Dodaj do ulubionych

Kilka (chyba) nowych szczegółów

30.07.19, 14:09
Lawinowy wzrost liczby lotów państwa Kuchcińskich - od zera przez sześć aż do 23 - zrobił na mnie wczoraj spore wrażenie, choć nie wiedziałem jeszcze, że to są loty... z pierwszej połowy tego roku. Podobno jutro do KPRM uda się delegacja rachmistrzów, którzy policzą, ile tego było w poprzednich trzech latach (o ile oczywiście UODO im na to pozwoli).

A chyba jeszcze bardziej ciekawe jest to:

Sprawa jest znacznie poważniejsza i nie dotyczy tylko ordynarnego nadużywania władzy przez marszałka, ale szeregu osób, które naginały prawo by spełnić jego życzenie lub rozkaz. Głowa samego marszałka, o której tak dużo mówi opozycja, nie wystarczy.

O tym że z wojskowego Gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, którzy obsługiwali te loty. Jeśli to prawda nie mówimy już o aferze wizerunkowej, ale o przestępstwie, za które grozi nawet osiem lat więzienia. Rodzinne loty o statusie lotów specjalnych nie mieszczą się w żadnych kanonach, a kwestia wysokich kosztów są najmniejszym z problemów.

www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190739952-Kacprzak-Loty-na-marszalka-czyli-prywatne-panstwo-PiS.html
--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Edytor zaawansowany
  • buldog2 30.07.19, 14:12
    Swołocz.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    PISowcu! Zwalczaj zło większym złem!!
  • m.c.hrabia 30.07.19, 14:16
    już pisałem
    rządzą jak hitlerowscy okupanci.
  • yoma 30.07.19, 16:14
    Ja to pisałam, przyjacielu, już cztery lata temu.

--
    Tęp pisiaki: hoduj dziki!
    Chcesz mieć las - posadź Szyszkę.
  • m.c.hrabia 30.07.19, 16:22
    zwracam honor, nie zauważyłem.
    ważne ,że dochodzimy do tego samego wniosku.
  • yoma 30.07.19, 16:25
    Ależ nie ma sprawy, też się cieszę.

Pamiętam tylko, jak różne krwawiące serca na forum (nie mówię o tobie) zakrzykiwały mnie wtedy, że co ja gadam, przecież oni na pewno chcą dobrze, tylko coś im nie wyszło...

--
    Över. Killer.
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:32
    yoma napisała:

> Ależ nie ma sprawy, też się cieszę.
    >
    > Pamiętam tylko, jak różne krwawiące serca na forum (nie mówię o tobie) zakrzyki
    > wały mnie wtedy, że co ja gadam, przecież oni na pewno chcą dobrze, tylko coś i
    > m nie wyszło...
    >

Jakbym lesia slyszal :)

--
    Uwaga szczur!
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:32
    Ja to pisalem juz za pierwszego panowania blizniakow. Ostrzegalem przytaczajac te argumenty przed ostatnimi wyborami. Nie zebym sie chwalil :)

--
    Uwaga szczur!
  • sverir 30.07.19, 14:18
    Niczego z tym nie zrobią. Sprawą zajmie się posłuszna PO z Pragi i jakiś tam prokuratorski referent stwierdzi, że wszyscy zaangażowani byli w swoim subiektywnym przekonaniu pewni prawidłowości postępowania, a skoro tak, to nic złego się nie dzieje. Nie po to PiS przejmował prokuraturę, żeby teraz stawiała ona komukolwiek zarzuty bez decyzji władz partyjnych.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • witek.bis 30.07.19, 14:26
    I tu się mylisz, bo bez konsekwencji się nie obejdzie - dobry car znowu "wścieknie się" na swoich złych bojarów, a jednemu nawet pogrozi małym, pulchnym paluszkiem.

--
    Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
  • erte2 30.07.19, 14:55
    witek.bis napisał:

I tu się mylisz, bo bez konsekwencji się nie obejdzie......
    Trochę witku mnie rozśmieszyłeś nazywając pozorne ruchy w sprawie konsekwencjami. W normalnym państwie "Członek" albo sam podałby się do dymisji, a jeśli by nie chciał to zostałby odwołany z funkcji w trybie natychmiastowym. I mało tego - zostałby postawiony przed sądem za:
    1. Nadużycie władzy
    2. Narażenie skarbu państwa na niebagatelną szkodę.
    Podejrzewam także że "Członek" "załapałby się" jeszcze na paragraf korupcyjny i oskarżony o nepotyzm (ale na to zdaje się paragrafu nie ma).
    Tak czy owak byłby raz na zawsze skończony w polityce.
    A tak na marginesie - zapowiadane uchwalenie (w trybie nagłym!) jakichś dodatkowych przepisów o lotach "HEAD" jest zwykłym zawracaniem głowy, gdyż takie przepisy już są i z pełną dezynwolturą zostały przez "Członka" po prostu (nomen omen) olane.
  • eiran 30.07.19, 14:58
    Naprawdę nie lepiej byłoby doczytać o jakich "konsekwencjach" pisał twój przedmówca?

I tu się mylisz, bo bez konsekwencji się nie obejdzie - dobry car znowu "wścieknie się" na swoich złych bojarów, a jednemu nawet pogrozi małym, pulchnym paluszkiem.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 30.07.19, 15:11
    "I tu się mylisz, bo bez konsekwencji się nie obejdzie - dobry car znowu "wścieknie się" na swoich złych bojarów, a jednemu nawet pogrozi małym, pulchnym paluszkiem"

Nie wścieknie się, bo przecież nie zrobili nic złego czy nieetycznego.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • eiran 30.07.19, 15:18
    Nic złego, tylko coś, co suweren mógłby niewłaściwie ocenić, wiedziony podstępną propagandą wrogich mediów i totalnej opozycji. Swoją drogą - najlepiej gdyby na polecenie szefa, R Kuchiński pokazał pazurki.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • kolor 30.07.19, 15:46
    Zwykły Pisowski złodziej
  • x2468 30.07.19, 16:05
    Czy Kruchcinski zaplacil podatek od uzyskanych kozysci w postai darmowych przelatow jego krewnych i znajomych?
    Powinien zaplacic nie jak za "zwykly lot" lecz tak jak za lot w busisness klass + podatki.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • eiran 30.07.19, 16:20
    Kuchciński zapłacił zadośćuczynienie Caritasowi i fundacji Ewy Błaszczyk i to ostatecznie przesądza sprawę jego nieskazitelnej uczciwości.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:37
    > dobry car znowu "wścieknie się" na swoich złych bojarów

Seweryn bedzie go jeszcze bardziej kochal.

--
    Uwaga szczur!
  • eiran 30.07.19, 16:45
    witek.bis napisał:

> O tym że z wojskowego Gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysi
    > adały czasem same dzieci marszałka mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, któ
    > rzy obsługiwali te loty.

No dobra, ale może po prostu pan marszałek kochany zostawał na noc na pokładzie. Albo wychodził w przebraniu pilota. Albo stewardessy. Zdaje się, że nieszczególnie dobrze czuje się ze swoją popularnością.

Nawiasem mówiąc, lotnisko jest w Jasionce, w jesionce, to być może pan marszałek kochany schodził po schodach z postawionym wysoko kołnierzem.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 30.07.19, 16:58
    ... drewnianej...

--
    Shylmagoghnar
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:39
    To pismak z Rz napisal w Jesionce :)

--
    Uwaga szczur!
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:29
    PiS potrafil drzec ryja, kłamać, z igły robic widły. Dlaczego opozycja nie przejmuje ich taktyki? Nie wypada? Pisia swolocz mozna zwyciezyc jedynie ich metodami. Chamstwem, klamstwem, manipulacja i robieniem z najmniejszych sprawek w wielka afere. (Oczywiscie nie uwazam aby sprawa Fly Air Kuchcinski była błachą sprawą).

"Kiedy Bogdan Klich, minister obrony rządu PO-PSL latał wojskową CASĄ, choć mógł, do domu w Krakowie omal nie stracił stanowiska. Opozycja (PiS) chciała ukrzyżować premiera Donalda Tuska, że rządowym embrarerem podróżował (sam) do rodzinnego Gdańska na weekendy generując ogromne koszty. Tusk przesiadł się więc do rejsowych samolotów".

--
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 30.07.19, 17:34
    pies ....opozycję, dzisiaj słuchałem niejakiego Budki, zamiast nazwać złodziejstwo,bolszewizm, nazizm po imieniu to on ble,ble,ble
  • pies.na.czarnych 30.07.19, 17:41
    Opozycja bierze bulke przez bibulke:(
    Chama nalezy batozyc i lac po mordzie az spuchnie. Innej metody nie ma.

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 30.07.19, 18:04
    Popieram pogląd.

--
    Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka