Dodaj do ulubionych

Cz to możliwe,żeby Kaczyński za takie grosze kupił

11.02.19, 09:34
gazetę Expres Wieczorny wraz z budynkami, które dzisiaj zwą się "Spółką Srebrna", która okazała się kopalnią pieniędzy?
Dlaczego mnie to zainteresował? Ano ogladając wczorajszą Lożę Prasową, a tam jeden dyskutantów z przekonania Posior powiedział, że :
"Jarosław Kaczyński okazał się po prostu najlepszym biznesmenem, za 42 miliardy ówczesnych złotych kupił niedużą gazetę i trochę nieruchomości".
Zaintrygowało mnie to i zapłacił w przeliczeni na dzisiejszą wartość złotego, postanowiłem pogrzebać i znalazłem. W 1991 roku średnia pensja wynosiła 1 770 000 ówczesnych złotych.
No to przeliczmy to sobie ile zapłacił w przeliczeniu na dzisiejszą walutę.
<w ubiegłym roku średnia krajowa wynosiła 4518 zł.

no to liczymy:

42 000 000 000 : 1 770 000 = 23 728 złotych.

znaczy z wielomilionową fortunę zapłacił jedną swoją dzisiejszą pensję poselską z dodatkami.

To jest dopiero biznes, przy tym działka Kurskiego z rezydencją rządową i widokiem na jezioro kupiona za 20 tys to mały pikuś, tak samo jak reprywatyzacja warszawskich kamienic, którą PiS uważa i słusznie za złodziejską!
To jak w takim bądź razie nazwać tę prywatyzację i takie uwłaszczenie się na majątku narodowym?
Obserwuj wątek
      • zzapijaczony_ryj Balcerowicz to kupił? 11.02.19, 09:54
        klodawa1952 napisał:

> zzapijaczony_ryj napisał:
        >
        > > gazetę Expres Wieczorny wraz z budynkami, które dzisiaj zwą się "Spółką S
        > rebrna
        > > ", która okazała się kopalnią pieniędzy?
        > To była prywatyzacja wg Balcerowicza.
    • taniarada Taki post fajowy znalazłem 11.02.19, 10:04
      Mirmił 11.02.2019 08:29
      Komentarze: 205 Reputacja:
      { zawiadomienie o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego" } Takich dwóch znakomitych prawników a nie potrafi, po rozmowie z biznesmenem, ustalić czy do przestępstwa doszło czy tylko istnieje uzasadnione podejrzenie jego popełnienia?! Ja rozumiem, że za zgłoszenie o przestępstwie, które nie miało miejsca grozi kara pozbawienia wolności chyba do lat dwóch ale uzasadnione podejrzenie to zwykłe obrzucenie błotem! Do tego brak załączonych "kluczowych" dowodów... Z której strony bo na zachowanie mecenasów nie spojrzeć sprawa dyscyplinarna im się należy. Jeśli nie za niekompetencję to za niegodne prawników chamstwo i cwaniactwo.Amen.
    • titerlitury Re: Cz to możliwe,żeby Kaczyński za takie grosze 11.02.19, 10:19
      Kupił bo tak zadecydowała komisja likwidacyjna (sejmowa) RSW. Najpierw tytuły miały przejmować spółdzielnie dziennikarskie (podobna do tej pory jest właścicielem Polityki); ale obóz post-solidarności owy obawiał się, że będzie to oznaczać brak pluralizmu w mediach (środowisko dziennikarskie wówczas było mocno związane z pist-komunistami), dlatego zdecydowano przydziela tytuły partiom. PC dostało Express Wieczorny, UD I KLD Życie Warszawy. SLD Trybunę, KPN Razem itd. Dopiero późniejsze decyzje, ktòre firmował nie kto inny jak miłośnik młodych żon i matek - prezes Glapiński, doyczące odrzucenia do tytułów nieruchomości budzą poważne kontrowersje.
    • privus Re: Cz to możliwe,żeby Kaczyński za takie grosze 11.02.19, 10:42
      Problem ten poruszany był na forum już bardzo dawno - chyba jeszcze w latach 90-tych ub. w.. W podtekstach zawsze wychodził problem jego niejasnych stosunków z SB. Dzisiejsze doniesienia wydają się wskazywać, że funkcjonuje w otoczeniu byłych agentów tych służb. Pozostaje udzielenie odpowiedzi, czy tylko dzisiaj. Jeśli przez cały czas funkcjonował w tym czy takim środowisku, to nie wiem, czy można negatywnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Gazeta Wyborcza tylko powróciła do dawnych spostrzeżeń. Pewnym uzupełnieniem treści artykułu może być dyskusja na FK z 2007 r. czy słowa Wałęsy: Wyrzuciłem Kaczyńskich za milionowe przekręty.
      Jak widać nie są to pierwsze pojawiające się wątpliwości. Nie wiem też, czy ludzie z jego otoczenia są związani czy tylko umoczeni w tą wyjawiającą się mroczną przeszłość.
    • erte2 Re: Cz to możliwe,żeby Kaczyński za takie grosze 11.02.19, 10:50
      Cena ceną; ciekawsze jest coś innego. Mianowicie na zakup "Srebrnej" PC wzięło kredyt z państwowego banku (którego prezesem był wówczas PZPR-owski działacz), a potem wynajęło pomieszczenia na biura temuż bankowi za czynsz..... wyższy niż raty kredytu. Wychodzi na to że bank sam sobie spłacał kredyt, a kaczyńscy, glapiński, siwek, zalewski itd. jeszcze na tym zarobili.
      A jak to było możliwe? Po prostu - obaj bliźniacy byli wtedy ważnymi urzędnikami i prezes banku dostał "propozycję nie do odrzucenia".
      • zzapijaczony_ryj niezłe jaja, zupełnie jak teraz 11.02.19, 11:20
        erte2 napisał:

> Cena ceną; ciekawsze jest coś innego. Mianowicie na zakup "Srebrnej" PC wzięło
        > kredyt z państwowego banku (którego prezesem był wówczas PZPR-owski działacz),
        > a potem wynajęło pomieszczenia na biura temuż bankowi za czynsz..... wyższy niż
        > raty kredytu. Wychodzi na to że bank sam sobie spłacał kredyt, a kaczyńscy, gl
        > apiński, siwek, zalewski itd. jeszcze na tym zarobili.
        > A jak to było możliwe? Po prostu - obaj bliźniacy byli wtedy ważnymi urzędnikam
        > i i prezes banku dostał "propozycję nie do odrzucenia".
    • piq Ekspres Wieczorny nie był "niedużą gazetą",... 11.02.19, 10:51
      ...to była największa i najpopularniejsza popołudniówka w Polsce o niemal milionowym nakładzie. Dlatego też miała własną drukarnię i nieruchomości, zatem ten dziennikarzyna po prostu łże jak cukier kotka ogórek. Nieruchomości zostały przejęte poprzez manipulację tekstem ustawy przez Glapińskiego na modłę "lub czasopisma", w ostatniej chwili pojawil się dopisek, który pozwalał przejąć dzierżawione grunty na własność. Krótko mówiąc te khujki uwłaszczyły się na majątku państwowym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka