Dodaj do ulubionych

Jak Jarosław Kaczyński przejmował gazetę.

03.07.19, 13:44
Tygodnik "Polityka" dotarł do akt sprawy, które opisują naciski Jarosława Kaczyńskiego o "Express Wieczorny". Kiedy udało się przejąć tytuł, możliwa była dzierżawa nieruchomości - dziś siedzib PiS i spółki Srebrna.
wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6398525187614849a


--
jak_zniszczyć_radio_maryja
Edytor zaawansowany
 • no-popis 03.07.19, 15:29
  zenenkawlos napisał:

  > Tygodnik "Polityka" dotarł do akt sprawy, które opisują naciski Jarosława Kaczy
  > ńskiego o "Express Wieczorny". Kiedy udało się przejąć tytuł, możliwa była dzie
  > rżawa nieruchomości - dziś siedzib PiS i spółki Srebrna.
  > wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-639852518
  > 7614849a

  Toż to ma już niemal 30 letnią brodę :)


  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • wsk175 03.07.19, 15:32
  Jak była kasa do wyrwania to i wódka wypita z komunistami była smaczna.
 • praktykujacyateista 03.07.19, 15:59
  Patrz rezydencja Kurskiego, którą kupił od Lasów Państwowych za kilka procent rzeczywistej wartości, czyli 20 tys pln.
 • no-popis 03.07.19, 18:41
  JAk Gawłowski:
  Szczecińska Prokuratura Krajowa zakończyła pierwszy etap śledztwa dotyczący afery melioracyjnej. Łącznie akt oskarżenia obejmuje 32 osoby. Większość oskarżonych w aferze melioracyjnej przyznaje się do winy - ustaliło Radio Szczecin. 13 osób, którym prokuratura postawiła zarzuty przyznało się do winy i wnioskuje o dobrowolne poddanie się karze. Kolejnych 10 osób przyznało się do części zarzucanych im czynów. Pozostali, czyli m.in. poseł PO, jego żona, teściowie pasierba Gawłowskiego oraz były starosta koszaliński - nie zgadzają się z ustaleniami prokuratury. Na ławie oskarżonych zasiądą też biznesmeni Krzysztof B. i Bogdan K. To oni mieli korumpować polityka.
  Głównym oskarżonym jest poseł Stanisław Gawłowski, były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Za siedem przestępstw, w tym cztery korupcyjne, grozi mu kara do 15 lat więzienia.
  Prokuratura zarzuca politykowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości 700 tysięcy złotych. Chodzi m.in. o łapówkę w postaci apartamentu w Chorwacji. Według śledczych, Gawłowski miał przyjąć tą nieruchomość od kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. w zamian za pomoc w ustawieniu przetargów w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych.  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • pies.na.czarnych 03.07.19, 18:49
  Raz złodziej zawsze złodziej jak to u pisich.

  --
  Uwaga szczur!
 • piq 03.07.19, 19:12
  ...widzę sprawę szerzej. Operacja budowania samofinansującej się agentury w Polsce (wobec ówczesnych dziur w kasie CCCP) była w wypadku PiSu i braci Kaczyńskich rozPiSana bardzo precyzyjnie, wraz z umieszczaniem określonych ludzi na okreśłonych funkcjach.

  Objęcie dzierżawą majątku po zamordowanym przez Kaczyńskich "Ekspresie Wieczornym" (najwyższy wówczas nakład w Polsce pośród gazet popołudniowych!) wskutek uprzedniego objęcia owegoż Ekspresu to był początek, sfinansowany przez PZPR w osobie towarzysza Janusza Quandta, likwidatora majątku PZPR, której był członkiem i nadzieją, prezesa świeżo wyłączonego z NBP banku BPH.

  Tak. Pieniądze na rozkręcenie działalności Kaczyńscy otrzymali od PZPRu. Ciekawy jestem zwązków osób biorących udział w ustawianiu PC/PiSu z Biurem Studiów SB MSW, bo zwykła PZPR tego zapewne nie robiła.

  Kolejnym krokiem było wsadzenie Glapińskiego na ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa, który wykonał tzw. "ustawy Glapińskiego", które pozwoliły się Kaczyńskim uwłaszczyć na dzierżawionym majątku.

  Glapiński zawsze pojawiał się z ramienia Kaczyńskiego (lub jego prowadzących) tam, gdzie były do wyprowadzenia państwowe pieniądze. Jego ustawa o uwłaszczeniu spółdzielni mieszkaniowych doprowadziła do zrobienia ogromnych pieniędzy przez zarówno ludzi Kaczyńskiego, jak i postkomunistycznych bonzów różnych szczebli, a o koncesjach na paliwo, przy których zbudowano mafię paliwową i skręcono setki milionów, już nie wspominam.

  Dlatego teraz Glapińskiemu Kaczyński może skoczyć, bo on wie wszystko o każdej skręconej przez PC/PiS złotówce.

  Warto przypomnieć PiSowskim bezmózgim wiernym, bełkoczącym o "nocnej zmianie", że Kaczyński tylko dlatego nie wszedł do rządu Suchockiej, że nie zgodziła się ona absolutnie na jego warunek, by Glapiński nadal siedział w ministerstwie "współpracy gospodarczej z zagranicą", bo tam sie robiło elegenckie kwoty.

  "Lex developer" w tej kadencji to był kolejny krok do zmonopolizowania sceny politycznej w Polsce, ale zabrakło siły w urzędzie prezydenta i samorządzie Warszawy, żeby przepchnąć kaczyńskie wieże. Ta sprawa jeszcze się nie zakończyła. Kaczyński czeka, aż przyschnie i aż będzie w stanie opanować kluczowe dla biznesu stanowiska w Warszawie.

  Na razie tyle o tych złodziejach i agentach.

 • buldog2 03.07.19, 19:50
  Z prac prof. Andrieja Fursowa "Kratokracja. Wzlot i upadek pieriestrojki" // Socjum. M. 1992. № 10. S .117) oraz "Rosyjska władza. Rosja i Eurazja" na temat m. in. władzy KPZR w ZSRR i państwach satelickich:

  – Niezwłocznie przystąpić do przygotowania propozycji wykorzystania anonimowych form własności, maskujących bezpośredni udział KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, rozwinięcie komercyjnej i międzynarodowej działalności partii (jaki język, a! – A.F.);
  – Rozpatrzyć kwestię stworzenia kontrolowanego przez KOMITET CERNTALNY KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZWIĄZKU RADZIECKIEGO banku z prawem prowadzenia walutowych operacji, z udziałem kapitału partii, firm działających w skali globalnej, kontrolowanych przez organizacje gospodarcze przyjaciół. [...]

  KOMUNISTYCZNA PARTIA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO – u władzy, a komunista № 2 pisze komuniście № 1 o konieczności stworzenia «niewidocznej» (tzn. nielegalnej) struktury gospodarki partyjnej. Dlaczego? Ponieważ władzą jest ponadprawna, pozaprawna, a więc i jej "gospodarka" [...] jest pozaprawna, nielegalna. Stąd – z mocy posiadania władzy – tylko krok do wykorzystania nielegalnych, tzn. kryminalnych metod, środków i grup w celu stworzenia takiej "gospodarki", jako najbardziej adekwatnych [...]


  ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
  ▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲
  BEZLITOSNE BARDZO OSTRE ZĘBY!!!!! na agenta JARa  ***
  W tej pragmatyce mieści się przejęcie Ekspresu Wieczornego, pieniędzy afery hazardowej PIS, SKOKów, nieudane próby uczestnictwa w programach Rosomak i F-16 oraz ostatnia - przejęcia banku.
  Później dodam może coś jeszcze.


  --
  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  Partia Interesów Sowieckich - Obraza
 • no-popis 03.07.19, 19:56
  piq napisał:

  > ...widzę sprawę szerzej. Operacja budowania samofinansującej się agentury w Pol
  > sce (wobec ówczesnych dziur w kasie CCCP) była w wypadku PiSu i braci Kaczyński
  > ch rozPiSana bardzo precyzyjnie, wraz z umieszczaniem określonych ludzi na okre
  > śłonych funkcjach.
  Nic nie napiszę. Samo się komentuje.
  > Objęcie dzierżawą majątku po zamordowanym przez Kaczyńskich "Ekspresie Wieczorn
  > ym" (najwyższy wówczas nakład w Polsce pośród gazet popołudniowych!) wskutek up
  > rzedniego objęcia owegoż Ekspresu to był początek, sfinansowany przez PZPR w os
  > obie towarzysza Janusza Quandta, likwidatora majątku PZPR, której był członkiem
  > i nadzieją, prezesa świeżo wyłączonego z NBP banku BPH.
  Nie dopatruj się tu spisków. Kaczyńscy po prostu są/byli jako dwaj wielkimi nieudacznikami. Za co się nie wzięli do zepsuli. To przecież Fundacja Prasowa Solidarności.
  >
  > Tak. Pieniądze na rozkręcenie działalności Kaczyńscy otrzymali od PZPRu. Ciekaw
  > y jestem zwązków osób biorących udział w ustawianiu PC/PiSu z Biurem Studiów SB
  > MSW, bo zwykła PZPR tego zapewne nie robiła.
  Osobiście od Millera i Kwaśniewskiego :)))))))))))))
  ...no i z drugiej strony , ze strony niemieckiego wywiadu powstał KLD i Tusk z Lewandowskim, ktorzy wyprowadzali do Niemcie z 80 % uzyskanych z UE dotacji.
  Pig, że też Ci się nei znudzi :)
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka