Dodaj do ulubionych

RCB działa niewydolnie od czasu,...

23.08.19, 16:48
...gdy rozpieprzono ekipę dra Przemysława Guły. Zrobił to konkretnie Arabski za czasów Tuska, a Tusk odwołal Gułę ze stanowiska. Wraz z Gułą w geście solidarności odeszło sporo wybitnych fachowców. To kamyczek do ogródka lemingów, żeby nie czuli się zbyt świetnie, gdy PiS bierze wciry. W tle było, że system SARNA wykorzystywany przez RCB do koordynacji ze szpitalami w razie zagrożeń zrobiła WAT za darmo, a chciały go zrobił duże firmy informatyczne za pieniądze.

Za "dobrej zmiany" nic się nie zmieniło, RCB też dalej jest niewydolne. Poza wqrvvianiem mnie wysyłaniem idiotycznych esemesów, które na dodatek się nie sprawdzają.

W sprawie zakopiańskiej: a wystarczyłoby śledzenie map burzowych zamiast polegania na meteo IMGW, w którym dwa PiSowskie pedały pedałujące się nawzajem na dwóch najwyższych stanowiskach (w tym ponoć krewny europosła PiS, tego na bardzo wysokim stanowisku we frakcji PE Łukasz L.) dokonały dogłębnej demolki, przy okazji biorąc łapówki i przywłaszczając sobie pieniądze.
Edytor zaawansowany
  • piq 23.08.19, 16:53
    videos.files.wordpress.com/g9AX85xq/lekutko_dvd.mp4
  • manhu 24.08.19, 00:09
    Agenturo wpływu - tym wątkiem popierasz wbrew sobie "Ziobrowa prokuratura występuje przeciwko Panu Bogu", skoro RCB niewydolne to ukarać, co?

RCB działa dobrze, są normy kiedy się wydaje ostrzeżenia, tu było GRUBO PONIŻEJ norm! Tam nie było zagrożenia!!!

Tacy jak ty chcą by na ulicy co 5 metrów stawiać znaki: "uwaga tu możesz mieć wypadek", co spowoduje, że nikt nie będzie na nie zwracał uwagi, a przy okazji na inne potrzebne znaki. Takie śmieszne burze są 100 razy w roku, chcesz mieć alert RCB co burzę? To spowoduje, że zamiast bać się burz oznaczonych na czerwono ludzie je oleją razem z setką mini-burz.
  • piq 24.08.19, 02:09
    ...od tamtego czasu to instytucja fasadowa z ciepłymi posadkami. Doskonale wiadomo wszystkim zorientowanym, że obecne RCB nie poradzi sobie z żadnym poważniejszym incydentem, np. typu zamachu terrorystycznego, bo nie wytorzyło odpowiednich procedur, a jeśli już, to wzięte z sufitu.

A teraz idź już sobie, bo nudzisz jak ten pajac maleszka2.
  • yoma 23.08.19, 17:41
    Nie mów, IMiGW też?

--
    Desolate Tapes
  • man_sapiens 23.08.19, 23:34
    Wystarczyłoby zwracanie uwagi co się dzieje wokół i gdy okazało się, że zbliża się burza - jak najszybsze zejście w dół, z dla od grani, szczytu i metalowych elementów. Jeżeli ktoś spodziewał się SMSa od RCB "uwaga! za 16 minut w krzyż na Giewoncie pierdyknie piorun" to jest idiotą. Prognoza "możliwe burze" była - i jeżeli ktoś mimo tego wychodzi w góry, do tego z dziećmi, to jest winnym samemu sobie idiotą.
    --
    Kradniemy, ale się dzielimy Hasło wyborcze PiS
  • manhu 24.08.19, 00:20
    30 minut przed waliły pioruny w oddali.

A co do sprawdzania to nie przesadzaj, ja jestem maniakiem map burzowych, ale wiem, że typowi ludzie w 1% sprawdzają mapy, a 0,1% ostrzeżenia. Typowi ludzie patrzą na niebo.

Oczywiście da się poprawić ostrzeżenia, bo synoptycy mają te same mapy co ja lub lepsze więc dyżurny synoptyk może zaznaczyć obszar, a automat wysłać powiadomienia. Ale zawsze jest problem norm, bo ostrzeżenia przy byle czym (jak to w Zakopanem) to przesada i ludzie bombardowani byle czym potem oleją potężne zagrożenia. Ludzie nie po to jadą w góry by siedzieć w domu.
    PS. Alerty RCB sprawdzają się bardzo dobrze, ale żeby to wiedzieć trzeba śledzić mapy burzowe, bo często burza przechodzi obok.
  • piq 24.08.19, 02:11
    ...bo zawsze wiem, że tego, przed czym ostrzegają, nie będzie.
  • klopburger 25.08.19, 11:27
    Bez przesady, raz do roku im się zdarza trafić...
    Ostatnio np. ostrzegali w Świnoujściu, że MarWoj będzie jakieś stare niewybuchy z zalewu na otwarte morze wywoził - i, ku mojemu zaskoczeniu, faktycznie wywoził. ;)
  • nazimno 25.08.19, 12:19
    Mylisz sie - nie wywozil.
  • spokojny.zenek 25.08.19, 12:19
    "Ludzie nie po to jadą w góry by siedzieć w domu."
    Dokładnie to mówili ci wszyscy, którzy podczas już trwającej burzy walili w górę. Z dziećmi, w szortach.
  • pies.na.czarnych 25.08.19, 11:59
    > Wystarczyłoby zwracanie uwagi co się dzieje wokół i gdy okazało się, że zbliża się burza

I z górki na pazurki:)
    W tym wypadku instytut meteorologiczny odpowiednio wcześniej powinien dać ostrzeżenie, a odpowiedzialne służby powinny zamknąć szlak.
    Będąc w jakimś amerykańskim porcie dostaliśmy ostrzeżenie od władz, że następnego dnia o GODZINIE 16,00 w tym miejscu przejdzie trąba powietrzna, czy jakieś inne cholerstwo. Nikt nie wierzył, ale na szczęście zastosowano się do poleceń i założono podwójne cumy. Cholerstwo przyszło z 5 MINUTOWYM opóźnieniem. Było to na początku lat 80. Do dzisiaj to chyba nawet w Polsce potrafią przewidzieć lokalną pogodę z taką dokładnością.

--
    Uwaga szczur!
  • manhu 25.08.19, 12:24
    Czy ty masz pojęcie jakie wskaźniki są przy trąbie?!!! EKSTREMALNE!

I te "czerwone" burze z Pomorza (za które Witold Wiążewski może trafić za kratki) też były zapowiadane z ogromnym wyprzedzeniem! Nieuk prokurator mądrzy się, a jestem pewien, że ani on ani jego rodzina nie czyta codziennie ostrzeżeń, a już szczególnie nie zwraca uwagę na stopień 2 czy 3.
    BTW. ostrzeżenia stopnia 2 są na poniedziałek i wtorek, bo ma być upał po 31 stopni! Czy już masz gotowy schron na tą okazję czy to olejesz jak 99,999% ludzi?

Tu nie było żadnego zagrożenia! Gdyby zamykać góry w przypadku takich zagrożeń byłaby masakra, bo tak niskie wskaźniki są ze 100 razy na rok!
  • pies.na.czarnych 25.08.19, 12:37
    Czy ty masz pojęcie co to są ekstremalne warunki pogodowe?
    Dodatkowo zwróć uwagę co napisałem na początku. Cytat: „W tym wypadku instytut meteorologiczny odpowiednio wcześniej powinien dać ostrzeżenie, a odpowiedzialne służby powinny zamknąć szlak„. Podkreślę, że chodziło mi o ten konkretny przypadek.

Piszac o przypadku w Stanach chciałem jedynie zaznaczyć, że obecnie można przewidzieć lokalne burze z bardzo duża dokładnością i wystarczająco wcześniej aby zapobiec ofiar w ludziach.
    Co do poniedziałkowych upałów. Odpowiednie służby są przygotowane na to aby nieść pomoc? Tego oczekuje się od władz. Pojedynczy obywatel powinien słuchać zaleceń władz i je przestrzegać dla własnego dobra.

--
    Uwaga szczur!
  • manhu 25.08.19, 20:28
    pies.na.czarnych napisała:
    > Czy ty masz pojęcie co to są ekstremalne warunki pogodowe?
    Mam i w Polsce takich nie ma. To moje ekstremalne to w skali Polski.

Tu masz prawdziwą burzę z 11.08.2017 (znaną ze skandalicznego oskarżenia synoptyków): www.lightningmaps.org/blitzortung/europe/index.php?bo_page=archive&bo_map=0&lang=pl&bo_year=2017&bo_month=08&bo_day=11&bo_hour_from=0&bo_hour_range=24&bo_animation=1#bo_arch_strikes_maps_form
    I porównaj to z byle czym z 22 sierpnia 2019, a skoro zginęli ludzie to niemoty chciałyby ostrzeżenia stopnia 3.
  • man_sapiens 25.08.19, 13:04
    > W tym wypadku instytut meteorologiczny odpowiednio wcześniej powinien dać
    > ostrzeżenie, a odpowiedzialne służby powinny zamknąć szlak.

Czyli Polacy to niemoty, które nie potrafią zachować się rozsądnie, należy ich wszystkich ubezwłasnowolnić... Może trzeba też powołać służby, które będą ostrzegać Polaków przed ostrymi nożami w kuchni którymi można się poranić, śliską wanną w której można się przewrócić, otwartym oknem, z którego można wypaść? I w razie wypadku byłoby jasne, kto jest winny, przecież nie Polak. Aha, przed każdym zakrętem ograniczenie prędkości i to jednocześnie w kilku wariantach: gdy jest sucho, gdy pada deszcz, gdy jezdnia jest pokryta śniegiem, gdy jest oblodzona, gdy jest na niej rozsypany piasek - coś opuściłem?

Mam nadzieję, ze zostaną oskarżeni i skazani rodzice, którzy zabrali na Giewont małe dzieci i to w sytuacji, kiedy poprzedniego dnia prognoza mówiła o możliwych burzach w Tatrach a pół godziny przed wypadkiem było słychać nadciągającą burzę.

Słyszałem relację turysty, który jak każe elementarny rozsądek zawrócił, gdy usłyszał nadciągającą burzę. Po drodze minął małżeństwo z niemowlęciem i nie dało się ich namówić do zawrócenia. To kryminał - góry są zawsze niebezpieczne, pogoda może się totalnie zmienić w ciągu pół godziny, A Giewont to wyjątkowo niebezpieczne miejsce. Ratownicy mówili o ludziach w głębokiej hipotermii - nawet początkujący miłośnik gór wie, że w góry zawsze, nawet w środku lata i w środku dnia, zabiera się ciepły polar/sweter, czapkę, przeciwdeszczową (i przeciwwiatrową) kurtkę albo anorak, latarkę. Bo pogoda może się szybko i diametralnie zmienić a latarka może być potrzebna do wzywania pomocy. Także na Giewoncie.

--
    J.Woleński: w obecnej Polsce ma miejsce daleko idące przenikanie się partii i państwa,[...]jak to było w czasach słusznie minionych, gdy państwo działało wedle zasady: partia kieruje, rząd rządzi. Dawniej działo się to w imieniu ludu pracującego miast i wsi – obecnie rolę tę przejął suweren
  • pies.na.czarnych 25.08.19, 13:53
    Na całym świecie są niemoty, nie tylko w Polsce. Jestem pewien, że słyszałeś o przymusowych ewakuacjach ludzi w różnych częściach świata. I co? I gowno, zawsze się znajdzie kilka niemot, które negują te polecenia. Później ratownicy z narażeniem własnego życia musza spieszyć im z pomocą.

--
    Uwaga szczur!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka