Dodaj do ulubionych

Znacie go z filmu "Kler"

04.12.18, 02:56
Znacie go z filmu "Kler".

Sekrety prałata Jankowskiego po latach wychodzą na jaw. Kolejne opowieści molestowanych przed laty dzieci

natemat.pl/256731,pralat-jankowski-molestowal-dzieci-dlaczego-kosciol-na-to-pozwalal?fbclid=IwAR1QzaAfvZAEHByPTx0tQRFcO80PQ4w1_c3V7M-bOxMZpmtiA02IpmGjLlI
Poruszające i bolesne wspomnienia o tym, co przed laty działo się w parafii św. Brygidy w Gdańsku, opowiedziała dziennikarce "Dużego Formatu" Barbara Borowiecka, która dopiero po 50 latach zdecydowała się na ujawnienie tego, co działo się tam w latach 70.

--
Uwaga szczur!
Edytor zaawansowany
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 03:00
    Kaplan Solidarnosci. Tak nazywano go w filmie Kler.

--
    Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
  • klodawa1952 04.12.18, 06:07
    www.google.pl/search?q=Wa%C5%82%C4%99sa+i+JAnkowski&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj03K7Fs4XfAhXSLlAKHTJyBqoQ_AUIDigB&biw=1366&bih=626#imgrc=wwInznn_uD4kDM:
  • eiran 04.12.18, 06:12
    Rozumiem, ludzikow, że ty świetnie wiedziałeś o skłonnościach Jankowskiego i m.in. dlatego nie popierałeś Wałęsy?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 06:16
    eiran napisał:

> Rozumiem, ludzikow, że ty świetnie wiedziałeś o skłonnościach Jankowskiego i m.
    > in. dlatego nie popierałeś Wałęsy?
    Skąd się biorą takie muszczki jak ty :( ?
    Jankowski był znany z bardzo wielu innych skłonności dziecko. To pieniądzy, bogactwa, załatwiactwa różnych koncesji i biznesów, robienia biznesów czyli wszystko to co Jezus Chrystus nauczał ale jak ty tto możesz zroumieć.
  • eiran 04.12.18, 07:34
    Był ci z tego znany? I co zrobiłeś w tej sprawie? Ja, szczerze mówiąc, nie słyszałem w latach 80., by proboszcz ze św. Brygidy w Gdańsku molestował małoletnie (ew. małoletnich), chociaż przez jakiś czas nawet mieszkałem wtedy w Gdańsku. Ale - oczywiście - z "wieżowca" w Świnoujściu widać więcej.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 07:40
    eiran napisał:

> Był ci z tego znany? I co zrobiłeś w tej sprawie? Ja, szczerze mówiąc, nie słys
    > załem w latach 80., by proboszcz ze św. Brygidy w Gdańsku molestował małoletnie
    > (ew. małoletnich), chociaż przez jakiś czas nawet mieszkałem wtedy w Gdańsku.

> Ale - oczywiście - z "wieżowca" w Świnoujściu widać więcej.
    Nie obserwowałem tych sytuacji z wieżowca w Świnoujściu chłopcze z obsesją świnoujską. Obserwowałem natomiast z bardzo bliska.
    Znane jest mi jednak myślenie w populacji ludzi ograniczonych , takie jakie zaprezentowałeś, że jak czegoś nie widzieli i nie słyszeli to są przekonani, że tego nie było i nie ma :)
  • eiran 04.12.18, 07:43
    Ksiądz Henry cię uwiódł? No cóż - współczuję. Zwłaszcza że to tłumaczy twoje dziwaczne obsesje.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 11:10
    eiran napisał:

> Ksiądz Henry cię uwiódł? No cóż - współczuję. Zwłaszcza że to tłumaczy twoje dz
    > iwaczne obsesje.
    >
    Nic takiego nie pisałem i nie sugerowałem. Swój profil i preferencje seksualne zachowaj dla siebie.
  • eiran 04.12.18, 11:15
    Z tym że ja w ogóle nie obserwowałem "tych sytuacji" z księdzem Jankowskim, ty natomiast - jak sam twierdzisz - "z bardzo bliska". Być może - dla ciebie - owo "bardzo blisko" było akurat w sam raz - nie chcesz się podzielić doświadczeniami, to twoja sprawa.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lech1966 04.12.18, 21:39
    eiran napisał:

> Rozumiem, ludzikow, że ty świetnie wiedziałeś o skłonnościach Jankowskiego i m.
    > in. dlatego nie popierałeś Wałęsy?

Dokładnie tak ayranku. A w/g biblii Matka Boska jeździła na ośle.

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • lech1966 04.12.18, 21:44
    lech1966 napisał:

> eiran napisał:
    >
    > > Rozumiem, ludzikow, że ty świetnie wiedziałeś o skłonnościach Jankowskieg
    > o i m.
    > > in. dlatego nie popierałeś Wałęsy?
    >
    > Dokładnie tak ayranku. A w/g biblii Matka Boska jeździła na ośle.

Errata: Matka Boska podróżowała, przemieszczała się na ośle.

--
  • qqazz 05.12.18, 20:11

pozdrawiam
    --
    wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html
    ----
    "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
  • eiran 04.12.18, 06:10
    Nie było tam postaci, która choć z grubsza przypominałaby Jankowskiego.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 06:13
    eiran napisał:

> Nie było tam postaci, która choć z grubsza przypominałaby Jankowskiego.
    >
    Jak ty tak twierdzisz to ....to jest odwrotnie niż ty twierdzisz.
  • eiran 04.12.18, 07:37
    Abstrahując od tego, że nie oglądałeś tego filmu, w związku z tym nawet nie zapytam, która z postaci filmu miałaby przypominać Jankowskiego (który aktor, jeśli wiesz kto w ogóle grał w tym filmie).

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 07:41
    eiran napisał:

> Abstrahując od tego, że nie oglądałeś tego filmu, w związku z tym nawet nie zap
    > ytam, która z postaci filmu miałaby przypominać Jankowskiego (który aktor, jeśl
    > i wiesz kto w ogóle grał w tym filmie).
    >
    Ty masz coś z tą głową. Inaczej być nie może skoro lepiej wiesz ode mnie czy ja ten film oglądałem czy nie. To chorobliwe , psychopatyczne!
  • eiran 04.12.18, 07:42
    W takim razie może byś wskazał, która postać z filmu przypomina ci Jankowskiego?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 10:30
    eiran napisał:

> Nie było tam postaci, która choć z grubsza przypominałaby Jankowskiego.
    >

Ten ksiundz, ktory dogorywal w domu dla starcow to on. Kilka razy mowiono o nim.

--
  • eiran 04.12.18, 10:48
    O tyle nie pasuje, że Jankowski dokonał żywota w swojej byłej parafii.

www.se.pl/wiadomosci/polska/praat-umar-jako-biedak-aa-au4P-WevY-1YV5.html

Poza tym, uważam Borowczaka za porządnego człowieka. Raczej nie wspomagałby Jankowskiego do końca, gdyby wiedział o jego grzechach.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 10:52
    Bez przesady. Kler nie jest filmem biograficznym. Wiele elementow tej postaci pasuje idealnie do Jankowskiego.

--
  • eiran 04.12.18, 10:59
    Byłbym trochę ostrożniejszy:

www.filmweb.pl/film/Kler-2018-810402/discussion/Kto+jest+kim+w+filmie,3032950

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 11:03
    Mam swoje zdanie. Podczas ogladania filmu porownujac ta postac z tym co pamietam z tamtych czasow od razu nasunal mi sie na mysl Jankowski.

--
  • eiran 04.12.18, 14:46
    To raczej oczywiste, że postaciom w filmie nadano cechy biografii różnych autentycznych księży (czy zakonnic, jak "siostra przełożona"). Nawet w szczegółach - obaj wiejscy księża jeżdżą samochodami z tablicami RK - tak jak ksiądz z Tylawy, Gajos mówi cytatami z Michalika. Ale raczej żaden z nich nie jest w całości wzorowany na jednej konkretnej postaci.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • klodawa1952 04.12.18, 11:11
    pies_na_czarnych napisała:

> eiran napisał:
    >
    > > Nie było tam postaci, która choć z grubsza przypominałaby Jankowskiego.
    > >
    >
    > Ten ksiundz, ktory dogorywal w domu dla starcow to on. Kilka razy mowiono o nim
    > .
    Jjesteś bezczelny ! Jak ayran nie słuszał to to o czym nie słyszał nie istnieje i nigdy nie miało miejsca:)
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 10:41
    Tak kochanek ksiedza Popieluszki wypowiadal sie na temat zachowan ksiezy podczas procesu przeciwko Jankowskiemu.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz napisał: „Zachowanie polegające na całowaniu w usta, klepaniu po pośladkach, przyciąganiu mocno do siebie i jednocześnie przytulaniu do klatki piersiowej oraz głaskaniu po twarzy miały charakter publiczny. Wyżej wymienione zachowania księży wobec chłopców są dość często spotykane i w wielu przypadkach nie mają charakteru seksualnego, bywają formą okazywania bliskości”.

--
  • wsk175 04.12.18, 14:30
    To i Alfons Popiełuszko zwany księdzem Jerzym też?!
  • pies_na_czarnych 04.12.18, 18:15
    Co cie dziwi? Jankowski mogl go miec u siebie na wychowaniu.

--
  • klodawa1952 04.12.18, 18:24
    Może i musnął coś tam ustami , może niechcący klepnął po posladkach ale Jankowski jest w książkach , to legenda Solidarności, jak możesz.
    Skąd znamy tę argumentację?
  • taniarada 04.12.18, 18:29
    Podobno był podobny do Polańskiego lub do marszałka Rokossowskiego.Cholera wie.
  • m.c.hrabia 04.12.18, 18:53
    zdegenerowane bydle było podobne do innych bydlaków, wręcz ich przerastało.

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • mariner4 04.12.18, 21:35
    Brawo twórcy filmu! Czekamy na remake!
    M.

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą"
    Stefan Kisielewski - Kisiel
  • prawdawaszaboli 04.12.18, 23:42
    > dopiero po 50 latach zdecydowała się na ujawnienie

Takie rewelacje są trudne do weryfikacji...
  • titerlitury 05.12.18, 00:10
    Jednak po co ktoś miałby konfabulować w takiej sprawie i po tylu latach?
  • taniarada 05.12.18, 04:54
    titerlitury napisała:

> Jednak po co ktoś miałby konfabulować w takiej sprawie i po tylu latach?
    By zochydzić i ośmieszyć.Wierzysz w słowo pisane?
  • wsk175 05.12.18, 12:19
    Piszesz oczywiście o wyczynach boga sprzed 2000 lat.....
  • pies_na_czarnych 05.12.18, 09:29
    prawdawaszaboli napisał:

> > dopiero po 50 latach zdecydowała się na ujawnienie
    >
    > Takie rewelacje są trudne do weryfikacji...

Katolicy nie takie sprawy w latwy sposob potrafia weryfikowac, a tu nagle krotki okres czasu im przeszkadza. Zeznania ofiar sa niewiarygodne. Nie martw sie, profesor Lew-Starowicz cos wymysli na jego usprawiedliwienie i pomnika mu nie zburza.
    www.tvn24.pl/gdansk-politycy-chca-usuniecia-pomnika-ksiedza-henryka-jankowskiego,889401,s.html
    --
  • prawdawaszaboli 05.12.18, 20:22
    > Katolicy nie takie sprawy w latwy sposob potrafia weryfikowac,

Podaj przykłady

> a tu nagle krotki okres czasu

W tej sprawie 50 lat to bardzo długi okres...
  • pies_na_czarnych 05.12.18, 20:43
    Co to jest w porownaniu z 2000 lat?

--
  • prawdawaszaboli 06.12.18, 08:17
    1. Nie podałaś przykładów

> Co to jest w porownaniu z 2000 lat?

O kim mowa ?
  • taniarada 05.12.18, 05:04
    Jak Biedroń zrobił dziecko Grodzkiej.A ona je urodziła.
  • wsk175 05.12.18, 12:17
    w Trwam leciało?
    O wy zboki jedne, kieckowi pedofile wzwodu dostali jak oglądali.....
  • pies_na_czarnych 05.12.18, 20:04
    Każdy błądzi
    www.facebook.com/ZdrowaPolska/videos/2719153321642248/

--
  • erte2 05.12.18, 20:48
    Po latach wychodzą na jaw różne rzeczy. Nie jest wykluczone (ale to tylko na zasadzie łączenia pewnych faktów i wyciągania wniosków) że ksiądz Jankowski był ubecką wtyką. No bo jeśli rzeczywiście "lubił chłopców" i miał na sumieniu inne takie "przygody" to niemożliwe żeby bezpieka o tym nie wiedziała. A jeśli wiedziała to równie niemożliwe żeby tego nie wykorzystywała. I jeśli do tego dodamy jego zamiłowania do luksusu i swobodę prowadzenia różnych interesów to zaczyna być ciekawie (lub też może raczej nieciekawie).
    Chyba największym sprzymierzeńcem PRL-owskiej bezpieki był celibat. Bo mało który ksiądz go dotrzymywał, a a to stanowiło doskonały powód do szantażu i "trzymania za mordę" wielu kapłanów; a jeśli jeszcze na dodatek w grę wchodził homoseksualizm lub pedofilia - to katabas był jak na tacy. A to przy obdarzaniu kleru dużym zaufaniem społecznym (że o "tajemnicy spowiedzi" nie wspomnę) stanowiło doskonałe źródło informacji, a zapewne także i wpływu.
  • m.c.hrabia 05.12.18, 21:12
    nie wykluczone?
    toż to pewnik.

--
    Władza, która nie ma ograniczeń i kontroluje sądy, na końcu jest władzą, która po prostu bezkarnie kradnie
  • erte2 05.12.18, 23:06
    m.c.hrabia napisał:
    nie wykluczone? toż to pewnik.
    Pewnik to byłby gdyby były jakieś twarde dowody. Bo jak na razie to są tylko moje przypuszczenia, oparte na (wydaje mi się) dość logicznym rozumowaniu i przy zastosowaniu ogólnie znanych przesłanek, ale - powtarzam - tylko przypuszczenia.
  • pies_na_czarnych 06.12.18, 01:48
    Jak otworza IPN to bedziesz mial twarde dowody. Nie tylko na niego.

--
  • lech1966 05.12.18, 21:12
    Tu masz całkowitą rację Erte. Nie można się nie zgodzić z twoją diagnozą.

--
  • prawdawaszaboli 06.12.18, 08:15
    Dowody (dokumenty ) na agenturalność Wałęsy odrzuca, a pomówienia po 50 latach uważa za dowód...

--
    POżeranie przystawki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.