Dodaj do ulubionych

Dzisiaj wielka rocznica

11.08.19, 12:40
75 lat temu powstała Brygada Świętokrzyska. Jedyna polska organizacja, która w czasie wojny kolaborowała z niemieckimi nazistami, z Gestapo i z SS. Mordowała Żydów, mordowała także partyzantów AL i BCh. I zapewne dlatego Andrzej D. objął swoim patronatem - niestety nie osobistym tylko jako Prezydent Polski - obchody tej wspanialej rocznicy.

Wiecie może, czy rocznica jest odpowiednio godnie obchodzona? Przecież wstaliśmy z kolan. Mam nadzieję, że o 12:00 była minuta ciszy i stanął ruch w dużych miastach. Że oficjalna, państwowa delegacja złożyła kwiaty na grobie bohaterskich bojowników Brygady (starannie omijając groby w pobliskim obozie koncentracyjnym Dachau), że w katedrach są uroczyste msze ku pamięci Brygady (a przy okazji kazania wzywające do nienawiści i pogardy do osób LGBT, jak uroczyście to uroczyście).

--
Owsiak: Sie ma! - tysiące noworodków zawdzięczają mu życie
Rydzyk: Ma sie! - Maybachem od bezdomnego fajnie mu się jeździ
Edytor zaawansowany
  • pies.na.czarnych 11.08.19, 12:46
    Duda objął i uciekł.

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 11.08.19, 12:55
    Z tym czymś w objęciach. O moja nadwyobraźnio...

--
    Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana
  • man_sapiens 11.08.19, 13:43
    Wow, nawet wojsko jest.
    Jak to dobrze, że nie jest się w wojsku i nie jest się zmuszanym do oddawania czci kolaborantom.

Przeczytano list od witek - sam najwyraźniej wstydziła się wystąpić.
    --
    Problem pedofilii nie dotyczy tylko Kościoła. Ale Kościół to jedyna znana mi instytucja, która pomaga ukrywać pedofilów i ich zbrodnie Jażdżewski
  • man_sapiens 11.08.19, 18:12
    Opowiada podporucznik 27 pp AK
    Wspomniani oficerowie i żołnierze z dumą opowiadali mi o swych wyczynach. Nie tylko o zabijaniu sowieckich partyzantów i jeńców sowieckich. Szczycili się listami setek zabitych Polaków. Nie tylko z Armii Ludowej, również z Batalionów Chłopskich i AK, a także działaczy ludowych i pepeesowskich. Ze szczególną satysfakcją odnotowywali likwidowanie ukrywających się Żydów. Brygada słynęła z rabowania zajmowanych wsi.

Umundurowani żołnierze Wojska Polskiego w apelu ku czci tych kolaborantów. Hańba.

--
    Faszyzm leczy się czytając, a rasizm leczy się podróżując Miguel de Unamuno
  • yoma 11.08.19, 18:35
    Hańba.

--
    Demon Duck of Doom™
  • m.c.hrabia 11.08.19, 18:41
    yoma napisała:

> Hańba.
    >

jak hańba, jaka, protoplaści pis i pisowskiego nazizmu.
  • yoma 11.08.19, 18:44
    Czyli hańba.

--
    Shylmagoghnar
  • buldog2 11.08.19, 18:51
    d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/0e/93/5a699b363740e_p.jpg?1517993545
    i.iplsc.com/kliknij/000328VO1952U3U0-C122-F4.jpg

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_W4lZWYxwMBLyqAlTBPGSALylXNILHOeV.jpg

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • buldog2 11.08.19, 18:52
    Wszystko powiedziano wyżej.
    Żadnego komentarza więcej nie potrzeba.

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka