Dodaj do ulubionych

Pamiętamy Warszawę śródmiejsko zrujnowaną i obmalo

01.09.19, 17:37
Pamiętamy Warszawę śródmiejsko zrujnowaną i obmalowaną gigantycznymi napisami NIGDY WIĘCEJ WOJNY! (połowa lat pięćdziesiątych), jest jakoś dziwnie na duszy, gdy widzę patriotyczno-międzynarodową fetę z okazji LXIII rocznicy WYBUCHU drugiej wojny światowej. Powiem krótko: mam po dziurki w nosie świętowania historycznych klęsk.

Już nie mówię o nawet pobieżnej lekturze wikipedycznego hasła, ale DWŚ była bezdyskusyjnie największą tragedią w całej naszej tysiącletniej historii. Uroczyście obchodzić rocznicę ZAKOŃCZENIA wojny – jeszcze od biedy rozumiem.
Co z tym obchodzeniem i fetowaniem klęsk mają pisowcy?
Pisowcy nie potrafią się cieszyć ze zwycięstw bo to nie ich zwycięstwa a klęski to oni, to nie pisowcy?
Edytor zaawansowany
  • waga160 01.09.19, 17:43
    63 lata od wybuchu wojny?
  • kawa_poranna 01.09.19, 17:48
    waga160 napisał:

> 63 lata od wybuchu wojny?
    Znasz historię, uważnie czytasz co wpisałam wyżej?
  • waga160 01.09.19, 18:14
    > Znasz historię, uważnie czytasz co wpisałam wyżej?

Tak, znam historie i tak, UWAZNIE czytam.
  • kawa_poranna 01.09.19, 18:19
    waga160 napisał:

> > Znasz historię, uważnie czytasz co wpisałam wyżej?
    >
    > Tak, znam historie i tak, UWAZNIE czytam.
    Więc skąd ci naszło pisanie o malowankach - nigdy więcej wojny na transparentach w dniach wybuchu wojny?
    Rozwadniasz temat?
  • waga160 01.09.19, 18:27
    Pisanie o malowankach naszlo ciebie a nie mnie. Ja tylko zwrocilem uwage ze rocznice 80 i 63 ci sie popierdolily.
  • no-popis 01.09.19, 21:57
    waga160 napisał:

> Pisanie o malowankach naszlo ciebie a nie mnie. Ja tylko zwrocilem uwage ze roc
    > znice 80 i 63 ci sie popierdolily.
    :) kawa musi mieć ostatnio jakieś problemy.
    Jak widać wyszła z własnej powłoki jak w przypadku śmierci klinicznej lub zbyt dużej dawki LSD.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • no-popis 01.09.19, 18:19
    POprzednie uroczystości z tej samej okazji nie drażniły cię a przynajmniej nie pisałaś tego tutaj a teraz cię drażnią. Przecież był na nich Tusk, Adamowicz, Wajda a feta, jak to określiłaś, była wcale niemniejsza.
    Załączyć foto Tuska z takie uroczystości ? CZy sama znajdziesz ?
    A może Millera z Kwasniewskim ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka