Dodaj do ulubionych

złodziejski katolicki kraik - Polska:...

26.06.19, 13:41
...oto wyniki testu zgubionego portfela:
science.sciencemag.org/content/early/2019/06/19/science.aau8712
Tu jest wykresik:
science.sciencemag.org/content/sci/early/2019/06/19/science.aau8712/F1.large.jpg?width=800&height=600&carousel=1
Polacy są szóści na świecie w zwracaniu portfela, jeśli portfel był pusty, a óśmi, gdy zawierał ok. 50 zł.

W teście "dużych pieniędzy" w portfelu (ok. 100 USD), przeprowadzanych przez "Science" w trzech krajach: zlodziejskiej katolickiej Polsce, w USA i w W. Brytanii, Polacy zostawili Usańców i Angoli daleko w tyle. W każdej kategorii zresztą.
science.sciencemag.org/content/sci/early/2019/06/19/science.aau8712/F2.large.jpg?width=800&height=600&carousel=1
W wypadku Polaków odsetek zwrotów portfela pustego, z 50 zł i 100 USD nie różni się bardzo znacznie. Badacze stwierdzili, że obecność pieniędzy w portfelu zwiększa (w 38 przypadkach na 40) prawdopodobieństwo zwrotu, bo ludzie nie chcą o sobie myśleć jako o złodziejach, przywłaszczających sobie cudzy majątek.

Mój komentarz: test pustego portfela określa stosunek do drugiego człowieka, Polacy okazują się empatyczni, współczujący i pomocni. To, że znajdująca się w portfelu suma nie powoduje w Polsce aż tak wielkiej różnicy w odsetku zwrotów świadczy o tym, że uczciwość w naszym kraju nie zależy ani od chciwości, ani od samooceny. To oznacza obecność trwałego zestawu zasad moralnych. Tam, gdzie odsetek zwróconych portfeli bez pieniędzy i z pieniędzmi róznił się znacznie, mamy do czynienia z dysonansem między empatią dla bliźnich a samooceną. Empatia ma znacznie niższy poziom niż chęć posiadania dobrego mniemania o sobie w wypadku zwrotu portfela z kasą.

Moje zastrzeżenie do metodologii: wyniki z Polski mogą być zafałszowane z powodu tego, że u nas z powodów biurokratyczno-administracyjnych zgubienie portfela sprawia, iż utraciciel ma przesrane, i to może powodować ponadnormatywny odruch ludzkiej solidarności w porównaniu do krajów innych, gdzie dręczenie człowieka przez biurokratyczne organa władzy nie osiąga aż tak wielkich rozmiarów. Dziękujemy za to z całego serca my, obywatele, naszemu drogiemu Państwu.
Edytor zaawansowany
  • taniarada 26.06.19, 14:18
    Więc wynocha z naszego pięknego kraju.Dlaczego barany na tym forum wszystko sprowadzają.do religii i katolicyzmu.Już następny mnie wkurzył.Człowieku statystyki opublikowane przez ciebie ,nie warte funta kłaków.Mam okazję obserwować .Niemcy kradną na potęgę .Przy budowie autostrad .Przyjeźdżają wieśniaki bauerzy z HDesem i kradną co popadnie.W sklepach też.Nic nie jest regułą .Amen człowieku.
  • piq 26.06.19, 15:08
    ...okazuje się, że do PiSiego trzeba bo PiSowsku, czyli jak debilowi. Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem, durny budyniu o smaku truskawkowym, umysłowa popłuczyno po Dudzie.
  • nazimno 26.06.19, 14:20
    Jaka ocene pani nauczycielka wpisze ci do dzienniczka za dzisiejszy zestaw tych grafomanskich, manipulanckich wypracowan?
    Ktos to nadzoruje?
    Ja poslalbym te twoje wypocinki prosto do kosza.

nooo, chyba, ze twoim "targetem" sa pewne polglowki z tego forum...
    / ktore w te "argumenty" uwierza/

• piq 26.06.19, 15:06
    ...obejrzałeś sobie statystyki i zrozumiałeś ironię w tytule? Jeśli nie, to idź do lekarza, bo masz udar słoneczny.
  • taniarada 26.06.19, 18:00
    piq napisał:

> ...obejrzałeś sobie statystyki i zrozumiałeś ironię w tytule? Jeśli nie, to idź
    > do lekarza, bo masz udar słoneczny.
    Nikt nie jest tu takim myślicielem na tym forum .Tak jak ty Piq.Więc zwracam honor.Kiedyś moja torba została na ławce.I co dalej .Przyjechała z miłą panią do mojego domu .Nawet kasa się zgadzała .Siema.
  • piq 26.06.19, 15:10
    ...bo obydwa przypadki, które się wpisały, albo są za głupie, albo za leniwe.
  • eiran 26.06.19, 15:23
    Ciekawe są przypadki "odwrócone" (przede wszystkim Meksyk, potem Peru i prawie Chile). To chyba kraje, w których jest dużo Indian.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • tade-k53 26.06.19, 15:34
    Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed posoborowym Kościołem fałszywych nauczycieli, który prowadzi ludzi do piekła. Kto nie chce iść do piekła może skorzystać.
    tradycja2012.blogspot.com/

--
    "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18
  • taniarada 26.06.19, 18:04
    Chciałeś błysnąć przed snajperem .Rozumiem.
  • j-k 26.06.19, 18:11
    samochod - to ukradli mi onegdaj w Pradze Czeskiej...
    (bylo to jeszcze za komuny i byl to Maluch)

na moja uwage na Policji , ze mosial to ukrasc jakis Polak (bo po co Czechowi Maluch ?)

policjant odpowiedzial OBRAZONY:

- nie boj sie pan - CESKI CLOVEK tez potrafi !!!

(od tego czasu cenie Czechow.)

• buldog2 26.06.19, 19:30
    A jednak nie utożsamiałbym tego z katolicyzmem, a z tą zdegenerowaną kastą wyrosłą na łapówkach od władzy późnego PRLu i późniejszych. Która wespół w zespół z PISoidami, zgodnie z instrukcją prowadzących, coraz bardziej demoralizuje Naród Polski.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • eiran 26.06.19, 19:35
    Ktoś zajrzał do tych linków? Przecież wynika z nich, że Polacy - w tym prostym teście - łapią się w czołówce najuczciwszych krajów świata, zaraz za Szwajcarami, Skandynawami i Holendrami.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 26.06.19, 20:11
    Przyznaję, nie zaglądałem.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • taniarada 26.06.19, 20:20
    Łapówki . W tym złodziejskim i katolickim kraju.🤗
  • buldog2 26.06.19, 20:36
    prezesowi PIS. bo i tak słowa by nie dotrzymał, tak jak Birgfellnerowi. Łapówkę by wziął i ukradł. Uczciwy łapownik tak nie
    robi, ja to wiem.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.