Dodaj do ulubionych

Coś na dziś. Świętokradztwo, czy "trudna prawda"??

01.08.19, 13:07

Powstanie Warszawskie to od kilku lat nośny temat; popularnością cieszy się muzeum, wydawane są kolejne książki, nagrywane są płyty z powstańczymi pieśniami, powstają filmy.

Dla mnie to cyrk. Nie ma sensu. To jakby pokazywanie dzieciom, że fajna wojna będzie, świetna przygoda. Widziałem ten film o powstaniu sprzed paru lat, na 70. rocznicę. Tragiczny, histeryczny. Wyszedłem z niego.

--
Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
Edytor zaawansowany
  • erte2 01.08.19, 13:20
    don.kichote
    To nie jest takie proste....
    Spory co do sensu Powstania trwały, trwają i trwać będą - nawet wśród jego uczestników, i nie mam ani zamiaru, ani kompetencji żeby wypowiadać się po którejkolwiek ze stron tego sporu; oczywiście mam swoje zdanie, ale zachowam je dla siebie.
    Ale bez wątpienia jest to istotny kawałek naszej historii, i jak każdy taki fakt siłą rzeczy będzie opisywany; powstawały i powstają na jego temat książki, filmy a nawet utwory muzyczne. I to jest chyba normalne - bo o II wojnie powstały setki już chyba filmów, i niekoniecznie będących apoteozą zwycięstw i chwały (jak choćby "Najdłuższy dzień"), ale - żeby pozostać już tylko w temacie Inwazji - "O jeden most za daleko".
  • don.kichote 01.08.19, 18:07
    erte2 napisał:

> don.kichote
    > To nie jest takie proste....

To jest proste, szczególnie z dzisiejszej perspektywy.
    Wystarczy tylko zrobić rzetelny bilans zysków i strat. Nie dać sobie wmówić, że dzięki powstaniu Polska jest dziś wolna a sens wybuchu PW z politycznego, militarnego, patriotycznego i każdego innego punktu widzenia, dla każdego z IQ większym niż IQ nogi stołowej - będzie jasny.

Inną sprawą, jest ocena bohaterstwa/heroizmu, waleczności i poświęcenia szeregowych uczestników i cywilnych mieszkańców stolicy, którzy jak wyżej cytowany autor, nie mieli pojęcia co się tak na prawdę dzieje.
    Oni zasługują na najwyższe uznanie i wieczną pamięć!

(Wprawdzie w przypadku walczących, nieodparcie nasuwa mi się wredna refleksja, że owi młodzi a co za tym idzie i "wyrywni" bohaterowie tamtych czasów, niewiele różnili się od dzisiejszych "młodych gniewnych" (kiboli). Tamci, mieli wroga zewnętrznego; współcześni, z jego braku, leją "innych", leją się między sobą a czasami i z policją...)

--
    taniarada:

W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.
  • szwampuch58 01.08.19, 13:50
    Obojetnie,to zostanie na zawsze naszym tragicznym problemem
    Okupant poziwia i przeprasza:
    www.welt.de/newsticker/news1/article197766121/Gedenken-Maas-wuerdigt-unglaubliche-Widerstandskraft-der-Polen-gegen-NS-Besatzer.html

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • pies.na.czarnych 01.08.19, 13:56
    Szarża ułańska na czołgi.:(

--
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 01.08.19, 14:13
    pies.na.czarnych napisała:

> Szarża ułańska na czołgi.:(
    >
    i na dokładkę w której, jeździec, zamienił się z koniem na mózg.
  • pies.na.czarnych 01.08.19, 14:16
    Pan rotmistrz powiedział, że czołgi są z dychty.

--
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 01.08.19, 14:39
    wypijając przed, flaszkę dychty.
  • pies.na.czarnych 01.08.19, 18:15
    scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67641065_2288251174577139_8180324145096032256_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_eui2=AeGtP6rEhFG-sYr1eN_WYv1-nDXkTjDG_zRdqVfPamOUWD2l8ZWZVzZkVu6Z8swqUfJIuW90jzaIGws2krrcisGwktvMMDEYpw7F2o7o8PuBPg&_nc_oc=AQkc42clcFLY1aWmTqz7l5_OJT1UN-ypfhUcNg5UI6ZP8J18JJ4L5LXHUU_xnHwfCqBOb6uh_rLru9cU2f2IR5jS&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=c4becfccbeee97b7c2afea6412774550&oe=5DDCDFB0
    --
    Uwaga szczur!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka