Dodaj do ulubionych

Noc z 31 VII/1 VIII ,Polacy śpią, PiS w kominiarce

03.08.19, 18:03
Sejm , noc z 31 VII / 1 VIII 2019 , noc z środy na czwartek , Polacy śpią , gwiazdy na niebie , Księżyc świeci , czas urlopów i wakacji .
A tymczasem PiS właśnie tej upalnej, letniej nocy po ciemku , z kominiarką na głowie gmera w Kodeksie Wyborczym :

" Zgodnie z uchwaloną przez Sejm nowelizacją Kodeksu wyborczego o ważności wyborów prezydenta, wyborów do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego rozstrzygać będzie cały skład "właściwej izby" Sądu Najwyższego. Również o ważności referendum ogólnokrajowego rozstrzygać będzie cały skład "właściwej izby" Sądu Najwyższego. Nowela przewiduje też, że w sprawie stwierdzenia ważności wyborów do Parlamentu Europejskiego niezakończonego przed dniem wejścia w życie nowelizacji stosuje się przepisy znowelizowanego Kodeksu wyborczego, to znaczy że sprawę będzie rozpatrywała właściwa izba SN. Znowelizowana ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Poprawkę przewidującą, że o ważności wyborów prezydenta, do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego rozstrzygać będzie cały skład "właściwej izby" Sądu Najwyższego wprowadzono do projektu podczas prac w komisji nadzwyczajnej. W pierwotnym projekcie noweli Kodeksu wyborczego autorstwa PiS było sformułowanie, że o ważności wyborów rozstrzygać ma Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Wprowadzono też wówczas m.in. poprawkę nowelizującą ustawę o referendum ogólnokrajowym, zakładającą, że o ważności referendum rozstrzygać będzie cały skład "właściwej izby" Sądu Najwyższego. Obecnie w Kodeksie wyborczym jest zapisane, że o ważności wyborów do Sejmu i o ważności wyboru posła, przeciwko któremu wniesiono protest, rozstrzyga Sąd Najwyższy. Zgodnie z Kodeksem wyborczym ten przepis stosuje się także w przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego, a z przepisów wynika, że również ma on zastosowanie do wyborów do Senatu. W uzasadnieniu do projektu noweli zaznaczono, że obecnie w tym przepisie Kodeksu wyborczego, nie określa się składu, w jakim Sąd Najwyższy rozpoznaje te sprawy, zatem SN winien czynić to w składzie trzech sędziów, gdyż zgodnie z przepisem ustawy o SN, sąd ten orzeka w składzie trzech sędziów, chyba że ustawa stanowi inaczej. Obecnie w Kodeksie wyborczym zapisane jest też, że o ważności wyboru prezydenta rozstrzyga Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. "(www.tvn24.pl)
Edytor zaawansowany
 • forumforum101 08.08.19, 21:47
  'kadziteusz' , dla przypomnienia temat tej "własciwej izby" Sądu Najwyższego , up !
  ależ kulawy sobie to wykombinował nieżle z tą "właściwą izbą"
 • no-popis 09.08.19, 07:22
  Za czasów gangu Olsena decyzje ustawowe też powstawały wnocy ale ...na cmentarzu czy przy osiedlowym śmietniku ;)


  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • x2468 09.08.19, 16:16
  Interesujace i smieszne zarazem, tylko ty, jako jedyny usmiales sie z swojego wlasnego dowcipu.

  --
  Financial Times:
  Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
 • no-popis 09.08.19, 17:08
  x2468 napisał:

  > Interesujace i smieszne zarazem, tylko ty, jako jedyny usmiales sie z swojego w
  > lasnego dowcipu.
  Boli ? Musi boleć jasnowidzu, który wie kto się śmiał a kto nie śmiał w całej przestzeni.
  Jedno jest pewne ! ty się nie śmiałeś, ceppisowski i inne lemiże tr o lle. I się nie dziwię.
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • forumforum101 09.08.19, 11:39


  " Pod warunkiem oczywiście, że opozycja dopilnuje, by przebiegu wyborów i liczenia głosów pilnowali bezstronni obserwatorzy, także zagraniczni, bo po decyzji PiS, żeby wynik wyborów zatwierdzała stworzona przez tę partię i zdaniem wielu ekspertów powołana i działająca niezgodnie z prawem (rozstrzygnie o tym TSUE), kontrowersyjna Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego – i tego, czy wybory będą uczciwe już też moim zdaniem pewnym także być nie można. ", red.Eliza Michalik , natemat.pl
 • pies.na.czarnych 09.08.19, 19:21
  Teraz zjednoczone pisGESTAPO, służby wszelakie i milicja pod wodzą Mariusza Ułaskawionego dopilnuje aby wybory poszły w prawidłowym kierunku.

  --
  Uwaga szczur!
 • asdfg2018 24.08.19, 13:55
  Do "właściwej izby" SN wybierze sieM różnych pojebiaków i różnych kolesi z fujarkoM prezentowaną wszem i wobec na fb i będzie klawo jak cholera a nawet bardziej .
 • asdfg2018 10.09.19, 13:26


  takinikt godzinę temu

  Oceniono 22 razy
  20

  W dupie to mają, ponieważ idą na SFAŁSZOWANE WYBORÓW!!!!!
  bez tego czeka ich pucha.

  Odpowiedz
 • asdfg2018 11.09.19, 10:57
  oho , deweloper z resztą szajki coś knuje :

  tokfm.pl 11.09.2019 07:09
  Małgorzata Kidawa-Błońska nie wierzy, że przerwane posiedzenie Sejmu ma służyć pomocy posłom w prowadzeniu kampanii wyborczej. - Takich rzeczy nie robi się z miłości do posłów - mówiła. Zdaniem polityczki "PiS nie wierzy w pozytywny dla nich wynik wyborów". - I chce się zabezpieczyć albo przygotować jeszcze jakąś ustawę, która w normalny sposób nie mogłaby być przegłosowana - oceniła w TOK FM.
 • asdfg2018 11.09.19, 16:10
  ' Po raz pierwszy po 1989 r. Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło obrady Sejmu, by wznowić je już po wyborach. Jak twierdzi marszałek Elżbieta Witek, prosili o to posłowie z powodu kampanii wyborczej. Opozycja pyta, czy PiS boi się utraty większości i co w ostatniej chwili chce przegłosować
  NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
  Co się kryje za wstrzymaniem przez Trumpa pomocy wojskowej dla UkrainyCo się kryje za wstrzymaniem przez Trumpa pomocy wojskowej dla Ukrainy
  Po zdrowie do NiemiecPo zdrowie do Niemiec
  Ankieta dla Czytelników na 30-lecie "Gazety Wyborczej"Ankieta dla Czytelników na 30-lecie "Gazety Wyborczej"
  Anna Dryjańska wygrała proces z Rafałem Ziemkiewiczem. Publicysta: Sąd postanowił mnie zrujnować
  WARSZAWA
  Anna Dryjańska wygrała proces z Rafałem Ziemkiewiczem. Publicysta: Sąd postanowił mnie zrujnować
  To się dzieje naprawdę: radny PiS i "patrioci" będą dezynfekować ulice Szczecina. Tak, chodzi o LGBT
  SZCZECIN
  To się dzieje naprawdę: radny PiS i "patrioci" będą dezynfekować ulice Szczecina. Tak, chodzi o LGBT
  32
  Elżbieta Witek, sejm, PiS,Małgorzata Kidawa-Błońska
  W środę zawieszeniem Sejmu byli zdziwieni nie tylko posłowie opozycji, ale też parlamentarzyści PiS. Decyzję podjęło zdominowane przez rządzący obóz prezydium – na jednozdaniowy wniosek wicemarszałka Ryszarda Terleckiego złożony w imieniu klubu PiS.

  Wniosek nie miał żadnego uzasadnienia. W środę Terlecki mówił dziennikarzom, że uzasadnienie było ustne i dotyczyło intensywnej kampanii wyborczej "

  -
  apostazja.info
 • asdfg2018 11.09.19, 16:12
  " Po raz pierwszy po 1989 r. Prawo i Sprawiedliwość zawiesiło obrady Sejmu, by wznowić je już po wyborach. Jak twierdzi marszałek Elżbieta Witek, prosili o to posłowie z powodu kampanii wyborczej. Opozycja pyta, czy PiS boi się utraty większości i co w ostatniej chwili chce coś przegłosować.."
 • ceppisowski 11.09.19, 17:01
  to nie moze byc cos zlego
  to sa przeciez prawi i sprawiedliwi, patrioci i chrzescijanie
 • asdfg2018 13.09.19, 15:54
  tarzysze i umilowani bracia i siostry !

  nie jest ważne jak ludzie głosujoM
  ważne jest kto liczy głosy !

  ps
  czy w PKW leżą już szczegółowe wyniki wyborów z 13 X 2019 ?

  katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25181295,falstart-kandydata-pis-do-sejmu-oglosil-numer-listy-partii.html
 • kod_matrixa 13.09.19, 18:41
  Czyli PiS nie pojechał do Moskwy na szkolenia wyborcze wzorem towarzysz z P0.

  --
  Myślenie krytyczne czyni wolnym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka