Dodaj do ulubionych

Polska jak Sahara i oazy...Wake up !

13.06.19, 20:21
ONZ: Polska ma zasoby wodne porównywalne do Egiptu.

forsal.pl/artykuly/1090120,polska-ma-zasoby-wodne-porownywalne-do-egiptu.html
Polska jak Sahara i oazy.

Na Nowogrodzkiej piasku do sypania ludziom w oczy nie braknie...

Wake up !
Edytor zaawansowany
  • ktos_z_kosmosu 13.06.19, 21:04
    Następne pierdzielenie kota za pomocą młota.
    Ja na swoim terenie mam wody po kokardę.
    Do zakrytej i nie używanej studni zajrzałem i woda już jest na niecałych trzech metrach.
    A dlaczego w Polska odczuwa brak wody?
    Bo kiedyś wodę czerpano z milionów rozsianych po całym kraju studni. Dziś woda jest dostarczana z pojedynczych ujęć rurami (na wsiach też) i te ujęcia już się nie wyrabiają. Ludzi przybyło, zwierząt hodowlanych i trawników do podlewania.
    Proste.
  • szwampuch58 13.06.19, 21:57
    jak twoja studnia jest pelna kartofel to jestem spokojny,zamelduj jak wyschnie

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • ktos_z_kosmosu 13.06.19, 22:40
    szwampuch58 napisał:

> jak twoja studnia jest pelna kartofel to jestem spokojny,zamelduj jak wyschnie

Co znaczy ten "kartofel"?
    Jeśli to co myślę, to zachowuj się, dobra?
  • snajper55 14.06.19, 00:04
    ktos_z_kosmosu napisał:

> Następne pierdzielenie kota za pomocą młota.
    > Ja na swoim terenie mam wody po kokardę.
    > Do zakrytej i nie używanej studni zajrzałem i woda już jest na niecałych trzech
    > metrach.
    > A dlaczego w Polska odczuwa brak wody?
    > Bo kiedyś wodę czerpano z milionów rozsianych po całym kraju studni. Dziś woda
    > jest dostarczana z pojedynczych ujęć rurami (na wsiach też) i te ujęcia już się
    > nie wyrabiają. Ludzi przybyło, zwierząt hodowlanych i trawników do podlewania.
    > Proste.

Nie zrozumiałeś. To nie chodzi o to, że się ujęcia nie wyrabiają. To chodzi o to, że mamy bardzo mało wody. Ilość ujęć nie ma wpływu na ilość wody. Za PRL było mało papieru toaletowego. Czy zwiększenie liczby punktów sprzedaży tegoż papieru poprawiłoby sytuację?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • ktos_z_kosmosu 14.06.19, 05:50
    snajper55 napisał:

> Nie zrozumiałeś. To nie chodzi o to, że się ujęcia nie wyrabiają.

Zrozumiałem. aż taki tępy nie jestem.
    Ot, ja tylko nieszczególnie daję wiarę w opowiastki po kryzysie wody w Polsce. Z pewnością wody jest jej mniej, bo zimy mniej śnieżne i mniej opadów deszczu (dlatego też pojedyncze ujęcia się nie wyrabiają), ale sądzę, że katastrofa to jeszcze nie jest.

> o, że mamy bardzo mało wody.

Właśnie, jeśli tak, to dlaczego co jakiś czas, u nas przyjeżdżają z wodociągów, podłączają wąż i godzinami przelewają wodę z rury do kanału ściekowego? Twierdzą, że tym sposobem czyszczą wodę, a ja podejrzewam, że średnią zużycia podnosząc, symulują większy popyt, a jeśli większy popyt, to zgodnie z prawami rynku, podnosi się ceny.
    To są efekty dawnej polityki budowy wodociągów nawet do zabitej dechami dziury. Owszem, ludziom się lepiej zrobiło bo korbą nie musieli kręcić i wiader dźwigać, a i tanio było. Do dziś cena wody z wodociągów jest niższa od kosztów zużytej energii na indywidualne wypompowanie tej wody ze studni.
    No i widocznie to się kończy. Ktoś pomyślał - koniec taniej wody i by ludziom łatwiej przyszło zgryźć konieczność wysupłania dodatkowej kasy, ten ktoś rozpoczął już akcję uzasadniania przyszłych, ewentualnych podwyżek cen wody.
    PiSie plusy kosztują, a jeszcze na dodatek samolocików nakupią i z każdego rocznego budżetu prócz spłaty rat za te cuda, dodatkowo odkroją kilka miliardów na ich obsługę.
  • ktos_z_kosmosu 14.06.19, 05:57
    Jedno wyjaśnienie.
    Podłączają się do hydrantów ulicznych.
  • biologiczny_zegar 14.06.19, 00:38
    ktos_z_kosmosu napisał:

> A dlaczego w Polska odczuwa brak wody?
    > Bo kiedyś wodę czerpano z milionów rozsianych po całym kraju studni. Dziś woda
    > jest dostarczana z pojedynczych ujęć rurami (na wsiach też) i te ujęcia już się
    > nie wyrabiają. Ludzi przybyło, zwierząt hodowlanych i trawników do podlewania.
    > Proste.

Było, minęło...za Piasta kołodzieja to był szczęśliwy las, woda i czyste powietrze. Dzisiaj jest pustynia.

A jak lekko popada, to tylko szambo wybija...

Hymn dla "sówerena". Nie ma wody na pustyni:

www.youtube.com/watch?v=ZOotyE2AtvU
  • yoma 13.06.19, 21:08
    Jaka Sahara, na Saharze po zmierzchu robi się zimno...

--
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • taniarada 13.06.19, 21:14
    yoma napisała:

> Jaka Sahara, na Saharze po zmierzchu robi się zimno...
    >
    Yomka po zmroku chodzisz nago?🤔
  • inocom 13.06.19, 21:21
    biologiczny_zegar napisał:

> ONZ: Polska ma zasoby wodne porównywalne do Egiptu.
    >
    > <a href="forsal.pl/artykuly/1090120,polska-ma-zasoby-wodne-porownywalne-do-egiptu.html"

Czyli nie jest źle.

--
    Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
  • ukos 13.06.19, 22:05

> Polska jak Sahara i oazy

Psecie te ocieplenie to wymyz lewadzki, a wungiel bedzie jezce bes 200 lad, jag zaźfiatczył ócony PanPrezydęt Du.a.
    --
    Po tępocie poznacie (PiS)ich.
    Nienawidzą szczepionek, in vitro, racjonalności i cywilizacji,
    a najbardziej Europy, z wyjątkiem jej kasy.
  • no-popis 14.06.19, 06:09

> ONZ: Polska ma zasoby wodne porównywalne do Egiptu.
    >
    > forsal.pl/artykuly/1090120,polska-ma-zasoby-wodne-porownywalne-do-egiptu.html
    > Polska jak Sahara i oazy.
    >
    > Na Nowogrodzkiej piasku do sypania ludziom w oczy nie braknie...
    >
    > Wake up !

Zauważyłeś, że za Tuska nie było tego typu problemów ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • m.c.hrabia 14.06.19, 06:15
    BINGOOOOOOOO!
  • tanebo6.0 14.06.19, 06:12
    www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/skierniewice-czekaja-na-deszcz/q0g2rcp

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.