Dodaj do ulubionych

Polonizacja mediów staje się koniecznością ?

03.08.19, 08:40
Niektóre środowiska polityczne w Polsce prowadzą działalność wymierzoną przeciwko istotnym interesom społeczeństwa zamieszkującego nasze państwo, dążąc do jego dezintegracji.
W swojej publicznej narracji posługują się archaicznymi treściami społeczno-ekonomicznymi posługując się często językiem nienawiści do swoich adwersarzy.

Doskonałym świadectwem takiego stanu rzeczy są, moim zdaniem, środowiska GW i TVN-u.

Nie budzi zdziwienia fakt, że media te najczęściej bywają dofinansowywane przez zagraniczne ośrodki finansowe lub ich właścicielami są wielkie korporacje prowadzące wszechstronną działalność edukacyjną, której celem jest jednoznaczne podporządkowanie osoby ludzkiej ośrodkowi władzy politycznej.

Można żywić nadzieję, że sytuacja ta, nie tylko w Polsce, ulegnie zmianie po najbliższych wyborach w Kraju i innych państwach.
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 03.08.19, 08:44
    Masz na myśli repolonizację Radia Ma ryja? Czy rydzol wyjaśnił już skąd ma nadajniki w Rosji?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • no-popis 03.08.19, 08:49
    tanebo2.0 napisał:

> Masz na myśli repolonizację Radia Ma ryja? Czy rydzol wyjaśnił już skąd ma nada
    > jniki w Rosji?
    Zalatwil mu Czlowiek Rosji w Warszawie w zamoan za zslatwienie slubu koscielnego w trakcie kampanii wyborczej.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • mazala2 03.08.19, 09:52
    tanebo2.0 napisał:

> Masz na myśli repolonizację Radia Ma ryja? Czy rydzol wyjaśnił już skąd ma nada
    > jniki w Rosji?
    >

Wyraźnie napisałem kogo mam na myśli i dlaczego.
  • jureek 05.08.19, 15:44
    mazala2 napisał:

> Wyraźnie napisałem kogo mam na myśli i dlaczego.

Czyli finansowanie z Rosji Ci nie przeszkadza?
  • mazala2 06.08.19, 06:15
    jureek napisał:

> mazala2 napisał:
    >
    >
    > > Wyraźnie napisałem kogo mam na myśli i dlaczego.
    >
    > Czyli finansowanie z Rosji Ci nie przeszkadza?

Wnioskowanie jakim się popisałeś zasługuje na uwagę psychiatry!
  • sverir 06.08.19, 08:32
    "Wnioskowanie jakim się popisałeś zasługuje na uwagę psychiatry!"

To prawidłowe wnioskowanie - finansowanie z Rosji ci nie przeszkadza. Zgaduję, że chodzi o sentyment z lat ubiegłych.

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • mazala2 06.08.19, 11:30
    sverir napisał:

> "Wnioskowanie jakim się popisałeś zasługuje na uwagę psychiatry!"
    >
    > To prawidłowe wnioskowanie - finansowanie z Rosji ci nie przeszkadza. Zgaduję,
    > że chodzi o sentyment z lat ubiegłych.
    >
    Właśnie to przekonanie o prawidłowości takiego wnioskowania powinno zainteresować psychiatrę.
  • sverir 06.08.19, 11:33
    Myślę, że bardziej interesowałoby go wyparcie u ciebie i zbadanie czy to na skutek jakichś traumatycznych przeżyć, czy po prostu wyrachowanie?

--
    „Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki, z Leninem coś tam jeszcze, życzenia te od matki”
  • mazala2 06.08.19, 11:55
    sverir napisał:

> Myślę, że bardziej interesowałoby go wyparcie u ciebie i zbadanie czy to na sku
    > tek jakichś traumatycznych przeżyć, czy po prostu wyrachowanie?
    >

Nie uciekaj od tematu "prawidłowości wnioskowania" bo to ona jest przyczyną naszej rozmowy. Zmieniając temat rozmowy rejterujesz z przestrzeni podstawowej sporu.
  • sverir 06.08.19, 11:58
    Kolego, tyle razy ci pisałem - przerost formy nad treścią nie dowodzi twojej inteligencji.

--
  • mazala2 06.08.19, 12:14
    sverir napisał:

> Kolego, tyle razy ci pisałem - przerost formy nad treścią nie dowodzi twojej in
    > teligencji.
    >

Kolego, tego nie pisałem bo to oczywiste. Brak treści racjonalnych treści w zdaniach z pewnością dowodzi usterek w rozumnym traktowaniu dialogu.
  • stasi1 03.08.19, 09:10
    TVN już próbowali ,,zrepolonizować" ale dwa razy po łapkach dostali od naszego ,,przyjaciela" z za wielkiej wody. Więc na razie nie będą tego robić
  • mazala2 03.08.19, 09:55
    stasi1 napisał:

> TVN już próbowali ,,zrepolonizować" ale dwa razy po łapkach dostali od naszego
    > ,,przyjaciela" z za wielkiej wody. Więc na razie nie będą tego robić

Niezupełnie odpowiada to prawdzie. Następują zmiany.
  • buldog2 03.08.19, 10:40
    Tak, byliśmy świadkiem dobrych zmian w czasie oficjalnego obciągania Trampowi przez Dudę. PRZY KAMERACH !!

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • stasi1 04.08.19, 11:28
    A co dokładnie było? PiS nałożył karę na TVN że niby źle pokazali obrady Sejmu. Wyszedł gość z USA i stwierdził że nie pozwoli nękać amerykańskiej firmy. I PiS anulował karę, nawet TVN nie zdążyła odwołania napisać od niej
  • ktos_z_kosmosu 03.08.19, 09:16
    No popatrz, ty masz zdanie, a rozum masz?
    Pytam, bo widzę w tobie zwolennika linii tzw. polskich mediów, które na zlecenie KK i spółki, złote góry obiecując, tak naprawdę dążą do utworzenia z Polski kraju zamkniętego z ustrojem feudalizm religijny.
    Wybór należy do ciebie. Dasz się im zrobić w konia, skończysz jako ubezwłasnowolniony parobek.
    Przemyśl to, to kwestia twojej przyszłości i pokoleń po tobie.
  • mazala2 03.08.19, 09:58
    ktos_z_kosmosu napisał:

> No popatrz, ty masz zdanie, a rozum masz?
    > Pytam, bo widzę w tobie zwolennika linii tzw. polskich mediów, które na zleceni
    > e KK i spółki, złote góry obiecując, tak naprawdę dążą do utworzenia z Polski
    > kraju zamkniętego z ustrojem feudalizm religijny.
    > Wybór należy do ciebie. Dasz się im zrobić w konia, skończysz jako ubezwłasnowo
    > lniony parobek.
    > Przemyśl to, to kwestia twojej przyszłości i pokoleń po tobie.

Uważasz, że zdanie w polskim języku może zbudować ktoś nieposiadający rozumu?
  • ktos_z_kosmosu 03.08.19, 10:36
    mazala2 napisał:

> Uważasz, że zdanie w polskim języku może zbudować ktoś nieposiadający rozumu?

Uważam, że to szkodniki.
    Rekiny ci to wyjaśnią.
    Spotkały się trzy rekiny.
    Jeden mówi,
    - Wiecie, pożarłem Francuza ale ten tak był wyperfumowany, że teraz mi się odbija i na dodatek ryby płoszy.
    Drugi.
    - Ja pożarłem ruskiego generała i teraz jego dzwoniące ordery też ryby mi płoszą.
    Trzeci.
    - A ja połknąłem polskiego prawicowca i teraz z powodu jego pustego łba mam trudności z zanurzaniem się.

• mazala2 03.08.19, 10:56
    ktos_z_kosmosu napisał:

>
    > Uważam, że to szkodniki.
    > Rekiny ci to wyjaśnią.
    > Spotkały się trzy rekiny.
    > Jeden mówi,
    > - Wiecie, pożarłem Francuza ale ten tak był wyperfumowany, że teraz mi się odbi
    > ja i na dodatek ryby płoszy.
    > Drugi.
    > - Ja pożarłem ruskiego generała i teraz jego dzwoniące ordery też ryby mi płosz
    > ą.
    > Trzeci.
    > - A ja połknąłem polskiego prawicowca i teraz z powodu jego pustego łba mam tru
    > dności z zanurzaniem się.
    >

Żart najwięcej mówi o żartującym.
  • erte2 03.08.19, 09:21
    mazala2 napisał:
    Polonizacja mediów staje się koniecznością ?
    Tak jest! Polonizacja tzw. mediów narodowych staje się pilną potrzebą, gdyż w TVP, TV Republika, TV Trwam i wielu polskojęzycznych gazetach (np. w periodyku dla kamuflażu zwącym się "Gazetą Polską") i rozgłośniach radiowych (np. tzw. "Radio Maryja") zagnieździła się postsowiecka agentura która za cel główny postawiła sobie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i struktur świata zachodniego, i oddania nas w strefę wpływów postsowieckiej Rosji.
    A jednym z na to dowodów jest homofobiczna polityka tychże mediów, współbrzmiąca z polityką niejakiego Putina nieomalże jeden do jednego.
  • mazala2 03.08.19, 09:49
    erte2 napisał:

> mazala2 napisał:
    > Polonizacja mediów staje się koniecznością ?
    > Tak jest! Polonizacja tzw. mediów narodowych staje się pilną potrzebą, gdyż w T
    > VP, TV Republika, TV Trwam i wielu polskojęzycznych gazetach (np. w periodyku d
    > la kamuflażu zwącym się "Gazetą Polską") i rozgłośniach radiowych (np. tzw. "Ra
    > dio Maryja") zagnieździła się postsowiecka agentura która za cel główny postawi
    > ła sobie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i struktur świata zachodniego
    > , i oddania nas w strefę wpływów postsowieckiej Rosji.
    > A jednym z na to dowodów jest homofobiczna polityka tychże mediów, współbrzmiąc
    > a z polityką niejakiego Putina nieomalże jeden do jednego.

Historia politycznych prowokacji dowodzi, że agentura najczęściej występuje w roli oskarżyciela lub nawet założyciela tzw. "wrogiej agentury". Jewno Fiszelewicza Azefa działalność jako żywo przypomina działalność "michnikowszczyzny".
  • kawa_poranna 05.08.19, 15:40
    mazala2 napisał:

> Historia politycznych prowokacji dowodzi, że agentura najczęściej występuje w
    > roli oskarżyciela lub nawet założyciela tzw. "wrogiej agentury".
    Więc oskarżając się ujawniasz.
    Wystarczy przecież posłuchać, popatrzeć na pisowskie, kościelne media jak niszczą Polskę.
    Ty ich bronisz?
  • ktos_z_kosmosu 03.08.19, 11:20
    erte2 napisał:

> Tak jest! Polonizacja tzw. mediów narodowych staje się pilną potrzebą, gdyż w T
    > VP, TV Republika, TV Trwam i wielu polskojęzycznych gazetach (np. w periodyku d
    > la kamuflażu zwącym się "Gazetą Polską") i rozgłośniach radiowych (np. tzw. "Ra
    > dio Maryja") zagnieździła się postsowiecka agentura która za cel główny postawi
    > ła sobie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i struktur świata zachodniego
    > , i oddania nas w strefę wpływów postsowieckiej Rosji.

Owszem, stosują putinowskie metody, ale to tylko metody, a prawdziwym graczem i beneficjentem jest funkcjonująca za całkowitą darmochę potężna instytucja i by ten status swój utrzymać, potrzebuje objąć władzę w kraju, a tym samym otrzymać nieograniczony dostęp do budżetu.
    Tylko tak mogą nadal pławiąc się w luksusach lenić się za cudze plus realizować swoje (nawet seksualne) fantazje.
  • no-popis 06.08.19, 15:02
    erte2 napisał:
    > Polonizacja mediów staje się koniecznością ?
    > dio Maryja") zagnieździła się postsowiecka agentura
    Bingoo ! :))))
    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • taziuta 03.08.19, 10:07
    mazala2 napisał:

> Niektóre środowiska polityczne w Polsce prowadzą działalność wymierzoną przeciwko
    > istotnym interesom społeczeństwa zamieszkującego nasze państwo, dążąc do jego
    > dezintegracji.

Wiesz, są różne poglądy na temat tego na czym polegają istotne interesy społeczeństwa zamieszkującego nasze państwo. Czy decydujące wg ciebie mają być poglądy aktualnie rządzących? Wówczas będziemy 'polonizować' media prezentujące inną wizję, ok.

Ale czy jesteś też za tym, by po zmianie władzy 'polonizować' media sprzyjające dzisiaj rządzącym, a zwrócić wolność tym które dzisiaj spacyfikujecie?

Chciałbyś aby wszystkie media mówiły jednym głosem, sprzyjającym władzy, jak w Rosji? :)

• mazala2 03.08.19, 10:23
    taziuta napisał:

> mazala2 napisał:
    >
    > > Niektóre środowiska polityczne w Polsce prowadzą działalność wymierzoną p
    > rzeciwko
    > > istotnym interesom społeczeństwa zamieszkującego nasze państwo, dążąc do
    > jego
    > > dezintegracji.
    >
    > Wiesz, są różne poglądy na temat tego na czym polegają istotne interesy społecz
    > eństwa zamieszkującego nasze państwo. Czy decydujące wg ciebie mają być poglądy
    > aktualnie rządzących?

Decydujące mają być, w państwie prawa i demokracji, poglądy większości uzgodnione z wyłonionymi elitami.

Wówczas będziemy 'polonizować' media prezentujące inną w
    > izję, ok.

Najpierw poparcie większości wyborczej zdobyć należy.

> Ale czy jesteś też za tym, by po zmianie władzy 'polonizować' media sprzyjające
    > dzisiaj rządzącym, a zwrócić wolność tym które dzisiaj spacyfikujecie?

Jeśli władzę zdobędzie się zgodnie z prawem i z poparciem większości to można, zdaniem moim, "polonizować".

> Chciałbyś aby wszystkie media mówiły jednym głosem, sprzyjającym władzy, jak w
    > Rosji? :)

Nie znam dokładnie sytuacji w Rosji. Jeśli chodzi o Polskę to zadowolony jestem z istniejącego stanu rzeczy, chociaż dostrzegam konieczność korekt.
  • ktos_z_kosmosu 03.08.19, 10:50
    mazala2 napisał:

> Najpierw poparcie większości wyborczej zdobyć należy.

Czyli jesteś zwolennikiem dyktatury większości.
    Jeśli tak, to przestań powoływać się na demokrację, bo ta narzucona ci przez hochsztaplerów mieniących się być patriotami wizja, do demokracji ma się jak pięść do oka.
    Niesamowicie chłopie cię ogłupili.
  • mazala2 06.08.19, 14:02
    ktos_z_kosmosu napisał:

> mazala2 napisał:
    >
    > > Najpierw poparcie większości wyborczej zdobyć należy.
    >
    > Czyli jesteś zwolennikiem dyktatury większości.
    Wyciągasz wnioski nieuzasadnione logicznie. To sposób nie na wymianę uporządkowanych logicznie myśli ale na wymianę emocji.
  • taziuta 03.08.19, 13:23
    mazala2 napisał:

> > Ale czy jesteś też za tym, by po zmianie władzy 'polonizować' media sprzyjające
    > > dzisiaj rządzącym, a zwrócić wolność tym które dzisiaj spacyfikujecie?

> Jeśli władzę zdobędzie się zgodnie z prawem i z poparciem większości to można,
    > zdaniem moim, "polonizować".

Czyli wszystkie media tubą rządową? OK., nie mam więcej pytań.
  • no-popis 03.08.19, 14:09
    taziuta napisał:
    > Czyli wszystkie media tubą rządową? OK., nie mam więcej pytań.
    Miejmy nadzieję, że do takiej sytuacji jak za PO już nie dojdzie .

--
  • mazala2 03.08.19, 14:48
    taziuta napisał:

> > Jeśli władzę zdobędzie się zgodnie z prawem i z poparciem większości to m
    > ożna,
    > > zdaniem moim, "polonizować".
    >
    > Czyli wszystkie media tubą rządową? OK., nie mam więcej pytań.

Nielogiczny wniosek wyciagłeś!~:)
  • no-popis 04.08.19, 12:22
    mazala2 napisał:
    > Nielogiczny wniosek wyciagłeś!~:)
    A jaki miał wniosek wyciągnać forumowy przygłup lewacki ?

--
  • szwampuch58 03.08.19, 10:37
    kiedys tzw "kukuruzniki" zdaly egzamin doskonale,bolszewik nie widzi przeszkod by wrocic do tego

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • man_sapiens 03.08.19, 10:41
    Rozszerzenie bolszewickiej machiny propagandowej (wszystkie media pod ścisłą kontrolą Wydziału Propagandy KC PiS) pisiewicz nazywa "repolonizacją". Wiadomo, nowomowa.

--
    Łż jak pis (dawniej: łże jak pies)
  • m.c.hrabia 03.08.19, 11:37
    Wychodowany w PRL to mu się powrut do źródła marzy
  • taniarada 03.08.19, 14:34
    man_sapiens napisał:

> Rozszerzenie bolszewickiej machiny propagandowej (wszystkie media pod ścisłą ko
    > ntrolą Wydziału Propagandy KC PiS) pisiewicz nazywa "repolonizacją". Wiadomo, n
    > owomowa.
    >
    Koniecznie musi cię zbadać lekarz prowadzący.Rozumiem tęsknotę za KC PZPR.Ja cię kręcę.
  • man_sapiens 04.08.19, 11:58
    Już nie potrzeba tęsknić za KC PZPR. Jest KC PiS, jest nowe "Słońce Narodu", są nowi towarzysze członkowie, znowu jest zgniły Zachód, ulica i zagranica. Pisiewicze robią to z dużo większym zapałem niż PZPR, tamci bolszewicy trochę wstydzili się tego, co robili i starali się chociaż zachowywać pozory. No i ówczesna TVP była w porównaniu z TVPis szczytem obiektywizmu i profesjonalizmu.

--
    Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
  • no-popis 03.08.19, 13:56
    Kolonizacja jest potrzebna ale na.pewno nie w Twoim, pisowskim czy leminżym wydaniu. Podsumowujac nie w wydaniu styropianowobolszewickim czyli POPiSowym.

--
  • taniarada 03.08.19, 14:33
    Niekoniecznie jest je wszystkie tolerować .
  • mazala2 03.08.19, 14:45
    na medialnym , wolnym rynku.

Takiej wolności nie było w czasach tzw. "III-ciej RP"
  • mazala2 03.08.19, 15:09
    służb specjalnych sprawojujących nadzór nad, niełatwą przecież, transformacją ustrojową nie tylko w Polsce ?
  • man_sapiens 04.08.19, 12:00
    > służb specjalnych sprawojujących nadzór nad, niełatwą przecież, transformacją
    > ustrojową nie tylko w Polsce ?

Kaczyńscy i Rydzyk byli w służbach specjalnych? Faktycznie, wygląda to bardzo prawdopodobnie.

--
    Łż jak pis (dawniej: łże jak pies)
  • ktos_z_kosmosu 04.08.19, 12:28
    mazala2 napisał:

> służb specjalnych sprawojujących nadzór nad, niełatwą przecież, transformacją
    > ustrojową nie tylko w Polsce ?

Fakty, konkrety, dowody.
    Wal na stół, po tym możemy pogadać.
    Nie dysponujesz faktami, konkretami i dowodami, znaczy, puszczasz smrodliwo-detonacyjne bąki.
  • no-popis 04.08.19, 18:32
    ktos_z_kosmosu napisał:

> mazala2 napisał:
    >
    > > służb specjalnych sprawojujących nadzór nad, niełatwą przecież, transfor
    > macją
    > > ustrojową nie tylko w Polsce ?
    RZeczywiście jesteś z kosmosu :)
    > Fakty, konkrety, dowody.
    > Wal na stół, po tym możemy pogadać.
    > Nie dysponujesz faktami, konkretami i dowodami, znaczy, puszczasz smrodliwo-det
    > onacyjne bąki.

--
  • man_sapiens 05.08.19, 10:28
    no-popis napisała:
    > RZeczywiście jesteś z kosmosu :)

No i faktów jak nie było, tak nie ma. Ale czego się po pisiewiczu spodziewać.

--
    Było państwo z dykty, potem państwo z tektury. Teraz mamy państwo z koperty za Brejzą
  • piq 04.08.19, 13:32
    ...typu "Ojczyzna", "polskość", "patriotyzm" to wiadomo doskonale, że szykujecie co najmniej przekręt, a prawie na pewno kolejną zdradę. Doskonale wiesz, o czym mówię, poubecki moczarowski strupie. "Polonizacja mediów", żeby był w nich "wolny rynek" (ten "wolny rynek" w paszczy bolszewickiego sługusa maleszki2 jest szczególnie paradny) to oddanie kontroli nad przekazem publicznym w Polsce wam, tawariszczu swołocz, czyli nowej targowicy, czyli wprost specagencjom rosyjskim.

"Zrepolonizowane" media realizowałyby dokładnie tę samą strategię, co Sakiewicz, który wziął udział w rosyjskiej kampanii hybrydowej wykonywanej przez agenta Macierewicza "w Smoleńsku był zamach" i dodatkowo zarobił na tym na lewo kupę kasy, lub Karnowscy, którzy rozwijają kryszę nad waszymi przekrętami typu SKOK (Misiek Karnowski złożył wręcz propozycję korupcyjną blogerowi Urbasiowi, który jako pierwszy opublikował analizę sytuacji w SKOKach, dowód www.mpolska24.pl/post/4631/jest-gruba-afera-skok-do-abw, 17:56 SMS z numeru 50556030x: „Ok. Ale tu przecież sprawa jest jasna. Interesuje nas cena. Podkreślam że mam tu pełne pełnomocnictwa.”)

Na tym ma polegać, tawariszczu maleszka2, wasza "polonizacja". Macie coś jeszcze do wybełkotania?
  • sverir 05.08.19, 08:13
    "Doskonałym świadectwem takiego stanu rzeczy są, moim zdaniem, środowiska GW i TVN-u"

Ale GW akurat należy do polskiego kapitału, więc niespecjalnie jest co polonizować. Co do idei to się zgadzam, ale chciałbym zobaczyć jak to się zrepolonizuje polskojęzyczne portale sióstr Karnowskich i im podobnych.

--
  • mazala2 05.08.19, 11:06
    sverir
    > Ale GW akurat należy do polskiego kapitału, więc niespecjalnie jest co polonizo
    > wać.

Zbyt wąsko rozumiesz polonizację.

Odnosi się ona głównie do prezentowania w mediach interesu ogółu polskiego społeczeństwa tu i teraz. Polskiego a nie np. "półpolskiego", choć brzmi to idiotycznie, ale oddaje dobrze wrażenie że jedynie język polski wiąże propagandę GW z polską racją stanu.
  • sverir 05.08.19, 11:14
    "Odnosi się ona głównie do prezentowania w mediach interesu ogółu polskiego społeczeństwa tu i teraz"

Czyli trafiłem, że trzeba zrepolonizować media Karnowskich, Sakiewiczów i im podobnych.

--
  • mazala2 05.08.19, 13:10
    sverir napisał:

> Czyli trafiłem, że trzeba zrepolonizować media Karnowskich, Sakiewiczów i im po
    > dobnych

Owszem trafiłeś , ale kulą w płot.

Wymienieni i im podobni nie pragną zmieniać polskiej mentalności i nie występują ostentacyjnie przeciwko polskiej kulturze.
  • sverir 05.08.19, 13:30
    "Wymienieni i im podobni nie pragną zmieniać polskiej mentalności i nie występują ostentacyjnie przeciwko polskiej kulturze"

Występują. Podpowiem,że polska kultura nie polega na opluwaniu wszystkich wokół i na najeżdżaniu na Niemców. Przesiąkłeś kolego PRLem, więc ci wybaczę.

--
  • mazala2 05.08.19, 13:44

W taki sposób możesz rozmawiać z równymi sobie "nteligentami forumowymi". Proponuje jako rozmówcę warianta lub piq-a.

ps

Podobnie jak Michnik?
  • sverir 05.08.19, 17:49
    A co, wstydzisz się swoich prlowskich korzeni? Niepotrzebnie. Ja nie jestem patriotą, żebym skreślał człowieka z tego powodu, że kiedyś dzielnie prezentował się na pochodach pierwszomajowych, a dziś zgrywa konserwatystę.

--
  • mazala2 06.08.19, 06:13
    Zaczynasz bełkotać: o jakim wstydzie piszesz, o jakich korzeniach i o jakich pochodach pierwszomajowych? Czyste fantazje!
    Pisałem z podobnymi do siebie prowadź dialog.
  • sverir 06.08.19, 08:32
    Ty się przecież wstydzisz swoich prlowskich korzeni. A ja ci mówię,że niepotrzebnie.

--
  • mazala2 06.08.19, 11:31
    sverir napisał:

> Ty się przecież wstydzisz swoich prlowskich korzeni. A ja ci mówię,że niepotrze
    > bnie.
    >

Trwasz uparcie w fantazjach bo o rzeczywistości wiesz tyle co kot napłakał. I to kot nie Prezesa.
  • sverir 06.08.19, 11:32
    Twoja prlowska przeszłość nie jest moją fantazją.

--
  • mazala2 06.08.19, 11:58
    Masz na to twarde dowody? Mieć ich nie możesz więc to co pisze3sz wynika z fantazji lub urojeń.
  • mazala2 06.08.19, 12:02
    mazala2 napisał:

> Masz na to twarde dowody? Mieć ich nie możesz więc to co pisze3sz wynika z fant
    > azji lub urojeń.

Opierając się na interpretacji czyiś zdań chcesz dociekać prawdy jakiejkolwiek?

Przecież to nie tylko naiwne ale również głupiutkie.
  • piq 05.08.19, 15:21
    ...to nie jest to co myślisz; z pewnością to nie twoje moczarowskie wymysły. Polską kulturę tworzyła dumna inteligencja, rozumni patrioci, dla którego patriotyzm to służba Ojczyźnie i wszystkim jej obywatelom a nie podobni tobie ćwierćinteligenci z ubeckiego awansu społecznego z parobczańskimi kompleksami wobec świata i roszczeniowo-płaczliwo-bojówkarską wizją polskości rodem ze Stowarzyszenia Patriotycznego "Grunwald". Parób zawsze będzie miał poczucie krzywdy, gdy oberwie kijem za pijaństwo albo kradzież, a siebie będzie uważał za prześladowanego przez kosmopolitów wzorcowego Polaka.

Na mój poprzedni wpis najwyraźniej, maleszka2, nie masz nic do wybełkotania, więc ominąłeś go szerokim łukiem.
  • rzewuski1 05.08.19, 10:34
    Polska to nie Węgry, Białoruś czy Rosja panie Dirdolf , przestań bujać w chmurach, za ciency i za słabi jesteście na to.
    Wasz czas się kończy.

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • stasi1 06.08.19, 14:33
    Akurat Orban szybciej sobie poradził z niezależnymi mediami, co nie znaczy że przy odrobinie czasu(choćby następne 4 lata w Sejmie) tego nie uda się zrobić Jarkowi. Sędziowie się jeszcze buntują ale jeśli okaże się że Jarek nadal ma tą władzę większość pójdzie na mniejsze lub większe ustępstwa z władzą
  • mazala2 06.08.19, 14:44
    stasi1 napisał:
    Sędziowie się jeszcze buntują ale jeśli okaże się że Jarek nadal ma tą
    > władzę większość pójdzie na mniejsze lub większe ustępstwa z władzą

Jesteś na per ty Z Prezesem PiS-u?
  • kawa_poranna 05.08.19, 15:37
    Pisowcy w Polsce prowadzą działalność wymierzoną przeciwko istotnym interesom społeczeństwa zamieszkującego nasze państwo, dążąc do jego dezintegracji.
    W swojej publicznej w mediach opanowanych przez PiS, w mediach partyjnych w narracji posługują się archaicznymi treściami społeczno-ekonomicznymi posługując się często językiem nienawiści do swoich adwersarzy.
    Stąd spadek oglądalności TVPiS, w Kurwizji, w Trwam.
    Ludzie wyczuwają falsz i niszczenie społeczeństwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka