Dodaj do ulubionych

"Apolityczność" mgr Julii Przyłębskiej

20.06.19, 07:17
W pierwszych siedmiu miesiącach rządów Przyłębskiej w Trybunale „około trzech razy” (tak określiło to biuro TK) gościł m.in. koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i wiceministrem Marcinem Warchołem spotykał się Mariusz Muszyński. Przyłębską i Muszyńskiego odwiedził poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który reprezentuje Sejm przed Trybunałem. Oboje mieli też bywać w siedzibie PiS, chociaż TK powinien stać na straży konstytucji, a sami sędziowie być apolityczni.
- Przykładem niepokojących zjawisk są spotkania opisane przez „Gazetę Wyborczą” - dodawał. W maju „Wyborcza” ujawniła, że w warszawskim mieszkaniu Przyłębskiej prezes TK cyklicznie spotyka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premier Mateuszem Morawieckim.
Edytor zaawansowany
 • no-popis 20.06.19, 07:26
  a kto ci wmówil, że Przyłębska jest apolityczna ?


  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • praktykujacyateista 20.06.19, 08:05
  no-popis napisała:

  > a kto ci wmówil, że Przyłębska jest apolityczna ?
  >
  >
  Konstytucja
  Art. 195.
  art 3
  Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w okresie zajmowania stanowiska nie mogą należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
 • no-popis 20.06.19, 17:34
  praktykujacyateista napisał:
  > Konstytucja
  > .....
  > art 3
  No i mamy powyżej przykład niedokształconego, klasycznego niemal "obrońcę konstytucji", agresywnego niczym Farmazon i błyskotliwego niczym Kijowski.
  twój "ómysł" nie jest w stanie nawet w sposób podstawowy przetworzyć jednozdaniowy zapisu tego właśnie artykułu 3 konstytucji co nie sprawiłoby problemu trójkowemu uczniowi, na lekcji WOS.
  Ja podejrzewam , że ten ograniczony w swoich możliwościach umysłowych forumowicz jest wynajęty przez Nowogrodzką aby kompromitować oPOzycję.
  To przecież niemożliwe aby zdrowy na umyśle człowiek nie był w stanie zrozumieć zapisu :
  "ARt3. Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym." Koniec. Nic więcej.
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • spokojny.zenek 21.06.19, 08:40
  A coś na temat? Absolutnie nic?
 • praktykujacyateista 20.06.19, 15:46
  no-popis napisała:

  > a kto ci wmówil, że Przyłębska jest apolityczna ?
  >
  >
  Przez wątek przejechał walec drogowy i go wyczyścił

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka