Dodaj do ulubionych

Prawo boskie przed prawem ludzkim

08.07.19, 09:44
Ten tekst podkradam z FB:
”Drogi Panie Pośle.
Ostatnio słyszałem w którymś z Pana licznych wywiadów, że dla Pana, praktykującego katolika, homoseksualizm jest odrazą, tak jak jest to napisane w 3 Ks. Mojżeszowej 18:22 i nie można tego ominąć. Dziękuję za wszystko, co Pan robi, by edukować ludzi w zakresie Prawa Boskiego. Dużo się dowiedziałem, słuchając Pana wypowiedzi, i staram się podzielić tą wiedzą z jak największą liczbą ludzi. Gdy ktoś usiłuje bronić homoseksualistów na przykład, przypominam mu po prostu, że 3 Ks. Moj. 18:22 mówi jasno, że jest to obrzydliwość. Koniec rozmowy.
Mimo tego potrzebuję Pana pomocy odnośnie kilku specyficznych praw, by móc je wdrażać w czyn:
1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować?
2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę, za karę, jak to opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena?
3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem.
4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policję?
5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W 2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?
6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osądzić?
7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować?
8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni maja umrzeć?
9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza, staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożna, jeżeli będę nosił rękawice?
10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodziną? (3 Ks.Moj. 20:14).
Wiem, że wnikliwie Pan przestudiował te tematy, i jestem pewien, że mi Pan pomoże. Dziękuję Panu jeszcze raz, za przypominanie nam, że słowa Boże są wieczne niezmienne.”

Jak to wyraził sie Episkopat w sprawie nawołującego do nienawiści pracownika IKEI? To jest właśnie apostolstwo świeckich

Najbardziej jestem za pkt. 2 - nie bedzie potrzebne 500+ i za pkt 4. - to byłby koniec kasty adwokatów

--
Wolność jest zawsze wolnością dla myślących inaczej Róża Luksemburg
Edytor zaawansowany
  • j-k 08.07.19, 09:51
    a dzisiaj taka nie jest nawet Saudi Arabia.

NIE KPIJ durnie.
  • man_sapiens 08.07.19, 10:02
    Dlaczego pomijasz dzisiejszy polski katolicyzm z wywodzoną z Biblii nienawiścią i pogardą dla homoseksualistów (za wyjątkiem bp. Paetza oczywiście)?

--
    Faszyzm leczy się czytając, a rasizm leczy się podróżując Miguel de Unamuno
  • j-k 08.07.19, 10:07
    man_sapiens napisał:
    > Dlaczego pomijasz dzisiejszy polski katolicyzm z wywodzoną z Biblii nienawiścią
    > i pogardą dla homoseksualistów (za wyjątkiem bp. Paetza oczywiście)?

Bo kpie z tfojej tezy.
    - kto do kosciola w PL chodzic nie chce - to nie chodzi.

przymusu nie ma
    no moze pominawszy Sciane Wschodnia (ca. 20 % terytorium PL)
  • sverir 08.07.19, 10:18
    "Bo kpie z tfojej tezy.
    - kto do kosciola w PL chodzic nie chce - to nie chodzi."

Sprowadzanie katolicyzmu wyłącznie do chodzenia do kościoła pokazuje tylko, jak płytka jest twoja wiedza.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • no-popis 08.07.19, 10:37
    sverir napisał:

> "Bo kpie z tfojej tezy.
    > - kto do kosciola w PL chodzic nie chce - to nie chodzi."
    >
    > Sprowadzanie katolicyzmu wyłącznie do chodzenia do kościoła pokazuje tylko, jak
    > płytka jest twoja wiedza.
    >

I to co napisałeś jest zapewne dowodem Twojej głębokiej wiedzy :)

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • j-k 08.07.19, 13:10
    sverir napisał:
    > Sprowadzanie katolicyzmu wyłącznie do chodzenia do kościoła pokazuje tylko, jak płytka jest twoja wiedza.

no plytka jest - bo DAWNO temu przeszedlem z katolicyzmu na wiare ewangelicka
    - wiec o katolicyzmie wiem niewiele.

ale zapewniam, ze spowodu tej konwersji nikt mi nigdy niczym nie grozil.
  • sverir 08.07.19, 13:33
    Ludzi nie odróżniasz. Wg ciebie sverir i man_sapiens brzmi tak, że można się pomylić?

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • j-k 08.07.19, 14:43
    sverir napisał:
    > Ludzi nie odróżniasz.

I nawet nie zamierzam.
    - gdy przyslesz zdjecie i podasz dane osobiste - to zaczne odrozniac.
    a poki, co, rozmawiam z POGLADAMI.

PS. Moje inicjaly (J.K.)
    sa prawdziwe, a przedstawilem sie na tym foro kilkanascie lat temu.
  • sverir 09.07.19, 05:59
    Poglądów też nie odróżniasz, jasiu. Oj, nie służy ci germański chleb:)

--
  • man_sapiens 08.07.19, 10:51
    Aha, czyli wypowiedzi i działania pisowskich polityków, biskupów i Episkopatu istnieją tylko w mojej wyobraźni.Nie wiedziałem, że mam aż tak twórczą wyobraźnię.

--
    Z mojej zawodowej wiedzy wynika, że narody nie istniały od zawsze, więc można przypuszczać, że nie będą trwały wiecznie Karol Modzelewski
  • m.c.hrabia 08.07.19, 09:54
    a problem 1 jest poważny, moi sąsiedzi czepiają się jak na balkonie składam ofiarę z kiełbaski czy kaszanki, już sobie wyobrażam ich reakcję gdym składał byka.
  • rzewuski1 08.07.19, 09:57
    Prawo boskie to też ludzkie bo wymyślone przez ludzi.

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • man_sapiens 08.07.19, 10:00
    > Prawo boskie to też ludzkie bo wymyślone przez ludzi.

Jesteś nieludzki.

--
    Polski Kościół wyparł się Chrystusa, wyparł się Ewangelii. Gdyby dziś Chrystus pojawił się na świecie zostałby ponownie ukrzyżowany – przez tych, którzy na krzyżu zbudowali sobie trony Jażdżewski
  • no-popis 08.07.19, 10:05
    ..po wyborach pażdziernikowych będziesz mógł mieć coś takiego w konstytucji po jej zmianach.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • pies.na.czarnych 08.07.19, 10:06
    Czekam na odpowiedź osła posła.

--
    Uwaga szczur!
  • j-k 08.07.19, 10:08
    i tak aktualnie jest na tej Planecie, hloopcze.
  • erte2 08.07.19, 10:38
    man_sapiens
    Autor tego listu zapomniał o bluźniercach którzy mają czelność mówić coś o ewolucji, bredzą o kulistości Ziemi i każą jej krążyć wokół Słońca, kwestionują siedmiodniowy cykl stworzenia świata, a nawet - o zgrozo! - poddają w wątpliwość tzw. "heroiczność cnót" (cokolwiek miałoby to znaczyć) pewnego księdza z Krakowa który wysoko awansował.
  • qwardian 08.07.19, 11:14
    erte2 napisał:

> Autor tego listu zapomniał o bluźniercach którzy mają czelność mówić coś o ewol
    > ucji

Czytał Darwina..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • qwardian 08.07.19, 11:12

Darwinowskie tezy zawarte w "Descent of Man" i jego selekcja naturalna jest bardziej bezwzględna w swojej treści, ale potwierdza moją nazistowską ideologię Nadczłowieka..

charles-darwin.classic-literature.co.uk/the-descent-of-man/ebook-page-90.asp
    --
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • yoma 08.07.19, 11:29
    Te faszysta ze sklepu z lego, a hyperglandofalię już wyleczyłeś? Mogę ci dać namiar na dobrego chirurga.

--
    The Boot Redemption
  • karbat 08.07.19, 12:03
    - to kpina z elementarnej ludzkiej inteligencji

Prawo boskie przed prawem ludzkim , - Arabia Saudyjaska , Iran …

Mafia w sutannach , moze sobie stosowac to prawo ,
    w kosciele wobec katolikow, nie mam nic przeciwko

moga sobie wg tego prawa, ich tam straszyc diablem, wyklinac od
    czci i wiary , skazywac na ognie piekielne , rzucac na nich klatwy . itd,
    wszak program w tym zakresie maja niemaly .

• karbat 08.07.19, 12:28
    karbat napisał:

Mafia w sutannach , moze sobie stosowac to prawo ,
    w kosciele wobec katolikow, nie mam nic przeciwko

moga sobie wg tego prawa, ich tam straszyc diablem, wyklinac od
    czci i wiary , skazywac na ognie piekielne , rzucac na nich klatwy . itd,

oczywiscie wylacznie za wlasne pieniadze wiercow , z wlasnej kieszeni -
    placac wielebnym szamanom za wynagrodzenia , ubezpieczenia itd

>
  • pies.na.czarnych 08.07.19, 12:33
    Nie mogą ponieważ prawo ludzkie stoi nad ich katolickim prawem.

--
    Uwaga szczur!
  • taziuta 09.07.19, 06:03
    pies.na.czarnych napisała:

> Nie mogą ponieważ prawo ludzkie stoi nad ich katolickim prawem.

W Polsce? Nie żartuj!
  • biologiczny_zegar 08.07.19, 12:33
    Nie zapominajmy, że... katastrofy naturalne ( krwawy potop, trzęsienie ziemi z Apokalipsy) + plagi egipskie + bóle porodowe + miesiączka - to rzekomo kara boska za "grzech pierworodny".

"Słowo Boże" dobre na każdą okazję ;-)

• yoma 08.07.19, 12:35
    Ja tę Ewkę zamorduję!

--
    Shylmagoghnar
  • rzewuski1 08.07.19, 12:48
    Dodać należy że w dekalogu jest zakaz czczenia posągów i obrazów. W związku z tym co zrobić tymi licznymi pomnikami i świętymi obrazami?

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • yoma 08.07.19, 14:19
    Na stos.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • man_sapiens 08.07.19, 15:18
    Tu też budzące grozę fragmenty z Biblii. Mam sąsiada żarliwego katolika - niczym ten z IKEI, do tego gorącegego zwolennika PiS, chyba wstawię sobie przeciwwłamaniowe drzwi i kraty w oknach.
    Czy Joachim Brudziński wice szef PiS zgadza się z Pismem Świętym ? Czy z tymi zapisami też?
    Prawo do gwałtów
    Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę – dziewicę niezaślubioną – pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.
    Zabij wyznawców innych religii
    Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.
    Zabij synów grzeszników
    Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo,niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi!
    Mordowanie dzieci z premedytacją
    Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje dzieci.
    Kubek gniewu
    To powiedział do mnie Pan, Bóg Izraela: «Weź z mojej ręki kubek wina i daj je do picia wszystkim narodom, do których cię posyłam. Niech piją, zataczają się i szaleją przed mieczem, który poślę między nich».
    Masowe morderstwa
    Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».
    Gwałt na kobietach (instrukcje)
    Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją – możesz ją sobie wziąć za żonę i wprowadzić do swego domu. Ona ogoli swą głowę, obetnie paznokcie i zdejmie z siebie odzież branki. Zamieszkawszy w twym domu opłakiwać będzie swego ojca i matkę przez miesiąc. Potem pójdziesz do niej, zostaniesz jej mężem, a ona twoją żoną. Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli.
    Zostań eunuchem dla boga – NIEWIARYGODNE ! Homoseksualizm pochwalony !
    Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»
    Morderstwa mężczyzn, kobiet i dzieci…
    Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!» I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. Następnie rzekł do nich: «Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!» Wyszli oni i zabijali w mieście.
    I tak dalej
    ‘Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich’. A także: ‚Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich’”

--
    Polski Kościół wyparł się Chrystusa, wyparł się Ewangelii. Gdyby dziś Chrystus pojawił się na świecie zostałby ponownie ukrzyżowany – przez tych, którzy na krzyżu zbudowali sobie trony Jażdżewski
  • yoma 08.07.19, 15:27
    Zarąbisty przepis, wyjść przymusowo za gwałciciela i to do końca życia...

--
    Bo nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi...
  • m.c.hrabia 08.07.19, 15:45
    "31. rzekła starsza do młodszej: Ojciec nasz wprawdzie już jest stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy.
    32. Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego.
    33. Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała.
    34. Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego.
    35. Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała.
    36. I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca.
    37. Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów.
    38. Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów."
    Księga Rodzaju, 19 - Bíblia Católica Online

• buldog2 08.07.19, 22:20
    Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę...
    A co, jeśli nie będzie dziewicą?
    A co, jeśli nie znajdą ich?

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • biologiczny_zegar 08.07.19, 19:45
    Kler pazerny na cudze mienie od zawsze.

Prymitywny psychoterror, manipulacja i straszenie śmiercią wiernych...dla mamony i władzy to widocznie klasyk.

Dzieje Apostolskie 5:1-11

" Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. «Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię?
    .....

Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu». Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach.

...
    Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. «Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?» «Tak, za tyle» - odpowiedziała. A Piotr do niej: «Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie». A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała.
    ....
    Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli."

List do Rzymian, 13:1 Krwawy sojusz Tronu i Ołtarza...
    "1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.

4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle."

Ewangelia wg. Łukasza 19, 26 Oto "niewinna" przypowieść Jezusa:
    26 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą
    nawet to, co ma. 27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym
    panował nad nimi, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach
    "».
    28 Po tych słowach ruszył na przedzie, zdążając do Jerozolimy."

p. s.
    Krwawe krucjaty, masowy mord niewiernych, płonące stosy i Inkwizycja.

Jak długo jeszcze ?
  • karbat 09.07.19, 02:06
    skad sie wziela w religii katolockiej , kosciolach
    matka z dzieciatkiem na rekach . aureola tez jest

www.ebay.de/itm/Isis-Figur-mit-Horus-Kind-Agypten-Deko-aegyptische-Goetter-/131973405860
  • karbat 09.07.19, 02:16
    jest ktos w stanie przytoczc mysl , zwyczaj, obrzadek, rytual wystepujacy w religii katolikow ,
    ktory, by nie wystepowal w duzo Wczesniejszych religijnych mitach, wierzeniach .

np. ten, kto uwaza , ze np rozaniec wymyslili katolicy, jest niepowazny
    Hostia , tlum , - ofiara bydleca
    Alleluja , tlum ,- chwalmy Jahwe itd itp
  • snajper55 09.07.19, 03:10
    karbat napisał:

> jest ktos w stanie przytoczc mysl , zwyczaj, obrzadek, rytual wystepujacy w r
    > eligii katolikow ,
    > ktory, by nie wystepowal w duzo Wczesniejszych religijnych mitach, wierzenia
    > ch .

Dupczenie ministrantów.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • no-popis 09.07.19, 06:13
    karbat napisał:

> jest ktos w stanie przytoczc mysl , zwyczaj, obrzadek, rytual wystepujacy w r
    > eligii katolikow ,
    > ktory, by nie wystepowal w duzo Wczesniejszych religijnych mitach, wierzenia
    > ch .
    >
    > np. ten, kto uwaza , ze np rozaniec wymyslili katolicy, jest niepowazny
    > Hostia , tlum , - ofiara bydleca
    > Alleluja , tlum ,- chwalmy Jahwe itd itp
    Niedokształcone świry niewidzą historii, rozwoju myśli ludzkiej i prostej analizy porównawczej nie są w stanie wykonać z uwagi na brak wiedzy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka