Dodaj do ulubionych

PiS tworzy prawo na ...kolanie, po raz kolejny

15.06.19, 10:37
zresztą!
A teraz magistrowie z min sprawiedliwości będą podważać wiedzę profesorów prawa:
www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ministerstwo-sprawiedliwosci-pozwie-profesorow-uj-za-opinie-,nId,3045949#utm_source=web_push&utm_medium=push&utm_campaign=push_news
Edytor zaawansowany
  • yoma 15.06.19, 10:40
    A niech pozywa, wolno mu :)

--
    The Boot Redemption
  • yoma 15.06.19, 10:45
    Nb dobry tekst, thx.

--
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • pies.na.czarnych 15.06.19, 10:57
    Święta Inkwizycja w postaci ministerstwa od pisiej sprawiedliwości.

--
    Uwaga szczur!
  • praktykujacyateista 15.06.19, 12:46
    pies.na.czarnych napisała:

> Święta Inkwizycja w postaci ministerstwa od pisiej sprawiedliwości.
    >
    Jeśłi wygrają najbliższe wybory, a wszystko na to wskazuje, to dopiero nam pokażą na co ich stać
  • yoma 15.06.19, 12:48
    I dlatego spisdalam, co i wam radzę.

--
    The Boot Redemption
  • pies.na.czarnych 15.06.19, 15:20
    Reakcja Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego

Krakowski Instytut Prawa Karnego wydał w sobotę oświadczenie, w którym napisał, że ze "zdumieniem" odebrał komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości. "Z niedowierzaniem przyjmujemy, iż opinie naukowe sformułowane w ekspertyzie (...) mają stać się podstawą pozwu wniesionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości" - czytamy. "Bezprecedensowe działanie Ministerstwa, podjęte jeszcze przed podpisaniem opiniowanej ustawy przez Prezydenta, godzą w wolność prowadzenia badań naukowych, ingerują w wolność wypowiedzi i wyrażania opinii oraz zagrażają standardom debaty o tworzeniu prawa w Rzeczypospolitej Polskiej" - oświadczył Krakowski Instytut Prawa Karnego. "Z przykrością odbieramy również fakt, iż tezy opinii dotyczące wykładni nowelizowanych przepisów bezpodstawnie określone zostały przez autorów komunikatu mianem 'kłamstwa' (...). Ubolewamy, że ekspertyza środowiska naukowego mogła spotkać się z tego typu reakcją urzędu państwowego, godzącą w dobra osobiste autorów ekspertyzy" - czytamy. www.tvn24.pl/resort-sprawiedliwosci-pozwie-profesorow-i-doktorow-uj,944989,s.html

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 15.06.19, 15:58
    No cóż - KIPK powinien szybciorem pozwać ministerstwo i ziobrę za oszczerstwo i godzenie w dobre imię. Nie wiem, na co czekają.

--
    Pisi tak mają. Brak IQ nadrabiają wrzaskiem.
  • pies.na.czarnych 15.06.19, 16:03
    Czeka na pozew pisich mafistrów. Yoma kupuj popcorn:D

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 15.06.19, 16:33
    I kontrpozwem w zerro? No można i tak. Mam chipsy :)

--
  • yoma 15.06.19, 16:34
    ps fajne określenie, rozpowszechnię :)

--
    Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana
  • praktykujacyateista 16.06.19, 08:00
    yoma napisała:

> No cóż - KIPK powinien szybciorem pozwać ministerstwo i ziobrę za oszczerstwo i
    > godzenie w dobre imię. Nie wiem, na co czekają.
    >
    TYlko od opiniowania, a opinię już wydał znaczy zrobił to co do niego należy.
  • spokojny.zenek 16.06.19, 09:32
    Za to ministerstwo jest od pozywania za krytykę naukową?
    Faktem jest, że oświadczenie na stronie ministerstwa jest zniesławiające w stopniu, który raczej nie pozostawia miejsca na wątpliwości, że popełniono przestępstwo na szkodę opiniujących.
  • praktykujacyateista 16.06.19, 09:23
    kłamstwo!
  • yoma 16.06.19, 10:17
    No i mówię, nie wiem, na co czekają. Ale widocznie wiedzą, co robią, albowiem to oni znają się na prawie, a nie ja.

--
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • snajper55 16.06.19, 10:25
    yoma napisała:

> No i mówię, nie wiem, na co czekają. Ale widocznie wiedzą, co robią, albowiem t
    > o oni znają się na prawie, a nie ja.

Tu trzeba znać się na polityce, a nie na prawie.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • yoma 16.06.19, 10:40
    A uczone gremium może być oderwane od rzeczywistości. Możesz mieć rację, niestety.

--
  • praktykujacyateista 16.06.19, 12:08
    dobrym prawnikiem.
    I tyle.
    Mgr na czele MInisterstwa Sprawiedliwosci, mgr na czele Trybunału konstytucyjnego, to następnym będzie chyba mgr na czele Sądu Najwyższego?
  • praktykujacyateista 17.06.19, 17:14
    na polecenie prezesaPana:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24909969,ziobro-wycofuje-sie-z-pozwu-przeciwko-naukowcom-ich-strach.html#s=BoxOpImg3
  • sverir 18.06.19, 16:01
    Mi to się podoba fragment wystąpienia ministerstwa:
    "Zaufanie do wymiaru sprawiedliwości to fundament państwa prawa, państwa demokratycznego i uczciwego"

I głosi to instytucja, która przez ostatnie cztery lata wmawia, że nie można mieć zaufania do wymiaru sprawiedliwości, bo sędziowie to komuniści, opozycjoniści i jakaś tam kasta.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • yoma 18.06.19, 20:45
    Wiesz - samo w sobie jest to zdanie prawdziwe. Tyle że nie oni je wymyślili :)

--
    Pis wprowadza najwięcej posłów. Do ZK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.