Dodaj do ulubionych

Do wyboru Polska albo Europa - sonda

20.05.19, 22:08

Uzasadnienia mile widziane, ale proszę o komentarze bez prymitywnej propagandy.

--
Z mojej zawodowej wiedzy wynika, że narody nie istniały od zawsze, więc można przypuszczać, że nie będą trwały wiecznie Karol Modzelewski
Edytor zaawansowany
  • biologiczny_zegar 20.05.19, 22:21
    Polska to parafialny cmentarz. Europa to normalne życie. To proste.
  • no-popis 21.05.19, 05:07
    biologiczny_zegar napisał:

> [b]Polska to parafialny cmentarz.
    Polska to nienormalność :)
  • biologiczny_zegar 21.05.19, 21:05
    Do wyboru Mafia albo Demokracja - sonda
  • lech1966 20.05.19, 22:25
    Głupie pytania. Mogłeś się bardziej postarać. Ja oczywiście wybieram obie opcje. Zostanę obywatelem Polski i jednocześnie obywatelem Europy. Dzielisz ludzi na popierających PO i na tych oczekujących normalnej Polski. Ja chcę i jednego i drugiego.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • pies.na.czarnych 20.05.19, 22:34
    Lesiu znowu nie zrozumiales zadania. Jak wół jest napisane "Gdyby Polska opuściła Unię Europejską".

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 20.05.19, 22:35
    Nie mów, lesiu się objawił? Tęskniłam! :)

--
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • buldog2 20.05.19, 22:39
    Lesiu chciałby dostawać pieniądze i nie podlegać unijnym zasadom, w tym regułom praworządności.
    Mieć przyjemność i zachować PISowską cnotę.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Cloud
  • lech1966 20.05.19, 22:41
    buldog2 napisał:

> Lesiu chciałby dostawać pieniądze i nie podlegać unijnym zasadom, w tym regułom
    > praworządności.
    > Mieć przyjemność i zachować PISowską cnotę.

To ty chcesz dostawać. Ale zapewne nie z unii. Kasa się kończy jak patrzą na ręce nie buldog?

--
    Autor KZP
  • 141288bs 20.05.19, 23:52
    buldog2 napisał:

> Lesiu chciałby dostawać pieniądze i nie podlegać unijnym zasadom, w tym regułom
    > praworządności.
    > Mieć przyjemność i zachować PISowską cnotę.
    >
    - tam w UE sa jakies zasady?...byly, ale teraz to wszystko sie zmienia w/g niemieckich potrzeb, praworzadnosc? chyba zartowac raczysz
  • lech1966 20.05.19, 22:40
    pies.na.czarnych napisała:

> Lesiu znowu nie zrozumiales zadania. Jak wół jest napisane "Gdyby Polska opuści
    > ła Unię Europejską".

A niby dlaczego miałaby opuszczać? Skoro jednak się upierasz przy opcji założonej przez autora to zostanę obywatelem Polski. Do Europy mogę jeździć na wakacje i zakupy. Wczesniej nie było zasieków na granicy więc i teraz nie będzie. Dam sobie radę.

--
    Autor KZP
  • ukos 21.05.19, 09:34
    lech1966 napisał:

> Głupie pytania. Mogłeś się bardziej postarać. Ja oczywiście wybieram obie opcje
    > . Zostanę obywatelem Polski i jednocześnie obywatelem Europy.

Pytanie było warunkowe, ale to, jak widać, za trudne na twoją głowę.
    --
    Po tępocie poznacie (PiS)ich.
    Nienawidzą szczepionek, in vitro, racjonalności i cywilizacji,
    a najbardziej Europy.
    Skoro jej nienawidzą, to bez sensu wybierać ich do PE.
  • yoma 21.05.19, 09:42
    Na szkoleniach z języka nie doszli do trybów warunkowych.

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • yoma 20.05.19, 22:29
    Europa. Uzasadnienie: za stara jestem, żeby trwonić życie w nienormalnym kraju.

--
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • lech1966 20.05.19, 22:42
    yoma napisała:

> Europa. Uzasadnienie: za stara jestem, żeby trwonić życie w nienormalnym kraju.

Nie ma granic, więc jaki masz problem yoma??? Pakujesz walizki i za godzinę jesteś nadal u siebie.

--
    Autor KZP
  • buldog2 20.05.19, 22:49
    Dlatego, lesiu, że nie przeniesiecie naszej Polski na miejsce Korei. Północnej.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • lech1966 20.05.19, 22:53
    buldog2 napisał:

> Dlatego, lesiu, że nie przeniesiecie naszej Polski na miejsce Korei. Północnej.

Jak na razie to nie ja ją przenoszę a wy staracie się zrobić tu Koreę z Tuskiem Im Ir Senem

--
    Autor KZP
  • buldog2 21.05.19, 00:19
    lesiu:
    „Polsce potrzebna jest koncepcja kontroli państwowej, która obejmuje wszystkie dziedziny życia publicznego, nie pozostawiając sfer niczyich” – J.Kaczyński

--
  • lech1966 21.05.19, 00:25
    To tylko gadanie. Tusk jak mówił ze cos da to tylko mowil, a jak mowil ze cos zabierze,,,, zawsze zabieral

--
    Autor KZP
  • inocom 21.05.19, 00:12
    yoma napisała:

> Europa. Uzasadnienie: za stara jestem, żeby trwonić życie w nienormalnym kraju.

Czyli nie jesteś w żaden sposób chroniona jako "obywatel"

Polska jest była i będzie. To ta skromna różnica.

--
    "W Unii Europejskiej istnieje teoria, że ona powstała po to, aby zapobiegać nacjonalizmom, które wywołały II wojnę światową. To ciekawa koncepcja. Polski nacjonalizm ją wywołał? Portugalski? A może norweski? Nie, to byli Niemcy i ich partnerzy - Rosja Sowiecka. Bezbożne systemy chcące panować nad światem". George Friedman
    opinie.wp.pl/marcin-makowski-jesli-spacer-po-krakowie-mial-byc-prezydenckim-sprawdzianem-tuska-srednio-sie-udal-6303058031326849a
  • ukos 21.05.19, 09:38
    inocom napisał:

> Nie ma takiego państwa jak Europa

Za to dzięki wam, brexitowcy, jest już takie miasto Lądyn.
    --
    Po tępocie poznacie (PiS)ich.
    Nienawidzą szczepionek, in vitro, racjonalności i cywilizacji,
    a najbardziej Europy.
    Skoro jej nienawidzą, to bez sensu wybierać ich do PE.
  • inocom 21.05.19, 09:51
    ukos napisał:

> inocom napisał:
    >
    > > Nie ma takiego państwa jak Europa
    >
    > Za to dzięki wam, brexitowcy, jest już takie miasto Lądyn.

Bzdurność obecnych elit pokazuje stopka.

--
    "W Unii Europejskiej istnieje teoria, że ona powstała po to, aby zapobiegać nacjonalizmom, które wywołały II wojnę światową. To ciekawa koncepcja. Polski nacjonalizm ją wywołał? Portugalski? A może norweski? Nie, to byli Niemcy i ich partnerzy - Rosja Sowiecka. Bezbożne systemy chcące panować nad światem". George Friedman
    opinie.wp.pl/marcin-makowski-jesli-spacer-po-krakowie-mial-byc-prezydenckim-sprawdzianem-tuska-srednio-sie-udal-6303058031326849a
  • inocom 21.05.19, 09:49
    yoma napisała:

Na szczęście masz wpływ znikomy na to co się dzieje. Żyjemy w normalnym kraju, gdzie chcą żyć imigranci ze Wschodu. We Wrocławiu co 10ty ludzik to imigrant. Część się bardzo szybko asymiluje do tego stopnia, że nie poznasz po 2 miesiącach - Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy, innym to zajmuje więcej czasu, szczególnie gdy w domach u nich mówiono tylko po rosyjsku: Rosjanie, cześć Ukraińców czy Białorusinów.

Ci ludzie, którzy imigrując w Europie byliby nikim, w Polsce stanowią istotną tkankę wielonarodowego społeczeństwa. Rosjanin w Polsce nie wysadzi ci się na targu czy w kościele. Jest swój.

Zachodnia Europa, ma zaś za swoją politykę kolonialną. Afryka, Syria, Iran to jej byłe kolonie.

Jest różnica nawet z rzezią wołyńską. Po tej rzezi dalej czujemy się jednym, Polak z Ukraińcem. Francja jest rozdarta po rzezi w Algierii. Semita ma mało wspólnego z Galami, których wyrżnął.

--
    "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
  • buldog2 20.05.19, 22:35
    Wybór europejski.
    Dlatego, że w niczym nie umniejsza konstruktywnych cech, pozytywnych wartości polskości, jednocześnie występując przeciw wielu formom zła i destrukcji kultury i państwa.
    Tyle w jednym zdaniu.

--
  • lech1966 20.05.19, 22:51
    buldog2 napisał:

> Wybór europejski.
    > Dlatego, że w niczym nie umniejsza konstruktywnych cech, pozytywnych wartości p
    > olskości, jednocześnie występując przeciw wielu formom zła i destrukcji kultury
    > i państwa.
    > Tyle w jednym zdaniu.

Jak ci tu źle, to jaki masz problem z emigracja? Już B. Komorowski w emigracji widział szansę na godne życie. Nie ma przymusu być Polakiem. Polska to demokratycznych kraj. Jak ci demokracja nie odpowiada to idź za głosem Komorowskiego.

--
    Autor KZP
  • man_sapiens 20.05.19, 23:21
    > Jak ci tu źle, to jaki masz problem z emigracja?

Po co emigracja? Dzisiaj będąc obywatelem Polski jest się obywatelem Europy (jeszcze?).
    Tak jak będąc "obywatelem Pacanowa" jest się obywatelem Polski.

--
    Zjednoczona Europa to maleńki przystanek na drodze do zjednoczonego świata Jacek Kuroń
  • lech1966 20.05.19, 23:25
    man_sapiens napisał:

> > Jak ci tu źle, to jaki masz problem z emigracja?
    >
    > Po co emigracja? Dzisiaj będąc obywatelem Polski jest się obywatelem Europy (je
    > szcze?).
    > Tak jak będąc "obywatelem Pacanowa" jest się obywatelem Polski.

PO wyborach nic się nie zmieni. Chyba że lemingi wrócą do władzy

--
    Autor KZP
  • man_sapiens 21.05.19, 01:16
    A może coś na temat? Spróbuj, dasz radę, wierzę w ciebie!
    --
    50 000+ Wystarczy nie kraść - i nie kradną, biorą jak swoje.
  • man_sapiens 20.05.19, 22:46
    No ta się też określę - wybrałbym Europę. Nadmiar buraków jest mdły i powoduje u mnie nudności. Do tego lubię przestrzeń, otwarte perspektywy. Uwielbiam różnorodność. Nie cierpię maszerowania w nogę w zwartym szyku. Pasjonuje mnie przyszłość, przeszłość może być co najwyżej ciekawostką ale nie wyznacznikiem działania teraz.

--
    Ulica i zagranica tow.Zenon Kliszko i pisiewicze
  • lech1966 20.05.19, 23:27
    man_sapiens napisał:

> No ta się też określę - wybrałbym Europę. Nadmiar buraków jest mdły i powoduje
    > u mnie nudności.

Ćwikłowych też nie lubisz???? Ja lubię, zwłaszcza sałatkę z ćwikły.

--
    Autor KZP
  • 141288bs 20.05.19, 23:45
    Sa organizacje np.Sorosa, ktore daza do wynarodowienia Europy by zyc z wspolczesnego niewolnictwa.
  • yoma 20.05.19, 23:49
    Masz na myśli okna transferowe w klubach piłki nożnej?

--
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • man_sapiens 21.05.19, 09:43
    > Masz na myśli okna transferowe w klubach piłki nożnej?

A może nieletnie prostytutki z Ukrainy?

--
    PiS nie rozwiązuje problemów. PiS je zwalcza. Ewa Siedlecka
  • yoma 21.05.19, 09:46
    A może namiętne ściąganie taniej siły roboczej z Korei Pn.?

--
    Shylmagoghnar
  • lech1966 21.05.19, 20:13
    yoma napisała:

> A może namiętne ściąganie taniej siły roboczej z Korei Pn.?

To już chyba czasy PO.

--
    Autor KZP
  • taniarada 21.05.19, 01:50
    Ostro przed wyborami pracują hejterki.
  • man_sapiens 21.05.19, 09:27
    taniarada napisał(a):
    > Ostro przed wyborami pracują hejterki.

Tylko nie przepracuj się, taniusza.

--
    Państwo peerelowskie wstydziło się tego, co robiło.[...] A w rządzie PiS - zero wstydu Karol Modzelewski
  • taniarada 21.05.19, 02:15
    Marsz przeszedł. Zamiast planowanych 50 tyś, przyszło góra 7 tyś. Za to agresywnych. Chyba Tusk nieco się zdenerwował. Dla takiej garstki złamał dobre obyczaje europejskie i wbrew swojemu urzędowi zaangażował się po jednej ze stron sporu w Polsce. Zresztą liczenie uczestników marszu miało swoje komiczne elementy. Liczyć pomagała między innymi była minister edukacji, pani Kluzik Rostowska. Tak się nakręciła, żeby policzyć uczestników marszu "Polska w Europie", że straciła rachubę. Jeśli tak liczyła podczas swojego ministrowania w oświacie, to nic dziwnego, że nauczyciele do dziś nie potrafią się doliczyć podwyżek otrzymanych od rządu PO.
    frekwencja musiała być kiepska, kiedy organizatorzy nie życzyli sobie kamery na wysięgniku, która pokazała by manifestację z góry. I na marszu ponownie zamknęła się klamra z LGBT. Jeden z transparentów domagał się małżeństw i adopcji jako praw dla grup LGBT. Że postulat sprzeczny z konstytucją, na którą tak ochoczo powołują się politycy PO-KO? Ale to te niesłuszne akapity konstytucji. Te niepasujące do ich Europy. Z drugiej strony zarówno fakt, że Donald Tusk wraz z wszystkimi przywódcami Koalicji Europejskiej szli uśmiechnięci prawie bezpośrednio pod tym transparentem, jak i przypadkowo nagrana rozmowa posła PO Rafała Grupińskiego na temat homozwiązków: "My będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października... Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania. My musimy każdy głos zebrać z tego wieńca, żeby wygrać, stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą.
  • 141288bs 21.05.19, 09:22
    TRUPOM KOMUSZYM ZAWSZE CHODZILO O ILOSC, A NIE O JAKOSC. - Twarza Koalicji Europejskiej sa postacie smierdzace pzpr-owska trupiarnia - to o taka nasza reprezentacja w PE chodzi?
  • yoma 21.05.19, 09:40
    I kto ci to napisał, taniyszka?

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • iza.bella.iza 21.05.19, 03:18
    Uzasadnienie: UE to większa przestrzeń do życia niż RP;-)

--
    "Pan prezydent po pierwsze nie ma urlopów. To jest służba, jeśli chodzi o prezydenta Rzeczypospolitej, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 12 dni w miesiącu itd."
  • man_sapiens 21.05.19, 10:54
    > Uzasadnienie: UE to większa przestrzeń do życia niż RP;-)

Przestrzeń nie tylko fizyczna ale - przede wszystkim - umysłowa.

--
    Z mojej zawodowej wiedzy wynika, że narody nie istniały od zawsze, więc można przypuszczać, że nie będą trwały wiecznie Karol Modzelewski
  • j-k 21.05.19, 03:31
    ale nigdy mi do glowy nie przyszlo, by zrezygnowac z Polskosci i obywatelstwa polskiego.

Dr. J.K.
    dzialacz "S" w Warszawie w 1981.
  • wkkr 21.05.19, 09:31
    To proste, gdybym miał paszport europejski, to pisia władza mogła by mi skoczyć.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • yoma 21.05.19, 09:41
    I tak może.

--
    Mózg
  • j-k 21.05.19, 21:15
    wkkr napisał:
    > To proste, gdybym miał paszport europejski, to pisia władza mogła by mi skoczyć

no ja go mam, no i co ?
    - gdy jestem W PL to nadal jestem obywatelem PL.
    - a nie Europy.

i tak powinno zostac.
  • m.c.hrabia 21.05.19, 09:34
    starsze "osobniki" nie za bardzo mają wybór.

--
    Wiemy, że przekaz TVP info może razić inteligentne osoby, ale my chcemy trafić do naszych wyborców
  • yoma 21.05.19, 09:42
    E tam.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • yoma 21.05.19, 09:38
    Hah jak mało pisich w sondzie! Cyngle co z wami?

(Za to w sĄdzie, to ich będzie dużo.)

--
  • lech1966 21.05.19, 21:24
    yoma napisała:

> Hah jak mało pisich w sondzie! Cyngle co z wami?
    >
    > (Za to w sĄdzie, to ich będzie dużo.)

Przecież umawiałem się z buldogiem że on głosuje na PiS a ja na PO w sondażach. Stąd taki wynik.

--
    Autor KZP
  • wykonywanie.wyroku 21.05.19, 21:32
    Ja bym pozostał obywatelem Europy i zarazem Polski.
    Tak jak. np. Norweg jest jest obywatelem Europy i zarazem Norwegii.

A ty przestałeś już żonę bić!!!???
    Tak czy nie????!!!!!!!
    :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
  • inocom 22.05.19, 22:53
    wykonywanie.wyroku napisał:

> Ja bym pozostał obywatelem Europy i zarazem Polski.
    > Tak jak. np. Norweg jest jest obywatelem Europy i zarazem Norwegii.
    >
    > A ty przestałeś już żonę bić!!!???
    > Tak czy nie????!!!!!!!
    > :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

I do EU nie należy.

--
    ~Dawid
    "Na listach bezpartyjnych są wszyscy Ci, którym nie wyszło w partiach. I tyle w temacie."
  • inocom 22.05.19, 00:27

> Uzasadnienia mile widziane, ale proszę o komentarze bez prymitywnej propagandy.

Że też Szwajcarzy czy Norwegowie tych dylematów nie mają.
    Czujesz się takim kundlem, że musisz się dowartościowywać europejskością?
    A może Szwajcarzy to nie są Europejczykami? :)

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • man_sapiens 22.05.19, 00:56
    Różni ludzie wynoszą z rodzinnych domów różne nawyki. I tak dla inocoma dzień bez obelgi to dzień stracony. Trudno mieć o to do niego pretensje, w końcu nie wybieramy rodziny, w której się rodzimy.

--
    Zjednoczona Europa to maleńki przystanek na drodze do zjednoczonego świata Jacek Kuroń
  • inocom 22.05.19, 01:07
    man_sapiens napisał:

> Różni ludzie wynoszą z rodzinnych domów różne nawyki. I tak dla inocoma dzień b
    > ez obelgi to dzień stracony. Trudno mieć o to do niego pretensje, w końcu nie w
    > ybieramy rodziny, w której się rodzimy.

Czy Szwajcarzy to Europejczycy?

Polska ma strategiczne położenie w Europie. Jest między Niemcami a Rosją.
    Gdy koszty bycia w UE będą przewyższać zyski nie musimy być w UE.
    Za tranzyt się płaci myto i to niemałe.
    Tylko przez Polskę biegnie łatwe połączenie lądowe pomiędzy Wschodem a Zachodem. Słowacja, Rumunia mają Karpaty.

--
    Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
    doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.