Dodaj do ulubionych

PiS zabrał ju 500 tys podpisów pod swymi listami

23.08.19, 15:44
Do sejmu i do senatu. A dopiero co zaczęli zbieracctd podpisy! Oto prawdziwy sondaz poparcia! Zanosi się na powtórkę z eurowyborów a te sondaże które TVN i GW publikuje to są wsadźcie wiecie gzie ... bardzo głęboko ...
Edytor zaawansowany
  • wsk175 23.08.19, 15:49
    Czyli pedofile sukienkowe pomogły w zbieraniu...
  • yoma 23.08.19, 17:38
    Wierzysz mu?

--
    Shylmagoghnar
  • buldog2 25.08.19, 22:48
    Nie tylko oni. Karski działał w zakładach zamkniętych dla niepełnosprawnych umysłowo.

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • m.c.hrabia 23.08.19, 16:04
    chcesz udowodnić ,że w naszym kraju prymitywów i debili-nie brakuje , nie musisz, cały świat to wie.
  • no-popis 23.08.19, 18:38
    m.c.hrabia napisał:

> chcesz udowodnić ,że w naszym kraju prymitywów i debili-nie brakuje , nie musis
    > z, cały świat to wie.
    CZytając twoje plwociny ? Zdecydowanie masz rację.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • snajper55 23.08.19, 16:11
    oszo-lom-z-rm napisał:

> Do sejmu i do senatu. A dopiero co zaczęli zbieracctd podpisy! Oto prawdziwy s
    > ondaz poparcia! Zanosi się na powtórkę z eurowyborów a te sondaże które TVN i G
    > W publikuje to są wsadźcie wiecie gzie ... bardzo głęboko ...

Listy będą tajne, aby nikt nie pokazał, że są to m.in. podpisy osób już nieżyjących.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • wsk175 23.08.19, 16:30
    no i uodo , jak w przypadku list KRS.....
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 17:18
    Moiqe ze jakaś niewielka cześć nie dożyje dnia wyborów . Ale inna cześć dopiero nabyw praw wyborczych Ruch naturalny to się nazywa
  • snajper55 23.08.19, 17:37
    oszo-lom-z-rm napisał:

> Moiqe ze jakaś niewielka cześć nie dożyje dnia wyborów . Ale inna cześć dopiero
    > nabyw praw wyborczych Ruch naturalny to się nazywa

A niektórzy podpisani dopiero się narodzą... :D

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • lech1966 23.08.19, 21:30
    snajper55 napisał:

> oszo-lom-z-rm napisał:
    >
    > > Moiqe ze jakaś niewielka cześć nie dożyje dnia wyborów . Ale inna cześć d
    > opiero
    > > nabyw praw wyborczych Ruch naturalny to się nazywa
    >
    > A niektórzy podpisani dopiero się narodzą... :D

Co to dla ciebie za roznica czy to 500 tys czy więcej? Niszczarki w sejmie czekają aby zniszczyć każda inicjatywę obywatelska.
    PO jako jedyne ze wszystkich rzadow zniszczyło POspisy obywateli za obywatelskim projektem ustawy.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • stasi1 23.08.19, 17:11
    A ja dałem podpis Lewicy. Teoretycznie mógłbym konfederacji i bezpartyjnym pisowcom. Ci zbierali podpisy pod stacją metra centrum
  • wsk175 23.08.19, 17:15
    Kto to są bezpartyjni pisowcy?
    jakieś niezrzeszone zjeby?
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 17:23
    Bezpartyjni samorządowcy chyba jeśli już
  • sverir 26.08.19, 08:24
    "Bezpartyjni samorządowcy chyba jeśli już"

Dobrze napisał. Bezpartyjni pisowcy vel bezrobotni samorządowcy to przybudówka pis.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • yoma 23.08.19, 17:39
    > bezpartyjnym pisowcom.

Yeah! Wyjątkowo ci się udało :)

--
    Bloodred Hourglass. AOTY contender.
  • stasi1 26.08.19, 07:52
    Dziękuje! W Twoich wyrazach to dla mnie zaszczyt
  • taniarada 23.08.19, 17:29
    Nie mylić z Lechem.Bo ten na starość dostał jebca.Oszlom co Ty masz w sobie,że wszystkich tych oszołomów wprowadzasz do swojego wątku.I ciągle ci sami.
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 17:44
    Chyba maja zlecenie na mnie. Chcą mnie za wszelka cenę wywalić z forum kraj . Admini Tną mnie równo z ziemia ... walczą ze NBA na różne sposoby ..
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 17:44
    Ze mną ..
  • erte2 25.08.19, 21:27
    oszo-lom-z-rm napisał:
    Chyba maja zlecenie na mnie.

Zlecenie?! Na ciebie?!!! A kto by chciał ręce sobie brudzić czymś takim; przeciwnie, pisz dalej bo twoje wpisy to najlepsza broń antypisowska. Lepszy od ciebie w te klocki jest chyba tylko tanizna, ale to matoł i niedorozwój.
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 22:16
    A ty pisz swoje dyrdymały bo to najlepsza reklama dla PiS
  • sverir 26.08.19, 08:22
    "Chyba maja zlecenie na mnie. Chcą mnie za wszelka cenę wywalić z forum kraj"

Wtedy po prostu dostałbyś bana. Tylko powiedz - po co zlecenie na ciebie?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • oszo-lom-z-rm 27.08.19, 13:43
    już miałem bana nie raz
  • aniechto.only 23.08.19, 17:45
    Super! Brawo PiS! A jak będzie za mało podpisów to komisarz wyborczy, ten bez majtek, pomoże.
  • weteran-czasu 23.08.19, 18:06
    Listy PiS do podpisów wyłożone w kościołach.
    Współdziałanie jednej mafii z drugą.
    Ciekaw jestem czy kler ma dla siebie jakieś wyjście awaryjne?
    Kaczyński ponoć ma.

--
    ]:->
  • oszo-lom-z-rm 03.09.19, 08:02
    Nie ma zakazu agitowania w kościołach pod warunkiem ze nie dzieje się podczas mszy sw
  • buldog2 12.09.19, 17:47
    I to pokazuje, że łamiecie rozdział Kościoła od państwa i łamiecie konkordat.
    I tchórzliwie tego nie przyznasz, tak jak każdy prawdziwy PISowiec.

--
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
  • rzewuski1 23.08.19, 18:08
    Przygotowania do sfałszowania wyborów?

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • no-popis 23.08.19, 18:40
    rzewuski1 napisał:

> Przygotowania do sfałszowania wyborów?
    Sądzisz, że powtórzą cud PO i PSL ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 21:38
    Specami od fałszowania wyborów są działacze PSL ...
  • erte2 25.08.19, 21:30
    oszo-lom-z-rm napisał:

Specami od fałszowania wyborów są działacze PSL ...
    A masz oszczerco na to jakiś dowód czy po prostu pisim zwyczajem i zgodnie z naukami waszego mistrza Goebbelsa zwyczajnie łżesz?
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 22:18
    Wybory samorzadowe 2014 przypomnij sobie i ten nadspodziewanie dobry wynik PSL
  • oszo-lom-z-rm 03.09.19, 08:03
    Rozumiem ze w ten sposób PSL chce się utrzymać w sejmie maja w tym doświadczenie patrz wybory samorządowe 2014
  • buldog2 23.08.19, 18:10
    Zbierali w burdelach nie tylko na Podkarpaciu, komendach milicji obywatelskiej, jednostkach ORMO i ZOMO, izbach wytrzeźwień, e_PIS _kopacie i jednostkach Radio Maryja. W aresztach i więzieniach PISowców nie ma, bo natychmiast ich zwalniają albo ułaskawiają. A za doliniarstwo, np. 50.000 przesłuchują okradzionego.

--
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 19:02
    Nie ma czegos takiego jak ormo zomo czy mo . Mamy rok 2019 a nie 1981. Obudź się !
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 19:02
    A burdel to macie u siebie platfusy!
  • buldog2 23.08.19, 21:08
    Kuchciński ma PISowski burdel marszałkowski, prowadzony przez obce służby. I zdrajcy z PISu boją się aż tak, że ludzie wieszają się na łóżku przy wyłączonym oświetleniu monitoringu.

--
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 21:20
    Agencje towarzyska to któryś z posłów PO prowadził w swoim mieszkaniu a ten się zarzekał ze nie wie co tam się dzieje
  • sverir 26.08.19, 08:21
    "Agencje towarzyska to któryś z posłów PO prowadził w swoim mieszkaniu"

Kłamstwo jest ze swej natury godne potępienia. Jest profanacją słowa, które ma za zadanie komunikować innym poznaną prawdę. Dobrowolny zamiar wprowadzenia bliźniego w błąd przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą narusza sprawiedliwość i miłość. Wina jest jeszcze większa, gdy intencja oszukania może mieć zgubne skutki dla tych, których odwraca od prawdy.

Jaki już przeprosił Kropiwnickiego za pomówienie na temat agencji towarzyskiej. Ty jednak brniesz w te kłamstwa. Wyżej zafundowałem ci cytat z Katechizmu, masz okazję pierwszy raz dowiedzieć się, czego o kłamstwie naucza Kościół. Nie dziękuj.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • buldog2 23.08.19, 21:11
    PIS je odrodził i mają się lepiej, niż za PRLu. W wolnej Polsce policjant do kobiety "Siadaj kurwo" nie powie. To tylko u PISowców, czy w burdelach czy na ulicy.

--
  • oszo-lom-z-rm 23.08.19, 21:21
    W mojej okolicy ostatnio splajtowały 2 takie przybytki...
  • oszo-lom-z-rm 24.08.19, 14:38
    O! nie wywalili mi tego...
  • pies.na.czarnych 24.08.19, 15:12
    Gdy wydały się figle Kuchcińskiego inni pistowarzysze tymczasowo zawiesili swoje karty klienta.

--
    Uwaga szczur!
  • buldog2 24.08.19, 19:38
    Nawet w obszarze najbardziej przez PIS chronionej. Znaczy, kolejny znak od Opatrzności Boskiej, że kryzys nadciąga.

--
  • x2468 25.08.19, 22:25
    Widac w twojej okolicy pisowki daja za friko.
    Swoja droga swietnie sie w tej materii orientujesz, jak Kuchcinski z biskupem.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • erte2 25.08.19, 21:33
    oszo-lom-z-rm napisał:

Nie ma czegos takiego jak ormo zomo czy mo . Mamy rok 2019 a nie 1981. Obudź się !

Jeszcze nie ma? No to zaraz będą. A także PEWEXY, społeczne kolejki i mydło na kartki.
  • x2468 25.08.19, 22:27
    Mydla nie bedzie bo i po co? Prezes nie uzywa,reszta pisiorstwa bierze go za wzor.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • erte2 26.08.19, 15:16
    x2468 napisał:
    Mydla nie bedzie bo i po co? Prezes nie uzywa,reszta pisiorstwa bierze go za wzor.

Prawda; wystarczy wazelina, ale tylko dla wybranych i zasłużonych - horałów, czarneckich, błaszczaków, brudzińskich i paru innych. Pomniejsi będą musieli sobie radzić "na sucho".

P.s. Osobna. spora pula będzie dla niejakiego dudy andrzeja, gdyż on używa tego specyfiku wyjątkowo dużo (tym bardziej że musi "obsłużyć" niejakiego trumpa donalda gdyż on tę usługę wyjątkowo lubi).
  • taniarada 24.08.19, 15:32
    Schetyna to nawet zapomniał o swojej szóstce.Jego celem jest tylko Kaczyński.Ja cię kręcę.
  • aniechto.only 24.08.19, 15:45
    A celem Kaczyńskiego jest co? Nie podpaść Ziobrze? :)
  • ceppisowski 24.08.19, 17:54
    Dumny jestes ze nalezysz do wielomilionowej grupy kretynow?
  • oszo-lom-z-rm 24.08.19, 22:37
    Sam jestes kretynem!
  • ceppisowski 25.08.19, 22:52
    ty jako pisowiec jestes kretynem
    Gdybys nie byl kretynem nie bylbys pisowcem
    Ja pisowcem nie jestem wiec kretynem nie moge byc
    To PIS jest magnesem na kretynow i nieudacznikow zyciowych. Fizyce nikt oprzec sie nie moze
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 20:40
    Chyba ze geje. Bo geje właśnie zanegowali prawo fizyki o tym ze ładunki jednoimienne się odpychająca różnoimienne przyciągają
  • ceppisowski 26.08.19, 22:41
    geje sa po tysiackroc bardziej inteligentni od pisowcow
    Poza oczywiscie gejami pisowskimi
  • lech1966 03.09.19, 11:44
    ceppisowski napisał(a):

> geje sa po tysiackroc bardziej inteligentni od pisowcow
    > Poza oczywiscie gejami pisowskimi

No nie wiem. Patrząc na ciebie wyciągam całkowicie inne wnioski.

--
    Autor KZP
  • xyz_xyz1 26.08.19, 06:43
    Tylko nie rozumiem jednego dla czego PiS nie został z tego absurdalnego obowiązku zwolniony? Przecież wiadomo iż PiS popiera zdecydowania większość Polaków wiec jakieś listy z poparciem są zupełnie zbędne. Natomiast dla pozostałych partii próg 500 tyś to zdecydowanie za mało pewien on być podniesiony minimum 5x.
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 07:16
    formalności musi być zadość
  • xyz_xyz1 26.08.19, 07:36
    Na razie tak ale można było zmienić przepisy - z absurdalnych na logiczne. Pis jako partia rządząca i ciesząca się ogromnym zaufaniem Polaków w powinna być zwolniona z tego obowiązku. A już na 1000% pozostałe partie szkodzące Polsce winny mieć poniesiony limit minimum 5x. To są właściwe przepisy.
  • buldog2 26.08.19, 08:12
    Pełna zgoda i dlatego myślę, że pan prezes Kaczyński zrekompensuje PISowi to zaniedbanie przy okazji liczenia głosów, np. każdy głos na PIS będzie liczony 5x jako kara dla partii szkodzących, za brak 5x podniesienia limit minimum.

--
  • xyz_xyz1 26.08.19, 09:18
    Lepsze byłoby odejście od organizowania zbędnych wyborów na rzecz uchwały Zgromadzenia Narodowego o przedłużeniu mandatu obecnemu rządowi o kolejne 4 lata z uwagi na fakt iż Polacy nie chcą zmiany - więc po co wydawać kasę na wybory
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 14:36
    podpisów i wszystkie zweryfikowane
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 20:31
    Zaś KO czy PO JE czy jajnik teraz maja wielkie problemy by zebrać jakikolwiek podpis pod swymi listami!! Kandydaci koalicji zalili się ze tyle pięknych młodych kobiet i mężczyzn szło rynkiem ale nikt z nich nie raczył złożyć swojego podpisu. Ktoś na jakimś portalu napisał nawet ze wolałby sobie odebrać życie niż złożyć podpis pod listami PO...
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 20:32
    Czy jak się teraz nazywają miało być
  • kadziteusz 26.08.19, 15:36
    w obieg razem z tacą.

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej).
    ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 20:33
    W czasie mszy nie wolno nikomu zbierać żadnych podpisów . Robi się to bezp po zakończeniu mszy...
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 22:19
    A KÓZ ma olbrzymie problemy ze zdobyciem podpisów pod swymi listami
  • oszo-lom-z-rm 26.08.19, 22:20
    KO ..
  • xyz_xyz1 27.08.19, 14:13
    Tak czy inaczej uważam iż zmuszanie partii rządzącej i to takiej jak PiS do zbierania czegokolwiek jest nonsensem i marnowaniem papieru.
  • oszo-lom-z-rm 27.08.19, 17:19
    PIS nikogo do niczego nie przymusza
  • oszo-lom-z-rm 28.08.19, 13:10
    I nie pomyliłem się ! Podpisów PiS zebrał już ponad milion a to dopiero jest 12 okręgów sejmowych/na 41! Większość konstytucyjna jest dla PiS w zasięgu ręki !
  • sverir 28.08.19, 13:35
    Podpisy można zebrać pod kościołem, a żeby zagłosować, to trzeba pójść do lokalu. Część na pewno nie pójdzie, bo będzie przekonana,że i bez nich pis wygra. Także ten... Nie szczytuj jeszcze.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • oszo-lom-z-rm 28.08.19, 18:19
    dorzeczy.pl/kraj/112177/PiS-ma-juz-ponad-milion-podpisow-poparcia.html
  • oszo-lom-z-rm 31.08.19, 07:20
    Kasprzak z Obywateli RP też narzeka że ludzie nie chcą mu list podpisywać
  • no-popis 31.08.19, 07:50
    W wymienionym w tytule roku Lenic zebrałbyu więcej i to demokratyczne !

--
  • oszo-lom-z-rm 01.09.19, 16:33
    w tymże roku odbyły się tam wybory do ros dumy. Bolszewicy przegrali choć uzbierali 25% ważnych głosów. Co zrobił Lenin? rozpędził nową dumę na trzy wiatry jednych wygonił na emigracje innych posłał na Sybir a jeszcze innych rozstrzelał...
  • oszo-lom-z-rm 02.09.19, 22:27
    3 września jest dostatnim dniem zbierania podpisów pod listami partyjnymi. PiS ma ich już ponad 2 miliony i zbiera je bezproblemowo..
  • sverir 03.09.19, 08:23
    " Co zrobił Lenin? rozpędził nową dumę na trzy wiatry jednych wygonił na emigracje innych posłał na Sybir a jeszcze innych rozstrzelał..."

Teraz też to planujecie?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • buldog2 02.09.19, 22:54
    I już kilka samobójstw i morderstw politycznych zaliczył.

--
  • oszo-lom-z-rm 03.09.19, 08:06
    To fakt tyle tylko ze to działacz PiS został zamordowany przez ex członka PO a pre Adamowicza z Gdańska zabił jakiś wykolejeniec nie należący do zadnej partii
  • sverir 03.09.19, 08:23
    "To fakt tyle tylko ze to działacz PiS został zamordowany przez ex członka PO a pre Adamowicza z Gdańska zabił jakiś wykolejeniec nie należący do zadnej partii"

Właśnie - eks-członka PO, a nie aktualnego sympatyka, jak w przypadku mordercy Adamowicza.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • oszo-lom-z-rm 12.09.19, 09:28
    ex członek może być nadal sympatykiem, a poza tym PiS zebrało ostatecznie półtora miliona podpisów a PO uciułała 360 tys
    wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/607436,wybory-parlamentarne-pis-po-opozycja-podpisy.html
  • sverir 12.09.19, 09:33
    "a poza tym PiS zebrało ostatecznie półtora miliona podpisów a PO uciułała 360 tys"

Milion do Sejmu i pół miliona do Senatu. 360 tysięcy to wynik PO tylko w Sejmie. Oczywiście tak czy inaczej znacznie gorszy, ale to jednak różnica. Zauważyłeś to w tekście i postanowiłeś powiedzieć fałszywe świadectwo przeciw bliźniemu swemu (charakterystyczne dla ciebie), czy po prostu nie doczytałeś?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • oszo-lom-z-rm 12.09.19, 12:49
    w czym problem? bo nie rozumiem..faktem jest ze PiS zebrał więcej podpisów niż PO koniec kropka
  • sverir 12.09.19, 13:41
    "w czym problem? bo nie rozumiem.."

Problem w tym, że podajesz nierzetelne informacje. Tzn. dla ciebie może to nie jest problem, ale dla mnie tak.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • lech1966 12.09.19, 16:35
    sverir napisał:

> "w czym problem? bo nie rozumiem.."
    >
    > Problem w tym, że podajesz nierzetelne informacje. Tzn. dla ciebie może to nie
    > jest problem, ale dla mnie tak.

On to on, ale znam przypadek że gazeta .pl prezentowała ranking nieufności od 3 miejsca.

--
    Autor KZP
  • sverir 12.09.19, 17:19
    "On to on, ale znam przypadek że gazeta .pl prezentowała ranking nieufności od 3 miejsca"

wpolityce.pl jest zbyt nieznane, żeby w ogóle zająć miejsce w rankingu. Dziwnym trafem rzetelni redaktorzy tego portalu zawsze zgadzają się z aktualną linią rządu. No, prawie zawsze. Czasem śmiesznie wychodzi, kiedy najpierw zaczynają ostro bronić rządu, potem konsternacja - rząd przyznaje, że coś jest nie tak, następnie seria artykułów, jaki rząd jest cudowny, że się przyznaje. Żaden pypcia na palcach nie dostał. A że gazeta.pl ma swoje za uszami to inna sprawa.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • lech1966 12.09.19, 18:15
    wPolityce to nie gazeta.pl Sverir. Głupio się tłumaczysz. No comment.

--
    Autor KZP
  • sverir 13.09.19, 07:54
    " wPolityce to nie gazeta.pl Sverir. Głupio się tłumaczysz. No comment"

Mea culpa. Poprawiam się:
    "gazeta.pl prezentowała ranking nieufności od trzeciego miejsca tylko dlatego, że(...)".

Czy teraz, jak już masz wstęp, rozumiesz kontekst?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • buldog2 12.09.19, 17:25
    Tchórzliwie kłamiesz. Gdybyś miał choć trochę honoru i przyzwoitości, to byś powiedział, że odszedł z PO i został słuchaczem Radio Maryja i otwartym zwolennikiem Ojca Dyrektora.

--
  • oszo-lom-z-rm 13.09.19, 17:02
    Skuteczni Liroya okazali się nieskuteczni...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka