Dodaj do ulubionych

w sprawie Falenty coraz ciekawiej, pisze Rzepa,...

12.07.19, 13:46
...mecenas Falenty Małecki wniósł o kasację wyroku na podstawie zarzutów co do pozbawienia Falenty możliwści obrony. Dochodzi sprawa listów do prezesa, premiera i prezydenta, wobec których Sąd Najwyższy nie może przejść obojętnie. Jednak do dziś, mimo miesiąca od ujawnienia treści listów, Falenta nie został przesłuchany przez prokuraturę.
Sprawę cytuję za Rzeczpospolitą i streszczam, bo dostęp jest płatny. Powstaje niebagatelne pytanie - czy aby kelner Łukasz N. nie staje się najbardziej podejrzaną postacią w dotychczasowym łańcuchu ujawnionych faktów. Podejrzaną o bycie agentem służb.

www.rp.pl/Afera-tasmowa/307119863-Czy-Sad-Najwyzszy-podwazy-wyrok-na-Falente.html
Wątpliwości co do rzetalności procesu Małecki przedstawia tak:
Sąd, który skazywał Marka Falentę, nigdy nie przesłuchał Łukasza N., kelnera i głównego świadka oskarżenia – mimo wielu wątpliwości w jego zeznaniach. Tymczasem facet został złapany na łgarstwach. Są np. nieścisłości co do dat. W pewnym momencie N. skonfrontowany z faktami stwierdził: „możliwe, że w tym okresie (zanim poznał Falentę – red. Rz) sam już dokonałem kilku nagrań".
Rozbieżności pojawiają się także między zeznaniami Łukasza N. a drugim z kelnerów – Konradem L., któremu N. kazał nagrywać polityków. Adwokat Falenty przytacza fragmenty, z których wynika, że Konrad L. nie wskazywał Falenty jako zleceniodawcy. „Łukasz mówił mi o wykorzystaniu tych nagrań przez służby, (...) nie mówił o nim jako o bezpośrednim zleceniodawcy, ale jako o osobie posiadającej wiedzę o tym procederze" – zeznał Konrad L. Twierdził, że kiedy N. mówił o zleceniodawcach, używał określeń: „wujek, babcia, dziadek" – w liczbie mnogiej.
Także w kwestii pieniędzy za nagrywanie N. miał mówić, że są od „zleceniodawców" – twierdził Konrad L. Wyznał też, że jego kolega dysponował „materiałami niedostępnymi dla ogółu", np. płytą wideo kompromitującą jednego z senatorów. Łukasz N. miał mówić Konradowi o tym nagraniu, zanim zaczął pracę w restauracji Sowa & Przyjaciele. Skąd N. je miał, skoro nie znał wtedy jeszcze Falenty? Tego nie wyjaśniono.
Konrad L. przyznał, że bał się wycofać z nagrywania VIP-ów. „Łukasz zagroził, że wycofanie się będzie dla mnie niebezpieczne", ponieważ „naraziliśmy się nagraniami wpływowym ludziom, a nasza rola jest znana zleceniodawcom". W kasacji jest wspomniany niewyjaśniony wątek „nacisków i gróźb" ze strony funkcjonariuszy policji. „Został mi przedstawiony schemat działania z udziałem Marka Falenty (...) i zostałem nakłoniony, abym w dużym skrócie potwierdził wersję Łukasza N." – zeznał Konrad L. Jeden z policjantów miał mu mówić, by „przyznać się do wszystkiego i potwierdzić wersję z Falentą jako zleceniodawcą, ponieważ mogą mnie czekać przykre konsekwencje". Konrad L. Twierdził, że był poddany presji, pokazywano mu zdjęcia osób „czyhających" na jego życie. Twierdził, że policjant „wspomniał o ścięciu głowy przez Białorusina za kwotę 10 000 złotych". „Jedynym gwarantem bezpieczeństwa i spokoju dla mnie miała być współpraca z CBŚ" – zeznał Konrad L., dodając, że wiedzę o sposobie przekazywania pendrive'ów „poznał w CBŚ, kiedy Łukasz ten temat wyjaśniał, i przyjąłem ją jako pewnik" – zeznał L.
Dlaczego to takie istotne? Bo brat Łukasza N. jest policjantem CBŚ – jak ten fakt wpłynął na wyjaśnienia i sposób przesłuchania tego kelnera – co wskazuje mec. Małecki – także nie zbadano.
Edytor zaawansowany
  • eiran 12.07.19, 14:15
    Znalazłem zeznania tego Łukasza N(urzynskiego)

docs.zoho.com/downloaddocument.do?docId=khowcee0de572d1d54674a78e7e0c78b52934

i uderzająca jest gorliwość, z jaką odsuwa podejrzenia od brata, funkcjonariusza CBŚ.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 12.07.19, 14:17
    A tu garść informacji o przesluchującej prokuratorce:

www.panstwo-pis.pl/index.php/Anna_Hopfer

--
    Przez 14 lat ayran.
  • taniarada 12.07.19, 14:24
    Schetyna to idiota.Powiedział Polakom .Trzeba zapieprzać do 67.I tu kicha .Ja cię kręcę.
  • snajper55 12.07.19, 15:12
    taniarada napisał(a):

> Schetyna to idiota.Powiedział Polakom .Trzeba zapieprzać do 67.I tu kicha .Ja c
    > ię kręcę.

Morawiecki dąży do tego, aby Polacy zapyerdalali za miskę ryżu. Jak go nazwiesz?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • piq 12.07.19, 16:55
    ...miłosierdzia dla bojców z roty wartowniczej we Władykaukazie, gdyż stwierdził, że podniesienie wieku emerytalnego to błąd. Wy zaś, swołocz, załóżcie sobie o tym wątek. Ten wątek jest o tym, jak ludzie Kamińskiego we współpracy z obcymi służbami nielegalnie nagrywali Polaków. Zatem precz stąd, brudasko, bo ci każę umyć zęby.
  • taniarada 13.07.19, 09:23
    piq napisał:

> ...miłosierdzia dla bojców z roty wartowniczej we Władykaukazie, gdyż stwierdzi
    > ł, że podniesienie wieku emerytalnego to błąd. Wy zaś, swołocz, załóżcie sobie
    > o tym wątek. Ten wątek jest o tym, jak ludzie Kamińskiego we współpracy z obcym
    > i służbami nielegalnie nagrywali Polaków. Zatem precz stąd, brudasko, bo ci każ
    > ę umyć zęby.
    Nie kryguj się .Przecież to żadna tajemnica na tym forum.Że jest was trzech.W jednej osobie.Oczywiście bez TW.
  • snajper55 12.07.19, 15:15
    Chyba nie sądzisz, aby coś z tego się urodziło? Do tego potrzebna jest prokuratura, a teraz prokuratura jest w służbie PiS. Sprawie się łeb ukręci, Falentę przekona aby swoje po cichu odsiedział i końce w wodę.

S
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • eiran 12.07.19, 15:17
    No właśnie w tym rzecz że nie. W tym momencie chodzi o skargę kasacyjną, którą będzie rozpatrywał Sąd Najwyższy.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • piq 12.07.19, 16:57
    ...ostatnio przedwyborczo zaktywizowany emerytowany resortowy moczarysta. Widać nie wie, co powiedzieć.
  • taniarada 13.07.19, 09:18
    piq napisał:

> ...ostatnio przedwyborczo zaktywizowany emerytowany resortowy moczarysta. Widać
    > nie wie, co powiedzieć.
    Przecież wszyscy wiedzą że Meleszka to nasz intelektualista arianek zwany też eriankiem.Dziwi mnie że tego nie zauważyłeś..
  • eiran 13.07.19, 12:30
    Oczywiście, niedorozwoju. Ja jestem Maleszka, a ty Trynkiewicz. Dzięki temu, że Jaki odpowiadał za osadzonych, masz dostęp do kompa i piszesz to co piszesz.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • no-popis 12.07.19, 18:40
    piq napisał:
    > Sąd, który skazywał Marka Falentę, nigdy nie przesłuchał Łukasza N., kelnera i
    > głównego świadka oskarżenia – mimo wielu wątpliwości w jego zeznaniach. Tymczas
    > em facet został złapany na łgarstwach. Są np. nieścisłości co do dat. W pewnym
    > momencie N. skonfrontowany z faktami stwierdził: „możliwe, że w tym okresie (z
    > anim poznał Falentę – red. Rz) sam już dokonałem kilku nagrań".
    To sędziowie też agentami Putina , niebożęcie Ty moje:)
    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • eiran 13.07.19, 07:59
    ludzikow znowu nie przeczytał, albo nie zrozumiał, a najpewniej jedno i drugie, ale urządza sobie podśmiechujki, próbując pospiesznie zdyskredytować każdą sugestię o powiązaniach zleceniodawców nagrań z Rosją.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • aniechto.only 13.07.19, 07:40
    Jednym z nagrań ujawnionych tuż przed wyborami była rozmowa Kulczyka z Sikorskim, która odbyła się w marcu 2014 r. Kulczyk mówił o swoich planach stworzenia mostu energetycznego między Europą a Ukrainą. Koncepcja ta eliminowała rosyjski węgiel z rynku europejskiego i była dużym zagrożeniem dla sprzedaży rosyjskiego gazu do Europy.

Treść rozmowy Sikorski - Kulczyk nie była dla nich kompromitująca. Miała natomiast duże znaczenie dla przyszłego ładu energetycznego w Europie. Jeżeli rosyjscy partnerzy Falenty poznali to nagranie, zanim wybuchła afera, mogli poczuć duży niepokój.

Plany Kulczyka – gdyby zostały zrealizowane – uderzały w podstawy rosyjskiej gospodarki, poprzez którą Rosja realizuje swoją politykę.

Kulczyk poinformował o tych planach polski rząd i ABW, którą poprosił o rodzaj „ochrony kontrwywiadowczej” przedsięwzięcia. Wyznaczony przez niego pracownik regularnie przekazywał Agencji informacje o postępie rozmów. W zamian Kulczyk miał nadzieję, że służby zapobiegną rosyjskim prowokacjom, których się obawiał.

Śmierć Jana Kulczyka pogrzebała cały projekt. Nigdy nie zakwestionowano jej naturalnych powodów, nie znaleziono przesłanek, że ktoś się do niej przyczynił.

Ale też nikt ich nie szukał. Z moich źródeł wynika, że ABW po prostu przyjęła do wiadomości opinię wiedeńskich lekarzy.

wyborcza.pl/7,75398,24989155,kto-bardziej-skorzystal-na-tasmach-falenty-rosjanie-czy-pis.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
  • aniechto.only 13.07.19, 08:10
    Cytat z "Obcym alfabetem", książki Grzegorza Rzeczkowskiego, dziennikarza „Polityki”:

„PiS, jak i Kreml mieli powody, by pozbawić władzy rządzącą PO. Co do PiS sprawa jest jasna – osiem lat w opozycji i seryjnie przegrywane wybory wywołały ogromną chęć rewanżu. W przypadku Rosji motywacja była również silna: wsparcie polskiego rządu dla powstania na Majdanie, wygrana w sporze o ceny gazu połączona z rezygnacją z pieremyczki , czyli biegnącego przez Polskę gazociągu, który omijałby Ukrainę, wreszcie zapowiadana na początku 2014 r. walka z rosnącym importem rosyjskiego węgla. Kremlowi wyrósł silny przeciwnik, któremu należało utrzeć nosa”.

Pytanie, czy zbieżność interesów PiS i Rosji to zbieg okoliczności czy zaplanowana współpraca. Rozsądek każe wybrać pierwsza opcję. Ale wtedy powstaje inne pytanie, co jest gorsze, bycie pożytecznym idiotą czy cynicznym zdrajcą.
  • yoma 13.07.19, 23:35
    Zaplanowana współpraca, nie miej złudzeń.

--
    Bo nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi...
  • taniarada 13.07.19, 11:14
    Marek Falenta znany jest z interesów, które robił na imporcie węgla. Mniej powszechna jest wiedza o jego zaangażowaniu w wykup długów, a potem w nieruchomosci i branżę telekomunikacyjną, w tym w sieć światłowodów .Piszemy też o Bożku ,który przerasta o głowę Kamińskiego.Najbardziej wierny żołnierz Kaczyńskiego.Którego się Jarek wyparł.Szukanie powiązań z Ruskimi to bzdety.I tyle na temat.
  • weteran-czasu 13.07.19, 11:40
    Nie tylko Falenta ale Kaczyński też jest znany z różnorakich interesów.
    Natomiast Macierewicz jest znany z interesów z Rosjanami.

--
    Gnojowisko na bakier z moralnością, za to pokropione świętojebliwością!
    ]:->
  • piq 13.07.19, 23:32
    ...a potem dopiero wiedziały o tym służby, to Bożek jest tylko pośrednim ogniwem w łańcuchu. A jeśli nawet podsłuchów nie inspirowali Rosjanie, to mieli w nie wgląd, bo Falenta był umoczony w długi u rosyjskich dostawców. Czyli u sołncewców.
  • iza.bella.iza 14.07.19, 01:36
    No, ja nie wiem czy twój oficer prowadzący pochwali cię, za aktywność w tym wątku. Baaardzo ciekawe tropy wskazujesz, dziewczynko ;-)

--
    "Pan prezydent po pierwsze nie ma urlopów. To jest służba, jeśli chodzi o prezydenta Rzeczypospolitej, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 12 dni w miesiącu itd."
  • yoma 14.07.19, 09:38
    Kiedyś taniysza przekonywała mnie usilnie, że pisi kłamią. Nie mogłam się do niej przebić z pytaniem, co właściwie wyprawia :)

Potem zniknęła na tydzień.

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka