Dodaj do ulubionych

Wyciągnięto wnioski ze sprawy Birgfellnera?

08.08.19, 06:08
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kuchcińskiego złożyła "osoba fizyczna", a nie żaden polityk. Mam nadzieję, że osoba ta jest również bezrobotna, bo przecież musi się liczyć z wielomiesięcznymi przesłuchaniami, a nie jest pewne, czy na pytania prokuratury będzie mogła odpowiadać z wolnej stopy.

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Edytor zaawansowany
  • buldog2 08.08.19, 09:05
    Planuję wrócić do tematu w stosownym czasie. Krótko po południu. I jeszcze o zarządzaniu przez PIS lotami head, i w 2010, i dziś.

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • kadziteusz 08.08.19, 09:20
    buldog2 napisał:

> Planuję wrócić do tematu w stosownym czasie. Krótko po południu. I jeszcze o za
    > rządzaniu przez PIS lotami head, i w 2010, i dziś.
    >
    Dzięki za wyklikanie!
    Ps,
    Znasz Buldog reulamin FK?

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
    ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
  • eiran 08.08.19, 09:21
    Być może, ta osoba jest również psychiczna, stąd ów akt szaleńczej odwagi.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 08.08.19, 11:53
    Po prostu nie wszystkie osoby boją się wszystkiego, proszę szanownego społeczeństwa.

--
    Freedom of Fear. Dziewczyna na wokalu.
  • eiran 08.08.19, 12:04
    Ja jednak myślę, że to podstawiona osoba, która - poprzez treść wniosku - przekierowuje aktywność prokuratury na mniej istotne aspekty sprawy. Sprawa ewidentnie się nadaje do postępowania z urzędu, że o działaniach CBA nie wspomnę. Ale CBA woli zająć się błędem w oświadczeniu majątkowym Neumanna, który nie wpisał w nie rzeczy, uwzględnionych w oświadczeniu jego własnej żony.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 08.08.19, 12:07
    Nie łapię dlaczego mniej istotne?

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • eiran 08.08.19, 12:13
    Nie znamy treści wniosku "osoby fizycznej". Jestem natomiast głęboko przekonany, że celem takiego wniosku, traktowanego przez prokuraturę jako usprawiedliwiania, że nie zostało wszczęte postępowanie z urzędu (po co skoro jest już wniosek?); jest skupienie się na stosunkowo mało istotnych aspektach sprawy, typu niewystarczająca dokumentacja lotów, nie do końca jasne uzasadnienia we wnioskach, błędy proceduralne itp

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 08.08.19, 12:29
    A, OK. No tak, to zupełnie możliwe.

--
    Uwaga Miemiec!
  • sverir 08.08.19, 13:27
    Błędy proceduralne i formalne nie są zazwyczaj przestępstwem, więc jeśli prokuratura faktycznie wszczęła śledztwo, to musiało się we wniosku pojawić coś innego.
    Ale to bez znaczenia, bo i tak prokuratorzy nie zachowają się ani trochę uczciwie. Jak im każą umorzyć, to umorzą. Jak każą oskarżyć, oskarżą. Wszelkie dowody, dokumenty i inne pierdoły są bez znaczenia w tej sprawie.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • yoma 08.08.19, 13:43
    A cholera wie, wiesz? Odnoszę wrażenie, że jeszcze paru sprawiedliwych tam zostało.

Wrażenie może być całkowicie mylne ofc.

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won
  • sverir 08.08.19, 13:54
    Jestem pewny że zostało wielu sprawiedliwych prokuratorów. Ale nie po to PiS zaczął rządy m.in. od reformy prokuratury, żeby się sprawiedliwymi przejmować.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 08.08.19, 13:48
    Nie jestem pewny. Wnioskodawca składa wniosek z błahego powodu, jednocześnie twierdząc, że mam do czynienia z przestępstwem (i podaje paragraf) Prokuratura bada sprawę i stwierdza, że oskarżenie jest bezzasadne, w związku z czym można się rozejść.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 08.08.19, 13:57
    "Nie jestem pewny. Wnioskodawca składa wniosek z błahego powodu, jednocześnie twierdząc, że mam do czynienia z przestępstwem (i podaje paragraf) Prokuratura bada sprawę i stwierdza, że oskarżenie jest bezzasadne, w związku z czym można się rozejść"

Badać sprawę to może i bez wszczynania śledztwa. Wszczęcie śledztwa wymaga uzasadnionego podejrzenia, że doszło do popełnienia przestępstwa. Składanie donosu, że marszałek złamał przepisy bo nie podbił pieczątki to nie jest uzasadnione podejrzenie.

--
    - Państwo Kuchcińscy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka