Dodaj do ulubionych

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy

18.08.19, 12:13

To jedno z haseł koalicji PSL-Kukiz.
Czy można być aż tak głupim, żeby coś takiego wymyślić?
Przecież to oznacza, że większość drobnych rzemieślników nie będzie tego ZUSu płacić w ogóle, a co za tym idzie zostaną na starość bez emerytury!

--
Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
Edytor zaawansowany
  • yoma 18.08.19, 13:27
    I co cię obchodzi, ich problem. Jak będą płacić, też zostaną.

--
    Josh
  • kadziteusz 18.08.19, 14:02
    yoma napisała:

> I co cię obchodzi, ich problem. Jak będą płacić, też zostaną.
    >
    Obchodzi mnie, bo jestem Polakiem i interesuje mnie dobro moich dzieci i wnuków.
    Poza tym jak by takie kretyńskie przepisy obowiązywały za moich czasów, to teraz ja też pewnie nie miałbym emerytury, a tak mam, choć gOwnianą, ale mam.
    Kumasz?
    Kto wytłumaczy młodemu człowiekowi, zeby płacił dobrowolnie ZUS na emeryturę, którą będzie miał za kilkadziesiąt lat i właściwie to nie wiadomo, czy w ogóle do niej dożyje?

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
  • yoma 18.08.19, 14:44
    Jak to kto - dziadek 😂😂😂

--
    Josh
  • lumpior 18.08.19, 14:07
    ZUS to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.

--
    www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  • kadziteusz 18.08.19, 15:24
    lumpior napisał:

> ZUS to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.
    >

--
  • snajper55 18.08.19, 16:53
    lumpior napisał:

> ZUSa to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.

Nie. Zdrowie i wypadki to nie ZUS.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • kadziteusz 18.08.19, 17:30
    snajper55 napisał:

> lumpior napisał:
    >
    > > ZUSa to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.
    >
    > Nie. Zdrowie i wypadki to nie ZUS.
    >
    > S.

--
  • lumpior 18.08.19, 17:38
    snajper55 napisał:

> lumpior napisał:
    >
    > > ZUSa to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.
    >
    > Nie. Zdrowie i wypadki to nie ZUS.
    >
    > S.

www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/skladki/wysokosc-skladek-na-ubezpieczenia-spoleczne

--
    www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  • snajper55 19.08.19, 13:36
    lumpior napisał:

> snajper55 napisał:
    >
    > > lumpior napisał:
    > >
    > > > ZUSa to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.
    > >
    > > Nie. Zdrowie i wypadki to nie ZUS.
    > >
    > > S.
    >
    > www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/skladki/wysokosc-skladek-na-ubezpieczenia-spoleczne
    >

Dla mnie zdrowie to ubezpieczenie zdrowotne, a to NFZ a nie ZUS. A ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne.
    Co do wypadkowego - masz rację, ja się pomyliłem.

S.
    --
  • kadziteusz 20.08.19, 14:28
    snajper55 napisał:

> lumpior napisał:
    >
    > > snajper55 napisał:
    > >
    > > > lumpior napisał:
    > > >
    > > > > ZUSa to nie tylko emerytury,renty,ale zdrowie,wypadki.
    > > >
    > > > Nie. Zdrowie i wypadki to nie ZUS.

> >
    >
    > Dla mnie zdrowie to ubezpieczenie zdrowotne, a to NFZ a nie ZUS. A ubezpieczeni
    > e chorobowe jest dobrowolne.
    > Co do wypadkowego - masz rację, ja się pomyliłem.
    >
    > S.

Moze od PAna Boga?

--
  • piq 18.08.19, 14:16
    ...przymusowy ZUS to największe naruszenie praw ludzkich i obywatelskich w RP oraz największy hamulec przedsiębiorczości. To w istocie ukryty i największy podatek. Pobierany w absurdalnej i arbitralnej wysokości, oderwany od wyników ekonomicznych i zysków, a także nie przekładający się na wysokość osobistej emerytury czy jakość opieki zdrowotnej, generuje szarą strefę poprzez wypychanie drobnych przedsiębiorców z oficjalnego obiegu ekonomicznego, bo ich zwyczajnie na comiesięczny haracz do ZUSu nie stać.
  • don.kichote 18.08.19, 14:37
    piq napisał:

> bo ich zwyczajnie na comiesięczny haracz do ZUSu nie stać.

A jak nie będzie ich stać na wypłaty dla pracowników???

--
    Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
  • piq 18.08.19, 14:43
    ...człowiek pracujący na własny rachunek, jeśli zatrudniający ludzi, to incydentalnie. Obecny ZUS w równej wysokości płaci miliarder Kulczyk i pan Marian, który jest ślusarzem i ma działalność.
  • don.kichote 18.08.19, 14:58
    żeby "pan Marian" zatrudnił się u "miliardera Kulczyka" (który od dawna nie żyje - a piszę to na wypadek, gdyby ci ten news umknął).
    Ponadto, dziś rynek pracy, jest "rynkiem pracownika" i pan Marian, który na swojej działalności nie zarabia na ZUS, podejmując pracę u Kulczyka, na pewno nie straci.

piq napisał:

> Obecny ZUS w równej wysokości płaci miliarder Kulczyk i pan Marian, któ
    > ry jest ślusarzem i ma działalność.

I tu się zgodzę. Te składki, powinny być zróżnicowane.

Ps.
    Czasy "towarzyszy" minęły bezpowrotnie.
    Możesz tego żałować, ale dla swojego dobra, nie ujawniaj się z tego rodzaju sympatiami...

--
    taniarada:

W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.
  • piq 18.08.19, 15:14
    ...i ma się dobrze. To po drugie. A po pierwsze: pan Marian ma rodzinę i miejsce zamieszkania, lokalną społeczność, obowiązki i powinności, zatem nie może tylko dlatego, że tak wymyśłiliście, rzucić wszystkiego i pojechać gdzieś zatrudnić się u Kulczyka (oczywiście to podnosi jego koszty). Przyzwoity dorosły człowiek nie olewa wszystkiego i nie wyprowadza się dla paru groszy z domu i ze swojej małej ojczyzny, a państwo, które go do tego skłania, jest nieludzkie. Chyba że musi, bo umrze z głodu on i jego bliscy.

Nazywam was towarzyszem, towarzyszu, bo w osobliwy sposób łączycie mentalny bolszewizm z korporacyjnym brakiem względów dla ludzkiego losu, co również jest lewackie z ducha. Szkoła Agory?
  • sverir 19.08.19, 13:47
    "Ponadto, dziś rynek pracy, jest "rynkiem pracownika" i pan Marian, który na swojej działalności nie zarabia na ZUS, podejmując pracę u Kulczyka, na pewno nie straci"

A kiedy przestanie być rynkiem pracownika, to będzie można pana Mariana zwolnić i poradzić mu, żeby jednak wrócił do własnej działalności gospodarczej, na której nie będzie już stać go na ZUS, bo w kraju będzie bieda. Nie tędy droga, panie kolego.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • don.kichote 18.08.19, 14:34
    kadziteusz napisał:

> Przecież to oznacza, że większość drobnych rzemieślników nie będzie tego ZUSu p
    > łacić w ogóle,

Nie większość a 100%

> a co za tym idzie zostaną na starość bez emerytury!

To sprawa drugorzędna! Ich starość, to ich sprawa. Zanim oni przejdą na emeryturę, system emerytalny zmieni się kilka razy i może wyjdzie ustawa dająca im emerytury "za friko" - bo tak!

Sprawą pierwszorzędną jest to, że to dla obecnych emerytów będzie problem. To na dzisiejsze emerytury zabraknie kasy...

--
    Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
  • m.c.hrabia 18.08.19, 14:56
    po kiego podróbka ,
    Korwin jest oryginalny, brak zusu, brak oc,brak składki na nfz, brak pitu, niech każdy dba o siebie sam.

no i najważniejsze zlikwidować pasy bezpieczeństw w samochodach.
  • kadziteusz 18.08.19, 15:43
    m.c.hrabia napisał:

> po kiego podróbka ,
    > Korwin jest oryginalny, brak zusu, brak oc,brak składki na nfz, brak pitu, niec
    > h każdy dba o siebie sam.
    >
    > no i najważniejsze zlikwidować pasy bezpieczeństw w samochodach.

Ten K. to świr.

--
  • ukos 18.08.19, 16:29
    Daniny powszechne mogą być takie czy inne. Natomiast skutek wprowadzenia możliwości odwoływania posła jest jeden: Nazajutrz po zwycięskich wyborach największe ugrupowanie zbiera podpisy pod odwołaniem posłów opozycyjnych.

Powiedzmy, że wcześniej zrezygnowano z kontrowersyjnego d'Hondta oraz próg i wybory są idealnie proporcjonalne, a zwycięzca zdobywając 51% głosów zdobył 51% madatów, czyli 235. Teraz odwołuje 225 posłów opozycji, w wyborach uzupełniających znowu wygrywa większością 51% zdobywając kolejne 115 mandatów i w sumie większość 350 mandatów, grubo powyżej konstytucyjnej większości 307 mandatów.

Dawno nie spotkałem bardziej idiotycznego pomysłu.
    --
    Delfons - aspirujący do sukcesji boss nadzwyczaj chętnych
    Rak płuc+, chcesz na to umrzeć? Popieraj PiS!
    Zatruje Cię wunglem i pozbawi opieki zdrowotnej.
  • ukos 18.08.19, 16:34
    ukos napisał:

> Powiedzmy, że wcześniej zrezygnowano
    > z kontrowersyjnego d'Hondta oraz próg
    > i wybory są idealnie proporcjonalne

korekta: oraz progu
    --
    Delfons - aspirujący do sukcesji boss nadzwyczaj chętnych
    Rak płuc+, chcesz na to umrzeć? Popieraj PiS!
    Zatruje Cię wunglem i pozbawi opieki zdrowotnej.
  • snajper55 18.08.19, 16:51
    ukos napisał:

> Daniny powszechne mogą być takie czy inne. Natomiast skutek wprowadzenia możliw
    > ości odwoływania posła jest jeden: Nazajutrz po zwycięskich wyborach największe
    > ugrupowanie zbiera podpisy pod odwołaniem posłów opozycyjnych.
    >
    > Powiedzmy, że wcześniej zrezygnowano z kontrowersyjnego d'Hondta oraz próg i wy
    > bory są idealnie proporcjonalne, a zwycięzca zdobywając 51% głosów zdobył 51% m
    > adatów, czyli 235. Teraz odwołuje 225 posłów opozycji, w wyborach uzupełniający
    > ch znowu wygrywa większością 51% zdobywając kolejne 115 mandatów i w sumie więk
    > szość 350 mandatów, grubo powyżej konstytucyjnej większości 307 mandatów.

Weź pod uwagę, że posłów opozycyjnych wybranych w wyborach uzupełniających też może większość odwołać.

> Dawno nie spotkałem bardziej idiotycznego pomysłu.

Jakie pomysły ma mieć muzyk z mózgiem wyżartym przez alkohol?

S.
    --
  • aga-kosa 18.08.19, 17:05
    Jak projekt przejdzie, to drobni przedsiębiorcy nie będą płacili ZUS. Potem na stare lata dostaną "obywatelską" - dobrze zrozumiałam.
    Zastanawiam się jak to będzie, bo teraz kobiety, które nigdy nie pracowały a wychowały co najmniej czworo dzieci dostają "matczyną" - jeśli któraś pracowała i wychowywała czworo lub więcej dzieci "matczyna" się jej nie należy. Wnioskuję, że nie opłaca się płacić, nie opłaca się pracować ;( aga
  • snajper55 18.08.19, 17:16
    aga-kosa napisała:

>. Wnioskuję, że nie opłaca się płacić, nie opłaca się pracować ;( aga

Każdy okupant dążył do tego, żeby Polacy nie pracowali, żeby byli zależni od najeźdźcy, żeby żłopali alkohol, żeby byli podzieleni. To jest polityka, cel PiS. Wszystko co robi PiS jest zgodne z interesem Rosji. To nie jest przypadek.

S.
    --
  • kadziteusz 19.08.19, 09:03
    snajper55 napisał:

> aga-kosa napisała:
    >
    > >. Wnioskuję, że nie opłaca się płacić, nie opłaca się pracować ;( aga
    >
    > Każdy okupant dążył do tego, żeby Polacy nie pracowali, żeby byli zależni od na
    > jeźdźcy, żeby żłopali alkohol, żeby byli podzieleni. To jest polityka, cel PiS.
    > Wszystko co robi PiS jest zgodne z interesem Rosji. To nie jest przypadek.
    >
    > S.

I dlatego też wczoraj w Stalowej Woli Matołusz obrzydzał Polakom Unię, którą wg niego należałoby poprawić na nasz , PiSi sposób.

--
  • kadziteusz 18.08.19, 18:28
    aga-kosa napisała:

> Jak projekt przejdzie, to drobni przedsiębiorcy nie będą płacili ZUS. Potem na
    > stare lata dostaną "obywatelską" - dobrze zrozumiałam.
    > Zastanawiam się jak to będzie, bo teraz kobiety, które nigdy nie pracowały a wy
    > chowały co najmniej czworo dzieci dostają "matczyną" - jeśli któraś pracowała i
    > wychowywała czworo lub więcej dzieci "matczyna" się jej nie należy. Wnioskuję,
    > że nie opłaca się płacić, nie opłaca się pracować ;( aga

--
  • x2468 19.08.19, 09:50
    Pis czyli "partia interesow sowieckich".

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • stasi1 19.08.19, 10:56
    A czemu tylko dla przedsiębiorcy? Czy na etacie nie mogli by zrezygnować z tego ZUSu?
  • paauulaa44 19.08.19, 13:43
    dokładnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka