Dodaj do ulubionych

Dekomunizacja po pisiemu

05.09.19, 11:07
Kolejny "rodzynek".

Jak wiadomo PiS uchwalił ustawę redukującą do minimum emerytury należące się po zakończeniu służby w Policji funkcjonariuszom, którzy choćby przez jeden dzień przed 1989 służyli w jakiejkolwiek komórce podległej SB. Ta kara spotkała ludzi, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani po powstaniu Policji i postanowili wiernie służyć wolnej Polsce za co mieli dostać przyzwoite emerytury. SBcy, których w wyniku weryfikacji nie przyjęto do Policji zaczęli pracować w przeróżnych firmach i dorobili się normalnych ZUSwskich emerytur w przyzwoitej wysokości. Ci, którzy nie mieli za sobą żadnych przestępstw i świństw nabrali się. Na przykład gen. Czempiński i płk. Maronde którzy dowodzili akcją ewakuacji Amerykanów z Iraku, dzięki czemu USA umorzyło Polsce wiele miliardów długu i co bardzo ułatwiło przyjęcie nas do NATO. Albo urzędnicy d/s PESEL. Dla pisiewiczów to byli oprawcy.

Minister Spraw Wewnętrznych może spod tej zbiorowej kary wyjąć poszczególnych policjantów "w szczególnie uzasadnionym przypadku". I zrobił to wobec 39 byłych funkcjonariuszy SB.

Na przykład wobec Bronisława Buniowskiego. Za udział w akcji w Iraku, w której narażałaby życie? Nie. Za co - nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w stanie wojennym Buniowski służył w ZOMO i był dowódcą grupy szturmującej bramę nr 1 kopalni "Wujek", kiedy to zomowcy używali karabinów i strzelali do górników, zabijając dziewięciu i raniąc kilkudziesięciu.

Mirosław Hakiel - w PRL był politrukiem SB, inspektorem w wydziale polityczno-wychowawczym WUSW, odpowiadał za kontrolę funkcjonariuszy SB i MO, ich rodzin i koordynowanie pracy „ideowo– wychowawczej, wspólnie z organizacjami partyjnymi". Gdy już służył w Policji odpowiadał za wydanie pozwolenia na broń gangsterowi,. Efekt Efekt: trzy osoby zabite, czwarta do końca życia będzie na „na twardej desce", z przestrzelonym kręgosłupem

To są pisiackiego MSW "szczególnie uzasadnione przypadki" Gen. Czempiński nie.

Piotrowicz to nie wyjątek i nie przypadek.

Podła zmiana, dojna zmiana.

--
Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
Edytor zaawansowany
 • erte2 05.09.19, 11:16
  man_sapiens
  Wytłumaczenie może być takie że to są ludzie którzy wiedzą, i prawdopodobnie maja na to dowody. A ponieważ zapewne dobrze się zabezpieczyli, więc nie można ich tak po prostu "zniknąć".
 • yoma 05.09.19, 11:43
  Albo może to być zwykłe ordynarne kolejne pisie świństwo.

  App znikania, "sędzia" od fiuta się znalazł? Pytam, bo nie wiem.

  --
  Bloodred Hourglass. AOTY contender.
 • nazimno 05.09.19, 12:19
  A co cie bardziej interesuje ten pierwszy czy ten drugi?
 • siemanko 05.09.19, 12:34
  yoma napisała:

  > Albo może to być zwykłe ordynarne kolejne pisie świństwo.
  >
  > App znikania, "sędzia" od fiuta się znalazł? Pytam, bo nie wiem.
  >

  Nie może. Tylko jest


  --
  demotywatory.pl/4917194/W-tych-miejscach-moze-Marysia-bezpiecznie-jezdzic-na-hulajnodze
 • yoma 05.09.19, 12:44
  Mam na myśli, że zwykłe świństwo, bez otoczki spiskowej.

  --
  Warbell. Nasi klasy światowej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka