Dodaj do ulubionych

Nowe kłamstwo Mateusza?

05.09.19, 07:57
,,Jeśli chodzi o poziom PKB na mieszkańca wyprzedziliśmy Szwecję, niedługo przeskoczymy Tajwan - powiedział premier."
Edytor zaawansowany
  • stasi1 05.09.19, 07:58
    Oczywiście to było na Forum Ekonomicznym po tym jak został człowiekiem roku
  • no-popis 05.09.19, 08:12
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • sverir 05.09.19, 08:41
    " Biedaku, jesteś tak sfrustrowanym lewakiem, że w oficjalne dane już nie wierzysz"

"W 2018 r. PKB per capita wynosiło w skandynawskim kraju niemal 54 tys. dol., a w Polsce - nieco ponad 15 tys. dol."

To chciałeś napisać, że w Szwecji PKB na głowę jest ponad trzykrotnie wyższe?

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • aga-kosa 05.09.19, 08:49
    Policzył. Jedna korona = 0,10148 dolara. I mu wyszło, że mamy więcej,a naszych już nie liczył.
    aga
  • m.c.hrabia 05.09.19, 08:51
    nie dość ściera pisowska, to na dokładkę idiota.
  • pies.na.czarnych 05.09.19, 08:53
    Codziennie musi wszystkim udowodnić, ze nim jest.

--
    Uwaga szczur!
  • erte2 05.09.19, 10:46
    no-popis napisała:
    Biedaku, jesteś tak sfrustrowanym lewakiem, że w oficjalne dane już nie wierzysz.

żabciu, naucz się czytać ze zrozumieniem i nie podkładaj się aż tak idiotycznie dołączając link którego albo nie zrozumiałaś, albo założyłaś ze masz przed sobą idiotów.
    A tam jak wół jest napisane że polski PKB po raz pierwszy przekroczył PKB Szwecji. Zrozumiałaś? Całkowity PKB, a nie "per capita". A jeśli tak, to nie bardzo jest się czym chwalić, jako że w Szwecji mieszka prawie cztery razy mniej ludzi niż w Polsce.
    Więc nie broń idiotycznie Nadwornego Łgarza IV RP bo wychodzisz albo na maipulatorke, albo na oszustkę równą morawieckiemu.
  • erte2 05.09.19, 13:04
    Do żabci (no-popis):
    No i co? Przeczytałaś i zrozumiałaś i po prostu cię lekko przytkało i (może?) jest ci nawet głupio? Czy też, jak zwykle, przyłapana na kłamstwie, schowałaś się do nory licząc że "przyschnie"?
  • m.c.hrabia 05.09.19, 14:43
    jak każde rzadkie..... czeka aż przyschnie.
  • no-popis 05.09.19, 17:31
    erte2 napisał:

> Do żabci (no-popis):
    > No i co? Przeczytałaś i zrozumiałaś i po prostu cię lekko przytkało i (może?) j
    > est ci nawet głupio? Czy też, jak zwykle, przyłapana na kłamstwie, schowałaś si
    > ę do nory licząc że "przyschnie"?
    Jak zwykle kijanko nie rozumiesz.
    Do nory się nie schowałem. Czasami muszę trochę popracować.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • erte2 05.09.19, 19:09
    no-popis napisała:
    Do nory się nie schowałem. Czasami muszę trochę popracować.

No to popracuj, popracuj... Nad umiejętnością czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, a może w ogóle myślenia jako takiego. Życzę powodzenia, aczkolwiek bez większych nadziei.
  • stasi1 06.09.19, 09:01
    Do poprzedniej twojej wypowiedzi która została usunięta.
    Już ci koledzy(i oczywiście koleżanki) wyjaśnili wiec co ja mogę dodać? Chciałem jeszcze na WP znaleźć te jego słowa ale tam ich nie było. Kiedyś o takich ludziach mój znajomy pisowiec opowiadał ; bankster. Później twierdził że nic takiego nie mówił
  • pies.na.czarnych 05.09.19, 09:23
    Matołuszku na wiatry dobra jest grochówka.

Mówił, że Polska ma szansę na takie osiągnięcie "przy dobrych wiatrach".
    next.gazeta.pl/next/7,151003,25159335,premier-mateusz-morawiecki-czlowiekiem-roku-forum-ekonomicznego.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg1
    --
    Uwaga szczur!
  • pies.na.czarnych 05.09.19, 13:24
    Te wiatry Matołusza rozwożą teraz w cysternach.

--
    Uwaga szczur!
  • kadziteusz 05.09.19, 09:58
    stasi1 napisał:

> ,,Jeśli chodzi o poziom PKB na mieszkańca wyprzedziliśmy Szwecję, niedługo prze
    > skoczymy Tajwan - powiedział premier."

Cymbale, przecież mój wątek jest o zupełnie o czym innym, jest przyznaniu mu tytułu człowieka roku!
    A na osłą i tak dziż wyleczę, bo moder mnie nienawidzi i zaczyna osłować ode mnie, Nawert jak się kilka godzin prześpi i się budzi, to też zaczyna ode mnie, wejdź tai sprawdź w jakich odstępach czasu wylatuję.
    Robi tak , bo moze, a może, bo jest bezkarny. Pisałem parę skarg, ale to jedna klika, więc odpuściłem. Jedyna nadzieja w tym, że PiS porzegra i wtedy go wypier...

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • eiran 05.09.19, 10:11
    Może mieć rację. W każdym z tych trzech krajów wyznaczamy jednego mieszkańca jako mianownik tegoż miernika, a następnie całe PKB dzielimy na głowę tegoż mieszkańca (czyli, mówiąc prostym językiem, wykonujemy dzielenie przez jeden). W ten sposób wyprzedzamy Szwecję, pewnie także Norwegię, a tym bardziej Luksemburg i Monako.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 05.09.19, 10:23
    A jeśli uznamy, że tym mieszkańcem jest sam Pan Prezes, to wszystkich wyprzedzimy, bo przecież Pan Prezes mieszka tylko w Polsce.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 05.09.19, 10:24
    A gdyby to był Ziobro, to mamy problem, bo dzielenie przez zero jest niewykonalne.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych 05.09.19, 10:27
    :)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 05.09.19, 10:33
    👍

--
    Shylmagoghnar
  • erte2 05.09.19, 11:09
    eiran napisał:

Może mieć rację. W każdym z tych trzech krajów wyznaczamy jednego mieszkańca jako mianownik tegoż miernika....

Masz całkowita rację! Bo przecież chyba nie ma na świecie (a nie tylko w Szwecji) przeciętnego mieszkańca (no dobra, zwykłego posła) któremu wożą dupę dwiema limuzynami, i który porusza się w obstawie kilku goryli. No więc ten PKB na łeb musi być niebotyczny, a różnym Sżwecjom, Luksemburgom czy innym Kanadom zasię!!
  • yoma 05.09.19, 10:32
    Yep! Dzieciństwo mi się przypomina.

Przy tych pisich to ja młodnieję z dnia na dzień, powiedzcie mi, kiedy zacznę robić a gu 😂

--
    Darker Mysteria. Killers.
  • erte2 05.09.19, 11:01
    stasi1 napisał:
    Nowe kłamstwo Mateusza?
    ,,Jeśli chodzi o poziom PKB na mieszkańca wyprzedziliśmy Szwecję, niedługo prze skoczymy Tajwan - powiedział premier."

Oj tam, oj tam, przejęzyczył się. Albo ktoś mu podsunął jakieś błędne dane. Albo coś...

A tak na poważnie - powiedz mi ilu wyborców PiS-u z tego tzw. twardego elektoratu (czyli głównie mieszkańcy małych miast i wsi z wykształceniem podstawowym albo zawodowym) rozumie co to jest PKB, i czym się różni całkowity od per capita? Tym bardziej że fraza ta, po tysiąckroć powtórzona przez TVP, utrwali się w tych nieskomplikowanych umysłach, bo jak mawiał mistrz Goebbels....
    Stawiam więc dolary przeciw orzechom że to "drobne przejęzyczenie się" było dokonane z pełną premedytacją bo, jak powiedział inny specjalista od łgarstw i manipulacji, "ciemny lud wszystko kupi".
  • eiran 05.09.19, 11:05
    Poza tym, Mateusz jest historykiem, a więc humanistą. Dlatego był prezesem banku, z sukcesami, a jego ojciec, fizyk, nie dość że nie był prezesem banku, to jeszcze siebie i innych zadłużył.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 05.09.19, 14:36
    "Stawiam więc dolary przeciw orzechom że to "drobne przejęzyczenie się" było dokonane z pełną premedytacją bo, jak powiedział inny specjalista od łgarstw i manipulacji, "ciemny lud wszystko kupi".

W tym przypadku podobna filozofia może odbić się czkawką. Nawet ciemny lud zorientuje się, że coś jest nie tak, kiedy nie będzie odczuwał sukcesu, o którym mówi propaganda. PO się na tym przejechało i PiS też się przejedzie.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • m.c.hrabia 05.09.19, 14:45
    Nawet ciemny lud zorientuje się, że coś jest nie tak, kiedy nie będzie odczuwał sukcesu, o którym mówi propaganda. PO się na tym przejechało i PiS też się przejedzie.

pewnie masz rację , ale ile to potrwa,jak za PRL.
  • sverir 05.09.19, 14:48
    Myślę, że co najmniej następną kadencję.

Potem nawet ciemnemu ludowi trudniej będzie kupić np. informację, że bieda rośnie z powodu Tuska. A PiS potrafi odpowiadać na trzy sposoby: to nie nasza wina, to wina Tuska, nie wiemy, czyja to wina.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • snajper55 05.09.19, 14:55
    sverir napisał:

> Myślę, że co najmniej następną kadencję.
    >
    > Potem nawet ciemnemu ludowi trudniej będzie kupić np. informację, że bieda rośn
    > ie z powodu Tuska. A PiS potrafi odpowiadać na trzy sposoby: to nie nasza wina,
    > to wina Tuska, nie wiemy, czyja to wina.

Jaka bieda? Bieda będzie zanikać. Przynajmniej tak beda mówić w mediach reżimowych. A innych mediów nie będzie. A suweren będzie chodzić na marsze i parady ku czci. Ze szturmówkami i transparentami chwalącymi władzę i Dobrą Zmianę.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • no-popis 05.09.19, 17:29
    m.c.hrabia napisał:

> Nawet ciemny lud zorientuje się, że coś jest nie tak, kiedy nie będzie odcz
    > uwał sukcesu, o którym mówi propaganda. PO się na tym przejechało i PiS też się
    > przejedzie.

>
    > pewnie masz rację , ale ile to potrwa,jak za PRL.
    nawet nie wiesz, że tym ciemnym ludem jesteś ty.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • erte2 05.09.19, 19:17
    sverir napisał:
    W tym przypadku podobna filozofia może odbić się czkawką. Nawet ciemny lud zorientuje się, że coś jest nie tak, kiedy nie będzie odczuwał sukcesu, o którym mówi propaganda. PO się na tym przejechało i PiS też się przejedzie.

Ciemny lud, jeśli będzie wystarczająco znieczulony (a w ostatnich 4. latach spożycie alkoholu w Polsce drastycznie wzrosło!) nie zauważy owego "braku sukcesu". A PO walczyła z kryzysem i nie wmawiała społeczeństwu super sukcesów tylko przedstawiała realnie sytuację.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka