Dodaj do ulubionych

Promocja klas maturalnych

13.04.19, 12:55
Podobno była jakaś afera z promocją Kaczyńskiego do klasy maturalnej. Koś wie coś o tym?
--
Było państwo z dykty, potem państwo z tektury. Teraz mamy państwo z koperty za Brejzą
Edytor zaawansowany
  • xystos 13.04.19, 13:29
    dla większości takie problemy były,
    niektórzy świniaka za syna maturę
    dawali,ja byłem zdolny to tylko cztery
    gęsi trochę jaj i bańka śmietany.

naturalna matura

--
    ZEN
  • man_sapiens 13.04.19, 13:57
    Rodzice Jarosława K. dali świniaka, żeby był promowany do klasy maturalnej? To już jasne czemu teraz daje pieniądze świniom a nie nauczycielom.

Dlaczego nienawidzi nauczycieli a promuje komuchów oraz świnie i krowy.

Oto, co opisywał jeden z jego nauczycieli:
    Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobrze pamiętam miał oceny niedostateczne z języka polskiego i angielskiego. Decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Kuberski zbaraniał i odszedł z niczym. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i... promocję. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że - mimo ocen niedostatecznych - kontynuuje on naukę w klasie maturalnej. Kuberski to komuch, kurator oświatowy w tamtych latach. Kaczyńscy przekonali go świniakiem, czy on tak z sympatii?

--
    Wolność jest zawsze wolnością dla myślących inaczej Róża Luksemburg
  • snajper55 13.04.19, 14:18
    man_sapiens napisał:

> Oto, co opisywał jeden z j
    > ego nauczycieli
    :
    > Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobr
    > ze pamiętam miał oceny niedostateczne z języka polskiego i angielskiego. Decyzj
    > ą rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Kuberski zbaraniał i odszedł z niczy
    > m. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i... promocję. Z niema
    > łym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że - mimo ocen niedostatecznych
    > - kontynuuje on naukę w klasie maturalnej.
    Kuberski to komuch, kurator oświatowy w tamtych latach
    > . Kaczyńscy przekonali go świniakiem, czy on tak z sympatii?

Uzupełnię. Nie zdał do klasy maturalnej dostając trzy oceny niedostateczne: z polskiego (kogoś to dziwi?), angielskiego i przysposobienia wojskowego. Rodzice odwołali się do kuratora Kuberskiego, ale rada pedagogiczna się uparła i nie chciała przepuścić nieuka. Wtedy Kuberski przeniósł Kaczyńskiego do innej szkoły, do... klasy maturalnej (kurator nie miał prawa do czegoś takiego). Tam rok później Kaczyński zdawał maturę. A Partia nagrodziła Kuberskiego stanowiskiem ministra.

Tak więc formalnie Kaczyński nie ma matury, gdyż nie zdał do klasy maturalnej.

natemat.pl/217473,afera-z-promocja-jaroslawa-kaczynskiego-do-nastepnej-klasy-to-nie-nowosc-zastanawiajace-jest-zupelnie-cos-innego

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • erte2 13.04.19, 14:41
    snajper55 napisał:
    Tak więc formalnie Kaczyński nie ma matury, gdyż nie zdał do klasy maturalnej.

To nie wszystko. Również nie posiada studiów wyższych (że o doktoracie nie wspomnę), gdyż warunkiem przyjęcia na studia było posiadanie matury.
    Znam przypadek kiedy to pewien dyrektor z Gdańska chcąc zostać magistrem studiował wieczorowo (ekonomię, WSE w Sopocie; stare czasy). Dostał się na te studia "na krzywy ryj" (po linii partyjnej) zapewniając w Dziekanacie że świadectwo maturalne dostarczy. Dojechał w ten sposób praktycznie do końca studiów, ale ponieważ owego świadectwa nie pokazał (bo po prostu nie miał matury), więc mu to wszystko unieważniono i cała robota psu w dupę. I koneksje "po linii i na bazie" nic mu nie pomogły; tyle tylko że nie poszedł siedzieć za oszustwo.
    Litościwie nie wymienię nazwiska; dodam jedynie że jego syn również zrobił karierę partyjną (oczywiście w PZPR).
  • xystos 13.04.19, 15:04

..stare dzieje i gruba krecha,pomyś co to był by za kraj gdyby odebrano
    wszystkie matury za świnie otrzymane,bastustan w środku europy.

--
    ZEN
  • taniarada 13.04.19, 17:01
    snajper55 napisał:

> man_sapiens napisał:
    I powielasz kłamstwa Lisa.
    pl.m.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Kaczyński
  • snajper55 13.04.19, 17:34
    taniarada napisał(a):

> I powielasz kłamstwa Lisa.

Powielam to, co napisał Jarosław Kaczyński. Twierdzisz, że Prezes kłamie???

Kaczyński napisał:

"Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli"

"Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia"

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-uczyl-sie-w-dwoch-liceach-jedno-strajkuje-drugie-nie/9z4t2vw
    "Niewiele brakowało, a nie zdałbym z dziesiątej do jedenastej klasy. Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego i to by jeszcze nie było nieszczęście, bo mogłem mieć dwie poprawki. Ale dostawiono mi dwóję z przysposobienia wojskowego. Do dziś nie wiem dlaczego, bo ten nauczyciel mówił, że może mnie jeszcze zapytać. Wyraźnie chciano, żebym nie zdał. Rodzice się odwołali do kuratora, był nim późniejszy minister Jerzy Kuberski"

kultura.onet.pl/wiadomosci/raczek-do-mojego-liceum-chodzili-bracia-kaczynscy-klopot-w-tym-ze-go-nie-ukonczyli/t5nl3mn
    "Ale los tego odwołania zależał ostatecznie od rady pedagogicznej. I rada pedagogiczna głosowała za oblaniem mnie. A mimo to Kuberski spowodował, że klasy nie powtarzałem. Chyba zorientował się, że trzymanie mnie dłużej w tej szkole nie ma sensu. Tyle że wysłano mnie do kolejnej szkoły: Mikołaja Kopernika na Woli, gdzie zdałem egzaminy. Nie wiem, jak on to zrobił, bo teoretycznie nie miał do tego prawa"

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-uczyl-sie-w-dwoch-liceach-jedno-strajkuje-drugie-nie/9z4t2vw

S.
    --
  • skarpeta105l 13.04.19, 15:16
    niestety nie podobało się moderacji, ciekawe dlaczego?

forum.gazeta.pl/forum/w,396,167945436,167945436,Dlaczego_Kaczynski_nie_lubi_nauczycieli_.html
    --
    www.gieldaklasykow.pl/wp-content/uploads/2016/04/fsm-syrena-105l-06.jpg
  • snajper55 13.04.19, 15:18
    skarpeta105l napisała:

> niestety nie podobało się moderacji, ciekawe dlaczego?

Może dlatego, że powieliłeś ten wątek?

S.
    --
  • skarpeta105l 13.04.19, 15:43
    snajper55 napisał:

> skarpeta105l napisała:
    >
    > > niestety nie podobało się moderacji, ciekawe dlaczego?
    >
    > Może dlatego, że powieliłeś ten wątek?
    >
    > S.
    Fakt, kto mógł przypuszczać, ze pod tak ogólnym tytułem jest o Kaczyńskim?

--
    www.gieldaklasykow.pl/wp-content/uploads/2016/04/fsm-syrena-105l-06.jpg
  • matigrypl 13.04.19, 16:08
    Stary komuch za komuny dzwoni do profesora na UJ-cie; Na którym roku ja tam u was jestem? Na trzecim. Oj, coś słabo się staracie towarzyszu!
    Dzisiaj jest o wiele łatwiej. Lapie się ruska i już na następny dzień dowolne papiery otrzymujemy.
  • taniarada 13.04.19, 17:04
    matigrypl napisała:

> Stary komuch za komuny dzwoni do profesora na UJ-cie; Na którym roku ja tam u w
    > as jestem? Na trzecim. Oj, coś słabo się staracie towarzyszu!
    > Dzisiaj jest o wiele łatwiej. Lapie się ruska i już na następny dzień dowolne
    > papiery otrzymujemy.
    A jak jest z przepisami moderacji na tym forum? Bo tu ruskich trolli sporo.I hejterów POwskich.
  • xystos 13.04.19, 15:40
    Pan Prezes nietylko inteligentny jest
    jest również przystojny i szczodry-
    prawdziwy Ojciec Narodu.

--
    ZEN
  • borrka 13.04.19, 16:27
    A tu pytali z polskiego :)

Swego czasu Kaczyński tłumaczył to rzekomymi łapówkami w Lelewelu (których powstanka starachowicka dawać nie chciała).
    To zupełna abstrakcja w tym liceum.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.