Dodaj do ulubionych

Sóweren oczekuje szacunku

09.06.19, 09:22
Polecam przeczytanie:
wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24875271,polowa-mojej-rodziny-glosuje-na-pis-przestancie-ich-lekcewazyc.html#s=BoxWyboMT
W przeciwieństwie do "bohaterów" reportażu, moja Rodzina głosuje na liberałów, a PiS łączy w sobie harmonijnie wszystko, czego nie cierpię.
Przede wszystkim potworną głupotę w połączeniu z bolszewickim przekonaniem
"my wam zrobimy dobrze, nawet wbrew waszej woli".
Będę brutalny - gdyby Jarek miał 50 lat ... bałbym się.

Niemniej, warto pojąc sposób myślenia zrewoltowanego pospólstwa i nie zamierzam ukrywać swej niechęci, choć to jeden z głównych zarzutów ze strony pro-pisowskiej.
Ale może chodzi wyłącznie o kasę na flaszke, a dorobiona "ideologia" braku szacunku służy jedynie poprawie samopoczucia uczestników tej rabacji ściany wschodniej ?

Naprawdę, trzeba przeczytać, mimo, iż wydźwięk dołuje.
Sóweren odkrywa karty.
W grze w durnia.


--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
 • borrka 09.06.19, 09:36
  Połowa mojej rodziny głosuje na PiS. Przestańcie ich lekceważyć
  Grzegorz Wysocki
  8 czerwca 2019 | 06:00
  Wizyta Prezydenta Dudy i wicepremier Beaty Szydło w Myślenicach1 ZDJĘCIE
  Wizyta Prezydenta Dudy i wicepremier Beaty Szydło w Myślenicach (Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta)

  Prawie wszyscy byli początkowo nieufni i zdystansowani: "Panie Grzegorzu, zawsze jest miło pogadać, ale w to, że się ten artykuł kiedyś ukaże, to panu nie wierzę". Zgadzali się na rozmowę i otwierali dopiero po obietnicy, że ich nie obrażę i nie wyśmieję
  NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
  Seks na początku związku jest jazdą bez trzymanki. To nie jest moment na pytanie, czy książę będzie wynosił śmiecie
  WYWIAD
  Seks na początku związku jest jazdą bez trzymanki. To nie jest moment na pytanie, czy książę będzie wynosił śmiecie
  Wybór szkoły średniej. Jak pomóc dziecku przejść przez rekrutację?
  MATERIAŁ PARTNERA
  Wybór szkoły średniej. Jak pomóc dziecku przejść przez rekrutację?
  Andrzej Stasiuk: Polska sercem Europy? Raczej chorą wątrobą. Nikt się Polską nie interesuje Andrzej Stasiuk: Polska sercem Europy? Raczej chorą wątrobą. Nikt się Polską nie interesuje
  Morawiecki wie, że czeka nas katastrofa emerytalna
  KOMENTARZ
  Morawiecki wie, że czeka nas katastrofa emerytalna
  Ważne zmiany w centrum Łodzi. Rozpoczynają się prace na dwóch ulicach
  ŁÓDŹ
  Ważne zmiany w centrum Łodzi. Rozpoczynają się prace na dwóch ulicach
  373
  Free world free press
  KUP BILET
  Czytasz ten artykuł, bo masz prenumeratę Wyborczej. Dziękujemy
  To niełatwe. No bo jak szczerze i bez retuszów opisać krewnych i bliskich, nie popadając ani przez chwilę w karykaturę? Jak uchronić ich przed żartami i obelgami? Jak ich uspokoić, że po ewentualnej zmianie rządu nie spotkają ich – czego szczerze się obawiają – żadne przykrości czy reperkusje? Jak z nimi rozmawiać bez popadania w utarte koleiny, w których niepoprawni i poprawni politycznie, „nasi” i „wasi” są nawet kolejarze, strażacy czy policjanci?

  Replay
  Włącz dźwięk
  Aktualny czas 1:34
  /
  Czas trwania 1:34


  Pełny ekran
  Kurski: Niech podstarzali młodzi ludzie nie mają za złe, że nikt ich o zdanie nie pytał
  Jarosław Kurski: "Gdybyśmy chcieli wstąpić dziś do UE, nikt by z nami nie rozmawiał"
  Jarosław Kurski: Tusk to jedyny współczesny Polak, którego wymiar daleko wykracza poza krajowe opłotki
  Kurski: Triumf to będzie ich ostatni
  Jarosław Kurski: Prokuratorze, możesz z nas pasy drzeć i przypiekać żywym ogniem, a i tak ci nic nie powiemy
  Jarosław Kurski: Najbardziej perwersyjne przestępstwa to te popełniane przez władzę publiczną
  Tuż po historycznej wygranej PiS-u w eurowyborach polskie ziemie – ze szczególnym uwzględnieniem skażonego terenu social mediów, jak również radioaktywnych obszarów mediów tradycyjnych - ponownie obrodziły we wszechwiedzących ekspertów. Nagle wszyscy doskonale wiedzą, dlaczego PiS wygrał, jakie są przyczyny porażki KE oraz jakie uczucia i potrzeby, jakie troski i lęki przepełniają duszę zwykłego Polaka.

  Część liberalnych polityków, publicystów i celebrytów wzięła się do rozliczania wyborców. Dwa przykłady z brzegu: słowa Komorowskiego o głosujących, a niepłacących podatków, słynny rysunek udostępniony przez Krystynę Jandę (polityk stojący z 500-złotowym banknotem nad klęczącą staruszką: „Daj głos!”).

  Z kolei lewicowi liderzy opinii rzucili się i na przegranych polityków KE, i na wszystkich, którzy tę porażkę komentowali „bez dogłębnej znajomości” polskiego ludu, który dogłębnie zna tylko prawdziwa polska lewica.

  Ta rytualna wymiana ciosów nikogo z nas nie posunie o krok do przodu. Dlaczego PiS wygrał nawet europejskie wybory? Dlaczego jesienią Polacy znów na nich zagłosują? Czy nie przeszkadza im sojusz ołtarza z tronem? Za jaką wizją Europy głosowali? Czy ich myślenie formatuje automat do pasków TVP Info?

  Postanowiłem spytać tych, którzy głosują na PiS.

  Osoby dramatu (wyborczego)
  Moi rodzice mieszkają w kaszubskiej wiosce liczącej tysiąc mieszkańców. Na PiS zagłosowało 55 proc. z nich (na KE – 34 proc., na Wiosnę – 3 proc.), w tym tato, który, gdy przyjeżdżamy w gości, nie potrafi wytrzymać kwadransa bez wtrącenia jakiejś pochlebnej uwagi o PiS-ie. I to mimo absolutnego zakazu rozmów o polityce przy stole wprowadzonego przez mamę, która głos oddała na Magdalenę Adamowicz.

  Mama ma siedmioro rodzeństwa, tata – siedmiu braci. Wszyscy bracia taty mieszkają na Kaszubach, czterech z nich w jednej wiosce, 40 km od naszej. Tam na PiS zagłosowało 60 proc. mieszkańców (na KE – 29 proc., na Wiosnę – 3,3 proc.), w tym wszyscy wujkowie.

  Gdy pisałem ten tekst, rozmawiałem więc z ojcem, kierownikiem pociągu. Z trzema wujkami również pracującymi na kolei, w tym z konduktorem i z rewidentem. Z ciociami, które razem pracują fizycznie w tartaku, obie za pensję minimalną. Z wujkiem strażakiem.

  Ale nie ograniczyłem się do Kaszubów.

  Rozmawiałem z ciocią z Podkarpacia, emerytowaną nauczycielką, gorliwą katoliczką. Z 65-letnim zwolennikiem PiS-u z Podhala, zawodowym szlifierzem, wieloletnim myśliwym.

  I z Marcinem Bartnickim, 34-letnim socjologiem, specjalistą od reklamy z Warszawy, agnostykiem, od czasu do czasu publikującym na łamach „Do Rzeczy”.

  I z 45-letnim rolnikiem z Wielkopolski, z którego żoną miałem rozmawiać, ale „żona myśli dokładnie tak jak ja i się nam przysłuchuje”.

  I z 80-letnim profesorem prawa spod Torunia, który nieodpłatnie daje wykłady na uczelni Rydzyka.

  To nie jest grupa reprezentatywna. Ale rozmawiałem z mężczyznami i kobietami, starszymi i młodszymi, z wykształceniem zawodowym, średnim i wyższym, z mieszkańcami Polski północnej, południowej i wschodniej, mieszkańcami wiosek, małych miast i stolicy, wierzącymi i agnostykiem.

  Wszyscy głosowali na PiS teraz i deklarują, że zagłosują na PiS jesienią. I prawie wszyscy byli początkowo nieufni i zdystansowani: „Panie Grzegorzu, zawsze jest miło pogadać, ale w to, że się ten artykuł kiedyś ukaże, to panu nie wierzę”.

  Zgadzali się na rozmowę i otwierali dopiero po zagwarantowaniu anonimowości i obietnicy, że ich nie obrażę i nie wyśmieję.

  To właśnie ich najbardziej boli po „naszej” stronie: czują, że są obrażani za to, że ośmielają się myśleć i głosować inaczej.

  Po pierwsze, nie obrażaj
  „Im bardziej będziecie się z nas śmiać, tym mocniej będziemy głosować na PiS – mówi ojciec. – Jak możecie mówić o nas per pisiory”. Przypominam mu, że o pisiorach ciągle mówi jeden z jego braci. – To prawda. Ale Janek sam jest pisiorem, więc to co innego. A do tego on ma na myśli polityków, a nie głosujących.

  Wujek Janek: „To jest mi bardzo przykre, gdy Janda i inne osoby z elity mówią, że głosujemy na pisiorów, bo rzucają jakąś kasę i przekupują biedaków. A jak sama Janda dostawała kasiorę na teatr z budżetu miasta czy Ministerstwa Kultury, to co to było?”.

  Polityk PiS z Podkarpacia: Opowiem wam, jak i dlaczego wygraliśmy te wybory
  Czytaj także:
  Polityk PiS z Podkarpacia: Opowiem wam, jak i dlaczego wygraliśmy te wybory
  „Możesz powiedzieć tam wszystkim w Warszawie, że na jesień będziecie mieli podwójnie sromotne przegranie! Bo kto obraża PiS, ten nas obraża. I my teraz się zmotywujemy. Nie wierzę, że opozycja wygra, ale niech przynajmniej nie obrażają obywateli - podnosi ton inny z wujków. - Niemcy teraz piszą, że Kaczor wygrał wybory. No, k…, to Kaczor wygrał czy to my, Polacy, wygraliśmy?!”.

  Zwracam wujkowi uwagę, że reaguje dość emocjonalnie.

  „No a jak mam inaczej? Schetyna chce zlikwidować PiS, zniszczyć Kaczora. To znaczy, że on chce nas, Polaków, zniszczyć! Ja to tak odbieram! Bo to my dajemy Kaczorowi mandat do rządzenia. Kaczor? Co on ma do rzeczy? Tu zwykli obywatele mają głos! I ty musisz być, Grzesiu, patriotą, Polakiem, i też głosować za polskimi wartościami”.

  Ciocia z wioski na Podkarpaciu: „Większość tu głosuje na PiS. Ale i tak zdarza się, że przeciwnicy PiS-u nam ubliżają. Znam to dobrze, bo część mojej najbliższej rodziny jest bardzo za PO. Tylko dlaczego oni uważają nas za jakichś dałnów? W zeszłym roku musiał
 • pies.na.czarnych 09.06.19, 09:42
  "Przestańcie ich lekceważyć". Przecież to jest nowy pisowski slogan propagandowy. Dziwie sie, ze ludzie daja sie na to nabierac. Brakuje przy nim tylko starego "przeproście".

  --
  Uwaga szczur!
 • pies.na.czarnych 09.06.19, 09:43
  Zauwaz, ze ludzik tego sloganu uzywa juz od bardzo dawna.

  --
  Uwaga szczur!
 • m.c.hrabia 09.06.19, 10:03
  "Przestańcie ich lekceważyć". Przecież to jest nowy pisowski slogan propagandowy.

  Dokładnie, ale trzeba przyznać ,że stworzony przez dobrego specjalistę.
  Slogan dający łapówkarzowi wytłumaczenie i usprawiedliwienie jego działań.
 • pies.na.czarnych 09.06.19, 10:27
  Pis dostaje wystarczajaca ilosc pieniedzy od suwerena aby wynajac specjalistow, ktorzy badaja nastroje suwerena.

  --
  Uwaga szczur!
 • buldog2 09.06.19, 09:57
  Cytuję:
  - po pierwsze, dotrzymywanie obietnic wyborczych;
  - po drugie, transfery socjalne;
  - po trzecie, wiara i tradycja.

  Czytaj:
  - po pierwsze, dotrzymywanie obietnic rozdawania pieniędzy niezarobionych,
  - po drugie, rozdawanie pieniędzy niezarobionych,
  - po trzecie, Departament IV Wydziału Agitacji i Propagandy KC, czyli e_PIS_kopat.

  Pani z sześciorgiem dzieci wreszcie uśmiechnięta, bo kto inny za nią pracuje i zarabia pieniądze. Może zająć się znacznie przyjemniejszym robieniem kolejnego dziecka.

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
 • buldog2 09.06.19, 10:35
  Trzy komentarze do artykułu o wreszcie uśmiechniętej mamie.

  bazbaz197331.05.2019, 19:52
  W nocy ktoś włamał się do mieszkania sąsiada. Zapewne gdy wychodzili z jego mieszkania z łupem też byli uśmiechnięci - wszak bez trudu zdobyli środki na kolejny okres. Tylko mina sąsiada coś nie była z gatunku "Zamiast zazdrościć powinniśmy się z tego cieszyć."...

  Piegus01.06.2019, 07:01
  Co za durnowate tłumaczenie.Zrobili sobie 6 dzieci a ja mam na nich pracować.Kompletny odlot tego człowieka.Jeszcze niech powie że on lubi być niwolnikiem PiSu ludzi wyzutych z jakichkolwiek wiadomości,wykształcenia .Ludzi ze słomą w butach.Nazwisk nie wymienie ale popatrzcie na ekipę do Europarlamentu.

  panewnik01.06.2019, 15:58
  Jak dorośli ludzie decydują się na dzieci powinni przemyśleć czy będzie ich stać na ich wychowanie. Nie powinni kalkulować, że inni się złożą, by rozwiązać ich problemy. Gdyby tak podchodzili do sprawy, dzieci radowały by ich nawet bez wsparkcia społeczeństwa. Chodziła smutna, a teraz się uśmiecha, bo wyciulała innych… Taki szyderczy uśmiech

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
 • snajper55 09.06.19, 11:37
  buldog2 napisał:

  > panewnik01.06.2019, 15:58
  > Jak dorośli ludzie decydują się na dzieci powinni przemyśleć czy będzie ich sta
  > ć na ich wychowanie. Nie powinni kalkulować, że inni się złożą, by rozwiązać ic
  > h problemy. Gdyby tak podchodzili do sprawy, dzieci radowały by ich nawet bez w
  > sparkcia społeczeństwa. Chodziła smutna, a teraz się uśmiecha, bo wyciulała inn
  > ych… Taki szyderczy uśmiech

  Decydują na dzieci??? O dzieciach w takich rodzinach decyduje przypadek. Stąd powiedzenie - co rok to prorok. W takich rodzinach jedynym środkiem antykoncepcyjnym jest kolejną ciąża.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • man_sapiens 13.06.19, 12:42
  > - po pierwsze, dotrzymywanie obietnic rozdawania pieniędzy niezarobionych,
  > - po drugie, rozdawanie pieniędzy niezarobionych,

  Uściślę: nie pieniędzy niezarobionych tylko pieniędzy zarobionych ciężką pracą przez innych.

  --
  Wstyd mi, że łgarz jest premierem Polski Cimoszewicz
 • borrka 09.06.19, 10:58
  Mnie dziwnie się skojarzyło:
  jeden z genialnych i mało lubianych przez "wadze" satyryków rosyjskich, Michaił Zoszczenko, napisał był nowelkę o pożarze w moskiewskim apartamentowcu (już wtedy były!), zasiedlonym przez lud roboczy.
  Lud roboczy, gdy przyszły mrozy i skończył się gaz, zaczął rąbać parkiet i palić ogniska w luksusowych mieszkaniach.
  Skończyło sie wielkim pożarem i refleksją przedstawicielki byłych lokatorów:
  Uczyć nas trzeba, ciemniaków...
  Chapeau bas, towarzyszko!
  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • kylax4 09.06.19, 19:59
  To taki typ ludzi, który uprzejmość uznaje za słabość.
  Z pisiorami należy walczyć, wtedy Cię szanują.

  --
  Imperial powers are not about democracy. It is all about the tribute in peace and spoils of war. Divide and conquer and the profits.
 • dr.krisk 09.06.19, 20:07
  Ja ich nie lekceważę. Ja uważam ich za głupków.
 • inocom 09.06.19, 20:08
  borrka napisał:

  > Polecam przeczytanie:
  > wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24875271,polowa-mojej-rodziny-glosuje-na-pis-przestancie-ich-lekcewazyc.html#s=BoxWyboMT


  --
  "W Unii Europejskiej istnieje teoria, że ona powstała po to, aby zapobiegać nacjonalizmom, które wywołały II wojnę światową. To ciekawa koncepcja. Polski nacjonalizm ją wywołał? Portugalski? A może norweski? Nie, to byli Niemcy i ich partnerzy - Rosja Sowiecka. Bezbożne systemy chcące panować nad światem". George Friedman
  opinie.wp.pl/marcin-makowski-jesli-spacer-po-krakowie-mial-byc-prezydenckim-sprawdzianem-tuska-srednio-sie-udal-6303058031326849a
 • wolves-land 09.06.19, 20:46
  Ależ to Kaczyński z pisiorami wnieśli do oficjalnego języka debaty publicznej nową "jakość" w postaci mowy agresji i obrażania swoich oponentów oraz ich elektoratu ("...wyście tam gdzie stało ZOMO", "kanalie"/ "zdradzieckie mordy" itd.). Zrobili to z premedytacją.
  Mimo wszystko nie pochwalam tweetów w stylu Nowaka ("Uwaga >>prawdziwi patrioci<<, słuchajcie tępę cepy...."), bo nie przystoją poważnym politykom.
 • borrka 09.06.19, 23:40
  Ale jak trafić do pospólstwa ?
  Znana niedoskonałość demokracji się kłania.
  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • taniarada 09.06.19, 23:48
  borrka napisał:

  > Ale jak trafić do pospólstwa ?
  > Znana niedoskonałość demokracji się kłania.
  Nigdy nie wygrasz w tym temacie.Żałosne epopeje piszesz.Obrażanie i wyzwiska Bor to wasza domena.Nie masz argumentów .Jedynie przekomarzanie na necie kto jest lepszy.A wychodzi zero w notowaniach.
 • yoma 10.06.19, 00:05
  Tatiana

  bądź ty sobie kiepski cyngiel. Bądź ty sobie rozwielitka. Ale na wszystkich bogów, NIE PRZYNUDZAJ!

  --
  Breaking rocks in the hot sun
  They fought the law and the law won
 • wolves-land 10.06.19, 00:20
  borrka napisał:

  > Ale jak trafić do pospólstwa ?

  Chodzi o to, że chyba nie ma sensu do nich trafiać, bo musielibyśmy zejść do poziomu PiS, a tego nie chcemy, nieprawdaż ?
  Na pewno nie ma sensu ich też obrażać, bo po pierwsze to niepotrzebna strata energii, a po drugie obrażając ich dajemy się wciągnąć w ich ulubioną, jarkową grę (pt. nie jesteś patriotą, tylko kanalią), zrażając tym samym postronnych obserwatorów sporu (wiem, nie ma takich, ale ci co nie głosują niestety subiektywnie postrzegają to inaczej).
  Moim zdaniem jest wiele tematów, które PiS zamiótł pod dywan i na które warto postawić, jak energia odnawialna, edukacja, służba zdrowia, dziura w ZUS, KO ma za sobą pięć milionów wyborców i kolejne dwa miliony do przekonania, że warto pójść na wybory.
 • yoma 10.06.19, 00:32
  Otóż.

  Mnie by wystarczyła jedna wiarygodna obietnica: przywrócimy rządy prawa. Ale wiarygodna, bo gadać to i ja potrafię.

  --
  Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana
 • wolves-land 10.06.19, 00:58
  Wydaje mi się, że akurat przywrócenie rządów prawa KO zrealizowałoby bez problemu, ale to za mało żeby wygrać. Jak się okazuje dla znakomitej większości ludzi trójpodział władzy i niezawisłość sądów to jednak tematy zbyt abstrakcyjne, żeby stanąć w obronie upadającego ładu.
 • yoma 10.06.19, 01:04
  No to mówię, mnie by wystarczyła. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że suwerynowi wmodlonemu w pińcet nie wystarczy.

  Ale nawet o tym jakoś nikt nie mówi. I to jest niepokojące.

  --
  Pis jest jak gołąb. Nie przepędzasz, znaczy zachęcasz, żeby s...
 • borrka 10.06.19, 01:28
  Sanacja dysponowała tuzami w rodzaju Skamandrytów i prawica, jakże przecież inna, niż kacze mutanty, niewiele mogła im propagandowo przeciwstawić.
  To ciągły ból był!
  A chamstwa unikano, koncentrując się na kłamstwach i potwarzach typu: Bitwę Warszawską wygrali doradcy z Francji :)
  Bo prawica była elitarna, arystokratyczna, porównania z kaczymi żadnego.

  Dziś wybory wygrywa się grepsami typu "Tusk z Wehrmachtu", a chamstwu sky is the limit.
  Cięzko nie bluznąć.


  --
  Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
 • tam021 13.06.19, 12:08
  borrka napisał:

  > Ale jak trafić do pospólstwa ?
  > Znana niedoskonałość demokracji się kłania.

  Taki sam dylemat mieli kiedyś bolszewicy.:)
  Niektórzy przedstawiciele dzisiejszych tzw. „elyt” uważają, że demokracja jest tylko wtedy, kiedy w wolnych wyborach wygrywają ich faworyci…
 • inocom 13.06.19, 12:11
  www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1796358,1,to-juz-jest-pogrom-czyli-antysemicki-wpis-pzpn.read
  „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.  --
  Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.