Dodaj do ulubionych

Majstersztyk a'la Czarzasty.

15.08.19, 11:55
Podziwiam jak wydymał Roberta i Adriana. Idą wspólnie do wyborów pod szyldem SLD i nawet nie powąchają subwencji gdy wylądują powyżej progu. Majstersztyk.

Wiosna Homosiów najbardziej przegrana. Potrzebuje forsy na spłatę kredytów zaciągniętych w pisowskim banku. Już po nich.
Edytor zaawansowany
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 15:53
    Dziwisz się?
    Piszesz o najinteligentniejszym polskim polityku. Ten, jaklo jedyny nie dał się zrobić w bambo ekipie Tok FM.
    Mają w tej rozgłośni manierę, zaproszonemu gościowi przerywania tego co mówi w najbardziej istotnych częściach jego wypowiedzi.
    Wszyscy, których wypowiedzi słuchałem, redaktorkom (w tym jedna piszcząca) skutecznie udało się zapobiec wygłoszeniu tego co rozmówca najważniejszego chciał wygłosić. Jedyny Czarzasty sprytnie ominął szykany, odczekał, wrócił do przerwanego wątku i swoje powiedział.
    Co do Tok FM, to nie wiem skąd ta maniera.
  • buldog2 15.08.19, 17:39
    Media nie powinny być tubą polityków, polityk ma odpowiadać na pytania, nie skręcać rozmowę w stylu pisowskim czy koalicjantów. A jak kłamie, trzeba mu przerywać i prostować. Wymienionym (PIS, Biedroń, Kukiz) wyjątkowo się to nie podoba, chcą żebyśmy wierzyli w miliony samochodów elektrycznych, likwidację kolejek do lekarza i energetyki węglowej oraz cudowne pomysły na demokrację. Jak co rusz kłamią, co rusz trzeba im przerywać.
    Takie już są te siły postępowe.

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • pies.na.czarnych 15.08.19, 17:44
    Redaktorzy w takich wypadkach powinni zastosowac metode Terleckiego:
    - Kiedy tylko zaczął mówić, prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki wyłączył mu mikrofon, strofując posła. – To nie jest cyrk panie... :D

--
    Uwaga szczur!
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 19:00
    buldog2 napisał:

> Media nie powinny być tubą polityków,

Oczywiście, media nie powinni zaproszonej osobie narzucać swoich tez. Jeśli chodzi o Tok FM, tez wyssanych z palca.

> A jak kłamie, trzeba mu przery
    > wać i prostować.

A skąd dziennikarz wie, że rozmówca kłamie? Taka to alfa i omega?
    Taki przykład.
    Zaproszony do radia politolog opowiada o ważnym międzynarodowym sympozjum. On mówi, a pisczała co rusz mu przerywa swoim "AaAaAa yyyyyy czy może nam (jakim nam, nie słuchaczom?) pan powiedzieć yyyyy i wygłasza moniolog. Facet wraca do wątku, mówi, lecz gdy chce wygłosić najważniejsze, czyli ustalenia końcowe sympozjum, piszczała AaAaAaAa yyyyy, czy może nam pan powiedzieć AaAa yyyyy kto zasiadał w gremium które tam debatowało i yyyyy wygłasza monolog do czasu zakończenia czasu antenowego i klops, facet choć miał wiele do powiedzenia, wyszedł na dutka bo nic powiedział.
    To u nich jest nagminne.
    Ja zaczynam ich podejrzewać o POPiSową taktykę przerabiania wszystkich spoza POPiSu na nic mające do powiedzenia mymłoki.

>Wymienionym (PIS, Biedroń, Kukiz) wyjątkowo się to nie podoba,
    > chcą żebyśmy wierzyli w miliony samochodów elektrycznych, likwidację kolejek d
    > o lekarza i energetyki węglowej oraz cudowne pomysły na demokrację. Jak co rusz
    > kłamią, co rusz trzeba im przerywać.

A nie łaska zamiast przerywać, pozwolić by na bazie wypowiedzi nie tylko jednego zaproszonego, a wypowiedzi całego spektrum zaproszonych, pozwolić słuchaczom dokonać wyboru i im zostawić ocenę kto kłamie?
    To mamy demokrację, czy jej nie mamy?

• buldog2 15.08.19, 19:37
    Tam jest szerokie spektrum i nadreprezentacja oszustów. Bo kiedy Biedroń i ten jego profesor na żądanie opowiadają o likwidacji energetyki węglowej w ciągu 10-15 lat czy kolejek do lekarza w ciągu dwu lat, to nie widzę powodu, by z nimi dalej rozmawiać. Nawet entuzjasta Biedronia, Jacek Żakowski, sobie odpuścił. I sam Biedroń odpuścił kłamstwa o złożeniu mandatu, likwidacji węgla i kolejek, i wymyślił kolejną gadkę szmatkę - o budowie mieszkań. Taką samą, jak PISowska w 2005. Dokładnie.
    Jeszcze tu czytałem, napisał kylax, że Biedroń jeździł, latał, podróżował za swoje. No to ile on zarabiał, żeby stać go było na spędzenie więcej czasu w podróżach, niż w miejscu pracy? Poza tym, dla mniej jego orientacja seksualna to jego prywatna sprawa, natomiast jego oszustwa, jego nepotyzm i szujowatość już nie.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 20:50
    buldog2 napisał:

Nic, co by uzasadniało matactwa dziennikarzy.
    Kolego, pismaki i redaktorzy, jeśli chcą, to mistrzowie świata w robieniu z mądrego idioty, z wykształconego nieuka i z uczciwego złodzieja.
    Sam Biedroń to nie moja bajka i nawet jeśli naklepał, to ma jeden atut. On i jego otoczenie należą do nowego rozdania. Stąd nagonka na niego i na tych nowych.
    Stare postsolidaruchy, dziś w pakcie z klerem pietra mają. Boją się utraty swoich ciepłych legowisk i przywilejów.
    Jedną mam propozycję.
    Pozwólmy sprawom biec swoim tokiem, a elektorat oceni kto wart jest krzyżyka na liście, a kto nie. Co zaś tyczy "oszustw" wyborczych, to nie musimy się obawiać. PiSich oszustw nikt nie przebije.
  • erte2 15.08.19, 21:32
    ktos_z_kosmosu

Mylisz pojęcia. Dziennikarz nie jest reporterem; dziennikarz nie zaprasza gości po to żeby ci mogli wygłaszać swoje agitki i mówić tylko to co jest im wygodne. Dziennikarz zadaje pytania (często właśnie niewygodne dla interlokutora) i domaga się na nie odpowiedzi. Rzetelnych i wyczerpujących.
    Od agitek, kłamstewek i obiecywania gruszek na wierzbie są różnego rodzaju wiece wyborcze i spoty.
    Znajdź w sieci i przeczytaj sobie wywiad Teresy Torańskiej z jarosławem kaczyńskim (mniej więcej sprzed 20. lat) a przekonasz się co oznacza pojęcie "dobre dziennikarstwo".
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 22:14
    erte2 napisał:

> ktos_z_kosmosu
    >
    > Mylisz pojęcia. Dziennikarz nie jest reporterem; dziennikarz nie zaprasza gości
    > po to żeby ci mogli wygłaszać swoje agitki i mówić tylko to co jest im wygodne
    > . Dziennikarz zadaje pytania (często właśnie niewygodne dla interlokutora) i do
    > maga się na nie odpowiedzi. Rzetelnych i wyczerpujących.

Ja cię kręcę. Dziennikarz wg ciebie jest wyrocznią, cenzorem co złe, a co dobre i wg swoich gustów byle kogo nie zaprasza.
    Kolego, mam dla ciebie propozycję.
    Przeczytaj uważnie definicję demokracji. Radzę tak, bo widzę, że nowa epoka ci się pomieszała z epoką realnego socjalizmu.
    Taka to nasza przywara - jeśli coś nie po mojej myśli, to złe.
    No niby można, nikt nie zabrania, ale co to ma wspólnego z demokracją?
  • erte2 16.08.19, 13:40
    ktos_z_kosmosu napisał:
    Ja cię kręcę. Dziennikarz wg ciebie jest wyrocznią, cenzorem co złe, a co dobre i wg swoich gustów byle kogo nie zaprasza.

W kwestii formalnej - nie życzę sobie żebyś "mnie kręcił" - zachowaj to sobie dla kaczyńskiego który to najwyraźniej lubi.
    A merytorycznie - dziennikarz tym się różni od reportera ze może mieć własne poglądy i je prezentować. Dziennikarz pracujący w gazecie czy innym medium o określonym profilu politycznym ma prawo i często wręcz obowiązek ten profil popierać i propagować. Trudno sobie wyobrazić że ktoś kto pracuje w "Gościu Niedzielnym" będzie nawoływał do bojkotu niedzielnych mszy, a ktoś, kto pisze w "Przeglądzie" będzie namawiał do wstępowania w szeregi "Legionu Chrystusa". Czy to tak trudno zrozumieć?
  • ktos_z_kosmosu 16.08.19, 21:59
    erte2 napisał:

> W kwestii formalnej - nie życzę sobie żebyś "mnie kręcił"

Dobra, pozostawię to twoim ulubionym dziennikarzom, co to ci kręcą tak, jak sobie życzysz.
    I fajno jest, no nie?
    Czyli morale podniesione, tylko czemu ta nasza Polska d..a mokra?

- zachowaj to sobie dla kaczyńskiego który to najwyraźniej lubi.

Po co? On świetnie daje sobie radę.
    Przy tak, między innymi przez dziennikarzy, "wyedukowanym" społeczeństwie, dla niego trzymać i umacniać władzę to pestka.

> Dziennikarz tyn się różni od reportera ze może mieć własne poglądy.

Tak samo jak lekarz, który skazuje rodzącą kobietę na cierpienie, a bywa, że i na śmierć, bo on ma poglądy?
    Chcesz więcej przykładów?
    Sam se znajdź, wiele ich jest.
    Człowieku, mentalność Kalego z ciebie wyłazi.

> Dziennikarz pracujący w gazecie czy innym medium o określonym profilu politycznym ma prawo i często wręcz obowiązek ten profil popierać i propagować

Zgadza się, tak robią i świetnie im ta samorealizacja idzie. W społeczeństwie rosną podziały bo ludzie baranieją i identycznie działające media dzielą, jednych jako dobre wolnościowe, a inne jako gomułkowskie gadzinówki.
    A Kaczyński z zadowolenia zaciera łapki.

> Czy to tak
    > trudno zrozumieć?

Ja rozumiem, ale ty, wybacz, masz z tym kłopot.
    Nie rozumiesz i nie dostrzegasz fundamentu na którym PiS buduje swoją potęgę.
    Ps. O ustroju zwanym demokracją poczytałeś?

• no-popis 17.08.19, 14:15
    ktos_z_kosmosu napisał:
    > Zgadza się, tak robią i świetnie im ta samorealizacja idzie. W społeczeństwie r
    > osną podziały bo ludzie baranieją i identycznie działające media dzielą, jednyc
    > h jako dobre wolnościowe, a inne jako gomułkowskie gadzinówki.
    To akurat jest w interesie jednego bieguna POPiSu i drugiego. Jak dipol, który istnieje tylko dlatego, że po przeciwnych stronach są przeciwne ładunki. Ale ....to jeden ,trwały organizm. Jak coś zakłóci mocno tę pozorną nierównowagę, ten układ to caly dipol przestanie istnieć.
    > Ps. O ustroju zwanym demokracją poczytałeś?
    Istota zagadnienia. Kijanka tego nie rozumie.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • prawdawaszaboli 18.08.19, 13:35
    > A merytorycznie - dziennikarz tym się różni od reportera ze może mieć własne poglądy i je prezentować. Dziennikarz pracujący w gazecie czy innym medium o określonym profilu politycznym ma prawo i często wręcz obowiązek ten profil popierać i propagować

I tak wyobrażasz sobie " niezależne , obiektywne , rzetelne" dziennikarstwo Tok FM, GW, TVN ?... :)
  • buldog2 18.08.19, 17:39
    Bardzo łatwo stwierdzić oczywiste kłamstwa, czy próby skręcania rozmowy, np. u Biedronia kłamstwa o likwidacji energetyki węglowej albo kolejek do lekarza. Wtedy trzeba przerwać, z mocy tego, że w studio rządzi dziennikarz, nie polityk, który ma odpowiadać na pytania, w imieniu słuchaczy stawiane przez dziennikarza. Taka jest jego rola, nadrzędna. I to samo w przypadku "skręcania" (zmieniania tematu) rozmowy, np. "Czy pojedzie pan ze mną dziś na spotkanie do Bydgoszczy?" - tak Biedroń "skręcał" rozmowę z Jackiem Żakowskim, kiedy ten stawiał zarzuty o kłamstwa i oszustwa wyborcze. Oczywiście, Żakowski odmówił Biedroniowi, rozmowa toczyła się w sposób podyktowany przez dziennikarza.
    Role dziennikarza i polityka nie są symetryczne, tak samo w czasie przesłuchań Nixona, jak i Biedronia.

--
  • ktos_z_kosmosu 18.08.19, 23:42
    buldog2 napisał:

> Bardzo łatwo stwierdzić oczywiste kłamstwa,

Jasne, wystarczy zostawić fusy po kawie i z nich wyczytywać te kłamstwa, lub mieć szklaną kulę, Z tej to nie tylko wyczytujesz, ale też naocznie je widzisz.
    Nie wiedziałem, że dziennikarze mają takie wyposażenie.

> Wt
    > edy trzeba przerwać, z mocy tego, że w studio rządzi dziennikarz, nie polityk,

No to mylimy dziennikarstwo.
    Ja piszę o dziennikarstwie niezależnym, profesjonalnym, takim które pełni rolę pomostu między politykiem a społeczeństwem.
    Ty piszesz o brukowcach, które rzeczywiście dla zysku są aroganccy i dla tępego luda sensacji jedynie szukają. Oni mogą pleść banialuki i wykazywać się arogancją, bo im chodzi tylko o news, czyli w efekcie o zysk, z którego to zysku gotowi są płacić zasądzone im kary tytułem ich postępków.
  • haen2010 15.08.19, 20:46
    Jako poranny słuchacz TOK FM uważam za niesprawiedliwe takie uogólnienie. Chyba chodzi o panią Dominikę - tej to polityka zaatakowała wszystkie, nie tylko szare komórki. Jest tam ciągle pisowski romantyk Wróbel i dość ogłupiały tzw lewicowiec Żakowski. Z niego głupka to nawet Biedroń zrobił.
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 21:07
    haen2010 napisał:

> Jako poranny słuchacz TOK FM uważam za niesprawiedliwe takie uogólnienie. Chyba
    > chodzi o panią Dominikę - tej to polityka zaatakowała wszystkie, nie tylko sza
    > re komórki. Jest tam ciągle pisowski romantyk Wróbel i dość ogłupiały tzw lewic
    > owiec Żakowski.

Sam piszesz o Dominice od "PoroszeEeEeEeEenko, PoroszeEeEeEeEenko" co to polityka zaatakowała jej prócz mózgu jeszcze to i owo, o krecie PiSowskim i o lewicowcu Żakowskim.
    Czyli dlaczego niesprawiedliwe? Ta rozgłośnia nie ma linii, tam każdy ch.j na swój strój.
    Ludzi pozbawionych profesjonalizmu nie mam zamiaru oszczędzać.
    Ps. Na moje oko, to właśnie Żakowski jest najjaśniejszą stroną tej gromadki i z pewnością, nie jest on lewicowcem.

• haen2010 16.08.19, 13:58
    Widocznie mamy całkiem inną interpretację polityki. Ja oceniam ludzi, ich zachowanie i fakty, które o nich świadczą. Nie orientację, bo tą potrafią zmienić błyskawicznie. Także mundrości które głoszą. Jak zawodowe prostytutki dostosowują się do klienta i co za ty idzie - kasy, którą można wycisnąć.

Np taki Biedroń może głosić mój 100% ogląd spraw. Tylko co z tego, jak to właśnie męska prostytutka jest. Szmatława kreatura.

• buldog2 18.08.19, 17:40
    Wyjątkowo szmatława kreatura.
    Pełna zgoda.

--
  • erte2 15.08.19, 21:36
    haen2010
    No cóż heniu - wykazujesz ogromne przywiązanie do wywiadów i rozmów jakie prowadzili "dziennikarze" telewizyjni z I Sekretarzami PZPR, członkami WRON-y albo zasłużonymi ORMO-wcami.
  • haen2010 16.08.19, 20:23
    Chyba masz rację. Bardzo ceniliśmy wtedy Trybunę Ludu. Miała najlepszą kolumnę sportową wśród tej makulatury. Było też ITD i trochę realu w Polityce.
  • no-popis 15.08.19, 21:19
    ktos_z_kosmosu napisał:

> Co do Tok FM, to nie wiem skąd ta maniera.
    Jak to skąd ? Z komunistycznej Trybuny Ludu.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • ktos_z_kosmosu 15.08.19, 21:39
    no-popis napisała:

> ktos_z_kosmosu napisał:
    >
    >
    > > Co do Tok FM, to nie wiem skąd ta maniera.
    > Jak to skąd ? Z komunistycznej Trybuny Ludu.

Zaciekawiasz mnie, skąd ty wytrzepujesz głupoty, które wypisujesz.
    Czasami trafi ci się trafić w sedno, ale bywa, że walisz jak chory w kubeł.
    >
    >
    >
  • no-popis 16.08.19, 21:37
    ktos_z_kosmosu napisał:
    > > > Co do Tok FM, to nie wiem skąd ta maniera.
    > > Jak to skąd ? Z komunistycznej Trybuny Ludu.
    >
    > Zaciekawiasz mnie, skąd ty wytrzepujesz głupoty, które wypisujesz.
    > Czasami trafi ci się trafić w sedno, ale bywa, że walisz jak chory w kubeł.
    To podobnie jak Tobie.

--
  • erte2 15.08.19, 21:41
    no-popis napisała:
    Jak to skąd ? Z komunistycznej Trybuny Ludu.

żabciu - z "Trybuny Ludu", "Żołnierza wolności", a także z "Dziennika Telewizyjnego" (szczególnie tego z I połowy lat '80.) pełnymi garściami czerpią siostry karnowske, sakiewicz tomasz i kurski jacek.
  • eiran 16.08.19, 12:38
    Trybunie Ludu, z przyczyn dość oczywistych, nie było dane przerywać rozmówcy. Taka technologia w mediach papierowych nie była wówczas znana.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 16.08.19, 16:18
    Jeśli niedopuszczenie do przerwania własnego słowotoku świadczy o inteligencji polityka, to geniuszami są Kempa i Sasin

--
    Przez 14 lat ayran.
  • m.c.hrabia 15.08.19, 17:47
    fakt powtórka na "lub czasopisma", na wnuczka, też cały czas się łapią.
  • buldog2 15.08.19, 19:43
    I lwica lewica cały czas w walczy o postęp, prawo i sprawiedliwość.

--
  • no-popis 16.08.19, 09:03
    buldog2 napisał:

> I lwica lewica cały czas w walczy o postęp, prawo i sprawiedliwość.
    Poznała mechanizmy i przejrzała na oczy. Póżno ale zawsze warto.

--
  • eiran 16.08.19, 14:00
    T tak jak Ogórek, która swego czasu zafascynowała ludzikowa jako kandydatka lewicy.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 18.08.19, 17:43
    Fascynuje go nadal.

--
  • karbat 15.08.19, 17:59
    buldog2 napisał:
    > Media nie powinny być tubą polityków, polityk ma odpowiadać na pytania, nie skr
    > ęcać rozmowę w stylu pisowskim czy koalicjantów.

w zasadzie tak, ale ..... niech sobie politycy bajdurza , pisdacza
    o swoich wizjach , planach
    na koniec spytalbym sie ... KIEDY , konkretna data ( zostanie to zrealizowane )
    i.. za co, skad na to beda pieniadze , kto za to zaplaci .

>A jak kłamie, trzeba mu przerywać i prostować.

w przypadku klamstwa , stwierdza sie ... pan Klamie , gdyz takie sa fakty .
    w czym problem ...

• buldog2 15.08.19, 18:22
    Zgoda,w przypadku kiedy przedstawiają obietnice i mówią o świetlanej przeszłości. Ale oni bardzo często po prostu kłamią, jak na przykład w sprawie lotów Kuchcińskiego, czy śmierci Kosteckiego, która na pewno ma spowodować ukrycie ich przestępstw. Czy sposobów finansowania partii albo obiecanej rezygnacji z mandatu europosła, co ma miejsce w przypadku oszusta Biedronia. Wtedy trzeba konsekwentnie przerywać i prostować.
    Pozdrowienia.

--
  • qqazz 16.08.19, 22:08
    Kruchtowe postkomuchy spacyfikowały neomarksistów i pedałów na amen.

pozdrawiam
    --
    wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html
    ----
    "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
  • inocom 17.08.19, 17:38
    qqazz napisał:

> Kruchtowe postkomuchy spacyfikowały neomarksistów i pedałów na amen.

Kodowców też.

--
    "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
  • titerlitury 17.08.19, 14:38
    Może tak. Może nie. SLD nie ma młodego elektoratu, lwią część przejął PiS. Razem i Wiosna to głównie reprezentacja młodych ludzi. Lewica ma szanse na naprawdę niezły wynik. Może w kolejnych nawet wygrać. Nie mają innej drogi jak konsolidacja, co jak pokazuje przykład PiS jest skuteczne i trwałe. Będę na nich głosować, choć Czarzasty i jego ekipa mnie brzydzą. Tak jak pewnie zwolenników Gowina brzydzi Tarczyński.
  • no-popis 17.08.19, 20:33
    Włodek jak mnie ostatnio zobaczył to się po prostu zarumienił . Podał rękę ale on i ja oraz kilka osób z biznesu wie dlaczego się tak speszył :)
    --
  • m.c.hrabia 17.08.19, 20:39
    Włodek jak mnie ostatnio zobaczył to się po prostu zarumienił . Podał rękę

nic dziwnego , srednia przyjemność gdy ci przez palce przeciska ci się rzadkie gówno.
  • no-popis 17.08.19, 23:05
    m.c.hrabia napisał:

> [i]Włodek jak mnie ostatnio zobaczył to się po prostu zarumienił . Podał rękę[/
    > i]
    >
    > nic dziwnego , srednia przyjemność gdy ci przez palce przeciska ci się rzadkie
    > gówno.
    Nie mamy takich jak ty w towarzystwie.

--
  • eiran 18.08.19, 17:20
    Wprawdzie p. Włodek zawsze jest rumiany (chyba że zostanie upudrowany przed występem w studiu TV)

pl.wikipedia.org/wiki/Sojusz_Lewicy_Demokratycznej#/media/Plik:W%C5%82odzimierz_Czarzasty_05.JPG
    ... ale rozumiem, że na widok osiem l;at starszego starszego kolegi z SZSP zarumienił się jeszcze bardziej. Pewnie na wspomnienie którejś z ostrzejszych imprez koleżeńskich. Imprezka nie dość że ostra, była najwyraźniej także mocno grupowa, skoro oprócz p.p. Włodka i Leszka brało w niej jeszcze udział "kilka osób z biznesu".

--
    Przez 14 lat ayran.
  • m.c.hrabia 18.08.19, 18:06
    osoby z biznesu kwantowego?
  • eiran 18.08.19, 19:11
    Rumiany Włodek, który podał rękę, nie robi w biznesie kwantowym. Ale może starszy o osiem lat ludzikow był kiedyś jego Muzą i to jemu dedykował nazwę swego wydawnictwa. A dziś się tego wstydzi, stąd nadprogramowy rumieniec.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • stasi1 17.08.19, 21:26
    Nie wiadomo czy wydyma. Ma wszystkie karty w swoim ręku ale może być uczciwy
  • haen2010 18.08.19, 07:26
    Gdzieś przeczytałem o kategorycznym zakazie przepływu kasy z partii do partii. Od ręki utrata subwencji. Co najwyżej można sfinansować niektórym kampanię przy następnym rozdaniu.
  • stasi1 18.08.19, 10:07
    Więc też się da. Można np użyczać sal konferencyjnych za friko. Chyba to wolno?
  • haen2010 18.08.19, 14:02
    Dokładnie. Jak to było w przypadku relacji Biedroń - PiS. Nawet mu prowadzących fundowali za friko.
  • buldog2 18.08.19, 17:47
    Prowadzących, to, myślałem, fundował nie PIS, ale Centrala.
    Chociaż fakt, rezydentury przechodzą na samofinansowanie, znana praktyka.

--
  • no-popis 18.08.19, 19:18
    buldog2 napisał:

> Prowadzących, to, myślałem, fundował nie PIS, ale Centrala.
    > Chociaż fakt, rezydentury przechodzą na samofinansowanie, znana praktyka.
    Od czau Kongresu Liberalno-Demokratrycznego Tuska, Bieleckiego, Lewandowskiego, Boniego, Olechowskiego, Czempińskiego....podawać kryptonimy ?

--
  • no-popis 20.08.19, 07:10
    buldog2 napisał:

> Prowadzących, to, myślałem, fundował nie PIS, ale Centrala.
    > Chociaż fakt, rezydentury przechodzą na samofinansowanie, znana praktyka.
    Tak pewnie czyniliście ale cię negatywnie zweryfikowali a Antoni dał kopa :)

--
  • ukos 20.08.19, 13:24
    haen2010 napisał:

> Gdzieś przeczytałem o kategorycznym zakazie przepływu kasy z partii do partii.

Zandberg już to obszedł. Umowa (na piśmie) zobowiązuje SLD do wspierania kwotą co najmniej 20% subwencji wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej. Wspieranie organizacji pozarządowych z subwencji nie jest zakazane. Co najwyżej SLD mógłby się na tę umowę wypiąć, ale za cenę koszmarnych strat politycznych. Dzięki umowie Razem będzie sobie mogło sfinansować np. szkolenie działaczy, badania preferencji elektoratu (swojego targetu) i jeszcze parę innych rzeczy.
    --
    Delfons - aspirujący do sukcesji boss nadzwyczaj chętnych
    Rak płuc+, chcesz na to umrzeć? Popieraj PiS!
    Zatruje Cię wunglem i pozbawi opieki zdrowotnej.
  • eiran 20.08.19, 14:29
    Rozwiązanie jest znane. Razem ma kilka fundacji, zajmujących się (teoretycznie) rzeczami związanymi z profilem partii.
    Na fundacje (organizacje PP) partie mogą przelewać pieniądze z części subwencji. Tak zresztą robi Kukiz'15, choć twierdzi, że nie bierze z budżetu ani grosza. Ale to skrajnie zakłamana organizacja, bardziej niż Razem, a podobnie jak Wiosna.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • kod_matrixa 20.08.19, 15:51
    Cóż, ma spore doświadczenie w dymaniu sojuszników. Na wiosnę przekonał się o tym Grzesiek.

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka