Dodaj do ulubionych

Skąd ta jędraszewska klepackość?

03.08.19, 07:47
Imponuje mi ta zadziwiająca łatwość, z jaką Zofia Klepacka polskiego episkopatu i Marek Jędraszewski polskiego windsurfingu łączą sprawę Powstania Warszawskiego z obrzydliwym hejtem wobec osób LGBT. I coraz częściej zadaję sobie pytanie, czy powodem tego pomieszania w ich głowach nie jest przypadkiem fakt, że to pierwsze lata w sukience, a to drugie - w spodniach.

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Edytor zaawansowany
  • aniechto.only 03.08.19, 08:40
    I coraz częściej zadaję sobie pytanie,
    > czy powodem tego pomieszania w ich głowach nie jest przypadkiem fakt, że to pi
    > erwsze lata w sukience, a to drugie - w spodniach.

A może powodem jest bardzo niezdrowy tryb życia? W jednym wypadku długotrwałe narażanie na przegrzanie głowy w słońcu, w drugim długotrwały celibat.
  • witek.bis 03.08.19, 08:46
    Przyznaję, że etiologia środowiskowo-medyczna nie ustępuje tej odzieżowej. :-)

--
    Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
  • witek.bis 03.08.19, 08:41
    W związku z tym, że z panią Zofią Klepacką łączy mnie to, że wychowywałem się w warszawskim Śródmieściu, zadedykuję jej kilka słów, które własnie przyszły mi do głowy.
    Otóż gdyby w czasach mojego dzieciństwa albo młodości (które o jakieś 20 lat poprzedzały dzieciństwo i młodość pani Klepackiej) na podwórku naszej śródmiejskiej kamienicy objawiła się wytatuowana kobieta, natychmiast stałaby się sensacją nie tylko dnia, ale i miesiąca. Nie sądzę, żeby ją pobito (jestem nawet pewien, że nie), ale z pewnością patrzono by na nią z mieszaniną rozbawienia i odrazy, czyli tak, jak zwykle patrzy się na wszelkiej maści dziwolągi. Kto wie, czy pan B...ski, krewki sąsiad z "czwartaka" nie zelżyłby odmieńca słowem krótki, a dosadnym i nie wygnałby go z podwórza, żeby dłużej nie straszył i nie demoralizował "naszych dzieci". Tak mogłoby się stać, bo przecież 20 lat przed urodzeniem pani Klepackiej tatuaż przysługiwał wyłącznie mężczyźnie i to pod warunkiem, że dżentelmen ów był marynarzem lub kryminalistą.
    Minęło parę latek i chyba nikt w Warszawie nie oburza się na widok wytatuowanej Zofii Klepackiej. Nikt nie odbiera jej prawa do robienia ze swoim ciałem i życiem tego, co jej się podoba. No, ale natura nie znosi próżni, więc ktoś oburzać się musi. I ten moralny obowiązek wzięła na siebie Zofia Klepacka.

--
  • erte2 03.08.19, 09:10
    witek.bis
    Walka postu z karnawałem....
    "Od zawsze" przemianom kulturowym i obyczajowym towarzyszył opór konserwatywnej (że nie powiem mocniej) części populacji z hasłem "bo za moich czasów....".
    Jestem mniej więcej o tyle samo starszy od Ciebie jak Ty od klepackiej, a za mojej młodości trzeba było walczyć (!) o prawo do noszenia jeansów, słuchania Beatlesów i zapuszczania włosów, a tzw. "życie na kocią łapę" było powszechnie potępiane. Minęło pół wieku i w jeansach chodzą dziś wszyscy i wszędzie, Beatlesi są już klasykami na miarę Mozarta czy Chopina, a życie w związkach partnerskich stało się czymś zupełnie normalnym i powszechnie akceptowanym.
    Niestety, musi minąć znów jakiś czas zanim kołtuny w rodzaju klepackiej czy jędraszewskiego wymrą jak dinozaury, a związek dwóch osób tej samej płci przestanie być dziwowiskiem i już nikt nie będzie sobie z potępiania tego robił kampanii wyborczej.
    Powtarzam - Polacy w tej materii są jeszcze w dużej mierze przesiąknięci postpeerelowskim purytanizmem i hipokryzją (podsycanymi przez różnego rodzaju jędraszewskich czy klepackie), i musi minąć jeszcze trochę czasu zanim się dostosujemy do zachodniej normalności.
  • witek.bis 03.08.19, 09:24
    Dla Jędraszewskiego szans już nie widzę, ale taka Klepacka jest jeszcze wystarczająco młoda, by coś do nie dotarło. Na początek mogłaby się zastanowić, jak byłaby postrzegana w czasach Powstania (o ile oczywiście przeżyłaby pięć lat okupacji, bo - jak wiadomo - naziści za odmieńcami nie przepadali).

--
  • mazala2 03.08.19, 10:31
    witek.bis napisał:

> Dla Jędraszewskiego szans już nie widzę, ale taka Klepacka jest jeszcze wystarc
    > zająco młoda, by coś do nie dotarło. Na początek mogłaby się zastanowić, jak by
    > łaby postrzegana w czasach Powstania (o ile oczywiście przeżyłaby pięć lat okup
    > acji, bo - jak wiadomo - naziści za odmieńcami nie przepadali).
    >

Mody i trendy intelektualne zmieniają się. Ten trend, któremu uległeś jest wyjątkowy bo samobójczy. W historii cywilizacji nie są mi znane analogiczne- samobójcze trendy. Dlatego ludzie nauki dostrzegają już zagrożenia dla bytu ludzkości i alarmują coraz odważniej i głośniej i to od wielu lat.
  • witek.bis 03.08.19, 11:06
    Trendy i mody się zmieniają, nie zmienia się tylko ludzka tendencja do odrzucania jakiejkolwiek odmienności. Jednak homoseksualizm nie jest żadnym trendem czy modą, tylko całkiem naturalnym zjawiskiem towarzyszącym ludzkości od jej zarania. Owszem - raz jest on mniej, a raz bardziej tolerowany społecznie, ale na pewno nie jest zabójczy, skoro ludzkość przetrwała jakoś czasy dominacji starożytnych Greków. Zabójcza natomiast bywa nietolerancja tych, którzy nie pozwalają innym być takimi, jakimi się urodzili i albo ich eksterminują, albo - w najlepszym wypadku - zmuszają do życia w podziemiu.

--
  • witek.bis 03.08.19, 11:11
    I to by było na tyle, bo przez resztę dnia muszę się pozajmować ludźmi z trochę innej epoki - ludźmi, wśród których byli i hetero- i homoseksualiści, choc ci drudzy specjalnie nie afiszowali się ze swoją orientacją. :-)

--
  • mazala2 03.08.19, 10:11
    Właśnie tzw przez ciebie "zachodnia normalność" i ta europejska i ta zza oceanu ulega poważnym przemianom. Dzieje się to zarówno na najważniejszych uniwersytetach jak i wśród "zachodniego ludu". Ciekawym jak ty, siedemdziesięciolatek" czyli wygadany starzec, przeżyjesz powtórną transformację ustrojową?
  • forumforum101 03.08.19, 09:59
    Smoleńszczycy wymusili na Vatykanie awans tego kolesia do Krakowa . On ma pilnować Wawelu a po zejściu Dewelopera jego tam dokoptować .

" Jedną z pierwszych decyzji Jędraszewskiego w Łodzi było wprowadzenie zasady, że księża muszą uzyskać zgodę na każdy zagraniczny wyjazd. Niezależnie od tego, czy to pielgrzymka do Ziemi Świętej, czy wyjazd na narty na Słowację. Wiernych oburzyła likwidacja ekumenicznej drogi krzyżowej w Wielki Piątek, gdy zamiast przedstawicieli różnych religii Jędraszewski zaprosił aktorów do odczytywania przygotowanych przez siebie rozważań. Do skandalu doszło podczas pochodu z okazji święta Trzech Króli. Pojawiły się na nim grupy działaczy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej w czapkach z napisem „Śmierć wrogom ojczyzny”. Odgrywając rolę aniołów i diabłów, wykrzykiwali: „To jest jakaś obca nacja, ta z widłami demokracja”
  • haen2010 03.08.19, 10:40
    Trzeba wykorzystać każdą okazję, by odwrócić uwagę od własnych zboczeńców i homosiów. Także od mętnych mafijnych interesów. Nie tylko z Kaczusiem. Dotyczy każdej władzy solidaruchów i komuchów - bez wyjątku.
  • mazala2 03.08.19, 10:46
    haen2010 napisał:

> Trzeba wykorzystać każdą okazję, by odwrócić uwagę od własnych zboczeńców i hom
    > osiów. Także od mętnych mafijnych interesów. Nie tylko z Kaczusiem. Dotyczy każ
    > dej władzy solidaruchów i komuchów - bez wyjątku.

Opcja polityczna , którą reprezentuje haen2010 składa się wyłącznie z prawdziwych aniołków.
  • haen2010 03.08.19, 11:28
    Aniołków? To jest realpolitik jak u kanclerza Bismarcka. Przykro, że w polskim wydaniu tak dziadowska i czytelna.
  • mazala2 03.08.19, 14:51
    haen2010 napisał:

> Aniołków? To jest realpolitik jak u kanclerza Bismarcka. Przykro, że w polskim
    > wydaniu tak dziadowska i czytelna.

W realu spotkałeś aniołki? Po czy je rozpoznałeś " dardanelski ośle" ?
  • margit49 03.08.19, 13:33
    Może w ten sposób Klepacka pracuje na kościelny rozwód?

demotywatory.pl/4930744/Jesli-ktos-uwaza-ze-Zofia-Klepacka-jest-taka-obronczynia
  • erte2 03.08.19, 13:58
    margit49
    Następna "obrończyni moralności"? Ale ma co nieco do nadrobienia, bo ikona tradycyjnych wartości, również pouczająca Polki i Plaków na różnych łamach jak żyć bogobojnie i zgodnie z tradycyjnymi polsko-katolickimi wartościami ma już trzeciego mężusia - przy czym do końca nie wiadomo kto jest ojcem najnowszej pociechy.
    Cholera, zapomniałem jak ona się nazwa - jakoś tak na "k".....
    Może ktoś mi przypomni - jakaś mazala albo inna tanizna.....
  • margit49 03.08.19, 14:10
    erte2 napisał:

> Następna "obrończyni moralności"?

niestety, tak najczęściej jest-obłuda, hipokryzja tzw. "obrońców moralności". Jeśli są "nadaktywni", to mają jakiś cel. Albo chcą coś zatuszować. Taki syndrom wyparcia:))

• forumforum101 03.08.19, 14:21
    foto oraz parę zdań o tym kolesiu :
    kowalczyk.blog.polityka.pl/2019/08/02/arcybiskup-jedraszewski-przypomina-czym-jest-kosciol-katolicki/?nocheck=1

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka