Dodaj do ulubionych

Wiarygodność Biedronia i Wiosny

12.02.19, 12:20
Partia i jej przywódcy, którzy na jednym oddechu mówią o likwidacji elektrowni węglowych i pociągnięciu do odpowiedzialności przestępców z PIS, są równie wiarygodni w obu przypadkach.

--
Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
Edytor zaawansowany
  • privus 12.02.19, 12:50
    O konieczności likwidacji kopalni węglowych mówiono już od dawna i Biedroń niczego nowego w tej sprawie nie powiedział. A że skonkretyzował to w swoim programie wydaje się być wskazówką przejścia z dotychczasowego rozgadania do działania. Przypomnij sobie, jakie negatywne reakcje wywołało wystąpienie Morawieckiego o rozwoju i utrzymaniu kopalni węglowych do roku 2030:
    Np. tu:
    tvn24bis.pl/z-kraju,74/morawiecki-gornictwo-kluczowa-czescia-gospodarki,888399.html
    A jak to się ma do porozumienia o redukcji emisji CO2?

Nie wiem, dlaczego wywołuje u Ciebie oburzenie pociąganie do odpowiedzialności przestępców i dlaczego ma nie dotyczyć to tych z PiS-u? O konieczności zbadania wielu podejrzanych i nie wyjaśnionych spraw mówi się od dawna. Niewinni mogą spać spokojnie. Jak więc rozumieć Twoje obawy? Masz z tym coś wspólnego?
  • manhu 12.02.19, 13:34
    privus napisał:
    > A jak to się ma do porozumienia o redukcji emisji CO2?
    Z tego lewackiego absurdu trzeba zrezygnować. Ciemnota lemmingów chce walczyć ze zmianami klimatu i to jeszcze o marne 3%! (3% wg nich). Nie zauważyli, że w 4,5 mld lat istnienia Ziemi takich zmian było miliony. Pomagają im w tym zmanipulowane wykresy z bardzo krótkiego okresu oraz skalowanie (ostatni okres sztucznie powiększony).

> O konieczności likwidacji kopalni węglowych mówiono już od dawna
    Mówiło tępe lewactwo. Jest jeszcze REALIZACJA.

Macie urojenia jeśli myślicie, że holokaust górnictwa i górników się uda! Górnicy zwykle mieli po 50-90% poparcia nawet dla niesłusznych protestów, teraz nawet ja ich popieram, bo umierają z winy socjalistycznych regulacji.

W walce górnicy - Biedroń daje milion razy większe szanse, że górnicy go wykastrują na manifestacji niż że on zlikwiduje górnictwo. Szykują się zadymy EKSTREMALNE, większe niż za komuny.
  • buldog2 12.02.19, 22:12
    Jakie tam zadymy. Wystarczy zamknąć złodziejom kurek z pieniędzmi, kopalnie zalegające z opłatami odciąć od mediów i po ptokach. Tyle że Biedroń może gadać, ale nie zrobi nic.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    do pudła. bez żadnego trybu
  • wkkr 13.02.19, 08:19
    Polskie kopalnie węgla trzeba będzie zamkną bo wydobycie przestanie się opłacać.
    Nie ma chooja we wsi, koszty poniżej pewnej głębokości są takie że nie będziemy w stanie z nikim konkurować.
    Możemy oczywiście dotować górnictwo węgla, możemy uczynić import nieoplecionym ale to nie ma sensu bo energia droższa niż u innych uczyni nasza gospodarkę mniej konkurencyjną.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • wkkr 13.02.19, 08:20
    Myślisz ze Brytyjczycy czy Niemcy zamykali by kopalnie gdyby u nich wydobycie się opłacało?

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • privus 13.02.19, 12:41
    Przestraszona "PiS-szarańcza" - jak to określił Schetyna, rzuca się teraz na Biedronia. Zresztą Biblia też nie najlepiej wyraża się o szarańczy. Trudno się zresztą dziwić, bo obsiada wszystko, co tylko jest w jej zasięgu. Uważam to za trafne porównanie. A że wiecznie bzyczą? Ten tym pak już ma w genach :)
  • buldog2 13.02.19, 13:08
    Chodzi o utrzymanie Batalionów Ochronnych PIS, żadną tam gospodarkę.

--
  • klodawa1952 12.02.19, 12:55
    buldog2 napisał:

> Partia i jej przywódcy, którzy na jednym oddechu mówią o likwidacji elektrowni
    > węglowych i pociągnięciu do odpowiedzialności przestępców z PIS, są równie wiar
    > ygodni w obu przypadkach.
    >
    > --
    > Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - [
    > i]Stefan Ossowiecki[/i]
    I dobrze mówią.
  • buldog2 12.02.19, 15:10
    PIS najlepszy.

--
  • m.c.hrabia 12.02.19, 14:56
    Wczoraj u Moniki została skazana wiarygodność narcyza-megalomana

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • erte2 12.02.19, 15:26
    Biedroń jest nader konsekwentny w realizowaniu swojego najważniejszego programu który brzmi: Robert Biedroń zrobi wszystko to co jest dobre dla... Roberta Biedronia.

Ten przeterminowany nastolatek z przylepionym do twarzy "rozbrajającym" uśmiechem obiecuje wszystkim wszystko; pytanie tylko - czy robi to cynicznie i z wyrachowaniem, czy też jest rzeczywiście taki naiwny i głupi że w to wszystko wierzy. Tak czy owak wychodzi na to samo, tyle że nie wiadomo - oszust to czy głupek?

W polskiej polityce już od samego początku jeszcze raczkującej demokracji pojawiały się i znikały takie efemerydy. Czy ktoś pamięta Tymińskiego i jego dziwną partię X? A ktoś może wie co dzieje się z Palikotem? Z całkiem sporego klubu Kukiza ostał się jeno kadłubek... Była onegdaj nawet taka partia (w sejmie!) co przyjaźniła się z piwem, a takich różnych grupek i grupeczek co to w nazwie miały Ojczyznę, Boga, Honor, Patriotyzm (wszystko koniecznie dużymi literami!) można by liczyć na pęczki.

A poza tym jestem przekonany że nasz narcyz pójdzie za każdym kto mile połechce jego czułe na pieszczoty ego, nawet jeśli będzie to niezbyt urodziwy, kurduplowaty siedemdziesięciolatek z popsutymi zębami i w patriotycznej pelerynce....
  • m.c.hrabia 12.02.19, 15:33
    Glupkowaty oszust.

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • buldog2 12.02.19, 15:09
    Chodziło o równą wiarygodność obu deklaracji. O pierwszej (likwidacja węgla w elektrowniach) wiadomo już, że realna tak samo, jak miliony samochodów elektrycznych, stocznie w Radomiu i hyperloop Morawieckiego. Znaczy, wiadomo, że Biedroń i Wiosna łżą, i należy przypuszczać, że jak kto łże w jednym, to i gdzie indziej też. Znaczy Pinokio, tak samo jak Morawiecki.

O nierealności likwidacji elektrowni węglowych wiem, o nierealności biedroniowych rozliczeń jestem przekonany. Biedroń atakuje i osłabia zjednoczoną opozycję, w rzeczywistości wzmacnia PIS.
    Po prostu nie traktuję poważnie jego zapowiedzi. Ani tych pierwszych, ani drugich. Żadnych.

Przy okazji powiedziałem, czy się oburzam na karanie przestępców i czy mam z nimi coś wspólnego.

--
  • eiran 12.02.19, 15:31
    Robert Biedroń po prostu interpretuje niektóre swoje sukcesy lekko na wyrost:

- Ja wygrywałem wszystkie rankingi na najlepszego prezydenta miasta, samorządowca. "Newsweek", Tomasz Lis, każdego roku wręczał mi dyplom "najlepszy prezydent", a dzisiaj okazuję się największym wrogiem Tomasza Lisa i najgorszym prezydentem miasta. To ja nie rozumiem. Ja byłem najlepszy czy najgorszy? - mówił Robert Biedroń. (wczoraj u Olejnik)

Szybko odpowiedział mu redaktor naczelny tygodnika.

"Panie Robercie. Nigdy Pan nie wygrał rankingu "Newsweeka" na najlepszego prezydenta. Raz był Pan w pierwszej dziesiątce. Nigdy nie wręczałem Panu żadnego dyplomu. Życzę serdecznie powodzenia i pokazania, że polityka może być inna. Ale proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw" - napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Na wypadek, gdyby pisimetryści chcieli dyskredytować prawdopmówność Lisa, proponuję by się wstrzymali, bo komplet rankingów z czasów prezydentury Biedronia jest do obejrzenia w archiwum.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • cossa.nostra 12.02.19, 15:44
    Tak trzymaj. Do wyborów:)
  • buldog2 12.02.19, 16:50
    Kolejny raz potwierdza, że oszust. Nie da się takiemu wierzyć w czymkolwiek.

--
  • klodawa1952 12.02.19, 16:58
    buldog2 napisał:

> Kolejny raz potwierdza, że oszust. Nie da się takiemu wierzyć w czymkolwiek.
    Masz obsesję na punkcie Tuska ale proszę bez wyzwisk.
  • buldog2 12.02.19, 19:08
    Co rusz u ciebie przeniesienie. Wręcz i jawnie, ludzikow.

--
  • m.c.hrabia 12.02.19, 19:42
    Zjeb totalny

--
  • eiran 12.02.19, 18:43
    www.youtube.com/watch?v=dis-kJzTHNg
    (Pomijając wszystkie dramatyczne okoliczności związane z aktorem Wawrzeckim, których nie chciałbym po raz drugi przywoływać).

--
    Przez 14 lat ayran.
  • cossa.nostra 12.02.19, 19:05
    Odległość mniejsza niż długość:)
  • buldog2 12.02.19, 19:09
    PISowi zawsze chleb na myśli...

--
  • cossa.nostra 12.02.19, 19:15
    buldog2 napisał:

> PISowi zawsze chleb na myśli...<

...i dobro obywateli.
  • erte2 12.02.19, 19:27
    cossa.nostra napisało:
    PISowi zawsze chleb na myśli...<
    ...i dobro obywateli.

...a szczególnie jednego takiego niedużego obywatela, którego chronią stadem goryli, karmią, poją, przewijają, wożą dwiema limuzynami naraz, karmią mu kota i wyrzucają zawartość kuwety.
  • ktos_z_kosmosu 12.02.19, 20:57
    A na co Ty buldogu liczysz?
    Łudzisz się, że jakiś cudotwórca obejmie władzę i rozwiąże wszystkie problemy?
    Nie ma cudów, kolego, ale są mało kroczki i jest nadzieja, że Biedroń jako pierwszy te kroczki postawi.
    Czyli zapoczątkuje:
    1 - Proces powolnego odsuwania, z całym szacunkiem, solidarności na margines historii. Swoje zrobili, niech teraz odpoczywają.
    2 - Przycięcie lotek KK by ten nie pakował się z kopytami do przestrzeni publicznej i ukróci pazerność tej organizacji zarazem nie będąc antyklerykałem, bo KK, to nie tylko radykałowie, ale też inteligentni reformatorzy (aktualnie odsunięci na margines).
    3 - Przepędzenie z ciepłych stołków lizidupną miernotę i zastąpienie jej fachowcami.
    Starczy na początek.
  • boblebowsky 12.02.19, 22:04
    ktos_z_kosmosu napisał:

> A na co Ty buldogu liczysz?
    > Łudzisz się, że jakiś cudotwórca obejmie władzę i rozwiąże wszystkie problemy?
    > Nie ma cudów, kolego, ale są mało kroczki i jest nadzieja, że Biedroń jako pier
    > wszy te kroczki postawi.
    > Czyli zapoczątkuje:
    > 1 - Proces powolnego odsuwania, z całym szacunkiem, solidarności na margines hi
    > storii. Swoje zrobili, niech teraz odpoczywają.
    > 2 - Przycięcie lotek KK by ten nie pakował się z kopytami do przestrzeni public
    > znej i ukróci pazerność tej organizacji zarazem nie będąc antyklerykałem, bo KK
    > , to nie tylko radykałowie, ale też inteligentni reformatorzy (aktualnie odsuni
    > ęci na margines).
    > 3 - Przepędzenie z ciepłych stołków lizidupną miernotę i zastąpienie jej fachow
    > cami.
    > Starczy na początek.

Pierwsze dwa postulaty ok , parę proc. może to nawet łyknąć (mnie też się podoba, żeby było jasne), ale tym trzecim trochę mnie rozbawiłeś, muszę przyznać.
    --
    Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
  • buldog2 12.02.19, 22:17
    Postulaty wyglądają ładnie. Sęk w tym, że nie ma podstaw przypuszczać, że Biedroń je zrealizuje, bo to oszust. Tylko w tym wątku wytknięto mu to kilka razy.
    Postęp idzie bardzo powoli, a Biedroń obiecuje w kilka lat góry przestawić. Tym bardziej mu nie wierzę. Nic a nic.

--
  • ktos_z_kosmosu 13.02.19, 00:13
    buldog2 napisał:

> Postulaty wyglądają ładnie. Sęk w tym, że nie ma podstaw przypuszczać, że Biedr
    > oń je zrealizuje, bo to oszust. Tylko w tym wątku wytknięto mu to kilka razy.
    > Postęp idzie bardzo powoli, a Biedroń obiecuje w kilka lat góry przestawić. Tym
    > bardziej mu nie wierzę. Nic a nic.

Przecież napisałem byś się nie łudził.
    Napisałem też o kroczkach, nie krokach milowych.
    Zbyt dużo oczekujesz.
    Znista w Polsce tak daleko zaszła, że zemrzemy, a do tego czasu w tym kraju niewiele drgnie.
    Nie jestem zachwycony Biedroniem, ale on ma atut, jest nowy, spoza solidarnościowo-religijnego układu.
    Wiem, że to mały rydz, ale lepszy rydz, jak nic.
  • buldog2 13.02.19, 09:24
    Gdyby to był rydz, to jeszcze (znaczy, to rozumiem). Ale nie ma rydza, jest NIC. Oszustwo.
    Dlatego NIE.

--
  • qqazz 13.02.19, 20:43
    Ty chyba się zakochałeś.

--
    wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html
    ----
    "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
  • haen2010 13.02.19, 05:36
    Problem z Robertem i Krzysiem sam się rozwiąże, gdy oni i paru jeszcze uczepionych klamki ich salonu fagasów zacznie zwiedzać knajpy i kluby gejowskie Brukseli. Mnie więcej pół tuzina. To prawdziwie wiosenna ideologia tej partii. Cała reszta jest bez znaczenia.

Ze mnie nabijać się nie będą. Zbajerowanym mogę przekazać szczere wyrazy ubolewania.
  • eiran 13.02.19, 06:57
    Pół tuzina? Jest tego dużo więcej:

tiny.pl/tmplg

Z drugiej strony, nie bardzo wiem, po co para miałaby chodzić do klubu. Nie ma chyba powodu zarzucać im wzajemnej niewierności, albo skłonności do "szaleństw".

--
    Przez 14 lat ayran.
  • haen2010 13.02.19, 08:00
    W tych wyborach pół tuzina to wynik ok 12%.

Poza tym, ten fantastyczny prezydent Słupska spędził 350 dni roboczych kadencji na rozlicznych wojażach, pewnie razem z Krzysiem promowali Słupsk na kongresie LGBT w Las Vegas. Po prostu, odziedziczył niezłą kobitę, obecną prezydent. Niewiele z bajeru Roberta zrealizowała, ale wystarczyło do reelekcji. Bajer jeszcze działał.

Nie chce mi się już tej pary homosi sumować, widzę, że powoli zawodowcy zaczynają ten show propagandowy weryfikować. Łącznie z kasą mętnego pochodzenia. Ja np już dawno zauważyłem dużą życzliwość Kaczusia dla tej inicjatywy. Nie w gębie i trollingiem, ale czynem i chyba nawet forsą.
  • haen2010 13.02.19, 08:07
    Nie tyle w gębie, co trollingiem i czynem, chyba nawet forsą.
  • buldog2 13.02.19, 21:22
    Mógłbyś dać odnośnik do wątku o pieczeniu chleba?

--
  • buldog2 13.02.19, 21:26
    Znalazłem. Niestety, nikt nie poradził, jak taki "chleb eksperymentalny" piec.

--
  • haen2010 14.02.19, 04:48
    Zwyczajnie. Zacznij od porządnego zakwasu. Szklanka 200 ml mąki żytniej 2000 i pół szklanki ciepłej wody. W kolejnych dniach pół tej dawki i tak przez tydzień. Dobrze mieszać i trzymać w ciepłym miejscu. Ok litrowego słoika nie zakręcać. Jak się zrobi za dużo, to nadwyżkę do zlewu.

Kup też dwie formy pasztetowe, 36x12cm. Trapezowe, z blachy. Idealnie pasują do kilograma mąki. Nie będzie kombinacji z ważeniem. Szklanka, naczynie 200 ml załatwi odmierzanie reszty składników ciasta.
  • adalberto3 14.02.19, 01:45
    ... z uśmiechem, pokazując swoje piękne uzębienie, obiecał wszystkim bezpłatne usługi stomatologiczne w pełnym zakresie.
  • buldog2 14.02.19, 01:52
    Wcale niewykluczone, że to zrobi.

--
  • klodawa1952 14.02.19, 06:45
    ...i to cieszy.
  • buldog2 14.02.19, 16:55
    Bolszewię mogłeś zapamiętać z parteitagów i zlotów PIS.
    Z powodu paniki, jaka was ogarnia, masz przywidzenia, ludzikow.
    To już pewne.

--
  • buldog2 14.02.19, 13:34
    Biedroń nie ma hamulców. Każdemu powie to, co rozmówca chciałby usłyszeć, dziś jedno, jutro coś z gruntu przeciwnego.
    Pod względem stosowania tzw. postprawdy (inaczej: kłamstw) przypomina wielką postać zza oceanu:

Podczas konwencji nie wspomniano nawet słowem o kopalniach i zamiarze ich zamknięcia. Szkoda, ponieważ wydawało się, że temat ten jest kluczowy dla kampanii partii Wiosna na Śląsku. Temat był poruszony jedynie podczas briefiengu poprzedzającego wieczorną konwencję Wiosny w Katowicach. Robert Biedroń był pytany o szczegóły postulatu związanego z zamknięciem kopalń. Przypomnijmy, że partia Wiosna chce zamknąć je do 2035 roku. Robert Biedroń podkreślał, że ta data nie jest stała. Może okazać się, że zostanie przesunięta o 2-3 lata wcześniej lub później. Podczas briefiengu tłumaczył, że trzeba podjąć odważną decyzję i zacząć korzystać z bardziej ekonomicznych i ekologicznych źródeł energii. Niewygodny temat został jednak pominięty podczas konwencji.
    dziennikzachodni.pl/robert-biedron-w-katowicach-podczas-konwencji-pominal-temat-zamykania-kopaln/ar/13887289
    Oszust i krętacz

--
  • kylax4 14.02.19, 16:58
    ze źródeł odnawialnych. Nawet Niemcy chcą do 2030, czy tam 2035, całkowicie odejść od paliw kopalnych.

Nowe technologie gwałtownie obniżają koszt energii słonecznej, wiatrowej, czy nawet geotermicznej.

Rozumujesz, na zasadzie, jak ludzie w XIX w., że gówno końskie zaleje świat, bo nie bierzesz pod uwagę rozwoju technologicznego.

--
    Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
  • buldog2 14.02.19, 21:25
    1. Powiedz, jakie państwa średniej wielkości na naszej szerokości geograficznej wytwarzają 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych?
    2. Podaj źródło informacji, że Niemcy do roku 2030 czy 2035 chcą całkowicie odejść od paliw kopalnych.
    I to byłoby na tyle. Jesteś wiarygodny tak jak Biedroń.

--
  • xystos 14.02.19, 17:05

..nic z tego,to by zgasiło polskę,
    elektryczność trzeba by było
    importować od sasiadów.

--
    ZEN

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.