Dodaj do ulubionych

Przerwy miedzy lekcjami na trzy zmiany

06.09.19, 14:11
Przerwy miedzy lekcjami na trzy zmiany
www.tvn24.pl/andrzej-duda-opowiedzial-anegdote-o-mariuszu-blaszczaku,967170,s.html
Taki tłok, że biedne dzieci nawet nie mogą się pomodlić:D

--
Uwaga szczur!
Edytor zaawansowany
  • lumpior 06.09.19, 14:15
    Dzieciniada,jak nie warczy to idiotycznie sie śmieje z opowieści własnych,totalny błazen.

--
    www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  • pies.na.czarnych 06.09.19, 14:19
    Zly link, SORRY!
    fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/reforma-edukacji-w-praktyce-czyli-40-osobowe-klasy,967341.html
    --
    Uwaga szczur!
  • horpyna4 06.09.19, 14:54
    Po prostu obecna władza cofnęła szkolnictwo do czasów Bieruta i wczesnego Gomułki. Wtedy budowano z wielkim zapałem "1000 szkół na 1000-lecie", ale w szkołach, zwłaszcza podstawowych, normą było ponad 40 uczniów w klasie. Czasem nawet ok. 50, poniżej 40 bywało w liceach.

Ale to jeszcze nic. Pod koniec lat 50. były szkoły podstawowe 7-klasowe i tzw. 11-latki, czyli szkoły podstawowe połączone z liceami. I ktoś z wpadł na pomysł, żeby licea były osobno, więc w 11-latkach zaczęto "wygaszać" szkoły podstawowe. Uczniowie rozpoczynający naukę trafiali wtedy do najbliższych szkół podstawowych i dopiero się działo. Wyobraźcie sobie I klasę, w której jest 73 uczniów. Dało się ich pomieścić, ławek w klasie było na 50 łebków, więc po prostu siedzieli po troje. Nie wiem, jak było w innych szkołach, ale ten przypadek jest mi doskonale znany i miał miejsce na warszawskim Mokotowie. O ile dobrze pamiętam, był to rok 1957. Aha, nauka w niższych klasach warszawskich podstawówek w połowie lat 50. odbywała się na trzy zmiany, ale na szczęście w tych niższych klasach nie było dużo godzin lekcyjnych, więc III zmiana kończyła wczesnym popołudniem.
  • pies.na.czarnych 06.09.19, 15:07
    > budowano z wielkim zapałem "1000 szkół na 1000-lecie"

I wybudowano. Sam chodzilem do takiej szkoly podstawowej. Zaczalem jako drugoklasista w pieknej nowoczesnej szkole z gabinetami do roznych przedmiotow.
    Pisi dotychczas nawet przystanku tramwajowego nie wybudowali.

--
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 06.09.19, 15:02
    najważniejsze ,ze zachowano lekcje religii reszta to marność nad marnościami.
    żadna geografia,biologia , matematyka, a nawet fizyka z chemią na dokładkę, nie dadzą przepustki do życia wiecznego.
    amen.
  • yoma 06.09.19, 23:16
    Jaka geografia! Jaka biologia! Żeby się elektorat dowiedział, że coś poza naszym opłotem istnieje? A po trupie!

--
    Darker Mysteria. Killers.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka