Dodaj do ulubionych

Krajobraz po bitwie

30.05.19, 11:02
Zwycięstwo a raczej nokaut. A przecież ostatnie tygodnie były trudne dla zwolenników PiSu. Nieustanna ofensywa medialna magdalenkowej sitwy siała zwątpienie. Niby już człowiek wie co warte są sondaże robione dla Newsweeka czy TVN ale nie było miło widzieć słupki pokazujące jak KE 'miażdzy' PiS. Ofensywa na każdym froncie: strajki, wrzuty medialne dotyczące rzekomych afer, zafałszowane sondaże, setki opluwaczy, butne przemówienia Tuska, zboczeńcy na ulicach profanujące katolickie symbole religijne. Aż w końcu dzień wyborów, kolejne zafałszowane sondaże exit pools, 'PiS o mały włos wygrywa z KE'. Aż w końcu wyniki. I jest!!! Zwycięstwo. Chyba nikt się nie spodziewał. Z jednej strony radość a z drugiej wkur..nie, że człowiek znów się dał zajechać lewacki mediom, że prawie uwierzył w siłę tzw. opozycji.

I jest to zwycięstwo na wielu płaszczyznach. Po pierwsze zwycięstwo społeczne -ponadpartyjne. Pierwszy raz w wyborach obóz patriotyczny rozgromił postmagdalenkowa sitwę. Pierwszy raz partie kwestionujące deal okrągłostołowy zdobyły znaczącą przewagę. Około 55 procent. Patrioci różnej maści wygrali mimo, że 9 % głosów przepadło.

Po drugie zwycięstwo partyjne. W końcu mamy dobrze zorganizowaną partię służącą społeczeństwu a nie bandę najemników służącym obcym korpo i swojskim oligarchom z legitymacjami TW. Jestem pod wrażeniem organizacji. PiS zdobyło wszystko co było do zdobycia. Znokautowało rywali po lewej i po prawej. Pokazało kto jest hegemonem na scenie politycznej. Ale to nie jest przypadek. To jest świetna organizacja. Widziałem jak posłowie – komiwojażerowie dobrej zmiany tyrają w terenie, Widziałem jak układane są listy. Nie przypadkiem Ryszard Czarnecki zdobył mandat w trudnym dla PiSu okręgu warszawskim, mimo że był skazany na pożarcie. W innych okręgach? Wyśmiewana Becia, jedyna jej porażka to, że nie przekroczyła osobiście 5% progu wyborczego ale Kukizowców i Konfederatów chyba pobiła. To materiał na nasza polską Merkel-taką Mutti. Oby dała z siebie wszystko także w nadchodzących kolejnych wyborach. Pewnie to zrobi. Ona jest niezawodna i zdyscyplinowana. Nie ma fochów. Wygrała już trzecia kampanię wyborczą.
Szkoda Kukizowców. Ale Kukiz dał d....y. Zamiast organizacji wyszła amatorska trupa aktorów udających polityków. Żal.
A teraz coś o tzw opozycji totalnej. Teoretycznie to miała dużo atutów. Posłuszne media, żelazny elektorat, wsparcie różnej maści Timmermansów. Strajki, nagonka w prasie, premiera filmu Sekielskich. Wszystko to wpisane w timing nadchodzących wyborów. Ale jak nadszedł dzień prawdziwego sondażu, czyli ogłoszenia wyników to zesrała się bida i płacze. A przecież to miały być najłatwiejsze dla nich wybory. W wyborach europejskich mieszkańcy polskiej głubinki za bardzo nie głosują. Ale nie zamierzam absolutnie martwić się, że tym szmalcownikom coś poszło nie tak. Wybory pokazały, że obóz magdalenkowy powoli ale zdycha. Z wielkiego obozu politycznego staje się okopami Świętej Trójcy, tych z Nieboskiej Komedii. Tylko tam nawet nie ma szlachetnego hrabiego Henryka. Właśnie najlepiej degeneracje magdalenkowych pokazuje kryzys przywództwa. Z nowego miotu wyszły same niewypały typu Petru, Kijowski czy Agresorka. Nie ma już monopolu medialnego GW, który z każdego udeka robił mędrca, autorytet moralny i męża stanu. Jak trzeba stanąć w szrankach to ichni liderzy pokazują swoją zerowość. Pozostał im coraz mniej liczny elektorat okopany w lemingradach.
Ale z opozycją jest problem. Dorze jest, że rządzi PiS a nie te wyprzedawczyki. Ale mimo wszystko zdrowa demokracja potrzebuje sensownej opozycji. Potrzebuje dwóch czy więcej konkurencyjnych ośrodków politycznych. Ale patriotycznych a nie kompradorskich. Ja obawiam się że dla PiSu taki peowski śmierdzący trup to bardzo wygodna opozycja i będzie go konserwować. Łatwo z nimi wygrać wybory, łatwo mieć go za adwersarza. Ale nie wszystko co dobre dla PiSu jest dobre dla Polski. PiS jest partią taką socjalno-etatystyczną. I dobrze, że taką jest bo takie też mają miejsce w dojrzałej demokracji. Potrzeba jednak partii wolnorynkowej, najlepiej partii będącej emanacją polskiego drobnego przedsiębiorcy ale nie najemników zachodnich korporacji. Droga ku wolnorynkowej i patriotycznej opozycji wiedzie po peowskim trupie. Trzeba wykorzenić z polskiej polityki gen zdrady i targowicy. Łatwe to będzie i potrwa trochę czasu. I tu jest nasze zadanie - wyborców PiSu -zmuszać aby nieodpuszczali tej mafii. Cela+ , dekoncentracja własności prasy, pogonienie fundacji Sorosa, to są ważne programy społeczne.
Edytor zaawansowany
  • ta 30.05.19, 11:07
    Autor Legutko, czy Zybertowicz ?
  • jabbaryt 30.05.19, 11:14
    jabbaryt
  • szwampuch58 30.05.19, 12:09
    tja,erka a swistak siedzi i zwija sreberka

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • jabbaryt 30.05.19, 15:05
    Ja nie muszę tu niczego udowadniać a zwłaszcza tego, że jestem bytem samoistym.
  • no-popis 30.05.19, 11:22
    ta napisała:

> Autor Legutko, czy Zybertowicz ?
    A jakie swoje myśli polemiczne przekażesz czy ty wszystko wg autorów?
  • praktykujacyateista 30.05.19, 12:10
    ta napisała:

> Autor Legutko, czy Zybertowicz ?
  • no-popis 30.05.19, 15:07
    praktykujacyateista napisał:

> ta napisała:
    >
    > > Autor Legutko, czy Zybertowicz ?
    Zwracam uwagę, że Qurwmedia są dwa ; Qurwizja i Qurwgazeta.
  • eiran 30.05.19, 14:32
    To nie Legutko. Legutko dość dobrze radzi sobie z angielskim i nie napisałby "exit pools". Czyli np. baseny stanowiące wyjście.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • jabbaryt 30.05.19, 15:02
    Masz racje eiran powinno być exit poll. Dzięki.
  • eiran 30.05.19, 15:11
    Nie ma sprawy. Dodam jeszcze, że zwyczaj posługiwania się nazwiskami przeciwników w liczbie mnogiej ("różnej maści Timmermansów") zawdzięczamy Wladysławowi Gomułce i jego "Kuroniom, Michnikom i Dajczgewandom". Wśród współczesnych polityków, najczęściej tę formę stosuje Krystyna Pawłowicz, do której ten tekst - w treści i formie - najbardziej pasuje, poza tym że nie wierzę by ona (a tym bardziej Kareem Abdul Jabbaryt) kiedykolwiek natknęli się na jakiś fragment Zygmunta Krasińskiego (nawiasem mówiąc, dość umiarkowanie utalentowanego, zwłaszcza w porównaniu Mickiewiczem).

--
    Przez 14 lat ayran.
  • jabbaryt 30.05.19, 15:27
    Wiesz co eiran, przypominasz mi Icka - żyda ze starego dowcipu.
    'Icek podobno goje zgwałcili ci żonę w lesie ,
    Przestań łgać, to nie był las tylko ledwie parę drzew.'
  • eiran 30.05.19, 15:31
    A jaki związek tego nieświeżego dowcipasa z moim wpisem?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • jabbaryt 30.05.19, 15:42
    Dowalasz się do najmniej istotnych rzeczy.
  • eiran 30.05.19, 15:49
    Ależ bynajmniej, moja przedmówczyni wyraziła wątpliwość co do autorstwa tego tekstu i to jej odpowiedziałem.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych 30.05.19, 11:15
    Ktoś kogoś rozgromił? Ciekawie prawisz.
    Jarek dla jaj wystawił najlepszych:D pisiorów i teraz ma ból głowy. Kim ma zastąpić tych, których wysłał na zarobek do Brukseli? Przypomina mi się pytanie jego brata sprzed wielu lat: „Jarek wygraliśmy i co teraz”.

--
    Uwaga szczur!
  • borrka 30.05.19, 12:08
    Ja już pomijam propagande wielkiej viktorii, choć to klamstwo.
    Ale społeczeństo potrzebuje elit, a jakie PiS ma elity"?
    Półinteligencko-lumpenproletariackie.
    --
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • jabbaryt 30.05.19, 14:59
    To nie propaganda tylko opis moich własnych emocji i własna ocena wydarzeń.
    Co do elit. Historia pokazuje, że społeczeństwa bez problemu rozstają się ze starymi skorumpowanymi elitami i dobrze im to robi. I nie pomogą tu żadne kwiki i tupanie nóżkami. Jak nie pomaga kartka wyborcza to używa się gilotyny. Tak uczy historia.
    (Nie)nasza tzw. magdalenkowa elita to potomkowie i wychowankowie tych których przywiozła Armia Czerwona na taczankach. Przy okrągłym stole do komunistycznej elity dokoptowano trochę narybku solidarnościowego, ale nie po to aby przeszkadzać w budowie i trwaniu bantustanu, tylko aby wzmocnić stare elity i je uwiarygodnić. Klasyka. Tak jak mówił ojciec Agi Radwańskiej: 'trzecie pokolenie AKowców walczy z trzecim pokoleniem ubeków. Oczywiście tego na pierwszy rzut oka nie widać ale warto poczytać trochę o resortowych dzieciach, przejść się po urzędach czy redakcjach gazet. Tak, ja wiem, że lemingi widzą dużo drzew ale nie widzą lasu. Magdalenkowa pseudoelita to nie są liderzy społeczeństwa polskiego działająca na rzecz jego interesu. To są zarządcy polskiego społeczeństwa, którzy służą wielkim tego świata. Oni maja mentalność brazylijskiego kreola, który mieszka w otoczonej drutem kolczastym luksusowej willi, oddalonej od faweli jakieś 300 metrów i nie psuje mu to dobrego samopoczucia. Tu udawali mężów stanu bo przez wiele lat mieli monopol medialny. Monopol upadł i widać, że król jest nagi. Oni musza zniknąć. Zresztą co ja piszę ... powtarzam głównie Ziemkiewicza.
  • borrka 30.05.19, 15:05
    Jak cały komitet centralny pisich.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • buldog2 30.05.19, 15:31
    Bzdura. Resortowe dzieci to połowa PISu, z JARem Kaczyńskim na czele. Już w dzieciństwie ukradli role w filmie, później FOZZ, Srebrną. I dalej, po ten księżyc złoty...

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • superior10 30.05.19, 15:13
    Te ich "sondaże" to takie wzajemne poklepywanie się, mające dodawać im otuchy. Coś jak wiązanie różowej kokardy przy dziecięcym wózku żeby ktoś nie rzucił uroku.
  • no-popis 30.05.19, 15:15
    Ja obawiam się że dla PiSu taki peowski śmierdzący trup to bardzo wygodna opozycja i będzie go konserwować. Łatwo z nimi wygrać wybory, łatwo mieć go za adwersarza.
    Kaczyński nie mógł sobie wydarzyć lepszej opozycji. Tu tkwi jego sukces.
  • buldog2 30.05.19, 15:37
    Tak, ludzikow. Retoryka "wszechmocny PIS vs śmierdzący trup", to bezstronne i obiektywne przedstawianie rzeczywistości.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • jabbaryt 30.05.19, 15:41
    Tu trudno mi nawet krytykować Kaczyńskiego. Tyle lat harował aby zbudować silna partię, i jako przewodniczący musi dbać o jej interes. Musiałby być naprawdę mężem stanu największego formatu aby działać na niekorzyść swojej partii.
    Ja liczyłem, że Kukiz stworzy takie ugrupowanie. Ale daleko mu do bycia nie tylko mężem stanu ale i nawet przywódcą partyjnym. Popatrzmy na Kaczora i Schetynę, oni mają jedną wspólną cechę. Ich można przeciągnąć parokrotnie przeciągnąć pod kilem, potem na na środku morza wetknąć im w usta szlauf z płynącą wodą a i tak nie zatoną, a i tak wypłyną i będą robić swoje. Kukiz nie jest ulepiony z tej samej gliny.
  • no-popis 31.05.19, 17:40
    Z dnia na dzień nie ma nowych wątków i wpisów o Kaczor Tower, o pedofilach związanych z PiSem, nikt nie pisze o ustawie 447, nauczyciele uczą, nikt nie szuka stępki ani aut elektrycznych ..... OBYWATELE przestali się interesować sprawami państwa ? Tak ważnymi sprawami państwa ?!
    No przecież nie powiecie mi, że ma to jakiś związek z budżetami partii ?
    STwierdzam zaistnienie dotychczas niedefiniowanego zjawiska ...CISZY POwyborczej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.