Dodaj do ulubionych

Westerplatte podzieliło los Pl.Piłsudskiego.

15.08.19, 13:38
PiS je zabrał Gdańszczanom tak samo jak zabrało Warszawiakom Plac Piłsudskiego by tam postawić dwa niechciane pomniki!

www.tvn24.pl/pomorze,42/gdansk-wmurowanie-kamienia-wegielnego-pod-muzeum-na-westerplatte-1-wrzesnia,961327.html#autoplay
--
Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
Edytor zaawansowany
  • kawa_poranna 15.08.19, 15:31
    A o postawieniu pomnika obydwu słynnym obrońcom Westerplatte na razie cicho.
    Niby Muzeum, jakieś fundamenty i proszę, pomnik rankiem stoi.
  • kadziteusz 15.08.19, 17:13
    kawa_poranna napisała:

> A o postawieniu pomnika obydwu słynnym obrońcom Westerplatte na razie cicho.
    > Niby Muzeum, jakieś fundamenty i proszę, pomnik rankiem stoi.
    jak włodarze (samorząd ) Gdańska:

wiadomosci.wp.pl/hiroszima-73-rocznica-wybuchu-bomby-atomowej-6281408397182593a
    PiS_dzielnia nigdy nie zrozumie historii i chce je upamiętniać inaczej, , a nigdy nie zrozumie, ze to jest Historia, tysiąckroć ważniejsza od niechcianych PiSich pomników, które kiedyś obalimy tak jak pomnik Jankowskiego, Lenina, Dzierżyńskigo bo to były sk..wysyny, którzy na to zasłużyli,

Ale niszczyć naszą historię bohaterstwa na Westerplatte moze tylko taki idiota, któty pyta się o zdanie dwa razy młodszej żony

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
  • rzewuski1 15.08.19, 17:17
    Następny rząd zrobi z tym miejscem to samo co kaczystowski, tzn postawi lub usunie pomnik wedle uznania.

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • kadziteusz 15.08.19, 18:04
    rzewuski1 napisał:

> Następny rząd zrobi z tym miejscem to samo co kaczystowski, tzn postawi lub usu
    > nie pomnik wedle uznania.
    >

Niestety następny będzie Kaczyńskiego i będziemy tam mieli dodatkoey pomnik Wypitnego!

--
  • rzewuski1 15.08.19, 19:34
    Wiecznie nie będzie.

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • kadziteusz 16.08.19, 09:04
    rzewuski1 napisał:

> Wiecznie nie będzie.
    >
    Dorzuci nowe "programy"
    Flaszka Plus
    Kura Plus
    i cholera wie jeszcze co, a suweren to lyknie.

--
  • nazimno 16.08.19, 09:49
    Suweren lyka to samo, co wy lykacie.
  • man_sapiens 15.08.19, 20:41
    > Niestety następny będzie Kaczyńskiego i będziemy tam mieli dodatkoey pomnik
    > Wypitnego!

I dobrze. Ten pomnik będzie skutecznie i piorunująco odstraszał każdą obca armie, która chciałaby tam wylądować.

--
    Dojna zmiana. Podła zmiana. PiS
  • nazimno 15.08.19, 17:24

pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Sk%C5%82adnica_Tranzytowa_(Westerplatte)
    Teren ten przekazano Polsce, a nie Gdanskowi.
    Od samego wiec poczatku bylo to terytorium Polski, a nie Gdanska ( Wolne Miasto)
  • szwampuch58 15.08.19, 17:33
    twoje "skladowisko" te z faldami nie jest wolne ani polskie ani gdanskie....co z ciebie za dziwok?

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • nazimno 15.08.19, 17:42
    Nie rozmawiamy o twoich chorych konfabulacjach tylko o historii utworzenia terenu skladnicy
    oddanego Panstwu Polskiemu.
  • kadziteusz 15.08.19, 17:43
    nazimno napisał:

> Nie rozmawiamy o twoich chorych konfabulacjach tylko o historii utworzenia tere
    > nu skladnicy
    > oddanego Panstwu Polskiemu.

Przygłupa ministra z PiS

--
  • nazimno 15.08.19, 17:46
    Nie rozmawiamy rowniez o przyglupach, ryju.

Nie zmienisz historycznych faktow swoim gledzeniem.
  • pies.na.czarnych 15.08.19, 17:36
    Acha. Czyli teraz Gdańsk to nie jest Polska. Szkoda, ze Gdańszczanie o tym nie wiedza. Kazdy z nich odetchnąłby z ulga.

--
    Uwaga szczur!
  • nazimno 15.08.19, 17:40
    Wyciagasz jak zwykle debilne wnioski.
    Historycznie teren ten nalezal od samego jego poczatku do Panstwa Polskiego.
    Miasto Gdansk mialo wtedy INNY status.

Tak wiec w sumie teren wrocil pod administracje Panstwa a nie miasta.
  • pies.na.czarnych 15.08.19, 17:45
    Historycznie Szczecin nie nalezal do Polski i co z tego wynika.

--
    Uwaga szczur!
  • nazimno 15.08.19, 17:48
    Przyklad wziety z kantu d....y.
    Zupelnie nieadekwatny to przypadku Westerplatte.

• pies.na.czarnych 15.08.19, 17:51
    Adekwatny do twoich twierdzeń.

--
    Uwaga szczur!
  • nazimno 15.08.19, 18:01
    Faktow z historii nie zmienisz swoimi gledzacymi uwagami.

P... cie od samego poczatku jakies farmazony, nie znajac historii tego miejsca.

Gdy ktos kwestionuje to wasze plucie, to nagle glupiejecie do tego stopnia,
    ze zaden racjonalny argument nie jest was wyprowadzic z tego stanu.
    No to gawedzcie sobie z ryjem.
  • pies.na.czarnych 15.08.19, 18:05
    Faktow nie chce zmieniac. Mialem jedynie nadzieje, ze sprowadze cie na sciezke logicznego myslenia.

> zaden racjonalny argument nie jest was wyprowadzic z tego stanu

Szkoda, ze nie masz zadnego racjonalnego argumentu. Jak zwykle. Jednak musze przyznac postep. Po raz pierwszy wypowiadasz sie w granicach tematu watku. Co prawda nieudolnie, ale na jak pierwszy raz to jest OK.

--
    Uwaga szczur!
  • nazimno 15.08.19, 19:27
    stary belfer dalej nudzi....
  • yoma 15.08.19, 18:06
    Hej, to może nie muszę spieprzać nigdzie dalej? 😁

--
    Freedom of Fear. Dziewczyna na wokalu.
  • kadziteusz 15.08.19, 17:42
    nazimno napisał:

>
    > pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Sk%C5%82adnica_Tranzytowa_(Westerplatte)
    > Teren ten przekazano Polsce, a nie Gdanskowi.
    > Od samego wiec poczatku bylo to terytorium Polski, a nie Gdanska ( Wolne Miasto
    > )

--
  • nazimno 15.08.19, 17:48
    I znow gledzisz jak stara Majewska w pralni.
  • kadziteusz 15.08.19, 18:48
    nazimno napisał:

>
    > pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Sk%C5%82adnica_Tranzytowa_(Westerplatte)
    > Teren ten przekazano Polsce, a nie Gdanskowi.
    > Od samego wiec poczatku bylo to terytorium Polski, a nie Gdanska ( Wolne Miasto
    > )

PLac Piłsudskiego tez jest terytorium Polski, a Warszawa też i zgodnie z prawem podlega nie Naczelnemu Idiocie a SAMORZĄDOWI!!!
    Kumasz PiS_dogłowy?
    --
  • nazimno 15.08.19, 19:28
    poy..cie, ryju
  • nazimno 15.08.19, 19:44
    oto, dlaczego cie porabalo, ryju:

To sa dwa, zupelnie rozne przypadki.
    Tereny tych obu lokalizacji maja INNY status.
    Skladnica Tranzytowa byla czescia terytorium
    RP, a uzytkownikiem bylo i powinno
    byc do dzis - Wojsko Polskie.

Place warszawskie to zupelnie co innego.
    Napij sie dla uspokojenia.
  • nazimno 16.08.19, 10:12
    www.gdanskstrefa.com/wp-content/uploads/2019/05/Westerplatte-po-wojnie.-Krajobraz-po-bitwie-1939-2009.pdf
    I zamiast pluc tymi swoimi propagandowymi bredniami zaczniesz moze rozumiec status tego miejsca.
  • no-popis 16.08.19, 06:58
    Leader nowoczesnej, obywateleskiej partii, schetyn Schetyna zadeklarował, że jak PO obejmie władzę to obchody świąt w tym święta Bitwy Warszawskiej i cydu nad Wisłą będą lepiej obchodzone:
    www.rp.pl/Platforma-Obywatelska/190819662-Schetyna-obiecuje-godne-obchody-setnej-rocznicy-Bitwy-Warszawskiej.html

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka