Dodaj do ulubionych

ruch Falenty w obawie o życie, całkiem sprawny...

11.06.19, 14:40
..."nie będę sam umierał w więzieniu". W tej chwili Falenta zapewnił sobie na jakiś czas przeżycie. O ile to on siedzi w pudle, bo wytransportowano go z samolotu w masce Hannibala Lectera. Jeśli to nie on, to znaczy, że Falenta nie żyje albo jest zupełnie gdzie indziej.

Podsumujmy: chłopinka zadłużony na rynku węgla (mafia sołncewska, czyli rosyjski wywiad wojskowy) na dziesiątki milionów, mocno uprawdopodobnione kontakty z polskimi (?) slużbami, zwłaszcza CBA i ludźmi Kamińskiego (Bejda i Wąsik). Nagrywa polityków koalicji rządzącej do 2015 i grubszych biznesmenów, w tym ówcześnie satelitującego koło PO Morawieckiego. Pojawiają się nagrania, dysponentem ujawnionych, poza tymi z "Wprost" od Janeckiego, są chłopcy Kurskiego i Sakiewicza. Oraz biznesmen Stonoga, który staje się coraz bardziej zagadkową i symptomatyczną postacią w polskim życiu politycznym. Nie publicznym.

Stonogę prokuratura Ziobry zamyka w trybie dla najgroźniejszych przestępców i poddaje wielomiesięcznemu nękaniu (patrz materiał Sekielskiego), Stonoga jednak przeżywa, choć... miał udar czy zawał, jak ongiś Michał Falzmann, który nie przeżył. Zaznaczamy: to na Stonogi stronie pojawił się temat operacji Buś i homoseksualizmu Jarosława w związku z główną postacią przekrętu w SKOK Wołomin b. oficerem WSI Piotrem Polaszczykiem (mniej więcej w czasie nawiązania domniemanej relacji seksualnej z Polaszczykiem Jarosław zostaje "zabezpieczony" przez Biuro Studiów SB MSW, czyli służby sowieckie!). Właśnie toczy się Stonogi proces w sprawie Viamotu w Krakowie. Seryjny samobójca jakoś nie dał rady. Stonoga wydaje się ponadnormatywnie odporny i jest witryną jakichś służb. Pytanie: których?

Wracamy do Falenty. Los Stonogi jest ostrzeżeniem dla Falenty. Prokuratorka Hopfer po oskarżeniu Falenty wnioskuje dla niego o półtora roku w zawieszeniu na 3 lata, czyli o żadną karę, za co za PiSu szybko awansuje w resorcie Ziobry. Sąd niespodziewanie skazuje go na 2,5 roku bezwzględnej odsiadki. Wsypa. Wyluzowany dotychczas Falenta zaczyna się bać, unika pudła jak może i w końcu ucieka do Hiszpanii, co jest wydawałoby się absurdalne, bo to uniemożliwia mu ewentualne wyjście na wolność po odsiedzeniu połowy kary. Czyli Falenta się boi, i to bardzo.

Nikt w Polsce z PiSich organów nie zajmuje się za bardzo ściganiem Falenty, jednak nie sposób zapanować nad całością rzeczywistości - glupi policjanci dopadają Falentę i sprawa się sypie, bo trzeba go ściągnąć do Polski. W trakcie wszystkiego Falenta najpierw w dobrej wierze, a potem w coraz większej panice pisze o ułaskawienie do Dudy, który pokazuje mu fakofa. Ujawnienie ostatniego pisma z Hiszpanii jest ruchem Falenty, który składa interes, by żył, na głowę jego zleceniodawców. Teraz po "szantażu" śmierć Falenty byłaby przegięciem dla PiSu.

Pośrednikiem wg Falenty między PiSem a nim był Stanisław Kostrzewski, stary komunistyczny aparatczyk, który przez 25 lat pilnował, by partie Kaczyńskiego były najbogatsze w Polsce, jednocześnie pełniąc funkcje w banku BOŚ. Być może już w 2014 roku było wiadomo, że Falenta ma nagrania nie tylko na tych, co trzeba, ale też na zleceniodawców, więc PiS odcina nitkę, Kostrzewski przechodzi na emeryturę. Być może również w wyniku nacisku ekipy Sakiewicza i Macierewicza na Kaczyńskiego, bo Kostrzewski sprzeciwiał się stumilionowej dotacji na ich "media niezależne" (czyli agenturalno-smoleńszczyckie).

Teraz zaś sytuacja jest taka: w rękach Ziobry jest dwóch kluczowych dla Kaczyńskiego świadków (i jeden kluczowy dla Morawieckiego) - to przywróceni ekstradycją na lono ojczyzny Przywieczerski od FOZZu i Falenta. Prokuratura zależna od Ziobry ma również w ręku sprawę Birgfellnera. Wojtunik twierdzi, że taśmy rozgrywali Gmyz z Kurskim; Kurski ma doskonałe układy z Ziobrą. Ziobro po cichu umieszcza tzw. narodowców, czyli postmoczarystów wywodzących się z komunistycznych rodzin, ale przechrzczonych, do których sam się prawdopodobnie zalicza, na stanowiskach niezbyt eksponowanych, ale kluczowych dla sytuacji i władzy. Przykład: Andruszkiewicz, a także ludzie z Kukiz15 - zaufany czlowiek Ziobry miał dużo do powiedzenia na temat tego, jak ma powstać i z kogo ruch "ciasteczek". Pisalem o tym.
forum.gazeta.pl/forum/w,28,167745375,167745375,CBA_stworzylo_Kukiz_15_a_dokladniej_czesc_.html
Wygląda na to, że w drużynie Ziobry gra Kamiński i CBA z Bejdą i Wąsikiem.

Jarosław Kaczyński jest dzisiaj na łasce Ziobry. Ziobro daje to do zrozumienia publicznie wypowiadając się w sprawie Falenty, choć cały PiS siedział cicho. Ziobro idzie po władzę.
Edytor zaawansowany
 • piq 11.06.19, 14:45
  ...ze to Ziobro wypromował Dudę w PiSie poprzez Mularczyka.
 • eiran 11.06.19, 15:02
  List Falenty, napisany ze dwa miesiące temu, dawał szansę na uniknięcie odpowiedzialności. Wystarczyłoby tak podrasować wniosek o ekstradycje, że hiszpański sąd musiałby go odrzucić. Wtedy Hiszpanie po prostu zwolniliby go z aresztu i mógłby bez problemów tam pozostać. Chyba że faktycznie jego życie jest zagrożone.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • taniarada 11.06.19, 15:07
  Który to już post z tym tematem? Drugie jak się pisze wątki.Krótko zwięźle i na temat.
 • no-popis 11.06.19, 15:55
  taniarada napisał(a):

  > Który to już post z tym tematem? Drugie jak się pisze wątki.Krótko zwięźle i
  > na temat.
  Zachowujesz się jak leming , jak nie ma nic do powiedzenia to szuka błędów interpunkcyjnych.
 • praktykujacyateista 14.06.19, 07:47
  no-popis napisała:

  > taniarada napisał(a):
  >
  > > Który to już post z tym tematem? Drugie jak się pisze wątki.Krótko zwię
  > źle i
  > > na temat.
  > Zachowujesz się jak leming , jak nie ma nic do powiedzenia to szuka błędów inte
  > rpunkcyjnych.
 • qwardian 11.06.19, 16:33

  To musi być jakiś inny Falenta, bo ten prawdziwy został uśmiercony 14 razy przez agentów Ziobro i leży dwa metry pod ziemią..

  --
  Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
 • no-popis 11.06.19, 18:21
  qwardian napisał:

  >
  > To musi być jakiś inny Falenta, bo ten prawdziwy został uśmiercony 14 razy prze
  > z agentów Ziobro i leży dwa metry pod ziemią..
  po co , wystarczy trochę trotylu w samolocie.
 • buldog2 11.06.19, 20:26
  Pamiętasz, ludzikow, co ci poradziła Miętowe Loczki?

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
 • buldog2 11.06.19, 20:24
  Uzupełnienie: sołncewskije to FSB. Poza krajem (a działają na całym świecie, także w Czechach, w Polsce ostatnio nie byli aktywni, dziś może być inaczej) to pewnie i GRU (obecna nazwa GU). Ale Falenta, na to wygląda, był kierowany bezpośrednio przez służby, myślę, że chodzić może wyłącznie o FSB.
  Źródła są co do tego zgodne:
  ru.wikipedia.org/wiki/Солнцевская_организованная_преступная_группировка
  osp-ua.info/vlada/55782-solntsevskaja-opg-polnoe-dose-interpola-i-spetssluzhb.html
  Wywiadowi wojskowemu nie wolno prowadzić cywilnych interesów w kraju, GB tego pilnuje. Ale krzywda im się nie dzieje, mają do dyspozycji zakłady kompleksu wojskowo-przemysłowego i zakłady wojskowe. I np. rezygnacja z Armaty to może być ich robota, znaczy kompleksowo - zamierzone sabotowanie organizacji produkcji (hale, maszyny) i prawie bankructwo Urałwagonzawodu, po to, by tak jak dawniej, pieniądze poszły na modernizację w warsztatach w jednostkach, nie u producenta. A to ogromne pieniądze i modernizacja T-72 to tylko jeden z przykładów.
  Dlatego uważam, że handlem węglem to oni się nie zajmują.


  --
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
 • buldog2 11.06.19, 21:21
  W ujawnionych przez WikiLeaks doniesieniach potwierdza to ambasador USA w Rosji John Ross Beyrl.

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
 • haen2010 12.06.19, 17:30

  Przynajmniej dla mnie. Jasne, że Falenta uruchamiając swój rosyjski biznes węglowy z Donbasem trafił w orbitę zainteresowania nie tyle mafii co FSB. Normalka. Także nasi zaczęli mu się przyglądać. Poczuł się zagrożony. Ja uważam, że pomysł z nagraniami podsunęło mu FSB. Był oczywisty.
  Jak zaczął się rozwijać było kwestią czasu kiedy kupi to Kaczuś z Kamińskim. Zaopiekowali się tym głupkiem o sporych możliwościach. Oczywiście z akceptacją FSB.

  Warto wspomnieć, że Putin od czasu Smoleńska nie cierpi Tuska. Wszystko się tu zgadzało. łącznie z polityką Kaczusia na rozwalenie Uni na wzór Brexitu. No i burdel w państwie granicznym. Idealna polityka Rosji Putina.
 • snajper55 13.06.19, 20:56
  haen2010 napisał:

  >. Wszystko się tu zgadzało. łącznie z polityką Kaczusia na rozwalenie Uni na wzótr Brexitu.

  No weź. To nie polityka Kaczusia, to polityka Putina. Kaczuś nie zajmuje się polityką, Kaczuś zajmuje się zdobywaniem władzy w Polsce, niczym więcej.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • haen2010 14.06.19, 08:18
  Nie jest tajemnicą, że Farage'a finansuje Putin. Schemat jest łatwy do powielenia, bo okazał się wyjątkowo skuteczny. Burdel w byłym imperium większy niż polski - u nas pierwsze jego stadium. Ale mamy nad Angolami duży atut - u nas odpowiednik tego agenta już rządzi.
 • no-popis 13.06.19, 20:15
  Trochę facet zmienia zdanie :)
  www.wprost.pl/tygodnik/10163715/falenta-dla-wprost-za-afera-tasmowa-stal-wspolpracownik-tuska.html?fbclid=IwAR20FSt6tANgSPSBT9dWBzW21siwfuBTgvF0EpfuduqEQW-CAUDx8of5Kp4

  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • buldog2 13.06.19, 21:28
  Tak, ludzikow. Za aferą taśmową stał osobiście Tusk i zablokował wszelkie działania służb.
  Ano, takie dobierasz źródła informacji, jaki jesteś.
  Jesteś swołocz. Głupia swołocz.

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
 • buldog2 13.06.19, 21:44
  Wywiad dla Wprost
  www.wprost.pl/tygodnik/10163715/falenta-dla-wprost-za-afera-tasmowa-stal-wspolpracownik-tuska.html?fbclid=IwAR20FSt6tANgSPSBT9dWBzW21siwfuBTgvF0EpfuduqEQW-CAUDx8of5Kp4
  to już do końca absurdalny. Falenta udziela wywiadu w areszcie i takie "rewelacje". Znaczy, tak jak zapowiadał, "jedna się" z wrogiem. Chyba rzeczywiście stanął przed perspektywą samobójstwa, kiedy takie głodne kawałki opowiada.

  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
  Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.