Dodaj do ulubionych

Kto wygrał tę cholerną wojnę?

01.09.19, 09:52
Pewne jest jedno - nie my.
Przegraliśmy ją, jak tylko da sie przegrać

I chyba huczne obchody są mocno na wyrost.
Co niby świetujemy?
Sprowadzenie do roli sowieckiego bantustanu?

Jednocześnie obchody bez Putina są groteską, bo to CCCP wygrał tę wojne.
Nawet jeśli nam się to nie podoba, Angole bronili przede wszystkim własnej skóry, Amerykanie koncentrowali sie na Japończykach, a bohaterscy Francuzi to ho, ho:)

Więc lepiej ciszej nad tą trumną.
PS. Ciszej, nie znaczy całkiem cicho. Naród walczył.

--
Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
Edytor zaawansowany
  • m.c.hrabia 01.09.19, 09:57
    tak głupiego pytania nie słyszałem od dawna , przecież każde dziecko wie ,że jest tylko jeden taki na świecie , który od bitwy pod Grunwaldem wygrywa wszystko.
  • kadziteusz 01.09.19, 10:01
    m.c.hrabia napisał:

> tak głupiego pytania nie słyszałem od dawna , przecież każde dziecko wie ,że je
    > st tylko jeden taki na świecie , który od bitwy pod Grunwaldem wygrywa wszystko
    > .
    A rodziną i potomstwem mu nie wyszło.Wybrał kota zamiast rodziny.

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej, zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
  • no-popis 01.09.19, 10:35
    kadziteusz napisał:

> m.c.hrabia napisał:
    >
    > > tak głupiego pytania nie słyszałem od dawna , przecież każde dziecko wie
    > ,że je
    > > st tylko jeden taki na świecie , który od bitwy pod Grunwaldem wygrywa ws
    > zystko
    > > .
    > A rodziną i potomstwem mu nie wyszło.Wybrał kota zamiast rodziny.
    Ale z Tuskiem wyszło. Do dzisiaj wytrzeszcz oczu pozostał na pamiątkę tamtej chwili.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • weteran-czasu 01.09.19, 18:33
    Poniżyli zaproszonych gości.
    Musieli przejść 200m aby moc podać na powitanie rękę Dudzie i jego małżonce.
    Media zagraniczne już skomentowały że wyglądało to na poniżającą gości maskaradę.
    Tym razem olać Tuska Dudzie się nie udało. Wyszło dokładnie odwrotnie.
    Nie ma się z czego cieszyć.
    Na dodatek ten wystraszony Kaczyński, wciśnięty w fotel, przewracający oczami ze spadającymi słuchawkami, jakby bał się całego świata.

--
    ]:->
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 22:18
    Poniżyło na całość. Nie tylko tym wybiegiem. Dyplomatołstwo tym razem dało czadu na całej linii
    warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25144262,co-robi-jaroslaw-kaczynski-w-pierwszym-rzedzie-trybuny-honorowej.html#s=BoxOpImg2
    O braku zaproszenia dla Rosjan wolę już nie wspominać.

--
    Uwaga szczur!
  • j-k 02.09.19, 01:37
    psa.na.czarnych napisało:
    > O braku zaproszenia dla Rosjan wolę już nie wspominać.

i nie wspominaj.

na tych uroczystosciach sie juz wiecej raczej nie pojawia.
    podobnie jak nie pojawiali sie na uroczystosciach Powstania Warszawskiego
    - ktoremu nie pomogli (chociaz mogli).
  • pies.na.czarnych 02.09.19, 01:40
    Słusznie. Z pisimi chamami nie ma co się zadawać.

--
    Uwaga szczur!
  • borrka 01.09.19, 10:09
    To moralny zwycięzca ww2 !

--
    Po polsku nie mowi sie "mydlo OD for you", ani "samochod OD pobieda" - to wymysl przyglupow z agencji reklamowych, zasmiecajacych jezyk.
  • yoma 01.09.19, 10:02
    Dlatego świętowany jest wybuch wojny, a nie jej zakończenie. Pisi mają zadanie doprowadzić kraj do stanu zaraz po wojnie, to i świętują.

--
    Demon Duck of Doom™
  • no-popis 01.09.19, 11:19
    yoma napisała:

> Dlatego świętowany jest wybuch wojny, a nie jej zakończenie. Pisi mają zadanie
    > doprowadzić kraj do stanu zaraz po wojnie, to i świętują.
    Nie inaczej drzewiej bywało :
    www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/347771,1-wrzesnia-rocznica-ii-wojny-swiatowej-i-rozmowy-tusk-putin.html
    ...ale dla wyznawców niePOkalanego POczęcia wtedy to były suuuszne obchody a teraz nie sOM suszne.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • weteran-czasu 01.09.19, 18:35
    Dokładnie jak w kościele.
    Na wiosnę radosne święto, że ukrzyżowali Chrystusa.

--
    ]:->
  • man_sapiens 01.09.19, 21:59
    > Dlatego świętowany jest wybuch wojny, a nie jej zakończenie. Pisi mają zadanie
    > doprowadzić kraj do stanu zaraz po wojnie, to i świętują.

Polacy świętują zdradę kraju przez rząd i najwyższe władze, które zwiały z kraju gdy tylko wybuchła wojna.

--
    Łż jak pis (dawniej: łże jak pies)
  • no-popis 01.09.19, 10:03
    borrka napisał:

> Pewne jest jedno - nie my.
    > Przegraliśmy ją, jak tylko da sie przegrać
    Obchody dotyczą rocznicy wybuchu wojny w Polsce a dokładnie napaści Niemiec na Polskę a nie zakończenia wojny i zwycięzców lub przegranych.

--
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 10:13
    Świętowanie klęsk i upadków to jest nowa świecka tradycja pisiego rzadu.

Miał być wiec wyborczy z udziałem Trumpa, ale ten się zorientował o co chodzi w tym małpim cyrku i pojechał grać w golfa.

--
    Uwaga szczur!
  • kadziteusz 01.09.19, 10:16
    i narodowe tragedie!
    To taka nasza narodowa przypadłość.

A wojnę to wygrali alianci, czyli koalicja komunistów z kapitalistami.
    My też mieliśmy w tym swój udział po obu stronach.

--
    Przez 15 lat na forum pod jednym nickiem zapijaczony_ryj. Od maja 2018 pod tyloma nickami, ze sam już nie jestem w stanie ich zliczyć i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji za długo nie pożyje. (patrz jak lideruje na oślej, zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem też prenumeratorem tej gazety.
  • borrka 01.09.19, 11:07
    Świat postrzega to, jako martyrologię głupich Polaczków szarżujących konno na czołgi.
    Naprawdę, była to może bohaterska, ale niezbyt udana kampania.
    Zawiodło niemal wszystko, oczywiście głównie tak zwani sojusznicy.
    Ale dowodzenie było niezbyt fortunne, a doktryna wojskowa AD 1920.

Ja nie mam przyjemności świętowania.
    Marusia była przynajmniej ładna:)

--
  • borrka 01.09.19, 11:08
    Pisi skowyt zawsze balsamem na me serce:)

--
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 11:25
    Janek tez na ludzi wyrósł;)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 01.09.19, 11:47
    No nie wiem, ostatnio był biskupem 😀

--
    Shylmagoghnar
  • rzewuski1 01.09.19, 12:02
    To as obchody rozpoczęcia wojny a nie jej końca.
    Tak generalnie uważam że nie wyszliśmy na niej aż tak źle.

--
    Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
    Stanisław Lem
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 12:07
    a jak reparacje wypłacą to można będzie powiedzieć, że to był interes życia:)

--
    Uwaga szczur!
  • rzewuski1 01.09.19, 12:53
    Ja poważnie napisałem a Ty mi tu o kłamstwach kaczystowskiej kliki.

--
    Stanisław Lem
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 13:08
    Ja tez poważnie. Jedynie okupant może mieć korzyści z wojny. Oczywiście pod warunkiem, że ją wygra. Nota bene, każdą wojnę prowadzi się dla jakiś korzyści.

--
    Uwaga szczur!
  • snajper55 01.09.19, 12:40
    rzewuski1 napisał:

> To as obchody rozpoczęcia wojny a nie jej końca.
    > Tak ageneralnie uważam że nie wyszliśmy na niej aż tak źle.

Żydów ubyło...

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • rzewuski1 01.09.19, 12:59
    Na wschodzie i tak stanowiliśmy mniejszość a bez tej zachodniej Ukrainy na Ukrainie zwyciężyła by opcja prorosyjska.
    Kraj jest może mniejszy terytorialny ale w sumie tereny poniemieckie są lepsze od tych za Buga.
    Kraj jest bardziej przesunięty na zachód i mniej podatny na wpływy wschodu, ale nie ma co ukrywać ze mentalność mongolska aktualnie zwyciężą w Polsce ale mam nadziej że pogonimy tych Azjatów tam gdzie ich miejsce.

--
    Stanisław Lem
  • no-popis 01.09.19, 12:54
    rzewuski1 napisał:

> Tak generalnie uważam że nie wyszliśmy na niej aż tak źle.
    Lecz się !

--
  • pies.na.czarnych 01.09.19, 13:05

Wojny z EU?

--
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 01.09.19, 12:05
    przedstawiciel prezydenta Azerbejdżanu ......................................,
    żenada dupę ściska.
  • rzewuski1 01.09.19, 13:06
    Nawet tak mało znaczący kacyk ma w głębokim poważaniu kaczystowskie mocarstwo fantazji , żenady i partactwa.

--
    Stanisław Lem
  • zdybex 01.09.19, 18:09
    gdyby nie wojna mielibyśmy Polin. Przyroda wie co robi. Samoregulacja. Jeszcze polskość trzyma się na nogach ale to przedzgonowe konwulsje. Prezes z rodziny chazarskiej z Odessy , Maliniak nie odkłada jarmułki nawet w kiblu, Pinokio czysta forma,. Co się nie udało w 1939 to chłopcy i dziewczynki z KOR załatwili w 1989 i ciągną to nadal
  • no-popis 01.09.19, 18:13
    zdybex napisała:

> gdyby nie wojna mielibyśmy Polin. Przyroda wie co robi. Samoregulacja. Jeszcze
    > polskość trzyma się na nogach ale to przedzgonowe konwulsje. Prezes z rodziny c
    > hazarskiej z Odessy , Maliniak nie odkłada jarmułki nawet w kiblu, Pinokio czy
    > sta forma,. Co się nie udało w 1939 to chłopcy i dziewczynki z KOR załatwili
    > w 1989 i ciągną to nadal
    Ooo! Przedstawiciel Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald :)

--
  • taniarada 01.09.19, 18:15
    zdybex napisała:

> gdyby nie wojna mielibyśmy Polin. Przyroda wie co robi. Samoregulacja. Jeszcze
    > polskość trzyma się na nogach ale to przedzgonowe konwulsje. Prezes z rodziny c
    > hazarskiej z Odessy , Maliniak nie odkłada jarmułki nawet w kiblu, Pinokio czy
    > sta forma,. Co się nie udało w 1939 to chłopcy i dziewczynki z KOR załatwili
    > w 1989 i ciągną to nadal
    Pamiętaj o tym że towarzysz Michnik w tym brał udział.Możesz w takim wątku to ogłosić.
  • taniarada 01.09.19, 18:13
    I wywieś czerwoną flagę z sierpem.Następny co nie zna historii .I polskich bólów.
  • m.c.hrabia 01.09.19, 18:14
    to zdjęcie wykazuje dobitnie kto
  • snajper55 01.09.19, 18:21
    m.c.hrabia napisał:

> to zdjęcie wykazuje dobit
    > nie kto

No nie. Przecież ci ludzie świętują wybuch wojny a nie jej zwycięstwo, więc chyba to oni ją wywołali.

S.
    --
  • snajper55 01.09.19, 18:24
    Tę cholerną wojnę wygrała koalicja Polski, Niemiec i Ukrainy. Z niewielką pomocą Albanii, Włoch i Luksemburga. Przynajmniej tak można wnioskować z listy zaproszonych.

S.
    --
  • m.c.hrabia 01.09.19, 18:35
    zapomniałeś o Azerbejdżanie.
  • snajper55 01.09.19, 20:36
    m.c.hrabia napisał:

> zapomniałeś o Azerbejdżanie.

Fakt. A przecież bohaterscy azerbejdżańscy lotnicy uratowali Maltę przed rosyjską inwazją.

S.
    --
  • j-k 01.09.19, 18:38
    stajac sie wszech-potega Swiatowa.

w Europie byl podzial lupow miedzy USA i ZSRR.

- z tym ze ZSRR juz nie ma i lupy odddal , a USA jednak jest i bazy w Europie ma.

a teraz kto przegral: - nie tylko Polska - przegrali ja rowniez wszyscy pozostali
    w mniejszym (Anglia, Francja), lub wiekszym stopniu (Niemcy, Polska)
  • taniarada 01.09.19, 22:14
    Polacy walczyli na wszystkich frontach.A zostali przez kalekę prezydenta Roosevelta i Churchilla sprzedani Stalinowi.Ten na dodatek uśmiercił Sikorskiego bo za dużo skakał.I przez lata Polska była gnojona przez kacapów i ich slugusów komunistów.
  • j-k 01.09.19, 22:38
    no i co z tego - ze Amis sprzedali Polske Sovietom ?

sprzedali - gdyz potrzebowali pomocy ZSRR do rozprawy z Japonia.

- takie sa prawidla geopolityki.
  • snajper55 01.09.19, 22:54
    taniarada napisał(a):

> Polacy walczyli na wszystkich frontach.

Fakt. Nawet po stronie Niemiec. Jak Brygada Świętokrzyska, za co jest dziś honorowana.

S.
    --
  • snajper55 01.09.19, 22:56
    images89.fotosik.pl/241/f42b6d5ad54fc913med.jpg

S.
    --
  • borrka 01.09.19, 23:55
    Niemcy zdecydowanie najlepiej rozgrywaja takie imprezy i (myślę) dość prostolinijnie, bez obludy.
    Jednak nazisci byli niemiecką hołotą i arywistami, którzy dorwali sie do władzy ku zaskoczeniu przetrzebionych wojną elit.

Czasem są rozbrajająco szczerzy, vide dziennikarka i arystokratka wschodnio-pruska, Marion von Dönhoff, tłumaczaca, że trudno, aby cieszyła sie z utraty hajmatu w wyniku granic powojennych.
    Bo faktycznie, nawet ja nie mam jakiejś szczególnej satysfakcji widzac "sentymentalnych" turystów z Rajchu w pociagu Braniewo-Kaliningrad.

Czasem bywają odrazający, jak von Stauffenberg w swoich opiniach o Polakach i Żydach - tu nie pomaga niemiecka legenda bohatera i zamachowca.
    Masę dzieli nas, ale obserwując Niemców od 30 lat i to dość regularnie, przyznam:
    zrobili olbrzymie postępy i mam nadzieje, że zasymilują zdecydowany overdose "nowych, cennych obywateli" z Magrebu i nie tylko.

--
  • sverir 02.09.19, 00:01
    "Nawet jeśli nam się to nie podoba, Angole bronili przede wszystkim własnej skóry, Amerykanie koncentrowali sie na Japończykach, a bohaterscy Francuzi to ho, ho:)"

Wiem, że nie o to pytasz, ale powyższe wymaga pewnego sprostowania.

Dla polityki amerykańskiej Pacyfik był drugorzędnym teatrem działań, pierwszeństwo miały wojska przeznaczone do walki w Afryce, a potem w Europie.
    Francuzi - wbrew pozorom - byli bohaterscy. Nie politycy, tylko żołnierze. Niemcy ich potrafili docenić.
    I tylko Angole faktycznie bronili stanu posiadania - z kiepskim skutkiem.

A co do tego, kto wygrał, to tylko Amerykanie.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • inocom 02.09.19, 00:08
    sverir napisał:

> A co do tego, kto wygrał, to tylko Amerykanie.

Świat na pewien czas był zdepolaryzowany. Dziś Ameryka wygrała to, że są wykupieni przez Chińczyków.

Przykład Indian zaś świadczy o tym, że trzeba krzyczeć. Obecnie Państwo SZA wypłaca reperacje tzw. Native Americans.

W sądach jest sprawa Manhattanu.

--
    Gwiazda Polarna tiny.pl/gz1ck
  • adalberto3 02.09.19, 01:17
    Chociaż w XX wieku mieliśmy wyjątkowo dużo szczęścia. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku nie było takie oczywiste, tylko odejście Niemiec od polityki Bismarcka to umożliwiło. Dwaj kuzyni Wilhelm II i Mikołaj II o nic nie musieli się bić. W 1920 roku następne szczęście. W 1939 roku nie mieliśmy szans - 1400 km granicy z Niemcami nie można było obronić. Wojna na Zachodzie nie była popularna, propaganda niemiecka była skuteczna. Zresztą zachodnia granica Niemiec nie była bezbronna - 18 tys. bunkrów rozmieszczonych na 1600 km. Okupacja niemiecka Polski oznaczała jedyne w naszych dziejach zagrożenie biologicznego bytu. Sami Niemcy się to tego przyznają. Wyzwolenie musiało przyjść ze Wschodu - front wschodni oznaczał momentami 80% sił i środków zaangażowanych w walkę. Potem była "Zimna Wojna" - Stalin zajmując Polskę zrobił to, co powinien zrobić każdy pragmatyczny polityk.
    Teraz mamy przynajmniej dobre granice odpowiadające polskiej racji stanu.
  • kylax4 02.09.19, 01:33
    może napisz, że dlatego nie chcieli walczyć, bo w poprzedniej wojnie stracili prawie 2 mln ludzi.
    Nikt normalny nie chce ginąć raptem 20 lat po poprzedniej wojnie.
    To Polacy raczej mają coś z czerepem, skoro tak łatwo szafują życiem ludzkim

--
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • pies.na.czarnych 02.09.19, 01:45
    Dzisiejsza polityka pisia jest takim samym zagrożeniem dla pokoju jak ta jaką uprawiał polski rząd w latach trzydziestych.

--
    Uwaga szczur!
  • adalberto3 02.09.19, 02:05
    Kto i o co miałby się bić ? Obecnie wojny są zbyt drogie, cele można osiągnąć innymi sposobami.
  • pies.na.czarnych 02.09.19, 09:59
    Ty powinieneś się bać.
    Podobne rozmowy prowadzono w latach trzydziestych. Polska znowu wtyka paluchy między drzwi.
    www.tvn24.pl/bialorus-polska-ukraina-usa-spotkanie-w-bbn-w-warszawie-komentarze,966054,s.html
    --
    Uwaga szczur!
  • adalberto3 02.09.19, 02:11
    Atak na granicy francusko-niemieckiej był w praktyce niemożliwy. Wąska dolina Mozeli, potem zalesione wzgórza Palatynatu i szersza dolina Renu. Atak oznaczałby masakrę Francuzów.
  • pies.na.czarnych 02.09.19, 10:00
    I co? Zostawili dziurę w lini obrony i Niemcy sobie przejechali na rowerach jak podczas majówki.:(

--
    Uwaga szczur!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka