Dodaj do ulubionych

Klęska u osób żyjących z renty socjalnej

10.07.19, 11:06
Dlaczego rządu oraz prezydenta nic nie obchodzi że już od wielu lat osoby utrzymujące się z renty socjalnej nawet stałej a w szczególności osoby niepełnosprawne nie mogą nic kupować na raty oraz otrzymać minimalnej pożyczki .
Będąc świadkiem protestu osób niepełnosprawnych jedna z tych osób skarżyła się na to że nigdzie nie chcą jej sprzedać węgla i drzewa na raty bo jest na rencie socjalnej a w sklepach nie chcą sprzedać nowego pieca na raty też ze względu na rentę socjalną którą ta osoba ma na stałe .
I co można o tym powiedzieć jak takie osoby mają żyć to jest skandal i nie do pomyślenia .
Edytor zaawansowany
 • horpyna4 10.07.19, 20:17
  Dlatego, że obecna władza gardzi tymi ludźmi. Zwłaszcza niepełnosprawnymi.

  Młodzi tego nie wiedzą, ale za PRL niepełnosprawni byli spychani na margines. Uważano, że w państwie socjalistycznym wszyscy mają być piękni, zdrowi i szczęśliwi, więc niepełnosprawni mają nie wychylać nosa z domu i nie psuć tego pięknego wizerunku społeczeństwa. Stąd tyle barier w przestrzeni miejskiej; dopiero upadek komuny spowodował dostrzeganie przez władzę ludzi w osobach niepełnosprawnych i ułatwienia dla nich.

  PiS to PZPR-bis, mają podobne postrzeganie świata. Niepełnosprawny ma siedzieć cicho, nie leźć w oczy, nie mieć żadnych potrzeb. Ma tylko wegetować i cieszyć się, że nie urodził się w starożytnej Sparcie.
 • snajper55 10.07.19, 21:29
  Naziści nienawidzą Żydów, homoseksualistów i niepełnosprawnych. Te kategorie ludzi lądowały w pierwszej kolejności w obozach zagłady.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka