Dodaj do ulubionych

Idealny kandydat PiSu na komisarza,Wojciechowski?

07.09.19, 08:18
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,25167590,unijny-urzad-prowadzi-postepowanie-ws-wojciechowskiego-chodzi.html#s=BoxOpImg3 //-- Gdyby to tylko PiSu byłby mniejszy wstyd,ale on ma reprezentować cały kraj,to już hańba.

--
www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
Edytor zaawansowany
  • eiran 07.09.19, 08:36
    Janusz Wojciechowski jest sędzią, a wiadomo co to za środowisko ci sędziowie. Do tego sędziował (w sprawach karnych) w stanie wojennym, a pan premier nie raz mówił, że środowisko sędziowskie nie zostało oczyszczone z komunistycznych zbrodniarzy sądowych. No to mamy za swoje. Z drugiej strony, późniejsza, uczciwa działalność sędziego może odkupić jego winy z czasów PRL, czego przykładem sędzia Kryże. Ja bym jeszcze raz dał temu Wojciechowskiemu szansę.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • erte2 07.09.19, 09:01
    eiran napisał:
    .....Ja bym jeszcze raz dał temu Wojciechowskiemu szansę.
    Oczywiście, przecież reprezentuje on Dumną Polskę Która Właśnie Wstała Z Kolan. Przecież za takie reprezentowanie to mu się te pieniądze po prostu należały!!!
  • eiran 07.09.19, 09:05
    Z treści artykułu wynika, że większość przekrętów Wojciechowskiego miała miejsce w czasach, kiedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska. Wina Tuska.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lumpior 07.09.19, 10:25
    eiran napisał:

> Z treści artykułu wynika, że większość przekrętów Wojciechowskiego miała miejsc
    > e w czasach, kiedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska. Wina Tuska.
    >
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/europosel-janusz-wojciechowski-zakonczyl-prace-przy-kieliszku/tqdl86d

--
  • stasi1 08.09.19, 09:18
    Z tym kieliszkiem to jest pomówienie! On mu(kieliszkowi, nie kieliszek) tłumaczył po Wolsku jak wielki jest Jarosław i do jeszcze jakiej wielkiej władzy dojdzie. I miał rację
  • szwampuch58 07.09.19, 09:18
    szanse na dalsze kradzieze?

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • eiran 07.09.19, 08:54
    www.spiegel.de/politik/ausland/ursula-von-der-leyen-spesenaffaere-gefaehrdet-kommissionskandidaten-a-1285610.html
    Nach Informationen aus dem Parlament soll es sich um Summen "im fünfstelligen Bereich" handeln.

Czyli chodzi o sumę pięciocyfrową. A więc nawet mniej niż 100.000 Euro - trudno zrozumieć o co tyle rabanu. Pomijam, że na pierwszej linii ataku stoi (jakże by inaczej) niemiecki tygodnik i to taki trochę bardziej na lewo.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 10.09.19, 09:22
    "Czyli chodzi o sumę pięciocyfrową. A więc nawet mniej niż 100.000 Euro"

Wg samego Wojciechowskiego chodzi o kwotę 11 250 euro, a sama nieprawidłowość ma charakter formalny, tj. zabrakło dokumentów uzasadniających zwrot kosztów.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 10.09.19, 09:29
    Zgadza się. Dokładnie tak twierdzi Wojciechowski:

twitter.com/jwojc/status/1170066333846974470?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1170066333846974470&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dorzeczy.pl%2Fobserwator-mediow%2F113202%2Fzaskakujace-doniesienia-niemieckiej-gazety-o-januszu-wojciechowskim.html

"omyłki pisarskie i rachunkowe", oraz (informacja w innym miejscu) - 11.250 EUR zwrócone z własnej inicjatywy.
    Czyli wszystko jest w porządku - pan sędzia wytłumaczył się z pomyłek, a pieniądze już dawno zwrócił, i to przez nikogo nieproszony, A ten podły OLAF wciąż się czepia.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 09:35
    To jest jedynie suma jego pierwszej wpadki. Dochodzenie obejmuje jeszcze kilka innych prób wyłudzenia.

--
    Uwaga szczur!
  • sverir 10.09.19, 09:50
    Nie musi chodzić wcale o wyłudzenie. "Nieprawidłowości" w sprawach finansowych faktycznie niejednokrotnie dotyczą takich kwestii jak nieprawidłowe ujęcie wydatku w księgach czy brak podpisów na dokumentacji stanowiącej podstawę zapłaty. Nie wiem, o co chodzi w tym przypadku, ale nie uprzedzałbym faktu, że z całą pewnością chodzi o wyłudzenie.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 09:57
    > Nie musi chodzić wcale o wyłudzenie.

No nie wiem. Dziwi mnie jednak, że podając ilość przejechanych kilometrów tego typu faceci zawsze myła się „w górę”.:)

--
    Uwaga szczur!
  • sverir 10.09.19, 10:26
    "No nie wiem. Dziwi mnie jednak, że podając ilość przejechanych kilometrów tego typu faceci zawsze myła się „w górę”.:)"

Skoro oddał 11 250, to znaczy, że na tyle wyszły braki. Z tym nie dyskutuję. Wskazuję natomiast, że jeśli chodzi o inne sprawy, to wcale nie musiało chodzić o pieniądze.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 10:41
    Oddał ponieważ złapano go za rękę. Tacy ludzie nie powinni reprezentować swojego kraju. Szamba nie można nazwać perfumerią.
    Jeżeli chodzi o inne sprawy. OLAF nie zajmuje się duperelami.

--
    Uwaga szczur!
  • sverir 10.09.19, 11:01
    "Jeżeli chodzi o inne sprawy. OLAF nie zajmuje się duperelami"

OLAF to nie jest instytucja jasnowidzów, zanim więc dojdzie do wniosku, że coś jest nie tak, musi przeprowadzić postępowanie. A postępowanie prowadzi w sprawie nieprawidłowości definiowanych jako sprzeczne z przepisami zachowanie, które poskutkowało lub mogło poskutkować uszczerbkiem w ogólnym budżecie UE lub w budżecie zarządzanym przez instytucje UE. Plus zajmuje się sprawami, w których sprzeczne z przepisami zachowanie urzędnika (lub innej osoby zatrudnionej w instytucji UE) może skutkować odpowiedzialnością dyscyplinarną, karną lub analogiczną. Jeżeli więc OLAF zajmuje się "nieprawidłowościami" może to jak najbardziej robić w wyniku tego, że nie zgadzają się pozycje w księgach, a nie dlatego, że czarno na białym ma napisane przewały finansowe kontrolowanej osoby.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 11:07
    Co chciałeś udowodnić podając te informacje (wiedzę:)) oczywista oczywistość). Uważasz, że nieprawidłowości w księgach to są duperele? Spróbuj to powiedzieć Finansowce przy najbliższej kontroli.

--
    Uwaga szczur!
  • sverir 10.09.19, 11:12
    "Uważasz, że nieprawidłowości w księgach to są duperele?"

Uważam, że nieprawidłowości w księgach to jeszcze nie wyłudzenie.

"Spróbuj to powiedzieć Finansowce przy najbliższej kontroli"

Powiem, obiecuję.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 10.09.19, 11:45
    Wojciechowski raczej nie prowadził ksiąg rachunkowych, a raczej poprzestawał na dość prostych rozliczeniach. Ponieważ "kilometrówka" w instytucjach UE jest wysoka, więc przedstawiał rozliczenia wszystkich swoich wyjazdów tak, jakby odbywał je samochodem.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 10.09.19, 09:39
    Czyli Spiegel, forumułuje to tak:

Auf Anfrage des SPIEGEL räumte er ein, er habe für den Zeitraum 2009 bis 2011 "auf eigene Initiative" 11.250 Euro für "nicht ausreichend dokumentierte" Reisekosten nachgezahlt. Die "Olaf"-Ermittlungen beziehen sich nach SPIEGEL-Informationen jedoch auf weitere Vorgänge.

Na pytanie Spiegla (Wojciechowski) potwerdził, że za okres 2009-2011, "z własnej inicjatywy", przekazał kwotę 11.250 w związku z niewystarczająco udokumentowanymi kosztami podróży. Postępowania sprawdzające OLAF odnoszą się jednak - według informacji Spiegla - do innych sytuacj.
  • kadziteusz 07.09.19, 08:55
    lumpior napisał:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,25167590,unijny-urzad-prowadzi-postepowanie-ws-wojciechowskiego-chodzi.html#s=BoxOpImg3 //-- Gdyby to tylko PiSu byłby mniejszy wstyd,ale on ma reprezentować cały kraj,to już hańba.
    >
    >
    Dojna zmiana doi też Unię, która nie ma jeszcze ustawy o tym, ze trzeba być przyzwoitym., no to doja ile wkewzie!

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • pies.na.czarnych 07.09.19, 10:34
    Jak zwykle czepiają się. Przecież były sędzia, który kierował Naczelną Izbą Kontroli już nie raz tłumaczył, że to jest pomyłka.

Dodał, że chodzi o uchybienia niezamierzone. Błędy te miały polegać na przykład na nieprawidłowym wpisaniu numeru rejestracyjnego samochodu, którym podróżował jako europoseł czy podaniu z pamięci po czasie niewłaściwych wskazań stanu licznika.
    www.tvn24.pl/janusz-wojciechowski-agencje-postepowanie-wobec-kandydata-na-komisarza,967562,s.html
    --
    Uwaga szczur!
  • m.c.hrabia 07.09.19, 10:40
    następny sympatyk AA
  • yoma 09.09.19, 10:45
    Raczej wróg AA :)

--
    Przeboje na lato
  • pies.na.czarnych 07.09.19, 10:41
    Na to stanowisko pisi moga wysunac juz tylko resortowe dziecie Beata Kempa.

--
    Uwaga szczur!
  • no-popis 07.09.19, 14:42
    Najbardziej podoba mi się określenie :
    "Anonimowe źródło z Parlamentu Europejskiego podało, że chodzi o „pięciocyfrową” sumę, czyli kilkadziesiąt tysięcy euro.".
    Sowiecka prawda !

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • eiran 08.09.19, 09:51
    Ludzikow niestety nie potrafi sobie sprawdzić, że w orygianlym tekście Spiegla nie mamy żadnego "z anonimowego źródła z Parlamentu Europejskiego, tylko po prostu "według informacji z (Euro)parlementu".

Nach Informationen aus dem Parlament soll es sich um Summen "im fünfstelligen Bereich" handeln.

www.spiegel.de/politik/ausland/ursula-von-der-leyen-spesenaffaere-gefaehrdet-kommissionskandidaten-a-1285610.html
    Swoją drogą, ludzikow w innych sprawach bardzo lubi kolportować informacje z anonimowych źródeł, (na przykład te o hejterach Ewy Kopacz), a nawet nazywa je wtedy oficjalnymi.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • adria231 08.09.19, 12:36
    Skończyła się pisiarni ławka rezerwowych na stołki, którzy byliby uczciwymi ludźmi. Im to nie przeszkadza, byleby był "swój".
  • no-popis 08.09.19, 12:40
    adria231 napisała:

> Skończyła się pisiarni ławka rezerwowych na stołki, którzy byliby uczciwymi lu
    > dźmi. Im to nie przeszkadza, byleby był "swój".

Gawłowski jako kandydat PO na senatora RP nie jest przecież z PiSu ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • eiran 08.09.19, 12:52
    Prymitywny oszczerca ludzikow pewnie nie potrafi sobie sprawdzić, że Gawłowski startuje z własnego komitetu. A nawet gdyby potrafił, to i tak powielałby łgarstwa. W końcu dobra szkoła uczestników bojówek SZSP robi swoje.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • m.c.hrabia 08.09.19, 12:56
    od zawsze szmata, stała się ścierą.
  • taniarada 09.09.19, 06:52
    m.c.hrabia napisał:

> od zawsze szmata, stała się ścierą.
    Piszesz o Gawłowskim?
  • yoma 09.09.19, 10:47
    Naiwna? Uczciwi na ławce pisiu? No proszę cię...

--
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • no-popis 09.09.19, 15:33
    yoma napisała:

> Naiwna? Uczciwi na ławce pisiu? No proszę cię...
    Ot tr o ll.

--
  • kadziteusz 08.09.19, 12:46
    I orzekał w PRLu?

A niby w czym on jest lepszy od tych co wg Kaczyńskiego z tego samo powodu się nie nadają i powinni być zdyskwalifikowani ?

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • stasi1 09.09.19, 09:48
    Jest z PiSu a taki to może być prokuratorem z PRL, czy też wojennym sędzią
  • kadziteusz 10.09.19, 11:10
    stasi1 napisał:

> Jest z PiSu a taki to może być prokuratorem z PRL, czy też wojennym sędzią

Fakt, może być też miernotą, byle był wierny.

--
  • no-popis 09.09.19, 06:27
    Stanisław Gawłowski

--
  • eiran 09.09.19, 06:42
    Ponieważ psowska TVP rozpętała kampanię przeciwko Gawłowskiemu:

www.tvp.info/44303310/posel-po-umiescil-grafike-przypominajaca-nazistowski-plakat-oskarzono-dziennikarza-tvp-ktory-to-zauwazyl

to zaangażowany wolontariusz ludzikow biega teraz po wątkach starając się go zdyskredytować

--
    Przez 14 lat ayran.
  • taniarada 09.09.19, 06:54
    eiran napisał:

> Ponieważ psowska TVP rozpętała kampanię przeciwko Gawłowskiemu:
    >
    > www.tvp.info/44303310/posel-po-umiescil-grafike-przypominajaca-nazistowski-plakat-oskarzono-dziennikarza-tvp-ktory-to-zauwazyl
    >
    > to zaangażowany wolontariusz ludzikow biega teraz po wątkach starając się go zd
    > yskredytować
    > Jego się nie da zdyskredytować.Sam to robi.
  • eiran 09.09.19, 14:37
    tzn. ludzikowa (no-popis) i taniarada, to niejaki Krzysztof Nieckarz:

www.sejmik.wzp.pl/cb-profile/106-krzysztof-nieckarz.html

KO nie zgłosiła swojego kandydata w okręgu, w którym startuje Gawłowski. Kontrkandydatem Gawłowskiego jest ów Nieckarz (nie znam człowieka, nie będę oceniał wyglądu); ale najwyraźniej pisiactwu bardzo na nim zależy, zważywszy zapał czy to płatnych, czy to ochotniczych (jak ludzikow) opluwaczy.
    Skoro pisiacka prokuratura postawiła Gawłowskiemu zarzuty, to chyba lepiej, przy wszystkich wątpliwościach, go poprzeć. Okręg 100 do Senatu wydaje się być dobrym miejscem do testu, podobnie jak okręg 10, z którego startuje Krzysztof Brejza. ludzikow i taniarada będą wkrótce smrodzić także na temat Brejzy - obaj już zresztą zaczęli.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 09.09.19, 14:40
    >wyglądu

Ja mogę. Pisior.

--
    Breaking rocks in the hot sun
    They fought the law and the law won
  • pies.na.czarnych 09.09.19, 14:45
    Kaczy ryj ma:)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 09.09.19, 16:14
    Serio uny mają coś w gębach, że na kilometr widać, że pisior. Ile ja zakładów powygrywałam kiedyś przed wyborami, że ta oto morda na plakacie to pisior albo nie pisior :)

--
    Warbell. Nasi klasy światowej.
  • eiran 10.09.19, 10:19
    Nie byłbym taki kategoryczny. A jak wychodzą z PiS, tak jak Paweł Zalewski, czy ostatnio Kowal, to dalej mają to w gębach, czy im przechodzi?

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 11.09.19, 10:36
    Mają. Raz pisior, zawsze pisior. Albowiem pis to nie przynależność, lecz stan przestrzeni śródczaszkowej.

--
    Riffs for Reproductive Justice
  • eiran 11.09.19, 10:41
    Zawsze ceniłem Wiesława Walendziaka, często się z nim nie zgadzając. Był w PiS, wyszedł, i nie sądzę, by miał to w gębie.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 11.09.19, 10:48
    Szczerze mówiąc, nie znam.

--
    Demon Duck of Doom™
  • eiran 11.09.19, 10:50
    No to dzięki za szczerość.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 11.09.19, 10:55
    Pół przyjemności po mojej stronie.

A poważnie: tak, znam; nie, nie mam dobrego zdania; tak, gęba pisia.

--
    Demon Duck of Doom™
  • eiran 11.09.19, 11:01
    Pozostaniemy w protokole rozbieżności.
    Cenię Walendziaka, nawet jeśli jego poglądy w różnych sprawach odbiegają od moich.
    Nie wyobrażam sobie, by - jako prezes TVP - robił to, co robi Kurski.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • yoma 09.09.19, 14:40
    >wyglądu

Ja mogę. Pisior.

--
    Warbell. Nasi klasy światowej.
  • eiran 09.09.19, 10:07
    Ciekawe że zarówno płatni, jak i ochotniczy zasmradzacze wątków krytycznych wobec PiS, w wątku o Wojciechowskim wzięli sobie na cel Gawłowskiego.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych 09.09.19, 10:13
    Mógł zaczac o Polańskim, ale jakos mu Gawłowski wyskoczył.

--
    Uwaga szczur!
  • lumpior 09.09.19, 16:57
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,25173806,olaf-dochodzenie-w-sprawie-janusza-wojciechowskiego-kandydata.html#a=363&c=159&s=BoxNewsMT
    --
  • pies.na.czarnych 09.09.19, 18:19
    Ma przejebane :)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 09.09.19, 19:28
    Pies, jaką piękną Schadenfreude widzę na twojej twarzy...

Całkiem taka jak moja :)

--
    Ethereal Darkness
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 09:36
    :D

--
    Uwaga szczur!
  • pies.na.czarnych 09.09.19, 17:38
    www.tvn24.pl/janusz-wojciechowski-komisja-europejska-o-postepowaniu-wobec-kandydata-na-komisarza,968061,s.html
    --
    Uwaga szczur!
  • eiran 10.09.19, 10:30
    Wojciechowski zostanie nominowany na komisarza, prawdopodobnie zostanie przeczołgany na forum parlamentu, ale mimo to otrzyma tekę (RE nie musi brać pod uwagę zastrzeżeń PE). W związku ze swoimi przekrętami i wciąż prowadzonym postępowaniem OLAF, będzie miał żałośnie słabą pozycję, w związku z czym nie ma się co spodziewać jakichkolwiek osiągnięć, zwłaszcza w zakresie obiecanego przez PiS zrównania poziomo dopłat dla polskich rolników do średniej. Ale o to chodzi - delegujemy komisarza ze związanymi rękami (a w zasadzie w kaftanie), a potem - w obliczu braku sukcesów - biadolimy że UE nas dyskryminuje.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • weteran-czasu 11.09.19, 10:46
    --
    ]:->
  • j-k 11.09.19, 11:05
    z czego probujesz zrobic afere.
  • no-popis 11.09.19, 11:08
    ....bądżcie dzielni i wytrzymajcie nerwowo bo czeka was jeszcze szok POwyborczy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka