Dodaj do ulubionych

Kolejny skandal ziobrowego sądownictwa

22.07.19, 19:00
Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2
Edytor zaawansowany
  • snajper55 22.07.19, 19:07
    kadziteusz napisał:

> Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
    > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2

Na czym ten skandal polega?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • prawdawaszaboli 22.07.19, 19:40
    > Na czym ten skandal polega?
    >

Na tym :

" Sędzia Adam Grzejszczak uznał, że Frasyniuk naruszył nietykalność obu policjantów. Jednocześnie warunkowo umorzył postępowanie wobec legendarnego działacza „Solidarności” na rok próby.
    – Po obejrzeniu filmów nie miałem wątpliwości co do winy oskarżonego. Kopnięcie było wyraźne,
  • snajper55 22.07.19, 19:52
    prawdawaszaboli napisał:

> > Na czym ten skandal polega?
    > >
    >
    > Na tym :
    >
    > " Sędzia Adam Grzejszczak uznał, że Frasyniuk naruszył nietykalność obu policja
    > ntów. Jednocześnie warunkowo umorzył postępowanie wobec legendarnego dzi
    > ałacza „Solidarności” na rok próby.
    > – Po obejrzeniu filmów nie miałem wątpliwości co do winy oskarżonego. Kopnięcie
    > było wyraźne,

Aaaa, chyba że tak. ;)

S.
    --
  • spokojny.zenek 22.07.19, 20:09
    prawdawaszaboli napisał:

> >
    >
    > Na tym :
    >
    > " Sędzia Adam Grzejszczak uznał, że Frasyniuk naruszył nietykalność obu policja
    > ntów. Jednocześnie warunkowo umorzył postępowanie wobec legendarnego dzi
    > ałacza „Solidarności” na rok próby.

Skoro na rok próby, to jest to warunkowe umorzenie czyli stwierdzenie czyjejś odpowiedzialności w sytuacji, gdy jest osobą niekaraną i ni ema powodów by mu wymierzać karę. Około 8% spraw tak się kończy, to są tysiące spraw rocznie.
    Czego jeszcze nie rozumiesz i gdzie ten rzekomy skandal?

• lech1966 22.07.19, 22:43
    spokojny.zenek napisał:

> prawdawaszaboli napisał:
    >
    > > > Na czym ten skandal polega?
    > > >
    > >
    > > Na tym :
    > >
    > > " Sędzia Adam Grzejszczak uznał, że Frasyniuk naruszył nietykalność obu p
    > olicja
    > > ntów. Jednocześnie warunkowo umorzył postępowanie wobec legendarne
    > go dzi
    > > ałacza „Solidarności” na rok próby.
    >
    > Skoro na rok próby, to jest to warunkowe umorzenie czyli stwierdzenie czyjejś o
    > dpowiedzialności w sytuacji, gdy jest osobą niekaraną i ni ema powodów by mu wy
    > mierzać karę. Około 8% spraw tak się kończy, to są tysiące spraw rocznie.
    > Czego jeszcze nie rozumiesz i gdzie ten rzekomy skandal?

Aż 8% sprawców pobicia policjantów miało kontakt ze styropianem?. Muszę przyznać że to sporo.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • spokojny.zenek 22.07.19, 22:52
    lech1966 napisał:

> Aż 8% sprawców pobicia policjantów

Nie. Aż 8 % ogółu sądzonych ma warunkowe umorzenie. Lesio bez udawania ciężkiego analfabety nie potrafi.

• lech1966 22.07.19, 23:02
    spokojny.zenek napisał:

> lech1966 napisał:
    >
    > > Aż 8% sprawców pobicia policjantów
    >
    > Nie. Aż 8 % ogółu sądzonych ma warunkowe umorzenie. Lesio bez udawania ciężkieg
    > o analfabety nie potrafi.

Moze rozbijesz te 8 % na takich którzy są agresorami i na takich którzy pobili w obronie własnej.. Pewnie nie doczekał się tej odpowiedzi.

--
    Autor KZP
  • lech1966 22.07.19, 23:03
    # doczekam.

--
    Autor KZP
  • sverir 23.07.19, 10:24
    "Moze rozbijesz te 8 % na takich którzy są agresorami i na takich którzy pobili w obronie własnej.. "

Jeśli pobili w obronie własnej, to nie należą do tych 8%, ponieważ albo im nie postawiono zarzutów, albo sąd ich uniewinnił. Zatem wśród tych 8% są tacy, którzy swoim dotychczasowym postępowaniem dali jakąś rękojmię, że nie powtórzą czynu zabronionego pod groźbą kary.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • erte2 23.07.19, 10:46
    spokojny.zenek napisał:
    Lesio bez udawania ciężkiego analfabety nie potrafi.

Dlaczego "udawania"?
  • sverir 23.07.19, 10:50
    " Dlaczego "udawania"?

Bo Lechu nie jest analfabetą.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • eiran 23.07.19, 11:50
    Nie jest analfabetą, bo jakoś tam się loguje, a następnie wpisuje ciągi liter z grubsza układające się w wyrazy. Można to uznać za sukces.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 23.07.19, 11:51
    I małpę można nauczyć wbijania literki po literce.

--
    Shylmagoghnar
  • eiran 23.07.19, 12:44
    yoma napisała:

> I małpę można nauczyć wbijania literki po literce.

Szympansa, orangutana i goryla - pewnie tak (choć samce tego ostatniego potrzebowałyby dużej klawiatury). Ale jeśli chodzi o koczkodany i wyjce, to nie byłbym taki pewny. 53-latek prawdopodobnie przewyższa wyjca inteligencją.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • spokojny.zenek 23.07.19, 15:36
    Choć każda bez wyjątku małpa przewyższa lesia dalece poziomem etycznym.
  • eiran 23.07.19, 15:42
    No nie wiem. Szympanse z gatunku pan troglodytes (nie mylić z bonobo) to niezłe dranie są.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • spokojny.zenek 23.07.19, 15:46
    To jak nazwiesz lesia po tym, co robi?
  • yoma 23.07.19, 16:49
    Szympansów obrażać nie będziemy, nie? One nie takie głupie.

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won
  • spokojny.zenek 23.07.19, 16:59
    Nawet jeśli bardzo głupie, to przecież nie aż tak.
  • lech1966 23.07.19, 17:09
    spokojny.zenek napisał:

> Nawet jeśli bardzo głupie, to przecież nie aż tak.

Gdybym się przejmował twoimi wypocinami to już dawno bym się zaplul i poszedł skamlec do kąta, tak jak ty masz w zwyczaju. Ale mnie to nie rusza.
    Mogę ci jedynie współczuć że mimo dobrego wykształcenia zwyczajnie zaPOmniano o obywatelskim lub etycznym wychowaniu.

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 23.07.19, 18:05
    A może byś się człowieku po prostu w końcu zastanowił nad sobą i pomyśłał, że zło wraca do takich jak ty? Przecież nie urodziłeś się taki - kiedyś musiałeś mieć jakieś sumienie, poczucie przyzwoitości, honor.
  • lech1966 23.07.19, 18:14
    spokojny.zenek napisał:

> A może byś się człowieku po prostu w końcu zastanowił nad sobą i pomyśłał, że z
    > ło wraca do takich jak ty? Przecież nie urodziłeś się taki - kiedyś musiałeś mi
    > eć jakieś sumienie, poczucie przyzwoitości, honor.

Do dziś mam. Ale ono się trochę różni o twojej skali wartości.

--
    Autor KZP
  • lech1966 23.07.19, 16:54
    spokojny.zenek napisał:

> Choć każda bez wyjątku małpa przewyższa lesia dalece poziomem etycznym.

O etyce wiesz na pewno więcej niż ja, więc dla czego nie stosujesz jej wobec siebie?

--
    Autor KZP
  • lech1966 23.07.19, 16:48
    eiran napisał:

> yoma napisała:
    >
    > > I małpę można nauczyć wbijania literki po literce.
    >
    > Szympansa, orangutana i goryla - pewnie tak (choć samce tego ostatniego potrzeb
    > owałyby dużej klawiatury). Ale jeśli chodzi o koczkodany i wyjce, to nie byłbym
    > taki pewny. 53-latek prawdopodobnie przewyższa wyjca inteligencją.

Nie mierz innych własną miarą ayranku. 🤔🤔🤔🤔🤔

--
    Autor KZP
  • lech1966 23.07.19, 16:46
    yoma napisała:

> I małpę można nauczyć wbijania literki po literce.

Nie musisz odkrywać swojej prywatności yoma. Nikt tego nie oczekuje od ciebie.

--
    Autor KZP
  • prawdawaszaboli 22.07.19, 23:12
    > jest to warunkowe umorzenie czyli stwierdzenie czyjejś o
    > dpowiedzialności w sytuacji, gdy jest osobą niekaraną i ni ema powodów by mu wy
    > mierzać karę.

Kopnij policjanta i zobaczysz czy też Ci umorzą... :)
  • lech1966 22.07.19, 23:29
    prawdawaszaboli napisał:

> > jest to warunkowe umorzenie czyli stwierdzenie czyjejś o
    > > dpowiedzialności w sytuacji, gdy jest osobą niekaraną i ni ema powodów by
    > mu wy
    > > mierzać karę.
    >
    > Kopnij policjanta i zobaczysz czy też Ci umorzą... :)

POwolam się na wyrok Frasyniuka. Z resztą będę miał kawałek styropianu w kieszeni który POkaze w sądzie, może powiem że też mam coś wspólnego z transportem międzynarodowym. I powiem że nie wiedziałem co się stało, ze to chyba DSR który mnie dopadł znienacka jak stałem i POdziwialem wydarzenie kulturalne w formie ścieżki zdrowia.

--
    Autor KZP
  • sverir 23.07.19, 10:25
    "POwolam się na wyrok Frasyniuka"

Powołaj się na wyroki pisich patriotów, kiboli, których agresji tak bronisz.

--
  • spokojny.zenek 23.07.19, 09:29
    Może ty spróbuj?
  • prawdawaszaboli 23.07.19, 19:06
    > Może ty spróbuj?

To nie ja, ale Ty uważasz umorzenie w tej sprawie za 'normalny' wyrok...
  • spokojny.zenek 23.07.19, 19:19
    Wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne jest jak najbardziej normalnym wyrokiem, także kończy się około 8% spraw karnych (więcej niż uniewinnień i umorzeń razem wziętych), a powinno więcej. To nie jest kwestia żadnego "uważania" lecz elementarnej znajmości podstaw prawa i praktyki jego stosowania.
  • no-popis 23.07.19, 13:07
    Mądry sędzia , dobry wyrok.
    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • lech1966 22.07.19, 22:41
    snajper55 napisał:

> kadziteusz napisał:
    >
    > > Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
    > > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2
    >
    Kolejna "święta krowa" epoki styropianu. PO tym wyroku wszyscy będą mogli kopać interweniujących policjantow ważne żeby udowodnić kontakt ze styropianem. Od jutra będę nosił kawałek w kieszeni. Dlaczego sąd nie skazał, nie uniewinnił a umorzył????? Czyżby znów DSR????

Ps DSR. Duży Stopień Roztargnienia.

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 22.07.19, 22:53
    lech1966 napisał:

> snajper55 napisał:
    >
    > > kadziteusz napisał:
    > >
    > > > Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
    > > > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2
    > >
    > Kolejna "święta krowa" epoki styropianu.

Jak widac nie, skoro został osądzony i zastosowano typową w posobnych przypadkach sankcję. Lesiu, nie traktuj wszystkich jak idiotów niezdolnych do samodzielnejk oceny twojej bełkotliwej pisaniny.

• lech1966 22.07.19, 22:59
    spokojny.zenek napisał:

> lech1966 napisał:
    >
    > > snajper55 napisał:
    > >
    > > > kadziteusz napisał:
    > > >
    > > > > Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
    > > > > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2
    > > >
    > > > Na czym ten skandal polega?
    > > Kolejna "święta krowa" epoki styropianu.
    >
    > Jak widac nie, skoro został osądzony i zastosowano typową w posobnych przypadka
    > ch sankcję. Lesiu, nie traktuj wszystkich jak idiotów niezdolnych do samodzieln
    > ejk oceny twojej bełkotliwej pisaniny.

Nie wiem zeniu dlaczego cię to tak denerwuje? Czy prawda cię tak boleśnie kłuje w oczy?

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 23.07.19, 15:33
    Kłuje cię brunatny lesiu prawda? To może przestań łgać bezczelnie w każdym poście, co?
  • lech1966 23.07.19, 17:14
    spokojny.zenek napisał:

> Kłuje cię brunatny lesiu prawda? To może przestań łgać bezczelnie w każdym pośc
    > ie, co?

Czym jest łgarstwo? Nie chodzi mi o definicje zeniu ale o to byś mi je wykazał. Może wreszcie inteligent w czerwonym krawacie konkretnie odpowie?

--
    Autor KZP
  • yoma 23.07.19, 10:29
    snajper55 napisał:

> kadziteusz napisał:
    >
    > > Frasyniuk kopał choć go nie zaczepiali:
    > > warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25018291,sad-wladyslaw-frasyniuk-popychal-i-kopal-policjantow-podczas.html#s=BoxOpImg2
    >
    >
    > S.

Na tym, że aczkolwiek sąd przyznał, że nie widział i że nie było widać kopiącej jakoby nogi, to wyszło sądowi z rozważań, że kopiąca noga być musiała.

Szkoda, że sąd nie uznał, że były trzy kopiące nogi. Skoro nie było widać, to kto tam takiego Frasyniuka wie, a może ma cztery nogi albo dziesięć?

--
    Shylmagoghnar
  • margit49 23.07.19, 00:26
    To jest fajne:
    Szturchnięty Marcin P.: – Ten pan podnosił głos. Nie był wulgarny, mówił: „przepuść mnie”. Odepchnął mnie prawym barkiem. Poczułem, że ktoś mnie kopie po kostkach, ale to nie był Frasyniuk.

Policjant P. opowiadał również, że do złożenia zawiadomienia namówił go inspektor Krzysztof Kozelan, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. Przesłuchiwany w poniedziałek komendant zaprzeczał.

Zdaniem sądu pobitym kobietom na marszu niepodległości w 2017r. napastnicy tylko okazali swoje niezadowolenie, więc i Frasyniuk okazał niezadowolenie z powodu blokowania jego kontrmanifestacji
  • lech1966 23.07.19, 07:30
    Każdy bandyta będzie mógł POwiedziec do zatrzymującego go policjanta " przepuść mnie". I policjant będzie musiał go przepuścić bo przecież nie będzie wulgarny. W raporcie napisze jak wyżej, że nie mógł zatrzymać bandyty bo bandyta nie był wulgarny i prosił aby tylko go przepuścić.

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 23.07.19, 09:31
    Lesio w nieskońcozonośc stosuje stary chwyt: najpierw uczestniczył w nieskńczonej liczbie wątków, gdzie była mowa o warunkowym umorzeniu a potem udaje, że pierwszy raz słyszy...
  • lech1966 23.07.19, 11:37
    spokojny.zenek napisał:

> Lesio w nieskońcozonośc stosuje stary chwyt: najpierw uczestniczył w nieskńczon
    > ej liczbie wątków, gdzie była mowa o warunkowym umorzeniu a potem udaje, że pie
    > rwszy raz słyszy...

Nie prościej by ci było napisać że sąd umorzył,,,,,, BO MÓGŁ. PO co wchodzisz w dyskusję w sytuacji gdzie nie ma logicznego uzasadnienia.

--
    Autor KZP
  • snajper55 23.07.19, 10:25
    lech1966 napisał:

> Każdy bandyta będzie mógł POwiedziec do zatrzymującego go policjanta " przepuść
    > mnie".

Każdy kto powie do policjanta "Przepuść mnie" będzie, jak Frasyniuk, oskarżony o napaść na funkcjonariusza?

S.
    --
  • sverir 23.07.19, 10:30
    "Każdy bandyta będzie mógł POwiedziec do zatrzymującego go policjanta " przepuść mnie".

A po co bandyta ma tak kombinować? Wystarczy, że w pisemnym oświadczeniu naPiSze, że:
    a) nie wiedział tak naprawdę, co mówi (pisowska prokurator umorzyła postępowanie w sprawie gościa, który wzywał do palenia żydów w stodole - uznała to za bełkot),
    b) wyrażał tylko swoje niezadowolenie (pisowska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie pobicia kobiet przez patriotów),
    c) w swoim subiektywnym przekonaniu robił dobrze (pisowska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie niepublikowania wyroków TK i w sprawie prowadzenia niedozwolonej działalności gospodarczej przez ludzi z rządu).

Po co ktoś ma się powoływać na wyrok w sprawie Frasyniuka, skoro pisowska prokuratura codziennie podrzuca takie kwiatki?

--
  • hejnalista 23.07.19, 19:16
    Lesiu nie udaje głupka - wręcz przeciwnie !
    nie trzeba być symetrysta żeby wiedzieć że akcja wywołuje reakcję
    Frasyniuk reagował
    Sąd nie skazał policjanta, a też mógł.
    Przytoczono tylko fragment uzasadnienia - miłosiernie nie opublikowano oceny działania policji
    (a zwłaszcza oceny zasadności działania i adekwatnosci tych działań do sytuacji) !!!!
  • hejnalista 23.07.19, 19:21
    Lesiu nie udaje głupka - wręcz przeciwnie !
    nie trzeba być symetrystą żeby wiedzieć że to akcja wywołuje reakcję
    Frasyniuk reagował !!!
    Sąd nie skazał policjanta, bo to policja pozywała.
    Przytoczono tylko fragment uzasadnienia - miłosiernie nie opublikowano oceny działania policji
    (a zwłaszcza oceny zasadności działania i adekwatnosci tych działań do sytuacji) !!!!
  • lech1966 23.07.19, 19:53
    Nie wydaje mi się że policja bezzasadnie wylegitymowała Frasyniuka. Z resztą jest to jedno z głównych uprawnień policji. Do tego jest to służba pozadkowa więc jak najbardziej uprawniona do usuwania ludzi z miejsc dla nich nie przewidzianych. Może wydawać wiążące polecenia co do wszystkiego. A stawianie oporu policji POwinno być karane. ( Bo przecież nie jest)

--
    Autor KZP
  • lech1966 23.07.19, 20:00
    Sąd potwierdził winę Frasyniuka ale umorzył postępowanie. Frasyniuk ma wpłacić 7 tys zł. Sędzia uzasadnił wyrok tak:

"Niech ten wyrok (...) będzie obroną zwykłego funkcjonariusza policji, który na ulicy broni nas wszystkich. Społeczna szkodliwość czynu jest, bo został kopnięty człowiek, który powinien nas bronić - zaznaczył w poniedziałek w uzasadnieniu wyroku sędzia Adam Grzejszczak."

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 23.07.19, 20:21
    lech1966 napisał:

> Sąd potwierdził winę Frasyniuka ale umorzył postępowanie.

TU nie ma żądnego "ale". Stwierdzenie czyjegoś sprawstwa i winy jest KONIECZNE aby można było zastosowac warunkowe umorzenie. Gdyby była wątpliwość co do winy, nie byłoby mowy o warunkowym umorzeniu.

I lesio to oczywiscie doskonale wie, chociażby z dyskusji o wstydliwej przeszłosci Piątkowskiego. Ale znów udaje, że jest na forum od dziś a wcześniej ktoś inny używał jego nicków.

• lech1966 23.07.19, 20:27
    spokojny.zenek napisał:

> lech1966 napisał:
    >
    > > Sąd potwierdził winę Frasyniuka ale umorzył postępowanie.
    >
    > TU nie ma żądnego "ale". Stwierdzenie czyjegoś sprawstwa i winy jest KONIECZNE
    > aby można było zastosowac warunkowe umorzenie. Gdyby była wątpliwość co do winy
    > , nie byłoby mowy o warunkowym umorzeniu.
    >
    > I lesio to oczywiscie doskonale wie, chociażby z dyskusji o wstydliwej przeszło
    > sci Piątkowskiego. Ale znów udaje, że jest na forum od dziś a wcześniej ktoś in
    > ny używał jego nicków.

Ty zeniu jednak nie wyciągasz żadnych wniosków ani z tego co sam piszesz ani z tego co ktoś pisze do ciebie. Do tego zawsze wklejasz swoją ulubioną wklejke nie na temat. Weź się ogarnij, wybory idą.

--
    Autor KZP
  • spokojny.zenek 23.07.19, 20:18
    lech1966 napisał:

> Nie wydaje mi się że policja bezzasadnie wylegitymowała Frasyniuka.

A teraaz znowu lesio udaje, że nie uczestniczył dość dawno temu w dyskusji, gdzie tę kwestię zupełnie jednoznacznie rozstrzygnięto.

> Z resztą jest to jedno z głównych uprawnień policji.

No tak. Lesio znów ma wszystkich za idiotów. Jeżeli ktoś ma jakies uprawnienie, to każdy przypadek skorzystania z tego u[prawnienia jest po prostu automatycznie prawidłowy i legalny,
    Lesio chyba narawdę wierzy, że ktoś się na to nabierze.

Do tego jest to służba pozadkowa wię
    > c jak najbardziej uprawniona do usuwania ludzi z miejsc dla nich nie przewidzia
    > nych. Może wydawać wiążące polecenia co do wszystkiego.

> A stawianie oporu policji POwinno być karane. ( Bo przecież nie jest)

I pisze to lesio w wątku który zaczął się od tego, że sąd stwierdził odpowiedzialnosć pewnego stawiającego opór i nałożył na niego określone w k.k. obowiązki.
    Czyli lesio nie potrafi użyć jakiegokolwiek sensowego argumentu. Albo łże, albo ograża albo zakłada, że wszyscy dokoła to idioci.

• lech1966 23.07.19, 20:33
    spokojny.zenek napisał:

> albo zakłada, że wszyscy dokoła to idioci.
    >

Ty zeniu się dokładnie tak zachowujesz, cały czas usilujesz udowodnić że normalny to ty nie jesteś.

--
    Autor KZP

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka