Dodaj do ulubionych

Czy potraficie wskazać inteligentnego pisowca?

07.07.19, 11:19
Właśnie przeczytałem wywiad z Markiem Borowskim i taki dziwne pytanie:
czy w całym obozie tzw. prawicy jest chocby jedna osoba w przybliżeniu tak inteligentna i w konsekwencji porządna?
Bo inteligencja a priori odrzuca skurw.syństwo i cwaniactwo ludzkiej mierzwy.
Odrzuca wazelinę w nadmiarze.
Nie mówię więc o obatelach, suskich, czy kempach - to podściółka w pisowskiej oborze.
Czy potraficie wskazać kogoś o wysokich kwalifikacjach intelektualnych i moralnych?
Nie pytam ze złośliwości.
Pytam, bo mnie to samego zastanowiło.

PS. Link do rozmowy z Borowskim:
wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24969093,marek-borowski-czasem-slysze-pis-nawarzyl-piwa-niech-sie.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto#s=BoxWyboImg1:undefined
Może sie wydac bez związku, ale taki był mechanizm mojej refleksji.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • borrka 07.07.19, 11:24
    A więc również epidiaskopu, ludzi pisowskiej "kultury", wojska itp.
    Niekoniecznie wyłącznie polityków.

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • inocom 07.07.19, 11:28
    borrka napisał:

> Właśnie przeczytałem wywiad z Markiem Borowskim i taki dziwne pytanie:
    > czy w całym obozie tzw. prawicy jest chocby jedna osoba w przybliżeniu t
    > ak inteligentna i w konsekwencji porządna?
    > Bo inteligencja a priori odrzuca skurw.syństwo i cwaniactwo ludzkiej mierzwy.
    > Odrzuca wazelinę w nadmiarze.
    > Nie mówię więc o obatelach, suskich, czy kempach - to podściółka w pisowskiej o
    > borze.
    > Czy potraficie wskazać kogoś o wysokich kwalifikacjach intelektualnych i moraln
    > ych?
    > Nie pytam ze złośliwości.

--
    Robert Biedroń: W dziadostwie i beznadziei PO niczym nie różni się od PiS. Chodzi im o stołki.
  • praktykujacyateista 07.07.19, 13:09
    inocom napisał:

PiSior znów nie zrozumiał wątku, albo pomylił je.
    >
    >
    >
    >
    >
  • inocom 07.07.19, 14:12
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • snajper55 07.07.19, 15:47
    inocom napisał:

> Bez genialnego Schetyny nie byłoby pogromu Totalnych przez PiS w wyborach.

Jakiego pogromu??? Pogrom to było 1:27. 45:38 to nie jest żaden pogrom.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • inocom 07.07.19, 19:06
    snajper55 napisał:

> inocom napisał:
    >
    > > Bez genialnego Schetyny nie byłoby pogromu Totalnych przez PiS w wyborach
    > .
    >
    45:38 to nie jest żaden pogrom.

A pogrom Komorowskiego przez Dudę?

--
    Robert Biedroń: W dziadostwie i beznadziei PO niczym nie różni się od PiS. Chodzi im o stołki.
  • snajper55 07.07.19, 20:27
    inocom napisał:

> snajper55 napisał:
    >
    > > inocom napisał:
    > >
    > > > Bez genialnego Schetyny nie byłoby pogromu Totalnych przez PiS w wy
    > borach
    > > .
    > >
    > 45:38 to nie jest żaden pogrom.
    >
    > A pogrom Komorowskiego przez Dudę?

51:48? To jest niby pogrom??? Pogrom to było 1:27.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • prawdawaszaboli 07.07.19, 18:32
    Jak to ?... Przecież Szrek ma 'konserwatywną kotwicę' na szyi... :)
  • m.c.hrabia 07.07.19, 11:29
    inteligencja nie ma nic do rzeczy, historia uczy że największe bydlaki czy kanalie, nie mówiąc o qrwach , posiadały inteligencję ponad przeciętną.
  • alistair_p 07.07.19, 11:35
    Nie mów,że pomyślałeś o Suskim albo Tarczyńskim :-)

--
    ''Inteligentni ludzie są często zmuszeni do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami''
    Jerzy Pilch
  • borrka 07.07.19, 11:45
    O małej precyzyjności określenia "inteligencja"
    Ale powiedzmy, że miałem na myśli tzw. inteligencje interpersonalną.

--
  • m.c.hrabia 07.07.19, 12:22
    powinieneś zapytać czy są tam ludzie charakterni, po ludowemu ludzie z jajami.
  • eiran 07.07.19, 14:29
    Wedle jednej z najbardziej precyzyjnych definicji, inteligencja to to, co jest mierzone za pomocą testów na inteligencję. Nie mam pojęcia, jakie IQ mają różni czołowi politycy PiS, poza tym że mogę bez ryzyka wskazać paru, którzy w ogóle nie mają IQ, jak Suski, albo takich, jak Sasin, których IQ jest niższe niż BMI.
    A co do inteligencji interpersonalnej, to niektóre jej aspekty cechują na przykład prezesa (umiejętność manipulowania ludźmi), choć jego IQ również oscyluje w okolicach BMI (które trochę przekroczyło krótko po śmierci brata, bo wtedy schudł). W umiejętność manipulacji jest też wyposażony Antoni.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 07.07.19, 11:37
    No, rozwinięcie tematu zmienia sens pytania.
    Z jednym się nie zgadzam: inteligencja to własność niezależna od jakości moralnych (inna skala).

Inteligentnych i porządnych tam nie ma z definicji. Partia żąda współzawodnictwa w s...stwie, to imperatyw kategoryczny PIS.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • borrka 07.07.19, 11:51
    Ale już samo określenie "inteligencja" jest istotnie mało precyzyjne.
    Użyję eufemizmu "mądry facet", pasuje jak ulał do Borowskiego.

--
  • buldog2 07.07.19, 12:31
    Borowski to bardzo mądry facet.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • buldog2 07.07.19, 12:40
    Ale z jego sprzeciwem wobec "niech PIS wypije to co nawarzył" nie zgadzam się. Fakt, pigułka będzie bardzo gorzka dla wszystkich, ale każde inne rozwiązanie nie prowadzi do wypalenia PISu żywym ogniem i ostatecznie będzie kosztować jeszcze więcej.

--
  • borrka 07.07.19, 12:58
    Borowski nie chce wracać do hasła stanu wojennego.
    Sadzi, że da się z "tego" wyjść bez wielkich strat.
    I w tym momencie można dyskutowac w nieskończoność, poczynając od pytania o rolę Jarka w gangu i co będzie, jak trzaśnie kopytami?

--
  • borrka 07.07.19, 13:08
    Ukazała się taka książka Rylskiego: Blask.
    Warto przeczytać, jak szaleństwo typu pisowskiego ulega rozkładowi, bo "lud" się zmęczył, albo znudził.
    Bardzo ciekawa analiza i (niestety) zakłada względną bezkarność sprawców.

PS. Lud, to przez delikatność. Chodzi o pospólstwo:)

--
  • yoma 07.07.19, 13:13
    A dzięki.

--
    Demon Duck of Doom™
  • buldog2 07.07.19, 15:37
    Bez wielkich strat...
    Kwestia umowna, jakie straty są już wielkie.

Np. dzieci, których rodzice nie zawsze wydają +500 na rzeczy rozsądne, za 20 parę lat każde takie 500 zł będą spłacać w wysokości 500 x (1,06)^20 = 1600 (w przybliżeniu, zakładam odsetki 6%). To będzie bardzo mocno odczuwalne. Ale cóż... Może to nie jest wielka strata.

Elektorat może czasem pogada, ale nawet nie pomyśli o niesubordynacji, tak jak nie pomyśli o krytyce pedofilii i molestowaniu własnych dzieci przez księży. W gruncie rzeczy, jedno ani drugie też go niespecjalnie rusza. Ważne żeby wypić i do garnka włożyć, tak jak 50 lat temu. Reszta to gadanie ważne dla nielicznej inteligencji.

Moim zdaniem, straty już są wielkie, będą jeszcze wiele większe. Jakościowa większe, w obiegowej świadomości społeczeństwa, stanie gospodarki, polityce wewnętrznej, zagranicznej. Demoralizacja, zniszczenie w umysłach społeczeństwa już jest ogromne, będzie o wiele większe.

Tak będzie w najbliższych latach i nie ma co się oszukiwać, że inaczej. Wyleczyć z tego może tylko bardzo gorzekie lekarstwo.
    Docelowo może to wyjść na dobre. Ale o ile pacjent wytrzyma.
    Moim zdaniem bardzo osłabnie, ale wytrzyma.

--
  • borrka 07.07.19, 12:18
    Moim zdaniem, Jarek świadomie prowadzi selekcje, dobierając miernoty pozbawione charakteru.
    Ludzie w rodzaju Marka Jurka, odchyleni, ale ideowi nie kwalifikują się do gangu.
    I tu nasuwa się oczywiste pytanie o samego naczelnika.

Otóz zmartwię niektórych:
    naczelnik orłem nie jest.
    On jedynie do perfekcji doprowadził swą zdolność manipulacji najgłupszymi.
    Podkreślam najgłupszymi.
    Robił to jeszcze na podwórku, by potem z okna patrzeć się, jak poszczute dzieci biją się między sobą.
    Ale skutek był opłakany - powstanka starachowicka musiała konwojować bliźniątka ze szkoły do domu.

--
  • buldog2 07.07.19, 12:30
    To prawda. Ale ma dość inteligencji i sprytu, by ukraść Ekspres (Srebrną) (FOZZ dostał w prezencie) i wiele wiele więcej. To niemało, nie ma co lekceważyć.
    A że na koniec zbuntuje przeciw sobie lud, to też wydaje się przesądzone. Zbuntuje, bo prowadzi lud do działań, które w końcu się przeciw ludowi zwrócą i lud to zrozumie. Podłoże tego będzie ekonomiczne, bo tylko na korycie ludowi zależy. Trzeba czekać, wcześniej czy później do tego dojdzie, swołocz podda się, sprawiedliwość ludowa zrobi swoje.
    Wtedy będzie można myśleć o edukacji moralnej, politycznej, i odbudowie.

--
  • rzewuski1 07.07.19, 14:25
    Pawłowicz

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • erte2 07.07.19, 14:51
    borrka napisał:
    ...Bo inteligencja a priori odrzuca skurw.syństwo i cwaniactwo ludzkiej mierzwy. Odrzuca wazelinę w nadmiarze....
    .......................................................................................................................
    ...Czy potraficie wskazać kogoś o wysokich kwalifikacjach intelektualnych i moralnych?

To jest tak nie do końca; niestety, trochę mylisz pojęcia.
    Bo inteligencja rozumiana jako pojęcie dające się "policzyć" (wskaźnik IQ) nie jest tożsame z walorami moralnymi, kwalifikacjami intelektualnymi (rozumianymi jako zasób wiedzy czy ogólna erudycja) czy po prostu zwykła przyzwoitością. Z tak pojętą inteligencją kojarzy mi się będzie Władysław Bartoszewski jako taki "wzorzec metra".
    Natomiast ludzie o wysokim IQ niekoniecznie są przyzwoici; wielu zbrodniarzy posiadało go w stopniu ponadprzeciętnym, ale wykorzystywało go w celach delikatnie mówiąc niemoralnych.
    Trudno odmówić dużej inteligencji jarosławowi kaczyńskiemu, ryszardowi terleckiemu czy nawet krystynie pawłowicz. Problem w tym że wykorzystują ją oni do celów podłych, nieprzyzwoitych i szkodliwych.
    Konkludując - w PiS-e znajdziemy zapewne wielu ludzi o wysokim IQ, natomiast absolutnie nie spotyka się on w żadnym osobniku z moralnością i przyzwoitością.

P.s. Nie jestem naiwny i nie mam złudzeń że w pozostałych partiach są sami uczciwi i kryształowi, że - czy to w PO, czy ZSL-u, czy w innym SLD są sami święci Franciszkowie czy inni działacze gotowi poświęcić dla innych siebie i swoje ambicje. Ale w żadnej innej partii tak jak w PiS-ie nie opanowali oni całe wierchuszki i nie nadają tonu całej polityce.
  • yoma 07.07.19, 14:55
    Terleckiemu? Pawłowicz? No proszę cię...

--
    Demon Duck of Doom™
  • borrka 07.07.19, 15:26
    Moim skromnym zdaniem, bo nie mam kwalifikacji.
    Ale z jednym nie zgodzę sie - Kaczynski byl wręcz tępawy w szkole.
    Nie leniwy, nie wąsko uzdolniony, lecz tępawy.
    To wyklucza inteligencje w moim rozumieniu.
    On wypracował z latami zdolność manipulacji otoczeniem, ale też tym tępawym.

--
  • borrka 07.07.19, 15:30
    Chyba bliżej jest określenie "bystry facet".

--
  • yoma 07.07.19, 15:59
    Prędzej cwaniak żoliborski. Chciałby być wolski, ale cwaności nie chwatit.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • borrka 07.07.19, 16:21
    Nie chodziłem z nimi do jednej klasy, ale że blisko mieszkałem, to jakoś zwracałem uwagę w Lelewelu.
    To były cudaczne stwory i pojawiające sie dziś oceny typu "łobuzy" są zwyczajnie zmyślone.
    No chyba, że za łobuzowatość uznamy zwyczaj rzucania sie we dwóch (zawsze) na jednego przeciwnika.
    Może o czymś (o kimś) nie wiem, ale zyli w swoim dwubiegunowym świecie Jarka i Leszka, do którego dostep miała jeszcze powstanka starachowicka.
    Czytałem kiedyś wspomnienia o kaczych Daniela Olbrychskiego, który znał ich z okresu filmu i pisał to samo.
    Ostatnie, co można powiedziec, to "cwaniaki".

--
  • yoma 07.07.19, 16:56
    Dlatego żoliborskie :)

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • eiran 07.07.19, 17:03
    Chyba coś ci się pozajączkowało. Z czasów filmu, to Kaczyńskich znał Marek Kondrat. Który w mniej więcej tym samym czasie, kiedy kręcono "O dwóch takich...", grał swoją pierwszą dziecięca rolę w "Historii żółtej ciżemki".

--
    Przez 14 lat ayran.
  • borrka 07.07.19, 18:19
    Możliwe, że powołując sie na Kondrata, a w każdym razie na kolegów uczestniczących w produkcji filmowej.

"Aktor Daniel Olbrychski nie ukrywa swojej sympatii do premiera Donalda Tuska i PO. To na tę partię będzie głosował w wyborach parlamentarnych. Mocno uderza za to w prezesa PiS, którego nie darzy jednak niechęcią. Przy okazji zdradza tajemnicę z dzieciństwa Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Zna osoby z produkcji filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" i od nich wie, że bracia Kaczyńscy byli bici przez rówieśników. - Kaczyńscy płakali wniebogłosy, że muszą wracać do szkoły, a tam to ich będą bili. Może prowokowali ludzi do agresji - ujawnia."

--
  • yoma 07.07.19, 15:30
    Święte słowa. Już mi się nie chciało pisać.

--
    Bo nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi...
  • qwardian 07.07.19, 16:08
    Łysa głowa Marka Borowskiego przypomina zwieńczenie mojego penisa.

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • yoma 07.07.19, 16:59
    To znaczy, że masz hyperglandofalię. Ale nie przejmuj się, to się ładnie operuje.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • eiran 07.07.19, 17:29
    Czy kiedy chcesz się wysikać, to zdejmujesz czapkę?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • j-k 07.07.19, 17:40
    troszcz sie o wybory 2023 - bo dopiero wtedy bedzie ciekawie.
  • matigrypl 07.07.19, 18:12
    Pozdrówka dla pełowskich myślicieli i uczonych. Wnioski na pewno noszą brzemię inteligencji pełowskiej i są naprawdę ciekawe! Mam nadzieję na cdn i może inne dziedziny i charaktery z życia polityków. Zastanawia mnie też fakt że wielu ludzi a tak naprawdę wszyscy twierdzą; że politycy różnych opcji tak naprawdę niczym się nie różnią?
  • ceppisowski 07.07.19, 18:00
    pisowiec to musi byc albo kretyn albo oszust
    Pokazy debilizmu mamy kazdego dnia.
    A ten z pisowcow ktory nie wykazuje sie debilizmem jest zwyklym oszustem bo jest swiadomy tego jak PIS manipuluje najglupszymi w Polsce a udaje ze jest OK
  • biologiczny_zegar 07.07.19, 18:40
    Media rzekomo opozycyjne nieustannie promują Pis.

GW, Polityka, Newsweek, Onet, Interia wiedzie tu prym.

Ludzie codziennie słyszą Pis, Pis, Pis....

"Oburzeni" na forum kraj tak samo: lans Pisu.

Dzień bez Pisu - to dzień stracony.

Przypominam. Celem jest medialna nieobecność i niszowe miejsce tego towarzystwa.

"Ośla ławka" to ich faktyczne miejsce w Europie.

• yoma 07.07.19, 21:33
    Popieram pogląd.

--
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka