Dodaj do ulubionych

Nowoczesna - reaktywacja.

07.12.18, 04:14
Mam prostego pomysła. Trzynastu posłów (z wyjątkiem pewnej grubaski podejrzanej konduity) dołącza do kółka Rysia Petru. Mają klub Teraz! I wicemarszałka.

Zobaczyć wtedy minę Schetyny - bezcenne.
Edytor zaawansowany
  • adria231 07.12.18, 07:03
    Nowoczesna powstała w opozycji do PO. Petru wydawał się odpowiedzialnym liderem. Dodatkowo podsłuchy i brak dobrego lidera po odejściu Tuska dodatkowo pogrążyły Platformę. Ja też głosowałam na Nowoczesną. Zawiodłam się wówczas , gdy Petru zostawił akcję protestacyjną w Warszawie i pojechał z kochanką na wczasy. Zawiodłam się na liderze,którym rządzi nie głowa, tylko inny narząd, zawiodłam się na liderze.
  • klodawa1952 07.12.18, 07:46
    adria231 napisała:

> Nowoczesna powstała w opozycji do PO. Petru wydawał się odpowiedzialnym liderem
    > . Dodatkowo podsłuchy i brak dobrego lidera po odejściu Tuska dodatkowo pog
    > rążyły Platformę. Ja też głosowałam na Nowoczesną. Zawiodłam się wówczas , gdy
    > Petru zostawił akcję protestacyjną w Warszawie i pojechał z kochanką na wczasy.
    > Zawiodłam się na liderze,którym rządzi nie głowa, tylko inny narząd, zawiodłam
    > się na liderze.
    Zostaw w spokoju Petru i to czym się on rządzi , a czym jego partnerka Schmidt bo w tym jest ambaras, że to dwoje na raz.
    Co to się stało z Misiłło, co to się stało z Gasiuk-Pihowicz i dlaczego została sama Lubnauer.
    Tego Petru nie uczynił a więc czym się kierowały te posłanki jeżeli nie głową.
  • haen2010 07.12.18, 09:07
    Owszem, popełnił błąd, ale obyczajowy. Media i dwie damulki zrobiły z niego politycznego przestępcę. Mnie również poglądy Rysia odpowiadały, bo nie jest to załgana i złodziejska pisowska swołocz czy "kulturalne" i nie dbające o obywatela cyniczne łapserdaki platformy.
    Poza tym, czuję w losach N. ciężką łapę Schetyny i jego dwóch pomagierek. Rysiu przed tym błędem naprawdę poważnie mu zagrażał na opozycji. Wcześniej był to Kijowski i wiadomo jak, i kto go wykończył.
  • ktos_z_kosmosu 07.12.18, 09:52
    haen2010 napisał:

> Owszem, popełnił błąd, ale obyczajowy.

Bo ja wiem, czy to był błąd?
    Petru wyczuł, ze tamten protest był tylko spontaniczną lawinką, a nie potężną lawiną i odpuścił sobie. Wielu wie i on zapewne też, że w polityce jest jak w boksie, walki nie wygrywa się jednym szturchańcem, a serią ciosów, lub jednym potężnym.
    Szkoda tylko, że wiedział, a nie stosował tych reguł, może wreszcie zacznie ze swoja nową partią?
    Da się, wystarczy już, teraz kuc stal póki gorąca i spimknąć się z Wałęsą by:
    1 - Zorganizować plebiscyt w sprawie winnych katastrofy smoleńskiej. Niech społeczeństwo bezpośrednio wypowie się, czy JK był pośrednio winny śmierci tych ludzi, czy nie.
    To dobry pomysł dla Petru na start z nowym ugrupowaniem, bo będzie o nim głośno, a nie jak dziś cicho sza.
    A dalej, to już punkt drugi.
    2 - Wykorzystać ustawę o zgromadzeniach cyklicznych, zapoczątkować i realizować mądrze organizowane i koniecznie merytorycznie ukierunkowane ku ludziom wiece. Lawinę niech uruchomią taką, która z tygodnia na tydzień rosnąć, urośnie do takich rozmiarów, że zmiecie resztę zgrzybiałych, mocno umoczonych w świństwach i rozmodlonych solidaruchow, czyli pogrobowców AWS (dziś POPiS).
    Przeciwnicy?
    A co mogą zrobić, ludzi rozpędzą?

• yoma 07.12.18, 10:26
    0. Tamten protest mógł się pięknie rozwinąć, gdyby posłowie nie odpuścili. Żylibyśmy teraz w świecie bez pisu, a nawet gdyby nie, to ludziom by się jeszcze chciało.

1. Plebiscyt spowodowałby tyle, że potencjalny elektorat natychmiast by się odwrócił. Ludzie mają potąd wyciągania nieboszczyków z trumien.

2. Pomysł był i się rozlazł, bo ludziom się już nie chce, patrz pkt 0.

--
    240 baniek na obchody = 240 tys. faszystów na obchodach.
  • ceppisowski 07.12.18, 17:45
    Jarek mysli tylko jedna glowa.
    Szkoda tylko ze tak slabo i po bolszewicku
  • eiran 07.12.18, 08:35
    Pomysł praktyczny, ponieważ pozwoliłby zachować klub, ale jego realizacja byłaby kompromitacją, podważając to co dotychczasowi przeciwnicy Petru zrobili. Czyli - odsunęli go, powołali w jego miejsce Lubnauer, weszli we współpracę z PO itp.

Nawiasem mówiąc, masz niższe BMI niż Lubnauer? Jakie?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • ktos_z_kosmosu 07.12.18, 10:34
    eiran napisał:

> Nawiasem mówiąc, masz niższe BMI niż Lubnauer? Jakie?

Niższe w uwzględnieniu tabel dla baba/chłop.
    A co do wstydu, kompromitacji, to w polityce czegoś takiego nie ma.
    Liczy się skuteczność i to skuteczność przynosi profity, a nie jakieś srutu tutu pęczek drutu.

• klodawa1952 08.12.18, 06:06
    eiran napisał:

> Pomysł praktyczny, ponieważ pozwoliłby zachować klub, ale jego realizacja byłab
    > y kompromitacją, podważając to co dotychczasowi przeciwnicy Petru zrobili. Czyl
    > i - odsunęli go, powołali w jego miejsce Lubnauer, weszli we współpracę z PO it
    > p.
    Kaczyński powinien ci płacić za takie ekspertyzy i porady dla opozycji.
  • man_sapiens 07.12.18, 08:47
    Gasiuk-Pihowicz to tajny agent Petru w N. Kiedy Petru z Scheurig-Wielgus ogłosili stworzenie Teraz! to nie bardzo było wiadomo, kto będzie na nich głosować.
    A tak już wiadomo: ci, którzy w poprzednich wyborach glosowali na N (bo nie całkiem im odpowiadała PO) teraz będą głosować na T!. Gasiuk & Co będą na listach Schetyny, N z Lubnauer może pojechać na wakacje do Bułgarii.
    --
    Nie mówi się w cudzysłowiu, tak, jak nie mówi się w dupiu
  • erte2 07.12.18, 10:12
    Tak długo jak PO nie pozbędzie się Schetyny nie mamy co liczyć na odsunięcie PiS-u od władzy. To jest facet "dzięki" któremu PO nie jest w stanie zagrozić kaczyńskiemu i jego mafii - bo po prostu wielu potencjalnych wyborców go nie trawi. Te rozbiegane oczka, te fałszywe uśmieszki, to intryganctwo i jakaś taka śliskość po prostu wielu odrzuca. Nawet tzw. mowa ciała jest odstręczająca; on nie idzie, on się skrada, on się czai i czyha.
    Miał rację Tusk że go starał się marginalizować i nie pokazywać publicznie.
  • eiran 07.12.18, 10:34
    To obraźliwe. Schetyna był całkiem szefem MSW, marszałkiem Sejmu i szefem MSW. Pretensje o "jakąś taką śliskość" są zupełnie od czapy. Oczywiście ma też swoje wady - jest kiepskim mówcą, nie wygląda najlepiej i bywa zbyt szorstki w obejściu. Ale to drobiazgi.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 07.12.18, 10:36
    eiran napisał:

> To obraźliwe. Schetyna był całkiem niezłym szefem MSW, marszałkiem Sejmu i szefem MSZ.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 07.12.18, 10:42
    Nie bądź taka Krycha :)

mobile.twitter.com/KrystPawlowicz/status/1069970566080327684?p=v

--
  • ktos_z_kosmosu 07.12.18, 11:01
    eiran napisał:

> To obraźliwe. Schetyna był całkiem szefem MSW, marszałkiem Sejmu i szefem MSW.
    > Pretensje o "jakąś taką śliskość" są zupełnie od czapy. Oczywiście ma też swoje
    > wady - jest kiepskim mówcą, nie wygląda najlepiej i bywa zbyt szorstki w obejś
    > ciu. Ale to drobiazgi.

Stawia na układ z KK.
    To go w moich oczach dyskredytuje.
    Ktoś kto mieni się być liberałem, a wchodzi w relacje z siłami dążącymi do stworzenia ustroju feudalnego, dla mnie jest osobnikiem mocno podejrzanym.
  • buldog2 07.12.18, 11:55
    Zgadzam się. Dodam, wygląda na mniejszego wyznawcę polityki miłości do PISu, niż Tusk, a to ogromny plus.
    Faktem jest, że wielu go nie trawi.
    A jeszcze interesuje mnie stosunek obecnej PO, tak zresztą jak każdej innej partii, do problemów z wyliczanki 2012 (fragment istotny):

Lista przewin PO v. 1.1
    1. Brak skutecznych prób redukcji deficytu budżetowego.
    2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
    3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
    5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
    6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
    8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
    9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
    10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
    11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
    12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
    13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza

Nasze rządy... Bez żadnego trybu – prezes
  • eiran 07.12.18, 11:58
    Już punkt 1 łatwo zdezawuować. Reguła wydatkowa (autorstwa Rostowskiego) to bardzo skuteczny sposób na redukcje deficytu.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lech1966 07.12.18, 22:59
    eiran napisał:

> Już punkt 1 łatwo zdezawuować. Reguła wydatkowa (autorstwa Rostowskiego) to bar
    > dzo skuteczny sposób na redukcje deficytu.

Chcesz żeby pisiory popękały ze śmiechu???? Ty wymyśliłeś te zemstę??, sam na to wpadłeś? To może być kawał miesiąca,,,a może nawet roku, dzięki tobie mam super wieczór,,, nie wiem czy zasnę trzymając się za brzuch ze śmiechu.

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • adria231 08.12.18, 05:59
    Zbliżają się następne wybory. Doradźcie mi , na kogo ja sierota po PO, po Nowoczesnej mam teraz głosować. Ideologicznie jestem trochę lewicowa, PO była mi bliska, jednak jej obecne przywództwo jest nie do zaakceptowania. A nowoczesna ? Jej już nie ma.
  • 141288bs 08.12.18, 06:08
    Nie martw sie, adria, jest POKO.
  • yoma 08.12.18, 09:05
    Nie na kogo, tylko przeciw komu...

--
    Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi: nic mi nie zrobicie. [Cimoszewicz]
  • erte2 07.12.18, 11:57
    eiran napisał:
    To obraźliwe.......Ale to drobiazgi.
    To niestety nie są drobiazgi. Weź pod uwagę że dzisiejsza polityka w dużym stopniu opiera się na dwóch filarach: populiźmie i wizerunku. Nie oceniam czy to źle czy dobrze; stwierdzam po prostu fakt.
    A co do meritum - nie neguję kompetencji Schetyny w pełnieniu przez niego wymienionych funkcji (aczkolwiek bez fajerwerków), ale też nie można pominąć jego natury intryganta i zamiłowania do zakulisowych działań, takiej właśnie śliskości (co skutecznie wykorzystywał Tusk robiąc z Grzesia faceta "od brudnej roboty"); niestety dziś jego te "talenty" wyszły na plan pierwszy i skutecznie odstręczają wielu potencjalnych wyborców (przyznam że właśnie przez to z coraz większymi oporami głosuję na PO).
  • j-k 07.12.18, 20:10
    i jestem przekonany, ze Jarek mu szczerze zyczy - by sprawowal te funkcje dozywotnio.

A powazniej: - moj ulubieniec Grzesio S. - to ani mowca, ani strateg, ani ideolog.

Ale (podobno) dobry organizator.
    zatem wszystko do czego sie nadaje - to sekretarz partii (ale nie jej szef),
    lub co najwyzej minister.
  • klodawa1952 08.12.18, 06:04
    eiran napisał:

> To obraźliwe. Schetyna był całkiem szefem MSW, marszałkiem Sejmu i szefem MSW.
    > Pretensje o "jakąś taką śliskość" są zupełnie od czapy. Oczywiście ma też swoje
    > wady - jest kiepskim mówcą, nie wygląda najlepiej i bywa zbyt szorstki w obejś
    > ciu. Ale to drobiazgi.
    Napisz to jeszcze raz po polsku miszczu polszczyzny.
    PS
    w swoim muszczku bufonie spróbuj sobie wyobrazić, że inni też mogą mieć podobne problemy pisząc z użyciem telefonu.
  • lech1966 07.12.18, 19:55
    erte2 napisał:

> bo po prostu wielu potencjalnych wyborców go nie trawi
    > . Te rozbiegane oczka, te fałszywe uśmieszki, to intryganctwo i jakaś taka ślis
    > kość po prostu wielu odrzuca. Nawet tzw. mowa ciała jest odstręczająca; on nie
    > idzie, on się skrada, on się czai i czyha.

Wypisz wymaluj Tusk. Lubię cię żabciu więc powiem ci w sekrecie że ludzie nie lubią nie tylko Tuska i Schetyny, ale większości wierchuszki PO - KO. Nie chodzi też o samą wierchuszkę, ale też o to że do dnia dzisiejszego ani Tusk ani nikt inny nie przeprosił obywateli za te 8 lat niepowodzeń, haratania w gałę, geszeftów "U Sowy" i robienia "lasek" przez MSZ. Weź postaw się na miejscu zwykłego obywatela a nie partyjnego leminga ( mam nadzieje że to jeszcze jest wykonalne w twoim przypadku i hipotetycznie zakładam taką możliwość) i pomyśl, czy będąc zwykłym wyborcą bez przymusu głosowania na PO, oddałbyś głos na partię która gwarantuje powrót do tego czego oni sami nie chcą??. A jej przedstawiciele nie są w stanie określić jednoznacznie w jakim kierunku ma iść ich rządzenie i czego się po nich można spodziewać?
    I najważniejsze. Jeśli byłeś oszukany przez tę partię kilka razy pod rząd, to kupujesz ten sam kit kolejny raz? Łykasz kit jak pelikan??

--
  • buldog2 07.12.18, 12:01
    A program?
    O programie pisałem 2 lata temu, to co Nowoczesna pokazywała w necie, to zaklęcia i ogólniki chyba dla kretynów. Nic tam nie było konkretnego, przemyślanego, z uzasadnieniem w analizach, źródłach itd. Pomyje.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza

Nasze rządy... Bez żadnego trybu – prezes
  • klodawa1952 07.12.18, 17:44
    buldog2 napisał:

> A program?
    > O programie pisałem 2 lata temu, to co Nowoczesna pokazywała w necie, to zaklęc
    > ia i ogólniki chyba dla kretynów. Nic tam nie było konkretnego, przemyślanego,
    > z uzasadnieniem w analizach, źródłach itd. Pomyje.
    Oczywiście nie w stylu czy twoim słownictwie przypominającym język dwóch panów ręcznie wyładowujących szambo ale co do meritum - całkowita zgoda.
  • 141288bs 07.12.18, 17:35
    Co tam Rysiek,...Grzesiek to dopiero facet - mega korupcja polityczna jaka dokonala platforma pod batuta Schetyny,to tego jeszcze swiat nie ogladal i nie slyszal. I jak teraz maja w gebie platfusy, po grzeskowym darciu ryja z powodu Kaluzy?
    Teraz ta Kaluza nie jest nawet kropelka.
  • yoma 07.12.18, 17:38
    Przepraszam, że pytam, ale gdzie leczysz obsesje?

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • klodawa1952 07.12.18, 17:47
    yoma napisała:

> Przepraszam, że pytam, ale gdzie leczysz obsesje?
    On nie ma żadnej obsesji. Precyzyjnie opisał obłudników, kłamców i hipokrytów. To raczej ty przetrzyj okulary bo słabo przez nie widzisz.

• taniarada 07.12.18, 17:53
    klodawa1952 napisał:

> yoma napisała:
    >
    > > Przepraszam, że pytam, ale gdzie leczysz obsesje?
    > On nie ma żadnej obsesji. Precyzyjnie opisał obłudników, kłamców i hipokrytów.
    > To raczej ty przetrzyj okulary bo słabo przez nie widzisz.
    >Ona widzi wszystko jak wypije sok z buraka.🤩
  • lech1966 07.12.18, 20:04
    yoma napisała:

> Przepraszam, że pytam, ale gdzie leczysz obsesje?

Arłukowicz powinien co wskazać odpowiedni gabinet bez pudła...

--
  • taniarada 07.12.18, 17:58
    Prokuratura już ściga Palikota.Będzie dobrze .Biedroń zrobi dziecko Grodzkiej .Założą nową partię pod tytułem Bezruch.😍
  • matigrypl 07.12.18, 18:18
    Wielu moze to uznać za teorie spiskowe ale coś w tym jest. Partia rumuna zapowiadała w chwili powstania że jest w opozycji do peło. Obecnie przećwiczyli rozwalanie partii i z bagażem doświadczenia dostali się do pełosiów. Pytanie; w jakim celu. odpowiedź; aby dotrzymać obietnic wyborczych!
  • yoma 07.12.18, 18:20
    Oho, nocna zmiana przyszła. Czterobrygadówką lecą.

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • taniarada 07.12.18, 18:25
    yoma napisała:

> Oho, nocna zmiana przyszła. Czterobrygadówką lecą.
    >
    m.facebook.com/CytatyBoguslawaLindyzfilmow/photos/-jak-ci-się-podoba-moje-siedemnastoletnie-ciało-ty-stara-dupa-jesteśbogusław-lin/1821168858121867/
  • yoma 07.12.18, 18:37
    No i?

--
  • taniarada 07.12.18, 18:22
    matigrypl napisał(a):

> Wielu moze to uznać za teorie spiskowe ale coś w tym jest. Partia rumuna zapow
    > iadała w chwili powstania że jest w opozycji do peło. Obecnie przećwiczyli rozw
    > alanie partii i z bagażem doświadczenia dostali się do pełosiów. Pytanie; w jak
    > im celu. odpowiedź; aby dotrzymać obietnic wyborczych!
    Myślisz że rozwalą mafiosów ?
    To warte każdych pieniędzy
  • klodawa1952 07.12.18, 19:17
    Przynajmniej 3 miliony długu spłaci podatnik w przypadku likwidacji tej partii.
    Jakim trzeba być płazińcem aby nie płacić własnych długów de facto mając pieniądze. Na tym ma polegać ta nowoczesność ?
    Takie 900 000 zł długu do Polsat. Rachunki nie zapłacone od 3 lat.
    W sejmie jest 28 posłów Nowoczesna czyli przypada na 1 posła około 32.000,-zł.
    Kadencja to około 48 miesięcy czyli po około 700 zł miesięcznie.
    Dlaczegóż więc posłowie Nowoczesna nie spłacają tego długu z własnych pensji ?
    Jak można traktować poważnie jakiekolwiek dążenia do uczestnictwa w zarządzaniu państwem przez Nowoczesna kiedy jej posłowie własną partię wprowadzają długi, narażają podatnika na zbędne koszty, nie chcą płacić własnych długów.
    Gdyby teraz do władzy doszło PO i Nowoczesna to zapewne długi byłyby natychmiast spłacone :(
  • matigrypl 07.12.18, 19:54
    Ważne w polityce jest kto się śmieje ostatni. Nasi pełosie są tak przekonani o swojej nieomylności jak niczym przysłowiowy już bolek. A może myslicie ze myszka agresorka jest za głupia na kurduplowatego szreka? Jeśli ktoś starannie wsłuchuje się co ona ostatnio wygaduje to na pewno zauważy ze już zaczęła pouczać pełosiów i zaczyna się dopiero rozkręcać. Przewiduję jaja bo pis nie potrafi sobie z nimi poradzić gdy tymczasem peło załatwi się samo i autodestrukcja nastąpi z całą pewnością.
  • haen2010 08.12.18, 10:27
    Bardzo możliwe. Grzesiu nawet nie wie, jakie g. polityczne przygarnął. Śmiesznie wyglądał przy Lubnauer, a teraz to naprawdę będą jaja, gdy wygadana myszka zdominuje platfusiarnię.
  • taniarada 08.12.18, 11:39
    Za te g..no Nowośmiesznych .Podatnik ?
  • adria231 08.12.18, 17:08
    Fakt, od kilkunastu lat głosuję " przeciwko". Tu się nic nie zmienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.