Dodaj do ulubionych

Spalona tona węgla z Mozambiku to 10 hektarów lasu

09.09.19, 22:52
Spalona tona wegla z Mozambiku produkuje tyle tlenu co 10 hektarow lasu przez 2 lata
Gratulecje dla was pisiorki

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,25175406,gdansk-aktywisci-greenpeace-blokuja-transport-wegla-do-polski.html#s=BoxOpImg2
Edytor zaawansowany
  • lech1966 09.09.19, 23:12
    A las też z Mozambiku?

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • snajper55 09.09.19, 23:17
    ceppisowski napisał(a):

> Spalona tona wegla z Mozambiku produkuje tyle tlenu co 10 hektarow lasu przez
    > 2 lata

Nie rozumiem. Spalany węgiel produkuje tlen??? Ale chyba tylko ten z Mozambiku?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • yoma 09.09.19, 23:21
    Zrozumiałam, że pisi tak twierdzą. Kamień filozoficzny odkryli 😂

--
    Demon Duck of Doom™
  • j-k 09.09.19, 23:25
    jak w Indiach...

(bo ci lasow) juz nie maja.

cos pomoglem Mozambikanom ?
  • man_sapiens 09.09.19, 23:50
    > Spalona tona wegla z Mozambiku produkuje tyle tlenu

Raczej zużywa tyle tlenu, że potrzeba 10 hektarów lasu aby wyprodukował go przez 2 lata
    Dodajmy - bujnego, rozrosłego lasu - na żyznej glebie, dobrze nawodnionej, minimum 50 lat od posadzenia drzewek.

--
    50 000+ Wystarczy nie kraść - i nie kradną, biorą jak swoje.
  • lech1966 09.09.19, 23:58
    Z tym że to jest prognoza dla Mozambiku. Niemcy też wydobywają węgiel. Widziałeś tam jednego oszoloma z Greenpeace? Bo ja nie.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • man_sapiens 10.09.19, 00:46
    > Z tym że to jest prognoza dla Mozambiku. Niemcy też wydobywają węgiel.
    > Widziałeś tam jednego oszoloma z Greenpeace? Bo ja nie.

W Niemczech Greenpeace jest bardziej aktywny niż w Polsce. Niemiecki rząd przedstawił i realizuje projekt odejścia od spalania węgla do 2038 roku. Organizacje proekologiczne chciałyby zrealizowania tego do 2030 roku i prowadzone są w tym temacie rozmowy z rządem - problemem jest ilość pieniędzy, które można rocznie na ten cel przeznaczyć.

Organizacje proekologiczne w Niemczech rzadko prowadzą spektakularne protesty w sprawie odejścia od spalania węgla bo rząd traktuje ten problem poważnie. Jest tam rządowa instytucja zajmująca się tym tematem, są konkretne plany i są realizowane a argumenty organizacji eko są słuchane i traktowane poważnie. Ale np. w czerwcu 2019 był protest okupacyjny w kopalni węgla brunatnego Garzweiler, rozbity przez policję po kilku dniach. Wcześniej taki protest był w w elektrowni i kopalni Jänschwalde. Był protest po wypadku, w którym zginęło 4 pieszych domagający się w całym Berlinie ograniczenia do 30km/h. Był protest w którym jezdnia na wielkim rondo w Berlinie została pokryta żółta farbą (zmywalną, degradowalną), aby zwrócić uwagę na konieczność zintensyfikowania inwestycji dla wykorzystywania energii słonecznej w miejsce nieodnawialnych paliw.

A w Polsce? Polska jest jedynym z większych krajów w UE, w którym nie zapadła decyzja o terminie odejścia od spalania węgla i nawet nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie.

--
    Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
  • no-popis 10.09.19, 06:25
    man_sapiens napisał:
    > A w Polsce? Polska jest jedynym z większych krajów w UE, w którym nie zapadła d
    > ecyzja o terminie odejścia od spalania węgla i nawet nie są prowadzone żadne pr
    > ace w tym zakresie.
    ...a ustawę OZE rząd polski, POnoć bardzo nowoczesny, wprowadzić jako przedostatni w UE, pod naciskiem kar i sankcji w lutym 2015 roku.
    Zgadnij jaki to był rząd ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • sverir 10.09.19, 08:45
    "..a ustawę OZE rząd polski, POnoć bardzo nowoczesny, wprowadzić jako przedostatni w UE, pod naciskiem kar i sankcji w lutym 2015 roku.
    Zgadnij jaki to był rząd ?"

Czy to przeczy temu, co napisał man_sapies o Polsce czy po prostu uznałeś za słuszne, aby teraz koniecznie napisac o PO?

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • no-popis 10.09.19, 13:52
    sverir napisał:

> "..a ustawę OZE rząd polski, POnoć bardzo nowoczesny, wprowadzić jako przedosta
    > tni w UE, pod naciskiem kar i sankcji w lutym 2015 roku.
    > Zgadnij jaki to był rząd ?"
    >
    > Czy to przeczy temu, co napisał man_sapies o Polsce czy po prostu uznałeś za sł
    > uszne, aby teraz koniecznie napisac o PO?
    >
    Broń niePOkalanego POczęcia bo ci się świat zawali.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • sverir 10.09.19, 14:31
    " Broń niePOkalanego POczęcia bo ci się świat zawali"

Widzisz gdzieś obronę PO w moim wykonaniu? Ach nie, po prostu zarabiasz na obiad:))

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • no-popis 11.09.19, 06:12
    sverir napisał:

> " Broń niePOkalanego POczęcia bo ci się świat zawali"
    >
    > Widzisz gdzieś obronę PO w moim wykonaniu? Ach nie, po prostu zarabiasz na obia
    > d:))
    Widać żeś z tej samej trollowni bo piszesz o zarabianiu przez mnie wpisami na forum :)
    Wpis dotyczący olewactwa zagadnień OZE przez PO to wpis o niewiarygodności PO i sapiensa, którzy (zgodnie i sapiens i PO) bronili węgla i antyunijnej polityki OZE Tuska i Kopacz a teraz , cud, przejrzeli na oczy i się bardzo troszczą.

--
  • man_sapiens 10.09.19, 09:00
    No patrz pan, myślałem, że rząd dojnej zmiany jest lepszy od rządu PO/PSL a tu raptem no-popis pisze, ze mu z trudem dorównuje. Nie boisz się o wypłatę?

--
    Dojna zmiana. Podła zmiana. PiS
  • yoma 10.09.19, 09:14
    Wybory idą. Asekuruje się.

--
    Warbell. Nasi klasy światowej.
  • no-popis 10.09.19, 13:53
    man_sapiens napisał:

> No patrz pan, myślałem, że rząd dojnej zmiany jest lepszy od rządu PO/PSL a tu
    > raptem no-popis pisze, ze mu z trudem dorównuje. Nie boisz się o wypłatę?
    Od ponad 30 lat chłopców jestem sam sobie pracodawcą. Po prostu je lubię dwulicowcow i obludnikow.

--
  • sverir 10.09.19, 14:32
    " Od ponad 30 lat chłopców jestem sam sobie pracodawcą. Po prostu je lubię dwulicowcow i obludnikow"

To dlatego krytykujesz PiS za to, że w l. 2011-2015 ostro jechał po PO za ignorowanie OZE, a dziś twierdzi, że Polska węglem stać powinna?

Ach, przepraszam, pomyliłem się. Za to, że dziś PiS pali węglem krytykujesz PO:))

Będziesz miał z tego chociaż schaboszczaka czy aż tyle minister nie płaci?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • no-popis 11.09.19, 06:15
    sverir napisał:

> " Od ponad 30 lat chłopców jestem sam sobie pracodawcą. Po prostu je lubię dwul
    > icowcow i obludnikow"
    >
    > To dlatego krytykujesz PiS za to, że w l. 2011-2015 ostro jechał po PO za ignor
    > owanie OZE, a dziś twierdzi, że Polska węglem stać powinna?
    Gdybyś był uprzejmy czytać na tym forum a nie robić tylko to za co ci płacą,sam zacząłeś uzywać takich "argumentów", to zauważyłbyś moje liczne posty gdzie krytykuję politykę OZE rządu PiS. Więc twój zarzut jest po prostu kłamliwy ale skoro ci nie płacą za czytanie...
    > Ach, przepraszam, pomyliłem się. Za to, że dziś PiS pali węglem krytykujesz PO:
    > ))
    >
    > Będziesz miał z tego chociaż schaboszczaka czy aż tyle minister nie płaci?
    >

--
  • stasi1 10.09.19, 08:55
    W lesie nie sadzi się drzewek. Same wyrastają gdzie chcę. Sadzi się drzewka w plantacjach leśnych.
  • man_sapiens 10.09.19, 09:14
    Oczywiście masz rację. A lasów w Polsce (i w Europie) praktycznie nie ma a plantacje popularnie nazywa się lasami.

--
    Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
  • stasi1 12.09.19, 11:06
    To u mnie jest prawie taki las, trochę sosny, brzozy i sporo dębów. Ale te to już ja sadziłem sam z żołędzi
  • qwardian 10.09.19, 10:18

Tlen powstaje z dwutlenku węgla w procesie fotosyntezy, nie ma żadnej innej metody jego otrzymania. Zrozumiałem literówkę w temacie, ale nie mogę tolerować ignorancji..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • no-popis 12.09.19, 12:59
    qwardian napisał:

>
    > Tlen powstaje z dwutlenku węgla w procesie fotosyntezy, nie ma żadnej innej met
    > ody jego otrzymania. Zrozumiałem literówkę w temacie, ale nie mogę tolerować ig
    > norancji..
    >
    Jest wiele innych metod otrzymywania tlenu fahofcò.

--
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 11:39
    Sprowadzamy ten węgiel [z Mozambiku - red.] tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie wydobyć go aż tyle z polskich kopalń - mówił w porannej rozmowie Gazeta.pl Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w kancelarii premiera i poseł Prawa i Sprawiedliwośc:)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25175758,lukasz-schreiber-tlumaczy-dlaczego-rzad-pis-sprowadza-wegiel.html#s=BoxOpMT
    --
    Uwaga szczur!
  • sverir 10.09.19, 13:28
    Czyli innymi słowy spokojnie można ograniczyć zużycie węgla do poziomu gwarantującego odbiór całej wewnętrznej produkcji.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 23:31
    Co na to Rosjanie by powiedzieli?:)

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 10.09.19, 22:24
    Raczej małe mają szanse, na uzyskiwanie waluty w inny sposób.

Abo węgiel albo ludzie i rozwój.

W całej Afryce mieszka tylko 1 mld ludzi, przy całym jej obszarze. Szkodnikami są Europa Zachodnia. Tylko Niemcy i Francja to 150 mln ludzi.

--
    „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.
  • no-popis 11.09.19, 06:17
    Z Mozambiku ale nie tylko to sprowadzona za rządu PO odpady z kokosów, pelety z liści czy trocin i dotowano (jako OZE !) dosypywanie ich do pieców węglowych miliardami z budżetu.

--
  • inocom 11.09.19, 22:28
    Pieprzycie tu lemingi jak Morawiecki o Wałbrzychu. Bez tego węgla nie ma nowoczesnych technologii. Po prostu nie da się. Morawiecki zasypał szyby w 7 dni w Wałbrzychu, to teraz trzeba sprowadzać antracyt z Afryki.

--
    Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
    doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016
  • inocom 11.09.19, 22:29

--
    "Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestáni za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říci, že ta země je vedena idioty" - Miloš Zeman
  • adalberto3 12.09.19, 01:49
    Nawet po uwzględnieniu jego wszystkich postaci alotropowych.
  • oszo-lom-z-rm 12.09.19, 09:32
    dlaczego Greenpeace milczy w tej sprawie?
  • sverir 12.09.19, 09:36
    " dlaczego Greenpeace milczy w tej sprawie?"

Po pierwsze, przedstawili swoje stanowisko wkrótce po awarii.
    Po drugie, dlaczego milczysz w sprawie zatruwania polskiego powietrza afrykańskim węglem?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • qinto 12.09.19, 09:59
    sverir napisał:

> " dlaczego Greenpeace milczy w tej sprawie?"
    >
    > Po pierwsze, przedstawili swoje stanowisko wkrótce po awarii.
    > Po drugie, dlaczego milczysz w sprawie zatruwania polskiego powietrza afrykańsk
    > im węglem?
    >

Ten węgiel na pewno nie truje środowiska, z tego prostego powodu, że węgiel jest używany nie tylko w procesie spalania.
    Węgiel z Mozambiku nie jest do celów energetycznych, tylko do celów metalurgicznych.
    tvn24bis.pl/surowce,78/import-wegla-do-polski-dlaczego-sprowadzamy-surowiec-z-mozambiku,968364.html

--
    Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
  • oszo-lom-z-rm 12.09.19, 10:14
    nie widziałem żadnego stanowiska Greenpeaceu w sprawie ścieków, jakis link? co do węgla. skoro żeście zniszczyli nasze kopalnie to skąd mamy brać węgiel do naszych elektrowni? zlikwidować ? łatwo powiedzieć a co w zamian? gaz z Rosji??
  • sverir 12.09.19, 12:37
    "Nie widziałem żadnego stanowiska Greenpeaceu w sprawie ścieków, jakis link?"

Nie widziałeś? A gdzie szukałeś? Pomyślałes o stronie internetowej organizacji?
    www.greenpeace.org/poland/komentarze/3547/komentarz-w-sprawie-awarii-w-oczyszczalni-sciekow-czajka/

A może sprawdzałeś na facebook?
    www.facebook.com/greenpeacepl/photos/awaria-oczyszczalni-%C5%9Bciek%C3%B3w-czajka-mo%C5%BCe-stanowi%C4%87-zagro%C5%BCenie-dla-przyrody-%C5%9Brodkow/10156916056354790/

Zgaduję, że twitter też był za trudny?
    twitter.com/greenpeace_pl/status/1167018800182702080

No to jak, osioł, gdzie szukałeś tych oświadczeń greenpeace?

"skoro żeście zniszczyli nasze kopalnie"

Sami żeście zniszczyli nam kopalnie, a teraz zwalniacie na ludzi, którzy nie mieli z tym nic wspólnego, co by pokryć własną nieudolność. Olewaliście problemy natury gospodarczo-społecznej przez lata, licząc na to, że jakoś to będzie, a tu dupa, bo nie ma.

"zlikwidować ? łatwo powiedzieć a co w zamian? gaz z Rosji?"

Dlaczego na hasło "sprowadzanie węgla z Mozambiku" reagujesz argumentem o zamykaniu polskich kopalni? Czyżby to one wydobywały afrykański węgiel?

--
    - Państwo Kuchcińscy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka