Dodaj do ulubionych

POPiS zagłosował zgodnie za .....

30.12.18, 07:51
...za gospodarką peerelowską.
Prawie cały POPiS zagłosował za finansowaniem m.in. z budżetu państwa energii elektrycznej co ma kosztować w samym 2019 roku "tylko" 9 000 000 000,-zł
Jakież te dwie frakcje POPiS są do siebie podobne. Obydwie uwielbiają gospodarkę tak pięknie narysowaną np w filmach ś.p. Stanisława Barei.
Kaczyński osobiście powinien podziękować Schetynie i Lubnauer za uratowanie wyniku wyborczego PiS w wyborach 2019 roku. Totalni ale ...kretyni bo jak już pisałem tutaj, problem słabości oPOzycji Totalnej i "siły PiS" tkwi w ich umysłach Schetyny i Lubnauer oraz innych intelektualistów strony opozycyjnej czyli Michnika, Wałęsy, Borowskiego, Nałęcza, Kwaśniewskiego i dziesiątków już chyba po wsze czasy zagubionych i historycznych już ale aktywnych niestety postaci.
Szacunek dla posłów sprzeciwiających się głupocie polegającej na ratowaniu tyłka PiSowi i wspieraniu peerelowskiej gospodarki, dla : Joanny Scheuring-Wielgus, Niesiołowskiego i Petru.
Decyzja dopłaty 9 000 000 000 zł z budżetu bo ...energia byłaby za droga dla klienta-wyborcy, wspólna jest dla obydwu styropianowych pacanów POPiSu.
Mam pytanie : to kto zapłaci te 9 000 000 000 zł jak nie wyborca ?
Czysty i niczym nieskażony PRL.
Aby wyjaśnić liczby to opiszę to w ten sposób.
Za kwotę 9 000 000 000 zł można wybudować (tylko przykład) elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne o mocy około 2 000 MW ! Dalej, produkowałyby one energię prawie za darmo przez 25-30 lat.
Taka moc to jest prawie 2 x więcej niż kiedyś produkowała (energii) taka elektrownia Dolna Odra pod Gryfinem. Takie niemal dwie węglowe możnaby zamknąć, bez uszczerbku dla rynku mocy, jako równoważnik tej peerelowskiej dotacji, uwaga: dotacji tylko w roku 2019.

Edytor zaawansowany
  • buldog2 30.12.18, 08:05
    Że PIS zagłosował za swoją ustawą, było oczywiste. Zdradziła PO, znaczy siem, niby taka sama, ale gorsza, niż PIS. Co też oczywiste.
    To się nazywa symetryczne obiektywne podejście do tematu.
    Merytoryczna konstruktywna opozycja.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza

Nasze rządy... Bez żadnego trybu – prezes
  • klodawa1952 30.12.18, 08:28
    buldog2 napisał:

> Że PIS zagłosował za swoją ustawą, było oczywiste. Zdradziła PO, znaczy siem,
    > niby taka sama, ale gorsza, niż PIS. Co też oczywiste.
    > To się nazywa symetryczne obiektywne podejście do tematu.
    > Merytoryczna konstruktywna opozycja.
    Dałeś właśnie przykład tej merytorycznej dyskusji i swojej roli i ambicji utrzymywania przy władzy PiS. Jesteś tu, na tym forum, jedną z ilustracji niemocy intelektualnej opozycji.
    Nie ma tu mowy o "zdradzie" pusty łepku ale o głosowaniu za gospodarką peerelowską i głupocie polegającej na ratowaniu PiS przed wielkim problemem w roku wyborczym.
    To smutne, że tego nie rozumiesz ale odpowiadające obecnej sytuacji.
  • buldog2 30.12.18, 08:41
    Oczywiście, PO jest winna wszystkich negatywnych zmian w Polsce.
    Za zmiany pozytywne jesteśmy wdzięczni PISowi i panu prezesowi osobiście.

--
  • tanebo2.0 30.12.18, 08:30
    Gdyby PO zagłosowało przeciw Kaczyński powiedziałby że opozycja podniosła ceny energii a plebs by to łyknął tak jak łykał jego pomiot do tej pory...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • m.c.hrabia 30.12.18, 08:35
    Jasne , ale dla zasady po powinna się powiesić

--
    Władza, która nie ma ograniczeń i kontroluje sądy, na końcu jest władzą, która po prostu bezkarnie kradnie
  • klodawa1952 30.12.18, 08:38
    m.c.hrabia napisał:

> Jasne , ale dla zasady po powinna się powiesić
    Po prostu zagłosować przeciw i wyjaśnić dlaczego, i dio to.
  • klodawa1952 30.12.18, 08:38
    tanebo2.0 napisał:

> Gdyby PO zagłosowało przeciw Kaczyński powiedziałby że opozycja podniosła ceny
    > energii a plebs by to łyknął tak jak łykał jego pomiot do tej pory...
    ...czyli Petru , Joanna Scheuring-Wielgus i Niesiołowski to idioci a Schetyna i Kasa to mądrzy ludzie ?
    Otóż nie.
    W społeczeństwie oprócz pacanów są również ludzie na wystarczającycm poziomie aby zrozumieć , że dopłata przez rząd to też oni dopłacają jako podatnicy. Jeżeli opieramu się na teorii POPiSu , że społeczeństwo to debile, ciemna masa , mohery i zaprzańcy to tak ale to jest błąd w założeniu bo tak nie jest.
    Warto jednak zauważyć, że akceptujesz głosowanie nie za ekonomią, za rozsądkiem ale z wyrachowania politycznego (błędnego zresztą) utrzymania władzy lub jej odzyskania a to dokładnie PRL...jak napisałem.
  • tanebo2.0 30.12.18, 08:42
    Ale pacanów jest większość i mają w rękach kartki wyborcze....

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • inocom 05.01.19, 17:36
    buldog2 napisał:

> Że PIS zagłosował za swoją ustawą, było oczywiste. Zdradziła PO,

PO też ma mieszkania i ludzie z PO też są wójtami. Głosowali za swoim interesem. A ty, jak chcesz drożej płacić za prąd to płać.

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • x2468 30.12.18, 09:24
    Koń w okularach, ukochany przywódca wskazał kierunek, kuń siem go trzymie.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • m.c.hrabia 30.12.18, 09:28
    Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, powiedział w Polsat News, że Andrzej Duda w sobotę wieczorem podpisał ustawę rekompensowania podwyżek cen prądu.
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24317985,ustawa-dot-cen-pradu-z-podpisem-prezydenta-andrzej-duda-parafowal.html#s=BoxOpImg1

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • erte2 30.12.18, 10:03
    no-popis
    O.k., masz dużo racji w tych wyliczeniach, ale...
    Opozycja nie miała dobrego wyjścia.
    Po pierwsze - niezależnie od jej głosowania wynik był i tak przesądzony, bo zadziałaby pisowska maszynka do głosowania, więc głosowanie przeciw lub wstrzymanie się od głosu byłoby tylko pewną demonstracją, natychmiast zresztą wykorzystaną przez pisowski aparat propagandy p.t. "popatrz ludu jak to ta totalna opozycja chce cię krzywdzić". I "ciemny lud" to kupiłby bez mrugnięcia.
    Po drugie - niestety, chcąc wygrać wybory (choćby po to żeby przywrócić zasady i reguły demokratycznego państwa prawa) opozycja, nawet wbrew własnej woli i przekonaniom, musi być w jakimś stopniu populistyczna. Przekonała się o tym wprowadzając niepopularne a niezbędne przecież podwyższenie wieku emerytalnego. Rezultat? Przegrane wybory, a reformy i tak cofnięte.
    Gdybyśmy mieli do czynienia ze społeczeństwem w większości rozumiejącym zasady ekonomii i myślącym racjonalnie zapewne wyglądałoby to inaczej. Niestety, jesteśmy tacy jacy jesteśmy.
  • klodawa1952 30.12.18, 12:07
    erte2 napisał:

> no-popis
    > O.k., masz dużo racji w tych wyliczeniach, ale...
    > Opozycja nie miała dobrego wyjścia.
    > Po pierwsze - niezależnie od jej głosowania wynik był i tak przesądzony, bo zad
    > ziałaby pisowska maszynka do głosowania, więc głosowanie przeciw lub wstrzymani
    > e się od głosu byłoby tylko pewną demonstracją, natychmiast zresztą wyko
    > rzystaną przez pisowski aparat propagandy p.t. "popatrz ludu jak to ta totalna
    > opozycja chce cię krzywdzić". I "ciemny lud" to kupiłby bez mrugnięcia.
    > Po drugie - niestety, chcąc wygrać wybory (choćby po to żeby przywrócić zasady
    > i reguły demokratycznego państwa prawa) opozycja, nawet wbrew własnej woli i pr
    > zekonaniom, musi być w jakimś stopniu populistyczna. Przekonała się o tym wprow
    > adzając niepopularne a niezbędne przecież podwyższenie wieku emerytalnego. Rezu
    > ltat? Przegrane wybory, a reformy i tak cofnięte.
    > Gdybyśmy mieli do czynienia ze społeczeństwem w większości rozumiejącym zasady
    > ekonomii i myślącym racjonalnie zapewne wyglądałoby to inaczej. Niestety, jeste
    > śmy tacy jacy jesteśmy.
    Czytając to co piszesz i na krótko przyjmując to założenie o "sytuacji bez wyjścia oPOzycji" to mogli się przynajmnie wstrzymać , wyjaśnić dlaczego , że nie z powodu szkodzenia wyborcy ale złej polityki energetycznej rządu. Głupota czy ten sam peerelowski sposób myslenia co u PiS ?
    Brałeś pod uwagę wariant, że mogli wstrzymać się od głosu ?! Z wyjaśnieniem, że nie mogą poprzeć pokrywania szkód wynikających z idiotycznej polityki energetycznej rządu ?
    Dlatego opozycja będzie opozycją jeszcze przez długi okres, ta opozycja, dlatego jest podobna, co twierdzę, do obecnej władzy i rządu PiS (POPiS) i dlatego nie przekonuje wyborców.
    Przy takim sposobie "myślenia" to PO poprze PiS w ustawie zwiększającej 500 + do 2000 + przed wyborami w roku 2024.

• klodawa1952 30.12.18, 12:36
    erte2 napisał:

> no-popis
    > O.k., masz dużo racji w tych wyliczeniach, ale...
    > Opozycja nie miała dobrego wyjścia.
    > Po pierwsze - niezależnie od jej głosowania wynik był i tak przesądzony, .....
    Podaję Ci ten, poniższy przykład, tylko jako uzasadnienie do mojego twierdzenia, że to niemal identyczna głupota rządów PO i PiS co określam jako POPiS.
    Rząd PO, rząd Tuska, sprzedał prawa do emisji CO2 Hiszpanom . Tusk ogłaszał to osobiście.
    Gazeta Wyborcza opublikowała jak wielki sukces, który...będzie kontynuowany:
    wyborcza.pl/1,155287,7218510,Pierwsza_taka_transakcja_w_historii__rzad_sprzeda.html
    8 lat póżniej podobną transakcję wykonał rząd drugiej frakcji POPiSU, rząd PiSu :
    energetyka.wnp.pl/uprawnienia-do-emisji-co2-sprzedane-po-6-02-euro,305066_1_0_0.html
    Tutaj już Wyborcza nie chwaliła tej transakcji :)))
    Myślę, że nie muszę wyjaśniać jaki wpływ na cenę energii ma taka transakcja rządu.
  • erte2 30.12.18, 13:24
    klodawa1952
    Wyraźnie napisałem że opozycja dobrego wyjścia nie miała. Cokolwiek by nie zrobili byłoby to wykorzystane przeciwko niej, a z tym proponowanym przez Ciebie tłumaczeniem byłoby tak jak ze sławetną "grubą kreską" Mazowieckiego (która nawet nie była "grubą kreską" tylko "grubą linią" i oznaczała coś zupełnie innego niż to co funkcjonuje w tzw. powszechnej świadomości)*. I pomimo wielokrotnych sprostowań i tłumaczeń już tak pozostanie.
    Konieczność podniesienia wieku emerytalnego była wielokrotnie tłumaczona i co z tego? A przecież nawet przeciwnicy Tuska (ale ci myślący) doskonale zdają sobie sprawę że było to zrobione przecież nie ze złośliwości czy chęci zaszkodzenia Polakom, ale z konieczności i przyszłościowego myślenia; a przecież Tusk doskonale zdawał sobie sprawę z niepopularności takiego rozwiązania i ew. przyszłych kosztów politycznych. Co się zresztą okazało.

*Polecam opowiadanie Jerzego Szaniawskiego (z serii "Opowiadania profesora Tutki") traktujące o Pacanowie i Kozach (duża litera w "Kozach" jak najbardziej zamierzona).
  • m.c.hrabia 30.12.18, 10:28
    a swoją drogą to po kiego jakieś ustawy skoro energetyka zawierzona jest "najjaśniejszej panience", czyżby wiara w jej opiekę to wielka lipa?

--
    Pisiorski motłoch żyje nienawiścią, chce nienawiści, ona ich napędza
  • buldog2 30.12.18, 10:55
    Gratulacje, ludzikow.
    Miałeś 2 wersje zasłużonej - pryncypialnej, symetrycznej i konstruktywnej - krytyki Totalnej Opozycji.
    Wybrałeś właściwą.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki

• klodawa1952 30.12.18, 11:40
    buldog2 napisał:

> Gratulacje, ludzikow.
    > Miałeś 2 wersje zasłużonej - pryncypialnej, symetrycznej i konstruktywnej - kry
    > tyki Totalnej Opozycji.
    > Wybrałeś właściwą.
    Krytykuję tu, nie tylko tu, zarówno PiS jak i opozycję. To tak jaskrawo widoczne ale ty,bleszczaty na jedno oko popisowcu , nie jesteś w stanie /stan umysłu!/ tego zauważyć.
  • buldog2 30.12.18, 12:38
    Nie, ludzikow.
    Krytykować to umiałem ja - w 2009, 2012 i później, i okazało się, że miałem rację.
    Twoja krytyka jest tak samo nieskłamana, bezstronna i wiarygodna, jak deklaracja o zniknięciu z forum.

--

• klodawa1952 30.12.18, 13:21
    buldog2 napisał:

> Nie, ludzikow.
    > Krytykować to umiałem ja - w 2009, 2012 i później, i okazało się, że miałem rac
    > ję.
    > Twoja krytyka jest tak samo nieskłamana, bezstronna i wiarygodna, jak deklaracj
    > a o zniknięciu z forum.
    Chyba zapomniałeś, że jest tu archiwum a ty tu piszesz : "ta je te komune obalyłem" :) .
    Nic takiego nie pisałeś utrwalaczy waaadzuchny POPiS.
  • klodawa1952 30.12.18, 13:50
    buldog2 napisał:

> Nie, ludzikow.
    > Krytykować to umiałem ja - w 2009, 2012 i później, i okazało się, że miałem rac
    > ję.
    > Twoja krytyka jest tak samo nieskłamana, bezstronna i wiarygodna, jak deklaracj
    > a o zniknięciu z forum.
    Daj swój post w tej dziedzinie, który jest krytyczny.
    Ja napisałem w 2014 roku :
    Re: Tusk już nie zna cen jak kiedyś
    wiosnaludzikow 01.04.14, 20:40
    x2468 napisał:

> Tak Niemcy maja bo jest dotowana z wzrostu cen za energie dla gospodarstw domow
    > ych która dla Niemców jest prawie 2x wyższa niż ta jaką płacimy my. Dodam ze wz
    > rost cen wynika z konieczności dotacji cen energii z elektrowni wiatrowych i sł
    > onecznych:
    Po pierwsze to podobnie jak Tusk zapomniałeś o kosmicznych karach jakie będziemy musieli zapłacić za emisję CO2 o ile nie spełnimy unijnych norm. Wtedy, czego Ty i Tusk nie rozumiecie, kupimy prąd eko ...z Niemiec :) a niemcy zadbają w UE o to.
    Po drugie nie znasz rachunków pisząc, że Niemcy mają dwukrotnie droższą energię elektryczną ....bo energia średnia dla gospodarstwa domowego , dokładnie 1 kWh jest droższa w Niemczech o niecałe 3 centy a więc 15 groszy od polskiej . to na pewno nie jest dwukrotnie. Piłeś ?
    Ponadto i Ty, i Tusk nie uwzględniacie VAT. W Polsce jest 23 procent a w Niemczech ? wiesz ile ? A więc mówmy o cenach netto i tu niespodzianka ...ceny są porównywalne.
    ----
    Tusk wtedy był otwarcie przeciwny OZE.
  • buldog2 30.12.18, 15:44
    Pisałem, ludzikow, choćby w wyliczance, którą tu kilka razy cytowałem - o likwidacji przywilejów górników (lobby węglowego). O potrzebie i możliwościach źródeł alternatywnych (m. in. energetyka torowa) też pisałem - choćby w artykule dla Rzepy w 2006, który tu później wkleiłem, bo z "odzyskaną" Rzepą wstyd było mieć coś wspólnego. Artykuł o reaktorach torowych (2010), o ich bezpieczeństwie i gwarancji zapewnienia ogromnej ilości taniej energii (i bez pożerania wielkiej ilości wody) też tu pokazywałem.
    KŁAMIESZ, ludzikow. Jako rasowy, rodowodowy symetryczny PISowiec, kłamiesz.
    Tak jak w deklaracji o swoim zniknięciu. Suka Dorna to przy tobie wzór prawdomówności, ludzikow.

--

• x2468 02.01.19, 01:22
    W 2013 roku cena 1 KWh dla gospodarstw domowych w Niemczech wynosila 28 €c czyli grubo ponad 1,20 Zl. nastepnie powoli spadala az do 2017 roku. W 2017 roku nieco wzrosla i dzisiaj wynosi ona 27,8 za KWh czyli ponad 1,20 zlotego
    W 2014 roku w Polsce cena 1 KWh wynosila 0,4927 Zl.
    VAT w Polsce to 22%, MwSt w Niemczech 19%
    Pijany wmawia pijanstwo trzezwym?

--
    Financial Times:
  • klodawa1952 02.01.19, 09:02
    x2468 napisał:

> W 2013 roku cena 1 KWh dla gospodarstw domowych w Niemczech wynosila 28 €c czyl
    > i grubo ponad 1,20 Zl. nastepnie powoli spadala az do 2017 roku. W 2017 roku ni
    > eco wzrosla i dzisiaj wynosi ona 27,8 za KWh czyli ponad 1,20 zlotego
    > W 2014 roku w Polsce cena 1 KWh wynosila 0,4927 Zl.
    > VAT w Polsce to 22%, MwSt w Niemczech 19%
    > Pijany wmawia pijanstwo trzezwym?
    Naucz się czytać rachunki a będziesz mógł zabrać głos w sposób sensowny a nie idiotyczny.
    Ceny hurtowe :
    wysokienapiecie.pl/14360-ostry-wzrost-cen-pradu-w-europie/
  • x2468 06.01.19, 23:57
    Ty natomiast sobie wyobraz ze w Niemczech funkcjonuja inne ceny dla odbiorcow indywidualnych i inne dla przemyslu. Dla przemyslu sa nizsze aby utrzymac jego konkurencyjnosc.

--
    Financial Times:
  • x2468 06.01.19, 23:58
    Do tego w miedzyczasie skonczyly sie dotacje do OZE.

--
    Financial Times:
  • klodawa1952 30.12.18, 13:26
    Wydane przez 1 (słownie : jeden) rok 9 000 000 000 zł zainwestowanie w OZE, przyjmując, że sprzedaż energii ma miejsce bez dotacji, dałoby utrzymanie 100.000 górników z zamkniętych kopalni, przez (nie jeden rok!) 25-30 lat z zasiłkiem 5 000 zł miesięcznie.
    Czy do was styropianowi bolszewicy te wyliczenia trafiają czy nie ?
  • buldog2 30.12.18, 15:47
    POPIS jest be, ale jak już musimy wybierać, naszym obowiązkiem jest popierać PIS.
    PO jest gorsza. To pewne.

PISz dalej.

--
  • klodawa1952 30.12.18, 18:24
    buldog2 napisał:

> POPIS jest be, ale jak już musimy wybierać, naszym obowiązkiem jest popierać PI
    > S.
    > PO jest gorsza. To pewne.
    >
    > PISz dalej.
    Nie. PiS jest złym wyborem. Razem z innymi kundelkami w tym i PiSu, zgodnie dokopywaliście mi za RAZEM, za Biedronia za wszystko co nie jest POPiSem.
  • erte2 31.12.18, 01:53
    klodawa1952 napisał:
    Nie. PiS jest złym wyborem. Razem z innymi kundelkami w tym i PiSu, zgodnie dokopywaliście mi za RAZEM, za Biedronia za wszystko co nie jest POPiSem.

Bo misiu RAZEM czy Biedroń to nie jest żadna alternatywa. XIX utopijny socjalizm czy "powszechna szczęśliwość" pod przywództwem Piotrusia Pana to nie są propozycje na XXI wiek. I przestań szermować tym POPiSem, gdyż co prawda obie partie jakoś tam wywodzą sie z tego samego pnia, ale prezentują zupełnie inne wizje ustrojowe i diametralnie inne podejście do prawa i wolności.
  • klodawa1952 31.12.18, 07:52
    erte2 napisał:

> klodawa1952 napisał:
    > Nie. PiS jest złym wyborem. Razem z innymi kundelkami w tym i PiSu, zgodnie
    > dokopywaliście mi za RAZEM, za Biedronia za wszystko co nie jest POPiSem.

>
    > Bo misiu RAZEM czy Biedroń to nie jest żadna alternatywa. XIX utopijny socjaliz
    > m czy "powszechna szczęśliwość" pod przywództwem Piotrusia Pana to nie są propo
    > zycje na XXI wiek. I przestań szermować tym POPiSem, gdyż co prawda obie partie
    > jakoś tam wywodzą sie z tego samego pnia, ale prezentują zupełnie inne wizje u
    > strojowe i diametralnie inne podejście do prawa i wolności.
    tak więc mróweczko masz blade o tym pojęcie i to również z uwagi na współczesne obserwacje. Wyłom w monopolach politycznych wywołują małe ruchy . Przewietrz sie, wypij kawę i zauważ jak wiele zmienił Ruch Zielonych np w Niemczech ale idąc twoim "tokiem myślenia" nie miałoby to sensu bo to też ruch utopijny.
    W tym wątku plemiona : PiS i PO głosowały w sejmie, w merytorycznej i konkretnej sprawie ...skup się...razem. Razem za peerelem w gospodarce energetycznej.
  • buldog2 31.12.18, 11:42
    Znów kłamiesz. Głosy PO o niczym nie decydowały, były wyłącznie demonstracją, nakierowaną na ograniczenie działań Wydziału Agitacji i Propagandy KC PIS, pewnie też poparciem dla zmniejszenia obciążeń systemowych. Przydałby się niższy VAT na prąd, poprawiłby konkurencyjność polskich firm.

--

• lech1966 07.01.19, 00:17
    Twoja sygnaturka Ossowieckiego ma sens szkoda że dopiero teraz ja zrozumialem. Mówi o wszystkich rządach po 89 roku co by się zgadzało z rzeczywistością. Myślę że ośmioletnie rzady PO i PSL były ostatnimi których ta sygnaturka dotyczy

--
    Jak weszliśmy do Platformy To staliśmy się bezwolni
    Myślą za nas i kierują Przestawiają, kierunkują
    Słońce Peru nam przewodzi Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  • klodawa1952 30.12.18, 20:50
    Rok 2015, rząd PO, premier Kopacz.
    www.operator.enea.pl/oeneioperator/aktualnosci/2015/88-ograniczenia-w-dostawach-energii-elektrycznej-dla-przedsibiorstw
    Aczkolwiek "niezależnie i obiektywne" media do usług platformy tradycyjnie obwiniały nie PO ale klimat w Polsce :) co można wyczytać w linku poniżej :
    tvn24bis.pl/z-kraju,74/ograniczenia-w-dostawach-pradu,567326.html
    Z kolei rząd PiS kupował energię elektryczną w Szwecji, Na lItwie i Ukrainie.
    Co jest arcyzabawne (będzie kosztowało) to leaderem w budowie elektrowni słonecznych w Polsce są ...Litwini. Ciekawe czy Kaczyński będzie za kilka lat REPOLONIZOWAŁ elektrownie słoneczne :)
  • j-k 31.12.18, 11:02
    to tak w kwesti formalnej, cobys sie naumial.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
    ekonomista.
  • behemot17-13 31.12.18, 11:48
    Fakty. Przez osiem długich lat rządów Polska popadła w ruinę. Nastał czas dobrej zmiany, kompetentni ministrowie, trafne decyzje i inicjatywy też. Ten rząd działa dopiero trzy lata a już się zorientował, że z prądem jest coś nie tak. Podkreślam, wystarczyło zaledwie trzy lata dobrej zmiany by wszystkie zaniedbania poprzedniej ekipy wyprostować. Że w pośpiechu i na kolanie, że sprzeczne komunikaty płynęły, że rok 2019 jest rokiem intensywnego myślenia o Polsce (czytaj - o stołkach), generalnie, uszczypliwości względem najlepszego panowania poczynając/ zaczynając od Popiela są nie na miejscu. Ludzie, nie bądźcie tak krytyczni wobec tej władzy, węgiel nie podrożał, przecież.

--
    "po co iść tropem tego, co się już skończyło ?" <*> ci co weszli na szczyt, widzieli świat z góry. niestety, niektórzy zamiast zejść powoli, stoczyli się na łeb i szyję.<*> "Przód tej wypowiedzi leci do tyłu czyli bokiem w dół czy jakoś tak."
  • klodawa1952 31.12.18, 16:56
    Z wniosku partii Biedronia jest głosowanie za usunięciem przedmiotu religii ze szkół publicznych.
    Jak zagłosowałby POPiS jak nie znowu RAZEM jak w tym przypadku, w przypadku powrotu do gospodarki peerelowskiej w dziedzinie energetyki.
  • inocom 01.01.19, 23:23
    no-popis napisała:
    > Za kwotę 9 000 000 000 zł można wybudować (tylko przykład) elektrownie wiatrowe
    > czy fotowoltaiczne o mocy około 2 000 MW ! Dalej, produkowałyby one energię pr
    > awie za darmo przez 25-30 lat.

Jeśli coś jest tanie, to dolicza się do tego akcyzę lub inne podatki. Idę o zakład, że obojętnie gdzie żyjesz na kuli ziemskiej, płacisz więcej za oświetlenie mieszkania nowoczesnymi źródłami światła, niż twoi rodzice, którzy używali żarówki o sprawności 2% :)

W Niemczech w Belinie wybudowano oczyszczalnię ścieków i jednocześnie wzrosła cena wody, że ludzie zaczęli tak oszczędzać wodę, że oczyszczalnie nie miała jej wystarczającej ilości i przestałą spełniać swoją funkcję. Zamiast ludziom obniżyć stawki tłoczą czystą wodę do oczyszczalni. Takie ekologiczne rozwiązanie.
    W paliwie większość kosztów to podatki i akcyza.
    Litr spirytusu to około 3 zł. Zobacz ile ten litr kosztuje w sklepie.
    Jest tu olbrzymie pole do popisu :)
    Jakoś nie przypominam sobie, byś protestowała, gdy rząd totalnych nałożył na KGHM podatek, który faktycznie rujnujący tę spółkę, a wraz z nią cały region.
    Podatki pełnią funkcję
    fiskalną (inaczej dochodowa),
    redystrybucyjną,
    stymulacyjną,
    informacyjną.

Wyborcza nie kłamie
    wyborcza.biz/biznes/1,100896,20314151,na-co-rzad-wyda-pieniadze-za-co2.html
    Ponieważ pieniądze w budżecie nie są "znaczone", to nie można określić, że dany "miliard" z VAT czy z aukcji CO2 trafi na emerytury, czy program "500 plus". - Gdy już się w nim znajdą, mogą być przeznaczone na każdy cel. Źle by się stało, gdyby te dodatkowe wpływy miały służyć finansowaniu obietnic wyborczych - mówi Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku, wykładowca SGH. - Takie dochody ekstra powinny służyć przede wszystkim realizacji inwestycji w energetykę - dodaje.

--
    Gwiazda Polarna tiny.pl/gz1ck
  • yoma 03.01.19, 19:47
    Oj, będzie wojna aż miło

crowdmedia.pl/komisja-europejska-o-krok-od-zniweczenia-planow-pis-ten-cios-rzad-moze-zabolec/

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • eiran 03.01.19, 19:52
    Znowu ktoś doniósł. I nie da się wykluczyć, że po raz kolejny Ziobro.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 03.01.19, 20:00
    No, bo w tej uni to internetów nie majo i czytać nie umio.

--
    Obiecanki macanki
  • klodawa1952 04.01.19, 10:15
    eiran napisał:

> Znowu ktoś doniósł. I nie da się wykluczyć, że po raz kolejny Ziobro.
    Nie oceniaj innych według swojego, ulubionego sposobu postępowania donosicielu. Chyba, że chcesz przez to powiedzieć, że Ziobro próbuje ciebie naśladować, nieszczęśniku :)
  • eiran 04.01.19, 10:20
    Opowiedziałbyś, ludzikow, coś o moich donosach? Wygląda na to, ze dysponujesz jakąś insiderską wiedzą w tej sprawie.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lech1966 03.01.19, 22:25
    yoma napisała:

> Oj, będzie wojna aż miło
    >
    > crowdmedia.pl/komisja-europejska-o-krok-od-zniweczenia-planow-pis-ten-cios-rzad-moze-zabolec/

Będzie, oj będzie..

niewygodne.info.pl/artykul7/03625-Pomoc-dla-niemieckich-stoczni-byla-legalna.htm

telewizjarepublika.pl/niestety-potwierdza-sie-to-ze-w-unii-europejskiej-sa-rownie-i-rowniejsi,39117.html

--
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.19, 22:52
    Oczywiście niewygodne.info pomija niewygodne info o tym, że stocznie niemieckie dostały kredyty a nie jakieś dopłaty.

--
    Stanisław Piotrowicz: Niewątpliwie nazwisko jest znane, ale czy z tego powodu moje dziecko ma być traktowane gorzej niż inne?
  • sverir 06.01.19, 23:15
    Forma wsparcia w tym przypadku była drugorzędna. Zresztą polskie stocznie dostawały nie tylko dopłaty, bo Szczecin musiał oddawać także pożyczki, a Gdynia miała cofnięte gwarancje.
    To, co niewygodne.info pomija, to kilka innych niewygodnych info.
    Po pierwsze, nie każda niemiecka stocznia dostała zgodę na pomoc (konkretnie pięć, co najmniej jedna musiała ją oddawać).
    Po drugie, nie tylko polskie stocznie dostały po kieszeni, bo hiszpańskie i greckie również.
    Po trzecie, inne przedsiębiorstwa branży stoczniowej zgodę na wsparcie dostały.
    Po czwarte, w gruncie rzeczy chodziło o tzw. pomoc na restrukturyzację. Czyli szczególny rodzaj pomocy dla padających przedsiębiorstw, która ma się skończyć tym, że przedsiębiorstwo stanie na nogi. Oczywiście plan planem, gwarancji powodzenia nie ma, ale muszą być po prostu na to poważne szanse, oparte na obiektywnych przesłankach. Tymczasem pierwszy polski plan polegał na tym, że stocznie mają utrzymywać się z tych publicznych środków i może coś z tego będzie. I tyle! Pierwszy plan utrzymywania stoczni do czasu prywatyzacji powstał dopiero w 2006 roku (mówiąc plan nie mam na myśli pomysłów rządu czy ekonomistów, tylko poważny plan, dokument, konkretne działania). Komisja zgodziła się na takie rozwiązanie, trzykrotnie przesuwając termin jego wdrożenia. I dopiero kiedy w połowie 2008 roku okazało się, że ani prywatyzacji nie ma, ani żadnego pomysłu na rozwiązanie problemów stoczni, które przez ten czas utrzymywały się wyłącznie z rządowych środków i generując straty (stąd zwolnienia podatkowe, bo stocznie nie były w stanie nawet płacić publicznych zobowiązań), Komisja powiedziała basta. W Niemczech sytuacja była zgoła inna, bo kiedy w PL jeszcze nie śniła się prywatyzacja stoczni, w Niemczech już do tego doszło w drugiej połowie lat 90-tych. Kiedy w głowach naszych polityków nie zakiełkowała nawet myśl o jakimkolwiek ograniczaniu polskiego przemysłu stoczniowego, Niemcy już proponowali ograniczenie mocy przerobowych o 40% poprzez - uwaga - zamknięcie kilku stoczni. Ogólnie rzecz ujmując: za podobne pieniądze w Niemczech rozwiązano problem szybciej, niż w Polsce. W związku z tym trudno porównać decyzję w sprawie niemieckich stoczni z decyzją w sprawie polskich, bo dotyczy to różnych sytuacji.

--
    Ostatnim komunistycznym premierem był Mateusz Morawiecki.
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.19, 22:53
    No jiestety w UE są równi i równiejsi. Np. Polska musi mniej wpłacać do kasy UE niż Niemcy a dostaje większe od Niemców dotacje.

--
    Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji. (...) Nadchodzi czas na zmianę. Weźmy razem udział w obywatelskim proteście
  • lech1966 03.01.19, 23:15
    religijnych.uczuc.obraza napisał:

> No jiestety w UE są równi i równiejsi. Np. Polska musi mniej wpłacać do kasy UE
    > niż Niemcy a dostaje większe od Niemców dotacje.

I co wobec tego???

Niemcom na szczególny rodzaj pomocy publicznej pozwala unijne prawo. Zgodnie z Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, dozwolona jest pomoc przyznawana gospodarce niektórych regionów Republiki Federalnej Niemiec dotkniętych podziałem Niemiec w zakresie, w jakim jest niezbędna do skompensowania niekorzystnych skutków gospodarczych spowodowanych tym podziałem. Oprócz tego niektóre rodzaje pomocy nie wymagają zgody KE, na czym korzysta także Polska.

www.bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-Niemcy-mogli-pomoc-stoczniom-2870228.html
    Ten link też ci nie pasuje?

--
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.19, 23:19
    No właśnie lesiu, niektóre regiony. A w Polsce wszystkie. Gdzie tu równość?

--
    Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji. (...) Nadchodzi czas na zmianę. Weźmy razem udział w obywatelskim proteście
  • lech1966 03.01.19, 23:36
    Nie wszystkie. Tylko tam gdzie mają siedziby firmy energetyczne. Np. u mnie nie ma siedziby i nie ma dotacji. Mam pytanie do ciebie, czy śrubki do statku też są robione w stoczni??

--
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 08:42
    Dotacje unijne są tylko tam gdzie swe siedziby mają firmy energetyczne? Co ty lesiu znów wymyśliłeś?

--
    To był Maj, pachniała Suskim Kempa...
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.19, 21:02
    A w innym przypadku głosowania za gospodarką peerelowską, czyli zakazem handlu w niedzielę, popis nie zagłosował zgodnie.

--
    Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.
    Przemysław Gosiewski
    Przewodniczący Klubu Parlamentarnego
    Prawo i Sprawiedliwość
  • yoma 03.01.19, 21:25
    Co do zakazu handlu:

tinyurl.com/y7stfoxq

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • klodawa1952 04.01.19, 10:07

> A w innym przypadku głosowania za gospodarką peerelowską, czyli zakazem handlu
    > w niedzielę, popis nie zagłosował zgodnie.
    >
    Nie odróżniając prawa popytu i podaży od warunków i ochrony pracy nie po raz pierwszy wykazujesz żeś wyjątkowo mocno nierozgarnięty i $#%%$ .
    Twierdzisz więc komiczny pacanie, że PRL jest np w Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Grecji, Holandii, Luksemburgu czy na Węgrzech ?
    Natomiast w Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Grecji, Holandii, Luksemburgu czy na Węgrzech cena energii jest taka ile to kosztuje.
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 10:24
    No proszę jak to kulturalny romuś nie potrafi się obyć bez bluzgów gdy brak mu argumentów.

--
    Ryszard Czarnecki:
    Chcemy umiędzynarodowić sprawę zagrożenia dla demokracji w Polsce. Mamy do czynienia z przesuwaniem się naszego kraju na Wschód-ze standardów zachodnich i europejskich do standardów wschodnich, rosyjskich i białoruskich
  • eiran 04.01.19, 10:25
    A ty, luidzikow, masz choć minimalne pojęcie na czym polega ograniczenie handlu w święta w wymienionych państwach, (poza Niemcami i Austrią)? Czy też po prostu, zupełnie przypadkowo, wkleiłeś listę państw ułożonych w dokładnie takiej samej kolejności jak na stronie internetowej jednego z mediów publicznych?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • religijnych.uczuc.obraza 03.01.19, 22:18
    Taka to z PO totalna opozycja...

--
  • lech1966 06.01.19, 23:26

> Taka to z PO totalna opozycja...

Ja dodałbym jeszcze " upadła" -:))))))

--
  • religijnych.uczuc.obraza 09.01.19, 09:50
    Upadła? Z ok. 30% poparcia w sondażach?

--
    Jednostką głupoty i kłamliwej manipulacji w PISie jest sasin, który dzieli się na 100 błaszczaków. Np, "obatel" jest równy w tym wymiarze 1,30 sasina, czyli jest o 30 błaszczaków głupszy od sasina. Karczewski zaś jet równy 2 sasinom czyli jest dwa razy większym mnipulatorem i kłamcą. Brudzińskiego można ocenić na 0,7 sasina, czyli jest o 30 błaszczaków mądrzejszy od Sasina
  • lech1966 09.01.19, 17:51

> Upadła? Z ok. 30% poparcia w sondażach?

Jako opozycja ,,, jest upadła. Ktoś tu kiedyś fajnie napisał. " Polska to jedyny kraj gdzie nie rząd a opozycja upadła"

--
  • religijnych.uczuc.obraza 09.01.19, 18:58
    Dlaczego upadła? Opozycja robi to co do niej należy.

--
  • lech1966 09.01.19, 20:47
    No właśnie nie. Ty tego nie widzisz bo aktywnie bierzesz w tym udział. Dyskusja na ten temat z tobą jest bezcelowa. Rola opozycji to nie tylko i wyłącznie atakowanie PiS-u. Prawdę mówiąc to się robi nudne. Przeciez lemingi nie powiedzą jednego zdania aby nie padły te magiczne trzy litery. Jak otwierasz lodówkę to ten widzisz tam PiS????

--
  • religijnych.uczuc.obraza 09.01.19, 20:59
    Przez 8 lat pis ograniczało się do atakowania PO. Było to nudne ale jednak pis wygrało wybory.

--
  • lech1966 09.01.19, 21:31
    Dobrze wiesz że nie wygrali dlatego że powtarzali cały czas PO. PO pierwsze PO sobie zasluzylo bo ci którzy zawiedli się na obietnicach PO a nie chcieli od razu głosować na PiS zostali w domu, druga część która została dwa razy pod rząd oszukana przez Tuska i była bardziej wkooorwiona na PO poszła głosować na PiS, a na PO zagłosowały tylko leminze mohery, aktyw partyjny PRL ( SLD nie weszło do sejmu) więźniowie ZK i rodziny aparatu PO. Dziś tak jak w 2015 roku nie macie nic do zaproponowania wyborcom- poza walka z PiS. Typuje że klęska będzie większa niż zapowiadają to sondaże.

--
  • religijnych.uczuc.obraza 09.01.19, 21:45
    Wygrali tylko dlatego. Propagandzia obrzydzała PO do upadłego tak źe nawet ubecy i komusze złogi zagłosowały na PiS. O idiotach nie wspomnę bo to naturalny elektorat pis.

--
  • klodawa1952 04.01.19, 10:19
    ...odpowiedzieliby na pytanie, za wyjątkiem oczywiście bluzgów, epitetów, przytyków osobistych , homofobicznych, dlaczego należy zahamować podwyżki cen energii elektrycznej na rachunku klienta i dopłacać pokątnie a w przypadku paliwa na stacji beznzynowej już nie trzeba.
    Gdyby tak zadać takie pytanie niespodziewanie wybotnym intelektualistom POPiS jak : Schetyna, Kaczyński, Kopacz, Pawłowicz i inni
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 10:22
    No i ciekawe co by Zandberg odpowiedział gdyby mu zadać takie pytanie.

--
    Stanisław Piotrowicz: Niewątpliwie nazwisko jest znane, ale czy z tego powodu moje dziecko ma być traktowane gorzej niż inne?
  • klodawa1952 04.01.19, 10:25

> No i ciekawe co by Zandberg odpowiedział gdyby mu zadać takie pytanie.
    >
    To nie było do ciebie. Od ciebie na merytoryczną odpowiedż nie liczyłem co najwyżej własnie takie popierdółki złośliwe typowe dla ludzi nie mających wiedzy i umiejętności argumentacji.
    PSZapytam przy okazaji Zandberga ale sądzę, , to tylko przypuszczenie, że nawet Zandberg nie jest tak "socjalistyczny" w gospodarce (!) jak Schetyna i KAczyński z ekipami.
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 11:01
    Przy okazji romek zapytaj Schetynę albo Pawłowicz i będziesz miał pełną orientację.
    Nie pisz romek o merytoryczności. Od czasów wątku wielgusa o pendolino jesteś w tej materii skończony.

--
  • klodawa1952 04.01.19, 11:25

> Przy okazji romek zapytaj Schetynę albo Pawłowicz i będziesz miał pełną orienta
    > cję.
    > Nie pisz romek o merytoryczności. Od czasów wątku wielgusa o pendolino jesteś w
    > tej materii skończony.
    Mocno zabolało widać.
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 12:02
    Tak romek, znów okazałeś się wyjątkowy.

--
    Ryszard Czarnecki:
    Chcemy umiędzynarodowić sprawę zagrożenia dla demokracji w Polsce. Mamy do czynienia z przesuwaniem się naszego kraju na Wschód-ze standardów zachodnich i europejskich do standardów wschodnich, rosyjskich i białoruskich
  • buldog2 04.01.19, 13:36
    Och tak, ludzikow, nawet ja to poczułem.
    Paranoja indukowana.

--

• eiran 04.01.19, 13:01
    Doradzasz teraz Zandbergowi, ludzikow? Biorąc pod uwagę twoje rozległe kontakty i doświadczenia medialne, pewnie w zakresie wizerunku?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 04.01.19, 13:43
    Wielka zmiana! ludzikow zakończył już współpracę z Biedroniem?

--

• eiran 04.01.19, 15:22
    Myślę że ludzikow prowadzi zakulisowe działania na rzecz koalicji pomiędzy Biedroniem i Zandbergiem. Na początek, doprowadził do tego, ze ani jeden ani drugi nie poparli w Sejmie ustawy PiS w sprawie cen energii. Niestety, ludzikow spuścił na chwilę z oczu Jakubiaka i ten zagłosował tak jak większość.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • religijnych.uczuc.obraza 04.01.19, 15:32
    Jakubiak i POPiS znów się zgodzili.

--
    Ja trochę tę historię znam i lata trzydzieste ch.ja a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (?). Wojna wyciągnęła (?). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande?-mówi Morawiecki.
  • eiran 04.01.19, 15:55
    Chyba moderacja amputowała ludzikowi jego miażdżącą, ale jak zawsze kulturalną i dowcipną ripostę. To już nie będzie mógł odsyłać swoich rozmówców ad psychiatrum?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 04.01.19, 19:08
    Odnoszę wrażenie, że ludzikow przypomniał sobie obietnicę ostatecznego opuszczenia nas i pod obecnym nickiem, może nawet pod żadnym, się nie pojawi. Przynajmniej przez najbliższych kilka dni, no... - do poniedziałku.

--

• buldog2 04.01.19, 17:24
    Leszab, ten złodziej, powiedziałby, że Jakubiak się zPOwił i zagłosował PO linii. I w zamieszaniu ukradłby portfel.

--

• buldog2 04.01.19, 11:22
    W latach 1939-1945 alianci i państwa Osi zgodnie walczyli o zwycięstwo:
    "Kaczyński jest geniuszem politycznym!"

Oczywiście, zrozumiałeś ludzikow, ty też jesteś geniuszem.

--
  • klodawa1952 04.01.19, 11:27
    buldog2 napisał:

> W latach 1939-1945 alianci i państwa Osi zgodnie walczyli o zwycięstwo:
    > "Kaczyński jest geniuszem politycznym!"
    >
    > Oczywiście, zrozumiałeś ludzikow, ty też jesteś geniuszem.
    >
    Spróbuj jeszcze raz ale ze składnią polską i logicznie.
    > Nasze rządy... Bez żadnego trybu – prezes
  • buldog2 04.01.19, 11:47
    Tak. Tak. To prawda.
    Przecież wszyscy wiemy:
    Wielkim geniuszem jesteś ludzikow. I Wielkim Językoznawcą.

--

• klodawa1952 04.01.19, 11:56
    buldog2 napisał:

> Tak. Tak. To prawda.
    > Przecież wszyscy wiemy:
    > Wielkim geniuszem jesteś ludzikow. I Wielkim Językoznawcą.
    >
    Ja ? Nie ! To pies i eiran tak tu wręcz jawnie się określają.
    Zwróć uwagę, że jest tu wątek z pewnym tematem a ty pies tylko opluwacie i agresywnie sekukecie tych co dyskutują na temat a poglądy wam się nie podobają.
    Teraz ponownie zapytam ; pisząc " My" kogo masz na myśli ? To przyzwyczajenie z egzekutywy czy dotyczy np Wy czyli stado trolli pracujących dla POPiSu?
  • buldog2 04.01.19, 13:21
    Skąd ci się wzięło, ludzikow, wspomnienie z egzektuwy? Przecież my w ogóle o tym nie mówimy.
    To dla ciebie wyjątkowo miłe wspomnienie, czy nocny koszmar - chcesz o tym porozmawiać?

"My" to znaczy my. Wszyscy.
    Tak tak. To pewne.

--
  • eiran 04.01.19, 13:23
    klodawa1952 napisał:

> > Wielkim geniuszem jesteś ludzikow. I Wielkim Językoznawcą.
    > >
    > Ja ? Nie ! To pies i eiran tak tu wręcz jawnie się określają.

Powiadasz, ludzikow, że określam się wręcz i jawnie jako kto - jako geniusz czy jako wielki językoznawca? Mam nadzieję, że nie uciekniesz w bełkot i obelgi, tylko odważnie, na przykładach, udowodnisz że tym razem nie łżesz.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 05.01.19, 17:02
    ludzikow jest zdania, że może innym razem.

--

• klodawa1952 04.01.19, 12:00
    buldog2 napisał:

> Tak. Tak. To prawda.
    >
    Jakie tu geniuszowanie. na twoim tle sądząc chociażby po twoim głosie w temacie podwyżek cen energii na.pewno wiadomo, że tu nie masz elementarnych kwalifikacji aby to oceniać.
  • klodawa1952 04.01.19, 12:31
    buldog2 napisał:

> Tak. Tak. To prawda.
    Ależ nie jestem . Czasami w specyficznym otoczeniu na tle jakiego zaciekłego pustaka jak ty może to sprawiać takie wrażenie ale żeby zaraz geniusz to ...nie.
  • buldog2 04.01.19, 12:58
    Ależ co ty ludzikow!
    Jesteś!! Zapewniam!!
    I po co ta relatywizacja do otoczenia pustaków????
    Uwierz w siebie! Śmiało!!
    Tak.
    Uda ci się.
    Tak.
    Ja was znam...

--

• buldog2 04.01.19, 12:53
    No, ludzikow, wszystko napisane porządnie po polsku. Nie w narzeczu PIS, - może w tym problem?
    Ale czego nie zrozumiałeś? Napisz, spróbuję wytłumaczyć.
    Wreszcie zwykły człowiek zrobi coś dla geniusza.

--

• klodawa1952 05.01.19, 17:31
    buldog2 napisał:

> No, ludzikow, wszystko napisane porządnie po polsku. Nie w narzeczu PIS, - może
    > w tym problem?
    > Ale czego nie zrozumiałeś? Napisz, spróbuję wytłumaczyć.
    > Wreszcie zwykły człowiek zrobi coś dla geniusza.
    W narzeczu POPiS napisałeś. Słabo toleruję język POPiSu i ten styl uprawiania rozmowy.
    Pobaw się z jakimś kolegą tro llem z drugiej dla ciebie frakcji POPiS.
  • xystos 05.01.19, 14:18
    tak się dzieje w wszystkich parlamentach,że np.lewica głosuje
    zgodnie z prawicą oile projekt jest
    dobry,jaki jest błąd byśmy wszyscy placili za energię zgodnie z naszymi dochodami?

Żydowi krwiopijcy to się niespodoba.

--
    ZEN
  • klodawa1952 05.01.19, 16:35
    xystos napisał:

> tak się dzieje w wszystkich parlamentach,że np.lewica głosuje
    > zgodnie z prawicą oile projekt jest
    > dobry,jaki jest błąd byśmy wszyscy placili za energię zgodnie z naszymi dochoda
    > mi?

>
    > Żydowi krwiopijcy to się niespodoba.
    Otóż to ! Zgoda !
    ...czyli powrót do gospodarki PRL jest dla PiS i PO OK.
    Taką właśnie tezę, że obie frakcje robią PRL z gospodarki energią.
    Postulujesz więc POPiSowo, że nie ma nic nienormalnego w tym a"byśmy wszyscy placili za paliwo na stacjach benzynowych zgodnie z naszymi dochodami.
    Dzięki za szczerość.
    Z ciekawości zapytam. Na którą frakcję xystos głosowałeś ? Na PiS czy PO ?
  • xystos 06.01.19, 11:26

.. na PiS.

--
    ZEN
  • wolves-land 07.01.19, 00:53
    Skoro koniecznie coś chcesz wyjaśniać, to napisz lepiej czemu wy Symetryści jesteście zdziwieni, że opozycja głosuje razem z władzą. Przecież wcześniej atakowaliście każdego (Kijowski, Rzepliński, Timmermans, Gersdorf itd.), kto stawał walcowi na drodze.
    To naturalna kolej rzeczy, preludium świadczące o tym, że demokracja weszła w fazę agonalną. Parlament to fasada, gra pozorów, na merytoryczne argumenty już dawno zabrakło przestrzeni. Władza używa dostępnych środków instytucjonalnych, budżetowych i propagandowych, żeby zmiażdżyć opozycję, która z kolei usiłuje przetrwać. Koszty, które poniesie w przyszłości społeczeństwo, nie mają znaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.