Dodaj do ulubionych

Borys Budka urodził się w Altrajchu ?

18.08.19, 11:48
Twierdzenie z lekka skandalizujące dla Ślązaków, ale tak napisane w Wikipedii.
Żartuje, oczywiście, bo to rdzenny Ślązak, ale nie dlatego wygra w cuglach z Mateuszkiem.
Wygra, bo nie dał sie złapać na krętactwach, a może po prostu nie kłamie.

To będzie jeden ze sztandarowych pojedynków wyborczych i już kibicuję Borysowi.

Drugi, oczywiście, w Warszawie i już niedługo rozpocznę antykaczą propagandę, a mam dobrą ręke, vide sromotna porazka niejakiego Jakiego.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • borrka 18.08.19, 11:50
    To pejoratywne określenie Zagłębia.
    Po kibolsku "aldrajch" z małej litery :)

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • szwampuch58 18.08.19, 12:54
    Wiesz co samochodowa nawigacja w "wypasionych furach" rzecze 200 metrow przed Altrachem??
    Natychmiast sie zatrzymac.....gdy auto stanie uslyszysz....dziekuje,ja wysiadam

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • borrka 18.08.19, 13:07
    Niedawno mój kolega, chlopak z Tarnowskich Gór, stwierdzil ze zdziwieniem w Czeladzi:
    ja tu chyba nigdy w życiu nie byłem! :)

--
  • erte2 18.08.19, 13:23
    borrka napisał:
    ....Po kibolsku "aldrajch" z małej litery :)

W kwestii formalnej: nie "z małej litery" tylko "małą literą".

P.s. A Budce swoją drogą kibicuję; jeden z mądrzejszych posłów w całym sejmie.
  • borrka 18.08.19, 13:27
    Noboody jest perfect:)

--
  • ta 18.08.19, 12:27
    Na pewno chciałeś Budce pomóc?
  • borrka 18.08.19, 12:40
    Aby przeciw kaczym.
    Jestem liberałem i toleruję mniejszości nawet we wlasnym domu:)

PS. Pewnie starzy mieszkanie dostali po drugiej stronie Brynicy.

--
  • yoma 18.08.19, 12:59
    Ale w zasadzie to co chciałeś tym wątkiem zakomunikować?

--
    Ethereal Darkness
  • borrka 18.08.19, 13:09
    Nie wszyscy rozumieją niuanse.

--
  • yoma 18.08.19, 13:16
    Ja na przykład. Kogo z kim starcia?

--
    Przeboje na lato
  • borrka 18.08.19, 13:25
    Na dzień dobry "swój" i gorol:)

--
  • yoma 18.08.19, 13:30
    Wiesz co - jako Pyza Mazowiecka nie widzę tych waszych niuansów i wątpię, żeby ktokolwiek poza wami widział. Widzę natomiast, że właśnie radośnie wykonałeś kolejnego dziadka z Wehrmachtu. Brawo ty.

--
    Freedom of Fear. Dziewczyna na wokalu.
  • borrka 18.08.19, 13:36
    Nie czytają Wyborczej.
    Raczej ogólnie nie czytają.

PS. Co do "wiedzy", no .. polemizowałbym.

--
  • yoma 18.08.19, 13:38
    Ci, co wymyślili dziadka z Wehrmachtu, bywają na tym forum. Właśnie im dałeś pożywkę.

--
    Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana
  • borrka 18.08.19, 13:41
    Nie sądzę, bo potrzebowali natchnienia z mej strony.

--
  • ta 19.08.19, 13:29
    yoma napisała:

> Ci, co wymyślili dziadka z Wehrmachtu, bywają na tym forum. Właśnie im dałeś po
    > żywkę.

Dokładnie tak, dlatego zapytałam, czy borrka na pewno chciał pomóc Budce.
    Sądzę, że borrka, który Ślązakiem nie jest, a tylko pewne przekazy zna pośrednio z ust swojej małżonki Ślązaczki nie rozumie do końca niuansów, choć mu się tak wydaje.
    Wskazanie palcem Zaglębiaka jako kandytata z Górnego Śląska to dla niego( posła Budki) niemal pocałunek śmierci. Animozje pomiędzy Zagłębiakami i Ślązakami są żywe i ostre do dzisiaj.

Nie chcę myśleć, że borrka zrobił to celowo. Jeśli, to żona powinna nazwać go soczyście, on wie jak.
  • borrka 19.08.19, 13:37
    Mało poważne.
    Histeryzujecie, ot co!

--
  • yoma 18.08.19, 12:43
    W czym??

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won
  • borrka 18.08.19, 13:23
    Jego kandydatura jest na dzień dobry dużym błędem.
    Winien być Ślązak, albo chociaż osoba rozumiejąca Śląsk.

Cały ten cyrk z defiladą już jest naciągany.
    Dla Ślązaków Powstania były raczej bolesną wojną domową, więc łączenie z Cudem nad Wisłą jest mocno chybione.
    Są inni, bo nie przeszli epoki sarmatyzmu, która kształtowała mentalność reszty Polaków.
    Ja sie ciesze, bo zmniejsza to szanse Morawieckiego, zrzutka z korzeniami w Stanisławowie.

--
  • eiran 19.08.19, 13:42
    borrka napisał:

> Drugi, oczywiście, w Warszawie i już niedługo rozpocznę antykaczą propagandę, a
    > mam dobrą ręke, vide sromotna porazka niejakiego Jakiego.

Jesteś pewny, że porażka Jakiego to zasługa twojej dobrej ręki?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • borrka 19.08.19, 14:09

--
  • no-popis 19.08.19, 14:04
    borrka napisał:

> Twierdzenie z lekka skandalizujące dla Ślązaków, ale tak napisane w Wikipedii.
    > Żartuje, oczywiście, bo to rdzenny Ślązak, ale nie dlatego wygra w cuglach z Ma
    > teuszkiem.

Prędzej pijany Budka wziądzie po pijaku do auta i przejedzie na przejściu dla pieszych zakonnicę w mnogiej ciąży niż Budka przegra z Mateuszem....tyle lat i nic nie zrozumiałeś :( To nie naród głupi ale oPOzycja głupia i własnie dałeś tego dowód.
    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • inocom 19.08.19, 19:42
    A co ono ma wspólnego ze Śląskiem? Tyle co Kłodzko?

--
    "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
  • taniarada 19.08.19, 19:50
    inocom napisał:

> A co ono ma wspólnego ze Śląskiem? Tyle co Kłodzko?
    >
    Masz rację to gorole.Ten z wodogłowiem szczególnie.Klaudia Jachira na prezydenta .A Sławomir Arkadiusz Neumann na premiera.Patrzcie ludzie jak się pchają do koryta.
  • inocom 19.08.19, 20:49
    borrka napisał:

> Twierdzenie z lekka skandalizujące dla Ślązaków, ale tak napisane w Wikipedii.

Czyli słoik...
    Coś a la Obama i jego rdzenna amerykańskość.

--
    Gwiazda Polarna tiny.pl/gz1ck
  • qwardian 19.08.19, 21:11
    Wrocław jest historyczną stolicą Polski.

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • qwardian 19.08.19, 21:12
    Śląska...

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • inocom 19.08.19, 21:26
    qwardian napisał:

> Śląska...

Bo jest. Miodek (z Tarnowskich Gór) uwielbia się pastwić nad studentami (jego krajanami), którzy mówią mu na zajęciach, że jadą na Śląsk z Wrocławia. Zadaje im wtedy pytanie, a gdzie pan teraz się znajduje.

PS.
    Tej historyczności to obecnie ze święcą szukać i jest jej więcej w Jaworze czy Świdnicy, lub Brzegu. Wrocławianie wpadli na ten sam pomysł co warszawiacy i zrównali miasto z gruntem. Nikt im nie kazał sami równali.

Resztę dopełniła Agora
    www.blox.pl/blog/0,0.html?blogName=wroclawzwyboru

--
    V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka