokracji nie może być oceniony pozytywnie.
    A prezydentura? Żadna, bez wyrazu i dokonań; jedno co można mu oddać to fakt że nie przeszkadzał rodzącej się demokracji, grzecznie akceptował reformy i "abdykował" bez sprzeciwu. Z tym że trudno powiedzieć - te ostatnie lata jego władzy to zmiana postrzegania świata czy po prostu zwykły strach przed losem Ceausescu czy Honeckera (bo nie było już wsparcia "wielkiego brata").

• taniarada 03.12.18, 18:57
    erte2 napisał:

> m.c.hrabia napisał:
    >
    > Jaruzelski + 10
    >
    > Czego wymagasz od komucha?Ścierwo Jaruzelski jest dla niego Bogiem.
  • m.c.hrabia 03.12.18, 19:01
    watek jest o prezydentach

--
    Władza, która nie ma ograniczeń i kontroluje sądy, na końcu jest władzą, która po prostu bezkarnie kradnie
  • ur-nammu 03.12.18, 21:56
    @erte2
    Jeśli chodzi o działalność polityczną Jaruzelskiego jeszcze przed objęciem prezydentury, to dodam ciekawostkę, że jego ekipa wiosną 1988 r. planowała kolejny stan wojenny. Nic z tego nie wyszło, bo uwarunkowania były już zupełnie inne niż kilka lat wcześniej. Nie mogąc działać siłowo, ekipa zdecydowała się na rozmowy z wybranymi środowiskami opozycji.

Jeśli zaś chodzi o podejście Jaruzelskiego do reform (zarówno tych radzieckich, jak i będących ich następstwem reform w pozostałych państwach socjalistycznych), to warto pamiętać, że choć był on niewątpliwie karierowiczem i wiernym realizatorem polityki Kremla, to nie sposób mu odmówić dużej inteligencji i sporego wyczucia politycznego (w przeciwieństwie do Ceaușescu czy Honeckera Jaruzelski rozumiał, na czym polegają zmiany, i umiał się do nich dostosować).

A jego prezydentura faktycznie była bezbarwna; trzeba przy tym dodać, że nie powiodła się podjęta wówczas próba przekształcenia Polski w system oligarchiczny (jak w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie). Władza ostatecznie wymknęła się komunistom z rąk, ale utrzymali silne wpływy w gospodarce – i za to wielu ówczesnych beneficjentów ma do dziś u Jaruzelskiego dług wdzięczności.
  • erte2 03.12.18, 23:19
    ur-nammu napisał:
    ...to dodam ciekawostkę, że jego ekipa wiosną 1988 r. planowała kolejny stan wojenny.

Owszem, był taki plan jak zaczęły się nowe strajki, jak również po I turze wyborów w roku 1989., kiedy to "władza ludowa" przeżyła szok i zaczęła rozważać rozpaczliwy plan unieważnienia zobowiązań. Ale zwyciężył strach przed konsekwencjami - buntem społeczeństwa które odkryło swoją siłę, buntem części wojska a nawet milicji czy SB, konsekwencjami międzynarodowymi a także świadomość że już nie można liczyć na "wielkiego brata" który naówczas "robił bokami", szam był w fazie zaawansowanego bajzlu i nie miał ani siły, ani ochoty na ew. interwencję. Ale - na szczęście - zwyciężył pragmatyzm i właśnie strach bo inaczej mogłoby się to zakończyć różnie.
  • buldog2 03.12.18, 22:55
    Jeszcze od Putina dostał medal, pamiętam stał karnie w kolejce nagrodzonych, tv pokazała.

--

• xystos 03.12.18, 17:08
    pozostaje W.Putin- +1000pnt

szkoda ze niejest Prezydentem RP.

--
    ZEN
  • buldog2 03.12.18, 17:17
    Jeszcze trochę rządów PISu i może być tak jak sobie wymarzyłeś. Całkiem prawdopodobne, chyba że Putin będzie wolał nie być prezydentem Priwislianskogo kraja.

--

• ur-nammu 03.12.18, 17:24
    xystos: pozostaje W.Putin- +1000pnt
    szkoda ze niejest Prezydentem RP.

Nie jest Prezydentem RP, bo na naszym podwórku jest obecnie tylko nadprezydentem pisiaków (wynika to z ograniczeń geopolityki), ale co będzie dalej, zobaczymy.
  • yoma 03.12.18, 17:25
    Uwaga suchar. Żona mówi do męża: Jesteś dupą! Jesteś taką dupą, że gdyby był konkurs na największą dupę świata, ty zająłbyś drugie miejsce!

Dlaczego drugie?

Bo jesteś taką dupą!

No i tu tak samo.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • ur-nammu 03.12.18, 17:30
    yoma: No i tu tak samo.
    Zdecydowanie nie to samo, ale mniejsza o to.
  • lech1966 03.12.18, 22:16
    yoma napisała:

> Uwaga suchar. Żona mówi do męża: Jesteś dupą! Jesteś taką dupą, że gdyby był ko
    > nkurs na największą dupę świata, ty zająłbyś drugie miejsce!
    >
    > Dlaczego drugie?
    >
    > Bo jesteś taką dupą!
    >
    > No i tu tak samo.
    >

Niech mi admin tym razem wybaczy. Czytając ten żart i określenie że on jest druga dupa. Byłem przekonany że to jednak ty będziesz pierwsza.

Przepraszam za wyrażenia. Opisałem pierwsza myśl jaka nasunęła mi się w trakcie czytania

--
  • derff 03.12.18, 17:27
    Kwas z Jolą najlepsi
  • taniarada 03.12.18, 18:30
    Nie miała Polska szczęścia do prezydentów.Jaruzelski powinien być rozstrzelany.Bolek powinien oddać nagrodę Nobla.Kwaśniewski pijak i TW Alek.Kaczyńskiego zamordowali .Komorowski to pośmiewisko na cały świat.A Duda swojak i ma fajną żonę .Amen.
  • stasi1 03.12.18, 21:13
    Fajną żonę to ma Kwaśniewski. Ewentualnie miał Jaruzelski. O Agacie mówi się wieszak na ubranie. A jak wieszak może być fajny?
  • buldog2 03.12.18, 22:56
    Wieszak może być fajny. Np. poręczny.

--

• erte2 03.12.18, 23:23
    taniarada napisało:.
    ...Kaczyńskiego zamordowali .
    A kto matołeczku, gdzie i kiedy zamordował kaczyńskiego? Przybliż temat bo nie jestem w kursie dzieła.
  • z-ukosa 03.12.18, 19:34
    Lech Kaczynski 10
    Andrzej Duda 10
    Aleksander Kwaśniewski 1
    Bronisław Komorowski 0
    Lech Wałesa O
  • x2468 03.12.18, 20:26
    Duda, dobry:
    i1.pudelekx.pl/fd027a7c1cabd1e872a6cbbc021c6351d20c454d/123-png
    jastrzabpost.pl/wp-content/uploads/2016/04/comment_6xiarlhMwHwpwJYxazYqHtv14FROsFpG.jpg

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • x2468 03.12.18, 20:45
    Szeregowy posel by nie pojechal a co dopiero minister:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24239200,prezydent-austrii-na-cop24-dotarl-pociagiem-musial-jechac-ii.html#s=BoxOpImg3

--
    Financial Times:
  • stasi1 03.12.18, 21:18
    To aż dziwne że Polacy wybrali Alka na drugą kadencję. Czyżbyś ty był nie polakiem? Rusek?
  • x2468 03.12.18, 21:35
    Widac dla Polakow lepszy rusek od Polaka.

--
    Financial Times:
  • lech1966 03.12.18, 22:27
    stasi1 napisał:

> To aż dziwne że Polacy wybrali Alka na drugą kadencję. Czyżbyś ty był nie pola
    > kiem? Rusek?

Lubialem go słuchać. Miał dar mowcy, taka lekka mowę bez czytania z kartki, mówił prostym i zrozumiałym językiem. Polityka mnie wtedy nie interesowała więc nie mogę dużo powiedzieć na jego temat. Moim zdaniem był najbardziej reprezentacyjnym prezydentem RP. Ale najmądrzejszym jest jak na razie A. Duda, choć i tu jest się do czego przyczepić. Reszta nie liczy sie z różnych powodow.

--
  • erte2 03.12.18, 23:02
    lech1966 napisał:
    Lubialem go słuchać.

"lubiałeś" to wypić.
  • lech1966 03.12.18, 23:07
    erte2 napisał:

> lech1966 napisał:
    > Lubialem go słuchać.
    >
    > "lubiałeś" to wypić.

Ja go lubiłem, ale słownik mi zmienił. Dziwne że tu zauważyłeś co napisałem a w innych wątku totalnie nie skumales o co chodzi żabciu. Nie widzę też żadnego sprostowania, czyżbyś nadal nie widzial belki w swoim oku????

--
  • buldog2 04.12.18, 20:46
    Słownik zmienił na "lubiałem"? PISz dalej w tym stylu, PISz jeszcze.

--

• lech1966 04.12.18, 21:08
    buldog2 napisał:

> Słownik zmienił na "lubiałem"? PISz dalej w tym stylu, PISz jeszcze.

Zmienił. Czasem piszę z telefonu i tamten słownik jest czasem nad wyraz upier wy, Zmienia mi czasem zamiast "e" robi mi "ę" albo z obrazy robi mi "obrażę". Widać to w tekstach. Jak zauważę to poprawiam a jak nie zauważę to uciechę ma ayranek albo żabcia erte.

--
  • sverir 05.12.18, 07:50
    Słownik, który z prawidłowej formy robi nieprawidłową? To chyba sabotaż.

--
  • czandra1 05.12.18, 09:41
    Daj spokój, bo jak się Ciebie uczepi, to będzie Cię prześladował, aż mu się skończy przepustka do domu bez klamek.

--
    Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.
  • yoma 05.12.18, 10:17
    Słownik rządzi lesiem.

--
    <*>
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • erte2 05.12.18, 11:24
    lech1966 napisał:
    Ja go lubiłem, ale słownik mi zmienił.

Masz zainstalowany słownik polsko-wolski? No ciekawostka taka....
    Ale chyba to prawda, bo i gramatyka u ciebie taka bardziej wolska....
  • lech1966 05.12.18, 20:34
    erte2 napisał:

> lech1966 napisał:
    > Ja go lubiłem, ale słownik mi zmienił.
    >
    > Masz zainstalowany słownik polsko-wolski? No ciekawostka taka....
    > Ale chyba to prawda, bo i gramatyka u ciebie taka bardziej wolska....

Nie erte, mam zwykły słownik: made in żabcia. Stylistyczne błędy jak najbardziej są moją sprawą, ale przeinaczenia słów to już słownik. Nie będę się więcej biczował z tego powodu, albo przyjmujesz wyjaśnienie albo nie.

--
  • stasi1 04.12.18, 20:23
    Jaką taką mądrością się wykazał? To nawet mądrzejszy jest od Lecha K.?
  • czandra1 05.12.18, 09:43
    To że nie wpisałem Komorowskiego zauważyliście, ale tego że Du.a i Kaczyński dostali minus 4 i minus osiem to nie, czyli to jest zgodne z prawdą.

--
    Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
  • sverir 05.12.18, 18:38
    Wiesz, nie podajesz skali ani kryteriów, więc wszelki spór na temat konkretnej punktacji jest bezprzedmiotowy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.